Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και κατι αλλο ηρακλη μπορεις να μου πεις ρυθμισεις για το market enable;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και κατι αλλο ηρακλη μπορεις να μου πεις ρυθμισεις για το market enable;

 

Για πιο λογο θελεις να βαλεις το market enabler..;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Για πιο λογο θελεις να βαλεις το market enabler..;

 

Γιατι δεν ειναι καλο;Για καποιες εφαρμογες που ειναι κανονικα επι πληρωμη και με αυτο τις βαζω τσαμπα η οχι;:O

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν ειναι καλο;Για καποιες εφαρμογες που ειναι κανονικα επι πληρωμη και με αυτο τις βαζω τσαμπα η οχι;:O

 

μπαα δεν κάνει κάτι τέτοιο δυστυχώς :p Απλά ξεγελάς το μάρκετ ότι είσαι σε άλλη χώρα και όχι στην Ελλάδα, και έτσι εμφανίζονται κάποιες εφαρμογές που δεν εμφανίζονται στο Ελληνικό μάρκετ.

Link to comment
Share on other sites

Αλλά και πάλι δεν μπορείς να τις αγοράσεις γιατί πλέον ελέγχει άλλο πια χώρα είναι το IP σου
:)
Link to comment
Share on other sites

μπαα δεν κάνει κάτι τέτοιο δυστυχώς :p Απλά ξεγελάς το μάρκετ ότι είσαι σε άλλη χώρα και όχι στην Ελλάδα, και έτσι εμφανίζονται κάποιες εφαρμογές που δεν εμφανίζονται στο Ελληνικό μάρκετ.

 

Αλλά και πάλι δεν μπορείς να τις αγοράσεις γιατί πλέον ελέγχει άλλο πια χώρα είναι το IP σου

 

Οκ τοτε το βγαζω ειναι αχρηστο:rolleyes:Ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

Αλλά και πάλι δεν μπορείς να τις αγοράσεις γιατί πλέον ελέγχει άλλο πια χώρα είναι το IP σου

 

Καλά κι αυτό διορθώνεται κάπως αλλά είναι εντελώς offtopic για να το συζητήσουμε εδώ :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Προσπαθώ να συνδέσω το λαπτοπ μου στο internet μεσω tethering κι ενω η σύνδεση galaxy-laptop γινεται κανονικά, δεν έχω πρόσβαση στο internet. Δοκίμασα κ εξωτερικά προγράμματα οπως pdanet -foxfi, επισης δοκιμασα κ συνδεση με usb αλλα τπτ.

Τι λετε να παιζει;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Προσπαθώ να συνδέσω το λαπτοπ μου στο internet μεσω tethering κι ενω η σύνδεση galaxy-laptop γινεται κανονικά, δεν έχω πρόσβαση στο internet. Δοκίμασα κ εξωτερικά προγράμματα οπως pdanet -foxfi, επισης δοκιμασα κ συνδεση με usb αλλα τπτ.

Τι λετε να παιζει;

Ευχαριστω

 

Εχεις semaphore? Αν ναι, κλικαρε την επιλογη netfilter απο την εφαρμογη Semaphore.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι,

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Ναι έχω semaphore κι έκανα αυτό που είπες αλλά πάλι δεν έχω πρόσβαση.

Να αναφέρω μήπως κ βοηθάει .... το λαπτοπ έχει win7pro και η σύνδεση στο κινητό είναι vodafone.

Δοκιμάζω κ την επιλογή tethering από το μενού του galaxy κι με foxfi ...

 

αν υπάρχει καμιά ακόμα ιδέα ...

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι,

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Ναι έχω semaphore κι έκανα αυτό που είπες αλλά πάλι δεν έχω πρόσβαση.

Να αναφέρω μήπως κ βοηθάει .... το λαπτοπ έχει win7pro και η σύνδεση στο κινητό είναι vodafone.

Δοκιμάζω κ την επιλογή tethering από το μενού του galaxy κι με foxfi ...

 

αν υπάρχει καμιά ακόμα ιδέα ...

 

ευχαριστώ

 

Όταν λες "η σύνδεση galaxy-laptop γίνεται κανονικά" τι εννοείς; Πως συνδέεται; Το αναγνωρίζει το laptop σου σαν ρούτερ; έχεις ρυθμίσει το tethering (ssid, encryption, password) και το βλέπει το PC; Βάζεις το password και συνδέεται;

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά παιδιά ευχαριστώ!!! (το netfilter λογικά ήταν η αιτία - έκανα ένα reboot τη συσκευή κ είμαι οκ - είναι κ περίεργο το σήμα εδώ που είμαι κ νόμιζα ότι το πρόβλημα συνέχιζε)
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα με 2 ερωτήσεις. Πόσα χρόνια εγγύηση έχουμε για καμμένο πίξελ? όπου να είναι κλείνω τα 2 έτη και λέω να το στείλω να μου το φτιάξουν.Αν είμαι εντός εγγυήσεως θέλω να μου πείτε πώς θα βάλω πάλι της εργοστασιακές ρυθμίσεις , μιας και απέχω καιρό και απο το φόρουμ άλλα και απο το σκάλισμα του τηλεφώνου. Έχω μέσα την 2.3.5 την ολλανδική και την έβαλα όταν είχε βγεί μέσο odin.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα με 2 ερωτήσεις. Πόσα χρόνια εγγύηση έχουμε για καμμένο πίξελ? όπου να είναι κλείνω τα 2 έτη και λέω να το στείλω να μου το φτιάξουν.Αν είμαι εντός εγγυήσεως θέλω να μου πείτε πώς θα βάλω πάλι της εργοστασιακές ρυθμίσεις , μιας και απέχω καιρό και απο το φόρουμ άλλα και απο το σκάλισμα του τηλεφώνου. Έχω μέσα την 2.3.5 την ολλανδική και την έβαλα όταν είχε βγεί μέσο odin.

 

Εαν δεν κανω λαθος στα 2 χρονια σταματαει να ισχυει η εγγυηση και για τα καμμενα pixels.

Εαν ειναι ελληνικο του βαζεις την 2.3.3 ελληνικη μεσω odin και το στελνεις για service :p

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Την CYANOGENMOD 9 που έγινε stable την έχει δοκιμάσει κανένας? Θέλω μια καλή ICS rom και δεν ξέρω που να στραφώ... (Αν κατάλαβα καλά JB ROM θα αγήσει να γίνει stable αρκετά...)
Link to comment
Share on other sites

Την CYANOGENMOD 9 που έγινε stable την έχει δοκιμάσει κανένας? Θέλω μια καλή ICS rom και δεν ξέρω που να στραφώ... (Αν κατάλαβα καλά JB ROM θα αγήσει να γίνει stable αρκετά...)

 

Υπαρχει αντιστοιχη ενοτητα αποκλειστικα για την cm9 φιλε κου, ας μη γεμιζει το thread αδικως :p

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει αντιστοιχη ενοτητα αποκλειστικα για την cm9 φιλε κου, ας μη γεμιζει το thread αδικως :p

 

Σορρυ το ήξερα απλά νόμιζα οτι πόσταρα στο σωστό... :X

 

Μπορούν να διαγραφούν τα άσχετα ποστ... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ειμαι καινουριος στο club galaxy s, ήθελα να ρωτήσω γιατί η RAM μου είναι συνεχώς φουλαρισμένη και κολλάει το κινητό και κάνει επανεκινήσεις ?

Τι πρεπει να διαγράψω ή τελος πάντων τι φταίει και φουλάρει συνεχώς ?

Και πόσο πρεπει να είναι μανησια η ελευθερη RAM απο την συνολικη 386?

Φοράει την Γνήσια 2.3.6 !!!

Ευχαριστώ :-)

Edited by grego3
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά η μνήμη πρέπει να γεμίζει και να σου μένουν μερικά MB ελεύθερα. Αυτός είναι ο τρόπος που λειτουργεί το Android ώστε να είναι σε ετοιμότητα οι εφαρμογές που χρησιμοποιείς συχνά για να ανοίγουν γρήγορα.

Οι επανεκκινήσεις δεν είναι φυσιολογικές και μπορεί να ευθύνεται κάποια εφαρμογή που έχεις περάσει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μπορεις να μου πεις περιπου ποσα ειναι τα μερικα που λες περιπου??

Και κατι άλλο παιζει ρόλο αν εχω πολλες εφαρμογες(σχεδον φουλ) εγκατηστημένες??

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μένει με περίπου 50MB ελεύθερα όταν περάσει λίγη ώρα και φορτώσει εφαρμογές.

Έχει σημασία το πόσες εφαρμογές τρέχουν στο παρασκήνιο και όχι το πόσες έχεις εγκατεστημένες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ :-)

 

Αν είσαι root, υπάρχει η δυνατότητα είτε να βγάλεις άχρηστες εφαρμογές που δεν θες να υπάρχουν και τρέχουν μόνες τους (με το Titanium Backup τις σβήνεις ή τις κάνεις freeze), είτε να κλείσεις όσες δε θες να τρέχουν με το πρόγραμα: Autostarts

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα...μετά από φλασάριμα του s1_odin_20100512.pit με odin....το galaxy μου πετάει e: failed to mount /dbdata (invalid argument)

 

έχετε καμιά ιδέα τι να κάνω;

Edited by cjvirus
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα...μετά από φλασάριμα του s1_odin_20100512.pit με odin....το galaxy μου πετάει e: failed to mount /dbdata (invalid argument)

 

έχετε καμιά ιδέα τι να κάνω;

 

Καλησπερα, φλασαρες μονο το pit..;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα...μετά από φλασάριμα του s1_odin_20100512.pit με odin....το galaxy μου πετάει e: failed to mount /dbdata (invalid argument)

 

έχετε καμιά ιδέα τι να κάνω;

 

Βρες μόνο το dbdata.rfs για το galaxy s και φλασαρε το, ή βάλε μια πλήρη rom με τρία αρχεία όπως γράφω στον οδηγό στο επισημασμενο θέμα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...