Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να μην το στειλω στο service τους? Βασικα η cosmote εχει service για τα εν λογω κινητα? Αμα εχει καλο service να το στειλω εκει.. Αλλιως το κανω μονος..

 

θα το στειλουνε στην σαμσουνγκ , συνηθως. νομιζω οτι δεν εχει δικο της σερβις και απλα το στελνει. παρε τηλεφωνο τα κεντρικα τισ σαμσουνγκ να δεις ποσο κοντα σου ειναι να το πας εσυ εκει για να γλυτωσεις μερικες μερες μεχρι να στο φερουν, εγω αυτο θα εκανα , εαν μου λεγανε πολλα χρηματα θα το δοκιμαζα να το ανοιξω πρωτα να βγαλω το ανταλλακτικο και μετα θα το αγοραζα να το βαλω , διοτι μπορει να μην μπορουσα να το βγαλω για να βαλω το ανταλλακτικο και να το αγοραζα τζαμπα. δοκιμασε το ετσι και βλεπεις.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με τον semaphore κανοντας και τις καταλληλες ρυθμισεις θα βελτιωθει καπως.Το προβλημα θα παραμενει ομως εστω και σε μικρο βαθμο, πραγμα το οποιο στην ics ειναι πολυ καλυτερο, η διαχειριση που κανει ειναι φοβερη ;)

Τα notification counters που λες νομιζω ειναι feauture του tw, θελεις να τα βγαλεις..;

 

Οκ για το πρωτο !!

Για το δευτερο ειχα την εντυπωση οτι δεν μου δειχνει τα notification counters καθολου.

Σε ποια ακριβως εικονιδια εμφανιζονται?Eκανα μια αναπαντητη και εστειλα ενα μηνυμα sms , και ενα e-mail (gmail) και μονο στα μηνυματα εμφανιστηκε το "1" ..

Μικροπραγματα το ξερω :O

 

Ευχαριστώ που απαντάς στις απορίες μου παντως.Και εσυ και τα αλλα παιδια με εχετε βοηθησει!

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Οκ για το πρωτο !!

Για το δευτερο ειχα την εντυπωση οτι δεν μου δειχνει τα notification counters καθολου.

Σε ποια ακριβως εικονιδια εμφανιζονται?Eκανα μια αναπαντητη και εστειλα ενα μηνυμα sms , και ενα e-mail (gmail) και μονο στα μηνυματα εμφανιστηκε το "1" ..

Μικροπραγματα το ξερω :O

 

Ευχαριστώ που απαντάς στις απορίες μου παντως.Και εσυ και τα αλλα παιδια με εχετε βοηθησει!

 

Τα counters εμφανιζονται στις κλησεις,sms,email και gmail απο οσο θυμαμαι δηλαδη...εαν δεν εμφανιζονται σε εσενα κανε μια εκκαθαριση δεδομενων του tw...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Οκ για το πρωτο !!

Για το δευτερο ειχα την εντυπωση οτι δεν μου δειχνει τα notification counters καθολου.

Σε ποια ακριβως εικονιδια εμφανιζονται?Eκανα μια αναπαντητη και εστειλα ενα μηνυμα sms , και ενα e-mail (gmail) και μονο στα μηνυματα εμφανιστηκε το "1" ..

Μικροπραγματα το ξερω :O

 

Ευχαριστώ που απαντάς στις απορίες μου παντως.Και εσυ και τα αλλα παιδια με εχετε βοηθησει!

 

O Go Launcher εχει ξεχωριστο addon για notifications και γενικά τον βρήκα καλύτερο απο τον stock. Επισης έχει και scrollable contanct widget που μου λείπει πολύ στην jellybean (και την ICS)

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μέχρι πριν δυο μέρες όταν έμπαινα στο kies μου έλεγε,

"Αυτό είναι το πιο πρόσφατο λογισμικό", ενώ τώρα μου λέει,

"Η συσκευή σας δεν υποστηρίζει αναβάθμιση λογισμικού μέσω KIES".

Η τελευταία αναβάθμιση σε 2.3.6 ηταν η XJW4 μέσω KIES

KERNEL XWJW5.

Ξέρει κάποιος η κάποια γιατί άλλαξε αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μέχρι πριν δυο μέρες όταν έμπαινα στο kies μου έλεγε,

"Αυτό είναι το πιο πρόσφατο λογισμικό", ενώ τώρα μου λέει,

"Η συσκευή σας δεν υποστηρίζει αναβάθμιση λογισμικού μέσω KIES".

Η τελευταία αναβάθμιση σε 2.3.6 ηταν η XJW4 μέσω KIES

KERNEL XWJW5.

Ξέρει κάποιος η κάποια γιατί άλλαξε αυτό?

 

Η Samsung καμιά φορά κάνει βλακείες με τους servers της. Αν έχεις όντως το τελευταίο firmware θα επιστρέψει σε λίγες μέρες. Έχει συμβεί και παλιότερα. Ποιο λογισμικό έχεις; Γράψε *#1234# εκεί που παίρνεις τηλέφωνο και γράψε τι λέει.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Η Samsung καμιά φορά κάνει βλακείες με τους servers της. Αν έχεις όντως το τελευταίο firmware θα επιστρέψει σε λίγες μέρες. Έχει συμβεί και παλιότερα. Ποιο λογισμικό έχεις; Γράψε *#1234# εκεί που παίρνεις τηλέφωνο και γράψε τι λέει.

 

PDA: XWJW5

PHONE : XXJW4

CSC : XENJV6

Link to comment
Share on other sites

PDA: XWJW5

PHONE : XXJW4

CSC : XENJV6

 

Την JW5 την έβαλες μέσω Kies?

H μήπως την είχες περάσει μόνος σου μέσω ODIN?

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Όπως καταλαβαίνεται από τον τίτλο, μετά από φορμάτ έχασα τα εργοστασιακά περιεχόμενα του φακέλου SAMSUNG (κάτι εικόνες, πρότυπα εγγράφων Word, excel, ένα βιντεάκι). Μπορεί κάποιος να μου στείλει τα πρότυπα εγγράφων; Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Να πεθαίνεις για την Ελλάδα είναι άλλο

και άλλο εκείνη να σε πεθαίνει...

Link to comment
Share on other sites

Την JW5 την έβαλες μέσω Kies?

H μήπως την είχες περάσει μόνος σου μέσω ODIN?

 

Μέσω odin την πέρασα αλλά η επόμενη αναβάθμιση έγινε μέσω kies χωρίς να πειράξω τίποτε

Link to comment
Share on other sites

Μέσω odin την πέρασα αλλά η επόμενη αναβάθμιση έγινε μέσω kies χωρίς να πειράξω τίποτε

 

Έχεις την τελευταία επίσημη και όταν κοίταξα ο server την αναγνώριζε, οπότε αυτό που υποψιάζομαι είναι ότι δεν άλλαξες το csc σε XEN. Γράψε *#272*IMEI# όπου ΙΜΕΙ το ΙΜΕΙ σου, δες τη λίστα, κανονικά πρέπει η τελεία να είναι στο XEN. Μη διαλέξεις τίποτα πριν κάνεις backup, γιατί θα κάνει factory reset.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Έχεις την τελευταία επίσημη και όταν κοίταξα ο server την αναγνώριζε, οπότε αυτό που υποψιάζομαι είναι ότι δεν άλλαξες το csc σε XEN. Γράψε *#272*IMEI# όπου ΙΜΕΙ το ΙΜΕΙ σου, δες τη λίστα, κανονικά πρέπει η τελεία να είναι στο XEN. Μη διαλέξεις τίποτα πριν κάνεις backup, γιατί θα κάνει factory reset.

 

Δλδ ο φίλος έχει Ολλανδική συσκευή?

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Δλδ ο φίλος έχει Ολλανδική συσκευή?

 

Δεν ξέρω τι συσκευή έχει, αλλά έχει ολλανδικό firmware. Και αν θέλει να του το αναγνωρίζει το Kies ως επίσημο και να του δίνει αναβαθμίσεις (αυτή ήταν η αρχική ερώτηση), πρέπει να αλλάξει και το csc.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Έχεις την τελευταία επίσημη και όταν κοίταξα ο server την αναγνώριζε, οπότε αυτό που υποψιάζομαι είναι ότι δεν άλλαξες το csc σε XEN. Γράψε *#272*IMEI# όπου ΙΜΕΙ το ΙΜΕΙ σου, δες τη λίστα, κανονικά πρέπει η τελεία να είναι στο XEN. Μη διαλέξεις τίποτα πριν κάνεις backup, γιατί θα κάνει factory reset.

 

Ναι δίκιο εχεις ΧΕΝ είναι πως αλλάζει σε CSC?

Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοσή κυκλοφορεί επίσημη αυτό τον καιρό?

Μέσω kies εννοώ.

 

Αναλογως, δεν ειναι μονο μια...;)

Γνωμη μου, ξεχνα το kies και ασχολησου με odin !!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καθως εκανα πατινια κι εσκασα με το μπουτι κατω.. ραγισε ολη η οθονη του galaxy s. Παραγγειλα μια με 60€ απο e-bay. Ειδα καποιους οδηγους και μου φαινεται ευκολη η αλλαγη.. τοχει κανει καποιος μονος του? Λεω να το τολμησω.. δεκτες συμβουλες και αν πρεπει να προσεξω κατι παραπανω... ευχαριστω εκ των προτερων.(το κινητο δειχνει να δουλευει ..(το οδιν το βρισκει στην com) και οταν το ανοιγω κανει σα να μου ερχονται 2 μηνυματα.. (ειτε εχω σιμ μεσα ειτε οχι). Επισης δεν εχει σπασει το touch τζαμακι που ακουμπαμε αλλα απο μεσα η οθονη μονο. Βεβαια εχω παραγγειλει το σετ ολο(LCD Screen + Touch Digitizer)
Link to comment
Share on other sites

Αναλογως, δεν ειναι μονο μια...;)

Γνωμη μου, ξεχνα το kies και ασχολησου με odin !!

 

Επειδή εχω πελαγώσει λίγο με τα firmwares, μου προτείνεις σε παρακαλώ ενα λινκ να το προσπαθήσω?

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την JW5 από το θέμα με τα επίσημα Firmwares.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια είχα ρωτησει και κάτι αλλο πριν λίγο καιρο ειμαι καινουριος θέλω την βοήθεια σας ειναι σημαντικο!!!

Το κινητό φοράει την γνήσια 2.3.6 gb αλλά μου κανει σχεδόν κάθε μέρα κάτι πολυ εκνευριστικό π.χ μπαινω σε μια εφαρμογη τελειώνω την δουλειά μου και παταω το κουμπι back για να βγω κλεινει η εφαρμογη και με το που παω να κινηθώ δεξια ή αριστερα στο μενου μπροστά κολλάει για κανα 2 λεπτα χωρις να μπορώ να κάνω τιποτα οτι και να πατησω κολλαει εκει και δεν κουνιεται και επειτα απο αυτο μου βγάζει το σπαστικό μηνυμα ----> Twlauncher , αναγκαστικό κλείσιμο ή αναμονη???!!

Άλλες φορες βέβαια δεν το βγάζει ποτε αυτο το μηνυμα περιμένω κανα 10 λεπτο και δεν ξεκολλαει ποτε και ετσι αναγζομαι να βγαλω την μπαταρια και να το εκκινησω απο την αρχη!!! Κάντε κάτι παιδιά!!!

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!! :)

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στην διαχείριση εφαρμογών από τις ρυθμίσεις και στην καρτέλα "Όλα" βρες τον Twlauncher και κάνε μία διαγραφή δεδομένων. Θα χαθούν ότι συντομεύσεις έχεις φτιάξει και ο Launcher θα επανέλθει στην αρχική του μορφή οπότε θα πρέπει να τον ξαναστήσεις αλλά κατά πάσα πιθανότητα θα λυθεί το πρόβλημα σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

συμφορουμίτες, σκέφτομαι να κάνω μια οπισθοχώρηση σο κινητό. Αυτή τη στιγμή τρέχω slim ics 4.2 και σκεφτομαι να παω πίσω σε κάτι επίσημο, οπως jw5 που βλέπω να είναι αρκετά προτεινόμενη...Η διαδικασία είναι η ίδια όπως αναφέρεται στους οδηγούς για πέρασμα επίσημων firmwares ή πρέπει να κάνω κάτι διαφορετικό αφού προέρχομαι από custom rom?

 

Το δεύτερο ερώτημα αφορά το titanium backup. Θα δουλέψουν άραγε τα backup των εφαρμογών σε διαφορετική και υποδεέστερη έκδοση λειτουργικού;

Link to comment
Share on other sites

συμφορουμίτες, σκέφτομαι να κάνω μια οπισθοχώρηση σο κινητό. Αυτή τη στιγμή τρέχω slim ics 4.2 και σκεφτομαι να παω πίσω σε κάτι επίσημο, οπως jw5 που βλέπω να είναι αρκετά προτεινόμενη...Η διαδικασία είναι η ίδια όπως αναφέρεται στους οδηγούς για πέρασμα επίσημων firmwares ή πρέπει να κάνω κάτι διαφορετικό αφού προέρχομαι από custom rom?

 

Το δεύτερο ερώτημα αφορά το titanium backup. Θα δουλέψουν άραγε τα backup των εφαρμογών σε διαφορετική και υποδεέστερη έκδοση λειτουργικού;

 

φλασαρεις κανονικά με odin

τα περισσότερα ίσως και όλα θα σου δουλεύουν κσνονικα

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Φλασάρεις κάνοντας repartition!!!

Συνήθως δουλεύουν οι εφαρμογές, αλλά έχει στο μυαλό σου και την αρνητική περίπτωση για να μην απογοητευτείς αν δεν λειτουργήσει κάτι :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...