Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα,

κατεβασα κανονικα το Kies και πηγα να συνδεσω για πρωτη φορα το GalaxyS μεσω usb και πηρα το μηνυμα "Παρουσιαστηκε ενα προβλημα στην εγκατασταση του υλικου MTP device"

Και πιο κατω "Η απαιτουμενη ενοτητα δεν εντοπιστηκε στο αρχειο INF"

Tο δοκιμασα και σε αλλη θυρα USB κι εκει τα ιδια.

< εννοειται οτι ΔΕΝ μπορεσε να συνδεθει το τηλεφωνο με το PC (εχω Windows XP pro sp3)

Βοηθεια? Ευχαριστω

 

Παιδια μεχρι στιγμης τιποτε. Καμμια βοηθεια τωρα που ειναι πρωι και το μυαλο καθαριο? :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πότε γινονται αυτες οι κινησεις φιλε μου και ποσοι drivers περιμενω να εγκατασταθουν, γιατι στο kies ΜΙΑ φορα γινεται το κατεβασμα και η εγκατασταση των drivers.

Μηπως μπορεις να μου το κανεις πιο ψιλα? Ακομα δεν καταφερα τιποτε και (προσπαθησα να) τα κανω οπως ειπες. Σε ευχαριστω παντως

 

Δεν κατάλαβα που κόλλησες, απλά κάνε αυτά που είπα. Κάθε φορά που θα συνδέεις τη συσκευή θα εγκαθίστανται καινούριοι drivers, για MTP, για android modem, για, για.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! σε καινούριο galaxy s με εγκατεστημένη από το κουτί του την 2.3.3 πρόσεξα ότι στο market, μου εμφανίζει στις εγκατεστημένες εφαρμογές την εφαρμογή gallery 3d by rayman50. αν πάτησω ανοιγμα μου ανοίγει κανονικά τη συλλογή. ωστόσο δεν έχω κάνει εγκατάσταση της συγκεκριμένης εφαρμογής. Πως είναι δυνατόν να μου την εμφανίζει;

αγόρασα το κινητό πριν 4 ημέρες από το media markt. Στις πληρεφορίες γραφεί i9000xxjvo και έκδοση kernel 2.6.35.7-i9000xwjvi- cl210427root@dell103#2 αριθμός κατασκευής gingerbread xwjvi

Edited by darkwizard
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας.....Αποφάσισα και εγώ μετά από καιρό να αναβαθμήσω το κινητό μ....Απλά κάθε ενότητα εχει πάνω από 300 σελίδες και μου είναι δύσκολο να τις ψάξω όλες.....Γι αυτό θέλω να με βοηθείσετε και και να μου πείτε τι να κάνω....Έχω froyo 2.2...Τι firmware να βάλω? Ποιο είναι το πιο καινούριο?? Ευχαριστώ...!
Link to comment
Share on other sites

1) το pda ειναι η ρομ(και ο κερνελ bootloaders κλπ). οτι modem και csc και να βαλεις, παλι εχεις την ιδια ρομ.

2) η καθε ρομ που περνας, σαφως και εχει κερνελ (οπως και ολα τα λειτουργικα συστηματα). οταν λεμε "¨περνα τον ταδε κερνελ", δεν εννοουμε οτι ειναι καινουριος η κατι τετοιο, εννοουμε οτι ειναι custom (φτιαχτος) κερνελ απο καποιο παλικαρι, που εχει root,busybox,υποστηριζει overclock,undervolt,bln και πολλα αλλα και διαφορα tweeks.

3)μπορεις να περασεις 2.3.4 jvr

 

Ευχαριστώ πολυ :) Αλλά είδα ότι στο zip της επίσημης JVI δεν περιέχει κανένα αρχείο kernel. Άρα όταν θα βάλω άλλη έκδοση, πως θα μπορέσω μετά να βάλω τον stock kernel για να μην έχω προβλήματα με την εγγύηση?

 

το εχουν δει μηνες τωρα. το fix ειναι οι εκδοσεις 2.3.4 (jvp,jvq,jvr) καθως και η φρεσκια 2.3.5 jvs. η Samsung Hellas εμεινε στην 2.2 παλαιοτερα και στην 2.3.3 θα μεινει λογικα τωρα. οχι η Samsung..

το οτι δεν σου δινει το Kies αναβαθμιση για τη χωρα προελευσης του κινητου, δεν σημαινει πως η samsung δεν βγαζει αναβαθμισεις.

φιλικα :)

 

Δηλάδη υπάρχει 2.3.4 και 2.3.5 official της samsung για άλλες χώρες που μπορούμε να βάλουμε και εμείς? Αν ναι, η JVR που μου λες να βάλω, εννοείς την επίσημη ή κάποια custom?

Ευχαριστω και παλι :D συγγνώμη αν ζαλίζω :worry:

 

καλησπέρα! σε καινούριο galaxy s με εγκατεστημένη από το κουτί του την 2.3.3 πρόσεξα ότι στο market, μου εμφανίζει στις εγκατεστημένες εφαρμογές την εφαρμογή gallery 3d by rayman50. αν πάτησω ανοιγμα μου ανοίγει κανονικά τη συλλογή. ωστόσο δεν έχω κάνει εγκατάσταση της συγκεκριμένης εφαρμογής. Πως είναι δυνατόν να μου την εμφανίζει;

αγόρασα το κινητό πριν 4 ημέρες από το media markt. Στις πληρεφορίες γραφεί i9000xxjvo και έκδοση kernel 2.6.35.7-i9000xwjvi- cl210427root@dell103#2 αριθμός κατασκευής gingerbread xwjvi

 

Φιλε μου διάβασα στο άλλο θέμα που άνοιξες καποιους που σου λέγανε ότι μάλλον το κινητό σου δεν ήταν καινούριο. Το αυτοκόλλητο ασφαλείας στο κουτί ήταν καινούριο? Ή μήπως σκισμένο ή είχε άλλο αυτοκόλλητο από πάνω... Επίσης αν έχεις υποψία ότι μπορεί να είναι παραεισαγωγής μπορείς να πάρεις τηλέφωνο στην samsung hellas και να τους πεις το ΙΜΕΙ και αυτοί θα το τσεκάρουν και θα σου πουν.

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας.....Αποφάσισα και εγώ μετά από καιρό να αναβαθμήσω το κινητό μ....Απλά κάθε ενότητα εχει πάνω από 300 σελίδες και μου είναι δύσκολο να τις ψάξω όλες.....Γι αυτό θέλω να με βοηθείσετε και και να μου πείτε τι να κάνω....Έχω froyo 2.2...Τι firmware να βάλω? Ποιο είναι το πιο καινούριο?? Ευχαριστώ...!

 

Δεν χρειάζετε να διαβάσεις 300 σελίδες. Μια μόνο φτάνει:lol: δες εδώ

 

Ευχαριστώ πολυ :) Αλλά είδα ότι στο zip της επίσημης JVI δεν περιέχει κανένα αρχείο kernel. Άρα όταν θα βάλω άλλη έκδοση, πως θα μπορέσω μετά να βάλω τον stock kernel για να μην έχω προβλήματα με την εγγύηση?

 

Ο stock kernel περιέχεται στο αρχείο pda. Εγγύηση έχεις μόνο αν βάλεις επίσημη ελληνική

 

 

Δηλάδη υπάρχει 2.3.4 και 2.3.5 official της samsung για άλλες χώρες που μπορούμε να βάλουμε και εμείς? Αν ναι, η JVR που μου λες να βάλω, εννοείς την επίσημη ή κάποια custom?

Ευχαριστω και παλι :D συγγνώμη αν ζαλίζω :worry:

 

Δες το λινκ που εδωσα πιο πάνω

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Ο stock kernel περιέχεται στο αρχείο pda. Εγγύηση έχεις μόνο αν βάλεις επίσημη ελληνική

Δες το λινκ που εδωσα πιο πάνω

 

α οκ νόμιζα πως kernel ήταν σε ξεχωριστό αρχείο γιατί κάπου που έλεγε για ροοτ στον γαλαξία έλεγε να περάσουμε custom kernel και μετά τον επίσημο πάλι (κάτι τέτοιο δεν πολυ κατάλαβα)

 

οκ και το λινκ είδα ότι έχει επίσημες 2.3.4 αλλά καλύτερες δεν είναι οι custom? Θα είναι και rooted προφανώς αφού θα έχουν άλλο kernel.

Link to comment
Share on other sites

α οκ νόμιζα πως kernel ήταν σε ξεχωριστό αρχείο γιατί κάπου που έλεγε για ροοτ στον γαλαξία έλεγε να περάσουμε custom kernel και μετά τον επίσημο πάλι (κάτι τέτοιο δεν πολυ κατάλαβα)

 

οκ και το λινκ είδα ότι έχει επίσημες 2.3.4 αλλά καλύτερες δεν είναι οι custom? Θα είναι και rooted προφανώς αφού θα έχουν άλλο kernel.

 

1) οι custom kernels είναι ξεχωριστά αρχεία

2)Αλλο πράμα το firmware (JVI, JVQ, JVR etc) και αλλο custom ROM

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

1) οι custom kernels είναι ξεχωριστά αρχεία

2)Αλλο πράμα το firmware (JVI, JVQ, JVR etc) και αλλο custom ROM

 

1) Ας πούμε ότι γίνομαι ροοτ με το Fuguroot mod στο οποίο μετά περνάω πάλι τον επίσημο Kernel, πως θα γίνει να το επαναφέρω εντελώς στο stock? Περνώντας ολόκληρο το επίσημο PDA?

2) Πολύ μπέρδεμα ρε παιδάκι μου πο πο... :lol: Και νόμιζα πως το είχα καταλάβει...

 

Λοιπόν ρωτάω και κάτι άλλο και τέλος μετά το ράβω :X

Μπορώ να φλασαρω μόνο το PDA από νεότερες Rom κρατώντας το modem και το CSC που έχει από μόνο του?

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

1)

 

Λοιπόν ρωτάω και κάτι άλλο και τέλος μετά το ράβω :X

Μπορώ να φλασαρω μόνο το PDA από νεότερες Rom κρατώντας το modem και το CSC που έχει από μόνο του?

 

 

νομίζω ότι γίνεται αλλά πιθανότατα θα σου δημιουργήσει προβληματα, ασυμβατοτητες κ.λ.π γιατι να θελεις να κανεις κάτι τέτοιο;:worry:

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου διάβασα στο άλλο θέμα που άνοιξες καποιους που σου λέγανε ότι μάλλον το κινητό σου δεν ήταν καινούριο. Το αυτοκόλλητο ασφαλείας στο κουτί ήταν καινούριο? Ή μήπως σκισμένο ή είχε άλλο αυτοκόλλητο από πάνω... Επίσης αν έχεις υποψία ότι μπορεί να είναι παραεισαγωγής μπορείς να πάρεις τηλέφωνο στην samsung hellas και να τους πεις το ΙΜΕΙ και αυτοί θα το τσεκάρουν και θα σου πουν.

 

Τους πήρα και μου είπαν ότι θα με πάρουν τηλέφωνο να μου πουν για που προοριζόταν. Δοκίμασα και factory reset αλλά η εφαρμογή εμφανίζεται ξανά στο market .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα απο Θεσσαλονίκη παιδιά. Είμαι και εγώ κάτοχος του γαλαξια και συγκεκριμενα φοράω την 2.1-update1 I9000XXJM1 εκδοση Kernel 2.6.29 root@SE-S603 #2 :worry:. Όπως καταλαβαίνετε απο την στιγμή που το αγόρασα δεν έχω κάνει καμία αναβάθμιση όσον αφορά το λογισμικό του μιας και δεν το έχω και πολύ σε αυτά τα θέματα. Οποιος μπορεί ας με βοηθήσει σε κάποιες απορίες που μάλλον θα σας φανούν αστείες..

1. Ποιά έκδοση με συμβουλεύετε να βάλω ώστε να μήν έχω τα κολλήματα που έχω εδώ και καιρό?

2. Υπάρχει κάποιος απο Θεσ/νίκη που δεν θα είχε πρόβλημα να πιούμε ένα καφέ και να μου εξηγήσει κάποια πράγματα που διαβάζω εδώ και μου φαίνονται κινέζικα??

3. Έχω δεί ατελείωτα βιντεο στο youtube όπου ο καθένας παρουσιάζει και μια διαφορετική έκδοση 2.3.4, 2.3.3, 2.3.5, gingerbread, miui και πόσες άλλες με απίστευτες ταχύτητες και δεν ξέρω ποιά να προτιμήσω αλλά ούτε και πώς να το κάνω με σιγουριά..

4. Ειλικρινά οποιαδήποτε συμβουλή καλοδεχούμενη. Ευχαριστώ προκαταρκτικά.. :)

Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι γίνεται αλλά πιθανότατα θα σου δημιουργήσει προβληματα, ασυμβατοτητες κ.λ.π γιατι να θελεις να κανεις κάτι τέτοιο;:worry:

 

Για να είναι το Ελληνικό... και ασυμβατότητες να έχω, μετά δε μπορώ απλά να ξαναπεράσω την official και όλα να είναι μια χαρά?

 

Για το πρώτο ερώτημα μου μήπως ξέρεις? Γιατί κάτι δε μου κολλάει με αυτον τον τρόπο για root...

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα απο Θεσσαλονίκη παιδιά. Είμαι και εγώ κάτοχος του γαλαξια και συγκεκριμενα φοράω την 2.1-update1 I9000XXJM1 εκδοση Kernel 2.6.29 root@SE-S603 #2 :worry:. Όπως καταλαβαίνετε απο την στιγμή που το αγόρασα δεν έχω κάνει καμία αναβάθμιση όσον αφορά το λογισμικό του μιας και δεν το έχω και πολύ σε αυτά τα θέματα. Οποιος μπορεί ας με βοηθήσει σε κάποιες απορίες που μάλλον θα σας φανούν αστείες..

1. Ποιά έκδοση με συμβουλεύετε να βάλω ώστε να μήν έχω τα κολλήματα που έχω εδώ και καιρό?

2. Υπάρχει κάποιος απο Θεσ/νίκη που δεν θα είχε πρόβλημα να πιούμε ένα καφέ και να μου εξηγήσει κάποια πράγματα που διαβάζω εδώ και μου φαίνονται κινέζικα??

3. Έχω δεί ατελείωτα βιντεο στο youtube όπου ο καθένας παρουσιάζει και μια διαφορετική έκδοση 2.3.4, 2.3.3, 2.3.5, gingerbread, miui και πόσες άλλες με απίστευτες ταχύτητες και δεν ξέρω ποιά να προτιμήσω αλλά ούτε και πώς να το κάνω με σιγουριά..

4. Ειλικρινά οποιαδήποτε συμβουλή καλοδεχούμενη. Ευχαριστώ προκαταρκτικά.. :)

 

 

εγώ θα έκανα μια επίσημη αναβάθμιση για αρχή στην gingerbread κατεβάζοντας το kies. Το κάνεις εγκατάσταση και ακολουθείς τις οδηγίες.!

Link to comment
Share on other sites

Τους πήρα και μου είπαν ότι θα με πάρουν τηλέφωνο να μου πουν για που προοριζόταν. Δοκίμασα και factory reset αλλά η εφαρμογή εμφανίζεται ξανά στο market .

 

Ανακάλυψα κάτι. Το πρόβλημα φαίνεται να είναι με τον google λογαριασμό μου. Σε αυτόν έχω άλλες 2 συσκευές android συνδεδεμένες . Δοκίμασα να ενεργοποιήσω το κινητό με άλλο gmail και δεν εμφανίζεται πια η εφαρμογή στο market. Ωστόσο το πρόβλημα παραμένει αφου παρότι επέλεξα την διαγραφή των backup και από τις 3 συσκευές, όταν βάζω το acount μου οι εφαρμογή εμφανίζεται πάλι...

καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Ανακάλυψα κάτι. Το πρόβλημα φαίνεται να είναι με τον google λογαριασμό μου. Σε αυτόν έχω άλλες 2 συσκευές android συνδεδεμένες . Δοκίμασα να ενεργοποιήσω το κινητό με άλλο gmail και δεν εμφανίζεται πια η εφαρμογή στο market. Ωστόσο το πρόβλημα παραμένει αφου παρότι επέλεξα την διαγραφή των backup και από τις 3 συσκευές, όταν βάζω το acount μου οι εφαρμογή εμφανίζεται πάλι...

καμία ιδέα;

 

Μήπως έχει να κάνει με κάποιο πρόγραμμα του google που μπορεί να το έχεις περασμένο στον λογαριασμό σου απο κάποιον υπολογιστη και να συγχρονίζεται με το κινητό όταν βάλεις τον ίδιο λογαριασμό? Δε μπορώ να το εξηγήσω καλύτερα ελπίζω να κατάλαβες τι σκέφτομαι :p

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει να κάνει με κάποιο πρόγραμμα του google που μπορεί να το έχεις περασμένο στον λογαριασμό σου απο κάποιον υπολογιστη και να συγχρονίζεται με το κινητό όταν βάλεις τον ίδιο λογαριασμό? Δε μπορώ να το εξηγήσω καλύτερα ελπίζω να κατάλαβες τι σκέφτομαι :p

 

την συγκεκριμένη εφαρμογή την είχα κάνει εγκατάσταση κάποτε σε ένα galaxy ι7500 που ήταν συνδεδεμένο με τον λογαριασμό μου , πρέπει λοιπόν να έχει δημιουργήσει backup το οποίο όμως δεν διαγράφεται...

Link to comment
Share on other sites

την συγκεκριμένη εφαρμογή την είχα κάνει εγκατάσταση κάποτε σε ένα galaxy ι7500 που ήταν συνδεδεμένο με τον λογαριασμό μου , πρέπει λοιπόν να έχει δημιουργήσει backup το οποίο όμως δεν διαγράφεται...

 

χμμ τις εφαρμογες τις κρατάει εδώ: https://market.android.com/account αλλά δεν βλέπω κάποιο λόγο για να σου την λαμβάνει το κινητό αυτόματα....

Link to comment
Share on other sites

χμμ τις εφαρμογες τις κρατάει εδώ: https://market.android.com/account αλλά δεν βλέπω κάποιο λόγο για να σου την λαμβάνει το κινητό αυτόματα....

 

η εφαρμογή υπάρχει εκεί! Πιστεύω ότι την κατεβάζει επειδή η εφαρμογή 'συλλογή' και το gallery 3d που υπάρχει στο market είναι σχεδόν ίδιες εφαρμογές και το βλέπει σαν update.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! σε καινούριο galaxy s με εγκατεστημένη από το κουτί του την 2.3.3 πρόσεξα ότι στο market, μου εμφανίζει στις εγκατεστημένες εφαρμογές την εφαρμογή gallery 3d by rayman50. αν πάτησω ανοιγμα μου ανοίγει κανονικά τη συλλογή. ωστόσο δεν έχω κάνει εγκατάσταση της συγκεκριμένης εφαρμογής. Πως είναι δυνατόν να μου την εμφανίζει;

αγόρασα το κινητό πριν 4 ημέρες από το media markt. Στις πληρεφορίες γραφεί i9000xxjvo και έκδοση kernel 2.6.35.7-i9000xwjvi- cl210427root@dell103#2 αριθμός κατασκευής gingerbread xwjvi

 

Τους πήρα και μου είπαν ότι θα με πάρουν τηλέφωνο να μου πουν για που προοριζόταν. Δοκίμασα και factory reset αλλά η εφαρμογή εμφανίζεται ξανά στο market .

 

Ανακάλυψα κάτι. Το πρόβλημα φαίνεται να είναι με τον google λογαριασμό μου. Σε αυτόν έχω άλλες 2 συσκευές android συνδεδεμένες . Δοκίμασα να ενεργοποιήσω το κινητό με άλλο gmail και δεν εμφανίζεται πια η εφαρμογή στο market. Ωστόσο το πρόβλημα παραμένει αφου παρότι επέλεξα την διαγραφή των backup και από τις 3 συσκευές, όταν βάζω το acount μου οι εφαρμογή εμφανίζεται πάλι...

καμία ιδέα;

 

την συγκεκριμένη εφαρμογή την είχα κάνει εγκατάσταση κάποτε σε ένα galaxy ι7500 που ήταν συνδεδεμένο με τον λογαριασμό μου , πρέπει λοιπόν να έχει δημιουργήσει backup το οποίο όμως δεν διαγράφεται...

 

Σόρρυ φίλε μου ήμουνα στη δουλειά και δεν μπόρεσα να σου απαντήσω πιο πριν. Επειδή το έψαξα λίγο παραπάνω, δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος ανησυχίας. Απλά επειδή όπως είπες είχες κάποτε κατεβάσει τη συγκεκριμένη εφαρμογή, σου τη βγάζει στη λίστα σου. Και επειδή μάλλον οι αλλαγές που έκανε ο Rayman στην επίσημη εφαρμογή που έχει το ίδιο όνομα είναι ελάχιστες, το market νομίζει ότι πρόκειται για την ίδια, ακόμα κι αν δεν είναι.

Ένα άλλο παράδειγμα είναι το πειραγμένο skype του theoOs στο xda, που επειδή έχει το ίδιο όνομα και οι εσωτερικές αλλαγές δεν είναι τραγικές, το market σου το αναγνωρίζει σαν κανονικό skype.

 

Πραγματικά νομίζω δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας, και λογικά αν κάνεις αναβάθμιση σε 2.3.4 που έχει διαφορετική έκδοση του gallery, δε θα λέει το market ότι είναι εγκατεστημένη. Εγώ που έχω 2.3.4 JVR, βλέπω την εφαρμογή στο market, απλά μου λέει FREE δίπλα... όχι installed.

 

Στην περίπτωσή σου λοιπόν δεν πιστεύω ότι υπάρχει κάποια απάτη, και συγγνώμη που σε ανησύχησα άδικα στο άλλο θέμα.

 

EDIT: Όσο έγραφα το παραπάνω βλέπω ότι κατέληξες στο ίδιο συμπέρασμα :) Χαίρομαι!

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ φίλε μου ήμουνα στη δουλειά και δεν μπόρεσα να σου απαντήσω πιο πριν. Επειδή το έψαξα λίγο παραπάνω, δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος ανησυχίας. Απλά επειδή όπως είπες είχες κάποτε κατεβάσει τη συγκεκριμένη εφαρμογή, σου τη βγάζει στη λίστα σου. Και επειδή μάλλον οι αλλαγές που έκανε ο Rayman στην επίσημη εφαρμογή που έχει το ίδιο όνομα είναι ελάχιστες, το market νομίζει ότι πρόκειται για την ίδια, ακόμα κι αν δεν είναι.

Ένα άλλο παράδειγμα είναι το πειραγμένο skype του theoOs στο xda, που επειδή έχει το ίδιο όνομα και οι εσωτερικές αλλαγές δεν είναι τραγικές, το market σου το αναγνωρίζει σαν κανονικό skype.

 

Πραγματικά νομίζω δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας, και λογικά αν κάνεις αναβάθμιση σε 2.3.4 που έχει διαφορετική έκδοση του gallery, δε θα λέει το market ότι είναι εγκατεστημένη. Εγώ που έχω 2.3.4 JVR, βλέπω την εφαρμογή στο market, απλά μου λέει FREE δίπλα... όχι installed.

 

Στην περίπτωσή σου λοιπόν δεν πιστεύω ότι υπάρχει κάποια απάτη, και συγγνώμη που σε ανησύχησα άδικα στο άλλο θέμα.

 

EDIT: Όσο έγραφα το παραπάνω βλέπω ότι κατέληξες στο ίδιο συμπέρασμα :) Χαίρομαι!

Ευχαριστώ όπως και να ' χει!

Το backup που κάνει το google δε λειτουργεί πολύ καλά, είναι αδύνατον να διαγράψεις την εγκατάσταση μιας εφαρμογής από τo αρχείο σου... ό,τι και να προσπάθησα , η εφαρμογή συνεχίζει να εμφανίζεται...( απλά δεν μπορώ να τη βλέπω και ας είναι ίδια... :P) τέλος πάντων , τουλάχιστον λύσαμε το μυστήριο... :)

ευχαριστώ όσους βοήθησαν!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι παιδιά.

Επειδή διάβασα σε κάποιο προηγούμενο post για το πως μπορείς να καταλάβεις αν ένα κινητό είναι χρησιμοποιημένο / παραποιημένο ή παρεμπορίου, μπορεί κάποιος να μου πει για το δικό μου βάσει των στοιχείων αν παίζει κάτι;

Έκδοση: Ι9001XXKG1

Kernel: 2.6.35.7-perf root@DELL152 #1

Αριθμός κατασκευής: GINGERBREAD.XXKG1

Το είχα πάρει πριν μερικές βδομάδες απ'το Πλαίσιο, και ναι... διαπίστωσα πως είχε 2 ταινίες ασφαλείας, την μία πάνω στην άλλη (φυσικά η από κάτω ήταν σκισμένη). Το που ανοίχτηκε και το γιατί... ποτέ δεν το έμαθα (και να πω και την αλήθεια, ποτέ δεν το έψαξα...) Τουλάχιστον η συσκευή παίζει κανονικά μέχρι στιγμής (εκτός απ'το HAWX HD της Gameloft, στο οποίο δεν μπορεί με τίποτε να αναπαράγει τα γραφικά περιβάλλοντα - και ένα κολλημένο pixel χρώματος μπλε που μου κράτησε επί 1 βδομάδα και έπειτα δούλεψε κανονικά...)

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση java games παιζει? γιατι εβαλα και δεν τα εκανε εγκατασταση

Δυστυχώς, μόνο android games, με καταλήξεις .apk.

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σκεφτομαι να αγορασω το Samsung Galaxy S ΙΙ

Μπορω να το αγορασω απο το εξωτερικο? εδω στην ελλαδα στα δυκτια μας θα παιζει? η οχι? ελληνικη γλωσσα μεσα θα εχει?

 

ευχαριστω!

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...