Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν δικαιολογείται αυτή η κατανάλωση εάν δεν χρησιμοποιείς την εφαρμογή. Υποψιάζομαι ότι έχεις ενεργοποιήσει το latitude. Απενεργοποίησε το αν είναι ενεργοποιημένο.

 

καποιο καλο προγραματακι να αποκοπτω εφαρμογες ειτε startup ειτε running εχεις να προτεινεις?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καποιο καλο προγραματακι να αποκοπτω εφαρμογες ειτε startup ειτε running εχεις να προτεινεις?

 

για start up εφαρμογες βαλε το start up manager.αυτες που τρεχουν μπορεις να τις κλεισεις πατωντας το κεντικο κουμπι

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Τον τελευταίο καιρό έχω παρατηρήσει ότι όταν στέλνω γραπτό μήνυμα, βγαίνει αποτυχία και πρέπει να πατήσω επαναποστολή.

Επίσης με έχουν ενημέρωση αρκετά άτομα ότι όταν πάνε να μου απαντήσουν στο γραπτό μήνυμα που έχω στείλει τους βγάζει ΑΠΟΤΥΧΙΑ και σε αυτούς.

Ενώ όταν δημιουργούν νέο φεύγει.

Αυτό γινόταν και πριν την αναβάθμιση και τώρα που έχω περάσει την νέα.

Γνωρίζει κάποιος κάτι γι’ αυτό;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Τον τελευταίο καιρό έχω παρατηρήσει ότι όταν στέλνω γραπτό μήνυμα, βγαίνει αποτυχία και πρέπει να πατήσω επαναποστολή.

Επίσης με έχουν ενημέρωση αρκετά άτομα ότι όταν πάνε να μου απαντήσουν στο γραπτό μήνυμα που έχω στείλει τους βγάζει ΑΠΟΤΥΧΙΑ και σε αυτούς.

Ενώ όταν δημιουργούν νέο φεύγει.

Αυτό γινόταν και πριν την αναβάθμιση και τώρα που έχω περάσει την νέα.

Γνωρίζει κάποιος κάτι γι’ αυτό;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

 

Δεν έχει σχέση με το τηλέφωνο αυτό, πρέπει να πάρεις τηλέφωνο τον πάροχό σου (cosmote, wind etc) και να τους ρωτήσεις.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Ειμαι καινουργιος στο φορουμ!Εχω την εξης απορια και οποιος μπορει να με βοηθησει παρακαλω!Εχω ενα galaxy s το οποιο εχει τα εξης χαρακτηριστικα:

Ι9000ΧΧJPP

2.6.32..9

root@SE-S608#1

Προσπαθω με το κιες να το κανω αναβαθμιση σε 2.3 αλλα δεν μου βγαζει διαθεσιμη αναβαθμιση!!!Γνωριζει καποιος τι πρεπει να κανω?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Ειμαι καινουργιος στο φορουμ!Εχω την εξης απορια και οποιος μπορει να με βοηθησει παρακαλω!Εχω ενα galaxy s το οποιο εχει τα εξης χαρακτηριστικα:

Ι9000ΧΧJPP

2.6.32..9

root@SE-S608#1

Προσπαθω με το κιες να το κανω αναβαθμιση σε 2.3 αλλα δεν μου βγαζει διαθεσιμη αναβαθμιση!!!Γνωριζει καποιος τι πρεπει να κανω?

Ευχαριστω

 

Εκεί που παιρνεις τηλέφωνο, γράψε *#1234# και πες μας τι λέει... Μετά βάλε *2767*4387264636# , και πάλι πες μας τι λέει.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον στο *#1234# μου βγαζει:

PDA I9000XWJPH

PHONE I9000XXJPP

CSC I9000OXXJP9

BUILD INFO 2010.12

 

στο *2767*4387264636# μου βγαζει:

SELLOUT SMS

[1] SELOOUT SMS OFF

[2]PCODE GT-I9000HKYMTL

[3]MODE PROD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω αυτη τη στιγμη στο κινητο μου την επισημη 2.3.4jvr (την ελβετικη που εχει ανεβασει στο επισημασμενο ο τυχερακιας) και αντιμετωπιζω το εξης προβλημα, το οποιο το αντιμετωπιζα και με την 2.2 που ειχε οταν το αγορασα(πιστευα πως με την αναβαθμιση ισως λυνοτανε). Δεν μπορω να στειλω και να λαβω mms! Πρωτου πειτε οτιδηποτε για τις ρυθμισεις και το οτι εχουν μπει λαθος, εχω βαλει τις ρυθμισεις πανω απο 10 φορες απο σαιτ που τις εχω βρει, εχω βαλει τις ρυθμισεις απο ενα pdf που μου εστειλε η ιδια η βονταφον, το εχω παει και εχουν κανει την ιδια διαδικασια σε καταστημα βονταφον (αυτοι ειχαν παρει και καποια τηλεφωνα πριν αν θυμαμαι καλα). Αποτελεσμα ομως δεν εχω δει ακομα! Τελος, ο αντιπροσωπος που μιλησαμε στο τηλεφωνο μου ειπε πως απο την μερια τους ολα ειναι οκ, δεν υπαρχει κανενα προβλημα. Υπαρχει κατι που μπορω να κανω αλλιως με βλεπω να το στελνω στη σαμσουνγκ(αυτο μου ειπε να κανω ο αντιπροσωπος). Κατι ακομα, μετα το update μου βγαζει ενα σφαλμα το οποιο λεει <<Υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της διαδικασιας com.android.phone. Προσπαθηστε αργοτερα.>> αρκετα συχνα και λιγοτερο συχνα σφαλμα με το android.process.acore. Ειναι γνωστα προβληματα της Gingerbread αυτα ή εχω κανει εγω καμια πατατα? Τελος, ασχετο με προβληματα, ξερει κανενας πως μπορω να ξαναβαλω το snap n go?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον στο *#1234# μου βγαζει:

PDA I9000XWJPH

PHONE I9000XXJPP

CSC I9000OXXJP9

BUILD INFO 2010.12

 

στο *2767*4387264636# μου βγαζει:

SELLOUT SMS

[1] SELOOUT SMS OFF

[2]PCODE GT-I9000HKYMTL

[3]MODE PROD

 

To τηλέφωνό σου είναι από Βουλγαρία, γι'αυτό το Kies δε σου δίνει αναβάθμιση. Δεν ξέρω αν το firmware που φοράει είναι το τελευταίο επίσημο για αυτόν τον Bουλγαρικο πάροχο... τι λέει το Kies, ότι έχεις την τελευταία έκδοση, ή ότι δεν μπορεί να αναβαθμιστεί; Αν είναι το 2ο, το τηλέφωνό σου έχει ανοιχτεί για να περαστεί η ελληνική ρομ.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Στο κιες μου βγαζει ''δεν ειναι δυνατη η ενημερωση αυτης τησ εκδοσης τησ συσκευης''!!!Τι σημαινει αυτο τωρα?Αν εχει ανοιχτει απο ποιον ανοιχτηκε?Σημερα πηγα το κινητο σε εξουσιοδοτημενο καταστημα να κανει την αναβαθμιση αλλα μου ειπαν μετα οτι δεν μπορεσαν να την κανουν με το κιες και θα με παρουν τηλεφωνο οταν ερθουν σι ντι απο την Αθηνα να το παω να την κανουν,αλλα δεν πιστευω οτι θα γινει ποτε αυτο!!!Μπορω να κανω κατι?Οταν το πηρα ειχαν σβηστει ολα σαν να ηταν η πρωτη μερα που το ειχα παρει
Link to comment
Share on other sites

Στο κιες μου βγαζει ''δεν ειναι δυνατη η ενημερωση αυτης τησ εκδοσης τησ συσκευης''!!!Τι σημαινει αυτο τωρα?Αν εχει ανοιχτει απο ποιον ανοιχτηκε?Σημερα πηγα το κινητο σε εξουσιοδοτημενο καταστημα να κανει την αναβαθμιση αλλα μου ειπαν μετα οτι δεν μπορεσαν να την κανουν με το κιες και θα με παρουν τηλεφωνο οταν ερθουν σι ντι απο την Αθηνα να το παω να την κανουν,αλλα δεν πιστευω οτι θα γινει ποτε αυτο!!!Μπορω να κανω κατι?Οταν το πηρα ειχαν σβηστει ολα σαν να ηταν η πρωτη μερα που το ειχα παρει

Ανοιχτηκε απο το καταστημα που το πηρες μαλλον. Με λιγα λογια το τηλεφωνο σου ενω εχει ελληνικη ρομ, εχει βουλγαρικο product code που σημαινει οτι η χωρα προελευσης του ειναι η Βουλγαρια και ειχε μεσα επισημο βουλγαρικο λογισμικο για τον βουλγαρο καταναλωτη. Αρα καποιος (το καταστημα?) το ανοιξε (συσκευη παραεισαγωγης) για να περασει την ελληνικη ρομ. Τωρα αν θελεις την ελληνικη 2.3.3 μπορεις να κανεις τη διαδικασια με odin που εχουμε στους οδηγους.

 

Υ.Γ. Στο επισημο εξουσιοδοτημενο service η απαντηση ειναι "δεν εχουν ερθει τα cd απο την Αθηνα"...Ορισμενες φορες ρε γμτ πραγματικα αναρωτιεσαι αν αξιζει να καθεσαι και να σκας με τα κωμικοτραγικα που συμβαινουν σε αυτον τον τοπο ή παυεις απλα να ασχολεισαι...

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Στο κιες μου βγαζει ''δεν ειναι δυνατη η ενημερωση αυτης τησ εκδοσης τησ συσκευης''!!!Τι σημαινει αυτο τωρα?Αν εχει ανοιχτει απο ποιον ανοιχτηκε?Σημερα πηγα το κινητο σε εξουσιοδοτημενο καταστημα να κανει την αναβαθμιση αλλα μου ειπαν μετα οτι δεν μπορεσαν να την κανουν με το κιες και θα με παρουν τηλεφωνο οταν ερθουν σι ντι απο την Αθηνα να το παω να την κανουν,αλλα δεν πιστευω οτι θα γινει ποτε αυτο!!!Μπορω να κανω κατι?Οταν το πηρα ειχαν σβηστει ολα σαν να ηταν η πρωτη μερα που το ειχα παρει

 

Yπάρχει ολόκληρο θέμα γι'αυτό... είναι πιο φθηνά τα παραεισαγωγής προφανώς... anyway.

Μπορείς όπως λέει ο Παναγιώτης να βάλεις με Odin όποια έκδοση θες (όπως κάνανε και στο μαγαζί). Κοίτα στο επισημασμένο θέμα των οδηγών.

 

P.S. Ποια CD???!! Χαααααχαχαχαχα :D :D :D

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Στο καταστημα αυτο μου ειχε καει ενα πιξελ και εκαναν 1 μηνα να φτιαξουν το κινητο με τη δικαιολογια οτι αργησε να ερθει η οθονη απο την Αθηνα(στη θεσσαλονικη μενω ετσι,οχι στο ταμ τουμ)!!!!Τωρα παλι μου λενε για σι ντι και χαζομαρες!!!Τελοσπαντων..Εσεις παιδια που ξερετε καλυτερα τα πραγματα ποια ειναι η καλυτερη λυση που μου προτεινετε?Τι να κανω?Αν βαλω την ελληνικη 2.3.3 θα ειναι ενταξει το τηλεφωνο?Με το προγραμμα το οντιν αυτο γινεται η διαδικασια?Που το βρισκω και αν μπορειται αν μου πειτε και τις οδηγιες παρακαλω πολυ γιατι δεν τα παω καλα με τα κινητα...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ παρα πολυ

Link to comment
Share on other sites

Στο καταστημα αυτο μου ειχε καει ενα πιξελ και εκαναν 1 μηνα να φτιαξουν το κινητο με τη δικαιολογια οτι αργησε να ερθει η οθονη απο την Αθηνα(στη θεσσαλονικη μενω ετσι,οχι στο ταμ τουμ)!!!!Τωρα παλι μου λενε για σι ντι και χαζομαρες!!!Τελοσπαντων..Εσεις παιδια που ξερετε καλυτερα τα πραγματα ποια ειναι η καλυτερη λυση που μου προτεινετε?Τι να κανω?Αν βαλω την ελληνικη 2.3.3 θα ειναι ενταξει το τηλεφωνο?Με το προγραμμα το οντιν αυτο γινεται η διαδικασια?Που το βρισκω και αν μπορειται αν μου πειτε και τις οδηγιες παρακαλω πολυ γιατι δεν τα παω καλα με τα κινητα...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ παρα πολυ

 

Κοιτα οπως σου ειπε και ο Αλεξ ή αλλαζεις το CSC και γινεται η δουλεια απο το kies ή κανεις τη διαδικασια με odin. Αφου δεν εχεις ασχοληθει ξανα με τετοια θεματα, το καλυτερο ειναι αυτο που σου προτεινει ο Αλεξ. Κοιτα στα επισημασμενα θεματα και θα βρεις οτι χρειαζεσαι.

 

Οσο για το service, δυστυχως σε πολλες περιπτωσεις η Θεσσαλονικη θεωρειται επαρχια. Και για την οθονη οκ να το καταλαβω. Αλλα δεν μπορουν στο επισημο service να σου λενε οτι θα περιμενουμε τα cd απο Αθηνα για να κανουν μια αναβαθμιση...Απο ενα σημειο και μετα προσβαλλουν τη νοημοσυνη σου...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν αλλαξω το CSC που λετε μετα θα κανω αναβαθμιση απο το κιες?μπορειται να μου πειτε τον οδηγο για να αλλαξω το CSC γιατι δεν τον βρηκα?Ειναι καλυτερο αυτο η η διαδικασια με το οντιν?
Link to comment
Share on other sites

καποιο καλο προγραματακι να αποκοπτω εφαρμογες ειτε startup ειτε running εχεις να προτεινεις?

 

για start up εφαρμογες βαλε το start up manager.αυτες που τρεχουν μπορεις να τις κλεισεις πατωντας το κεντικο κουμπι

Γι' αυτή την δουλειά και εφόσον φυσικά έχεις κάνει root στην συσκευή σου, η εφαρμογή autostarts είναι μονόδρομος και ότι καλύτερο.

Έχω δοκιμάσει σχεδόν όλες τις εφαρμογές γι' αυτή την δουλειά και η συγκεκριμένη είναι η πιο ολοκληρωμένη. Θέλει πολύ προσοχή τι θα κάνεις disable γιατί μπορεί να χαλάσεις εύκολα την ομαλή λειτουργία του κινητού. Με λίγη προσοχή όμως θα έχεις άλλη συσκευή, και φυσικά αρκετή διαφορά σε μνήμη και αυτονομία.

 

Εδώ είσαι

http://market.android.com/details?id=com.elsdoerfer.android.autostarts

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν αλλαξω το CSC που λετε μετα θα κανω αναβαθμιση απο το κιες?μπορειται να μου πειτε τον οδηγο για να αλλαξω το CSC γιατι δεν τον βρηκα?Ειναι καλυτερο αυτο η η διαδικασια με το οντιν?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306882 κατω κατω το τελευταιο βημα που λεει. Αφου κανεις αυτο, μετα δοκιμασε στο kies και θα σου δωσει την αναβαθμιση. Θα τα κανει ολα μονο του απο εκει και περα. Καλυτερα αυτο να κανεις, ασε το odin.

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χιλια ευχαριστω.Το εκανα και εκανα την αναβαθμιση.Σας ευχαριστω πολυ!!!!

 

Tίποτα, καλώς ήρθες στο φόρουμ... τουλάχιστον γελάσαμε κι απόψε... περιμένουν λέει το CD. :lol: :lol:

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Tίποτα, καλώς ήρθες στο φόρουμ... τουλάχιστον γελάσαμε κι απόψε... περιμένουν λέει το CD. :lol: :lol:

Μα οι ανθρωποι δεν παιζονται. Λιγη απο την φαια ουσια που ξοδευουν για δικαιολογιες τετοιου τυπου ας ξοδευαν για να κανουν τη δουλεια τους. Η εταιρια χαντακωνεται απο κατι σαν κι αυτους.

 

john9147 οπως καταλαβαινεις με διαβασμα 10 λεπτων εκανες τη δουλεια σου. Αν ξοδεψεις και μια ωριτσα να διαβασεις τον οδηγο, μετα συμφωνα με οσα σου ειπαν, μπορεις κι εσυ να προσληφθεις στο εξουσιοδοτημενο service και μαλιστα ως μετεκπαιδευθεις, αφου μπορεις να κανεις τη δουλεια και χωρις CD! Ετσι για να ξερουμε και τι μας γινεται...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχεις απολυτο δικιο!!!Πρωτη φορα χρειαζομαι κατι και το βρισκω τοσο γρηγορα!Κανετε ολοι σας πολυ καλη δουλεια σε αυτο το σαιτ!Δεν το ηξερα το σαιτ και απο σημερα ειναι ηδη σελιδοδεικτης!Και παλι σας ευχαριστω και συνεχιστε την πολυ λαλη δουλεια που κανετε,βοηθατε πραγματικα...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για το χρονο σας...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο post που λέει απο που είναι το κινητό βάσει των παρακάτω ενεργειών;

 

Ευχαριστώ

 

 

Εκεί που παιρνεις τηλέφωνο, γράψε *#1234# και πες μας τι λέει... Μετά βάλε *2767*4387264636# , και πάλι πες μας τι λέει.
Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω μια ερώτηση αλλά δεν νομιζώ να ξέρουν κάτι απο εκεί, μιας και δεν μου το έκανε πριν αυτό σε άλλες συσκευές που είχαν την SIM.

Πάντως ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι καινούργιος στον κόσμο των σμάρτφονς και των Αντρόιντ. Αγόρασα πριν μια βδομάδα το Galaxy S plus. Πώς μπορώ να βάλω δικούς μου ήχους για τα μηνύματα; Έχετε κάνει μια παραπομπή αλλά δεν έβγαλα άκρη... Μπορείτε να μου απαντήσετε εδώ; Ευχαριστώ εκ των προτέρων...
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρούσα ότι στο σπίτι δεν έχω πολύ καλό σήμα με το galaxy s σε αντίθεση με το 5530 που είχε πάντα μια χαρά σήμα.

Το αποτέλεσμα είναι ότι έστελνα συχνά μηνύματα τα οποία ποτέ δεν αποστέλλονταν ενώ αρκετές φορές μου παραπονούνταν ότι με έπαιρναν και δεν μπορούσαν να με πιάσουν. Οταν δοκίμασα να συνδεθώ στο internet μέσω HSPDA και είδα ότι οι ταχύτητες που έπιανα ήταν πολύ κακές, άρχισα να ψιλιάζομαι ότι το πρόβλημα ήταν στο 3g δίκτυο. Οντως απο την στιγμή που ζήτησα στο τηλέφωνο να συνδέεται μόνο σε δίκτυο GSM (η προεπιλογή ήταν να εναλλάσσεται μεταξύ GSM και WCDMA) το πρόβλημα με τις κλήσεις λύθηκε. Εχω πάντα πολλές γραμμές σήματος και πλέον δεν ταλαιπωρούνται όσοι με καλούν. Το θέμα είναι ότι έτσι δεν μπορώ να συνδεθώ στο internet μέσω HSPDA παρα μόνο μέσω του αργού Edge. Το αποτέλεσμα είναι ότι πρέπει διαρκώς να μπαίνω στις ρυθμίσεις και να αλλάζω τον τύπο του δικτύου. Υπάρχει η δυνατότητα το κινητό να βρίσκεται σε δίκτυο GSM και μόλις ενεργοποιώ την χρήση πακέτων δεδομένου να μπαίνει αυτόματα σε δίκτυο 3G? Ζητάω πολλά το ξέρω αλλά με τόσες εφαρμογές που έχω δει στο μάρκετ έχω αρχίσει να νιώθω ότι για όλα κάτι έχουν φτιάξει :)

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...