Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο semaphore 2.7.4 δεν περιεχει τα τελευταια resources της jw8 και ισως γιαυτο ναμην ειναι κι οτι καλυτερο για την συγκεκριμενη ρομ... Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως γύρισα σε JW1 και βρήκα την υγειά μου. Έβαλα και τα addons του Perka (boeffla) και είναι κομπλέ. Άιντε με τις χαζομάρες τις value pack που μετά από 15 μέρες το κινητό σέρνεται.... :mad:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως γύρισα σε JW1 και βρήκα την υγειά μου. Έβαλα και τα addons του Perka (boeffla) και είναι κομπλέ. Άιντε με τις χαζομάρες τις value pack που μετά από 15 μέρες το κινητό σέρνεται.... :mad:

 

Ε κάτσε να περάσουν 15 μέρες και με την jw1 :p

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Ε κάτσε να περάσουν 15 μέρες και με την jw1 :p

 

χαχα σωστό κι αυτό, αλλά κάποτε είχα την JVZ για μήνες και έτρεχε άψογα. Και από όσο θυμάμαι η JW1 είναι το ίδιο πράμα με την JVZ :p

Link to comment
Share on other sites

Τη δοκίμασα αλλά δεν έβρισκα κάνα θεματάκι της προκοπής για Froyo :p Εγώ ήμουν με JW5 μέχρι που χτες δεν άντεξα άλλο και την σούταρα.
Link to comment
Share on other sites

Τη δοκίμασα αλλά δεν έβρισκα κάνα θεματάκι της προκοπής για Froyo :p Εγώ ήμουν με JW5 μέχρι που χτες δεν άντεξα άλλο και την σούταρα.

 

Τι σου έκανε?

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εχω την JS8 ολο το καλοκαιρι, και ολα μια χαρα:)

 

χαχαχα

σωστός φίλε μου... :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

παιδιά αποφάσισα να βάλω απο περιέργια την jw5 με semaphone 274. Πιστέυω απο ότι διαβάζω οτι έχει τα λιγότερα προβλήματα ίσως και να μην υπάρχουν σε σχέση με τη 221. έχω την 221 επίσημη χρειάζομαι να κάνω repartition??? αν δεν μου αρέσει μπορώ να την ξαναβάλω την 221 όπως ακριβώς ηταν δλδ με εφαρμογες και τα παντα???? εχω usb jig και titanium backup πρόσφατα αποθηκευμένο.
Link to comment
Share on other sites

Τι σου έκανε?

 

Σερνοταν. Επισης εκανε συνεχεια redraw και ο tw και ο go αμεσως μετα απο σερφαρισμα σε μεγαλες σελιδες στις οποιες μπουκωνε ακομα και η opera και εκλεινε... Δηλαδη τι να τα κανω τα 360MB ram αν τα διαχειριζεται χειροτερα απο τα 339...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά αποφάσισα να βάλω απο περιέργια την jw5 με semaphone 274. Πιστέυω απο ότι διαβάζω οτι έχει τα λιγότερα προβλήματα ίσως και να μην υπάρχουν σε σχέση με τη 221. έχω την 221 επίσημη χρειάζομαι να κάνω repartition??? αν δεν μου αρέσει μπορώ να την ξαναβάλω την 221 όπως ακριβώς ηταν δλδ με εφαρμογες και τα παντα???? εχω usb jig και titanium backup πρόσφατα αποθηκευμένο.

 

221 εννοείς android 2.2.1? Thn JS8 Κυπριακή?

Για να επαναφέρεις ακριβώς το κινητό όπως ήταν πριν, πρέπει να πάρεις nandroid backup μέσω cwm recovery. Τα backup του titanium είναι μόνο για τις εφαρμογές σου.

Το θέμα είναι ότι δε ξέρω πως περνιέται cwm recovery στην έκδοση που έχεις (2.2.1) ώστε να πάρεις nandroid backup.

 

repartition δε χρειάζεσαι (αν έχεις την JS8 τουλάχιστον), αλλά δεν παθαίνει τίποτα αν το κάνεις χωρίς να χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πάει στις JW4+ αλλά όταν είχα την JW1 με Semaphore λειτουργούσε υποδειγματικά όσο καιρό την είχα. Για την διάρκεια της μπαταρίας το έχω πει άπειρες φορές αλλά θα το ξαναπώ ότι ήταν φοβερή. Απ' όσα διαβάζω αν θα ξαναγύρναγα σε Gingerbread θα έβαζα και πάλι την JW1.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω την Jw1 από όταν βγήκε με semaphore.

λειτουργεί απροβλημάτιστα από τότε.

σε προσπάθεια να βάλω την JW6 απογοητεύτηκα και ξαναγύρισα στην Jw1 (nandoid backup/restore)

για την δικιά μου χρήση την θεωρώ ιδανική ..

ίσως ξανά βγει όμως αυτές τις ημέρες για να δοκιμάσω CM10 ..

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Αντιθετως εγω ειχα προβλημα και με την jw1 αφου στο διμηνο πανω αρχισε τα restarts και δεν ξεκλειδωνε η οθονη.

Αυτο που με προβληματιζει πιο πολυ ομως ειναι οταν και αν φυγω απο cm 9.1 δεν ξερω ποια στοκ να βαλω :confused:

αφου ολες με τον καιρο παρουσιαζουν προβληματα.

Θα αναγκαστω μαλλον απο ics να παω σε 2.2.1 πω πω που καταντησαμε :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

θα προτεινα αν τελικα αποφασισεις για stock να δωσεις αλλη μια ευκαιρια στην jw1. μπορει να ετυχε καιωνα μην σου εκατσε καλα γιατι ειμαστε πολλοι με απροβληματστη jw1..

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Αντιθετως εγω ειχα προβλημα και με την jw1 αφου στο διμηνο πανω αρχισε τα restarts και δεν ξεκλειδωνε η οθονη.

Αυτο που με προβληματιζει πιο πολυ ομως ειναι οταν και αν φυγω απο cm 9.1 δεν ξερω ποια στοκ να βαλω :confused:

αφου ολες με τον καιρο παρουσιαζουν προβληματα.

Θα αναγκαστω μαλλον απο ics να παω σε 2.2.1 πω πω που καταντησαμε :rolleyes:

Επειδη ολοι οι δρομοι τελικα,οδηγουν σε στοκ :p ξαναεδωσα μια δευτερη ευκαιρια στην jw6 η οποια εχει διαφορετικη συμπεριφορα απο την προηγουμενη φορα που την ειχα βαλει(η αληθεια ειναι οτι δεν ξερω ποια να βαλω πλεον :wacko:).Τι γινεται με αυτες τις value pack..δεν μπορω να το καταλαβω!!!:blink: Καθε φορα που περναμε καποια,δουλευει και διαφορετικα.Ειχα την jw5 επι εναμιση μηνα και ειχα παθει πλακα,τελεια λειτουργια,σφαιρατη και απροβληματιστη,το lag ηταν αγνωστο.Μου την εδωσε να δοκιμασω καστομ και αυτο ηταν..μου κρατησε μουτρα :lol: 2 φορες την ξαναπερασα και ηταν <οτι του'ρθει του τρελοστεφανη>,τι να πω? :dizzy: Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Εχωντας δοκιμασει jw1 και jw5 θα ελεγα οτι δεν εχουν μεγαλη διαφορα στη καθημερινη χρηση και οτι ειναι και οι 2 μετριες με τα θεματακια τους... (lagαρισματακια, μαυρες οθονες κτλ...)
οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ολοι οι δρομοι τελικα,οδηγουν σε στοκ :p ξαναεδωσα μια δευτερη ευκαιρια στην jw6 η οποια εχει διαφορετικη συμπεριφορα απο την προηγουμενη φορα που την ειχα βαλει(η αληθεια ειναι οτι δεν ξερω ποια να βαλω πλεον :wacko:).Τι γινεται με αυτες τις value pack..δεν μπορω να το καταλαβω!!!:blink: Καθε φορα που περναμε καποια,δουλευει και διαφορετικα.Ειχα την jw5 επι εναμιση μηνα και ειχα παθει πλακα,τελεια λειτουργια,σφαιρατη και απροβληματιστη,το lag ηταν αγνωστο.Μου την εδωσε να δοκιμασω καστομ και αυτο ηταν..μου κρατησε μουτρα :lol: 2 φορες την ξαναπερασα και ηταν <οτι του'ρθει του τρελοστεφανη>,τι να πω? :dizzy:

 

Εχω την JW6 εδώ και 3-4 μέρες με semaphore 2.7.4 και τα mods του (δικού μας) pantrif13 για extended power menu, non increasing ringtone, low battery camera, extended notification bar toggles και no scrolling cache. Δεν μου έχει κάνει κάτι μέχρι στιγμής, δεν έχει lagάρει πουθενά, ο TW πάει μια χαρά, γενικά είμαι ευχαριστημένος. Τόσο που σταμάτησα να ελέγχω σε καθημερινή βάση το changelog της CM10 :lol:

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Εχω την JW6 εδώ και 3-4 μέρες με semaphore 2.7.4 και τα mods του (δικού μας) pantrif13 για extended power menu, non increasing ringtone, low battery camera, extended notification bar toggles και no scrolling cache. Δεν μου έχει κάνει κάτι μέχρι στιγμής, δεν έχει lagάρει πουθενά, ο TW πάει μια χαρά, γενικά είμαι ευχαριστημένος. Τόσο που σταμάτησα να ελέγχω σε καθημερινή βάση το changelog της CM10 :lol:
Μια απο τα ιδια κι εγω με αυτη σχεδον τη συνθεση,εκτος του οτι την εχω γυρισει και σε ext4
Link to comment
Share on other sites

Εχω την JW6 εδώ και 3-4 μέρες με semaphore 2.7.4 και τα mods του (δικού μας) pantrif13 για extended power menu, non increasing ringtone, low battery camera, extended notification bar toggles και no scrolling cache. Δεν μου έχει κάνει κάτι μέχρι στιγμής, δεν έχει lagάρει πουθενά, ο TW πάει μια χαρά, γενικά είμαι ευχαριστημένος. Τόσο που σταμάτησα να ελέγχω σε καθημερινή βάση το changelog της CM10 :lol:

 

Εμένα ο TW στην JW5 πάντως δεν την πάλευε καθόλου... Ήταν smooth αλλά έτρωγε κάτι σκαλώματα ώρες ώρες. Μάλλον από θέμα RAM θα ήταν το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο TW στην JW5 πάντως δεν την πάλευε καθόλου... Ήταν smooth αλλά έτρωγε κάτι σκαλώματα ώρες ώρες. Μάλλον από θέμα RAM θα ήταν το πρόβλημα

 

πληροφοριακά πόσες σελίδες εφαρμογές είχες;

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους....!!!!!

Έχω ένα galaxy s gt-i9000 και θέλω να του κάνω reset γιατί δεν θυμάμαι το κωδικό όταν μου ζητάει να βάλω το mail μου πως γίνετε?

 

Κάνεις δεν ξέρει πως να παρακάμψω ώστε να μην χρειάζεται να βάλω mail και pass?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Αν και postares σε λαθος μερος, θα χρειαστεις τον μοτίβο/κωδικό (ή οτιδήποτε έχεις βάλει) ειτε το gmail μαζί με τον κωδικό που έχεις στο email. Αν δε θυμασαι τιποτα απο αυτα, απενεργοποίησε το κινητο και πατα κράτα πατημένα για λίγα δευτερόλεπτα τα εξής κουμπιά: Πανω εντασης+κεντρικο κουμπι+power button και θα μπει στο recovery. Επελεξε wipe data/factory reset. Θα σβηστουν τα παντα ομως. Στο recovery μετακινησε με τα κουμπια της εντασης (πάνω/κάτω) και επιλεγεις με το κεντρικο πληκτρο. Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...