Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μοπορω να χρησιμοποιήσω τη συσκευη σαν υπολογιστή,

 

δηλ, να συνδεσω ασυρματο πληκτρολογιο πάνω στη συσκευή

 

και ακολούθως να συνδεσω τη συσκευη πάνω στην τηλεοραση ασυρματα ή ενσύρματα.

 

χρειαζεται καποιο ποργραμμα;

 

για την ασυρματη σύνδεση τι απαιτειται να έχει η τηλεόραση, DLNA ;

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε ότι τα κινητά έχουν εξελιχθεί αλλά εσύ το πήγες σε άλλο επίπεδο!:)

Να συνδέσεις πληκτρολόγιο μπορείς μέσω Bluetooth αν δεν κάνω λάθος.

Το να συνδέσεις το κινητό με την τηλεόραση δεν ξέρω αν γίνεται (εκτός του TV-out για ταινίες κ.τ.λ.).

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!!!

έχει παρατηρήσει κανείς τον τελευταίο καιρό προβλήματα με το κινητό?

σήμερα μόνο μου έβγαλε 5 φορές ένα μυνηματάκι που έλεγε ότι κάποιο αρχείο πρέπει να κλείσει... πατούσα ΟΚ και έχανε το σήμα, μετά απο μερικά δευτερόλεπτα το ξαναέβρισκε και μου πέταγε το μυνηματάκι "καλώς ήρθατε στη Βόνταφον"... σα reboot φάση αλλά χωρίς να κλείνει!!

 

είμαι ευρωπαική 2,3,5 με semaphore 1.8.1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω αγορασει το mobile odin και θα ηθελα να ρωτησω για τις ρυθμισεις. Μπορουμε να βαλουμε με μια κινηση και τα τρια αρχεια

και τον κερνελ και να τα κανει ολα μαζι ? και κατι αλλο οι εφαρμογες που κατεβαζουμε απο το μαρκετ που ακριβως

τις κραταει το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα φλασάρουμε την rom και μετά περνάμε διαφορετικό kernel αν θέλουμε.

Οι εφαρμογές που κατεβάζεις είναι στο data/app.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!!!

έχει παρατηρήσει κανείς τον τελευταίο καιρό προβλήματα με το κινητό?

σήμερα μόνο μου έβγαλε 5 φορές ένα μυνηματάκι που έλεγε ότι κάποιο αρχείο πρέπει να κλείσει... πατούσα ΟΚ και έχανε το σήμα, μετά απο μερικά δευτερόλεπτα το ξαναέβρισκε και μου πέταγε το μυνηματάκι "καλώς ήρθατε στη Βόνταφον"... σα reboot φάση αλλά χωρίς να κλείνει!!

 

είμαι ευρωπαική 2,3,5 με semaphore 1.8.1

 

Πρέπει να δεις ποια 2.3.5 έχεις και να βρεις το fix για το phone fc. Στην πρώτη σελίδα του θέματος Τροποποιήσεις έχει για την JVT. Αν έχεις κάποια άλλη πρέπει να το βρεις στο xda.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

προσπάθησα να κανω ροοτ το τηλ. αλλα κόλλησε και δεν αναγνωρίζεται ουτε απο odin, ουτε απο kieS

ακολουθησα το παρακατω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306732

 

απο εκει που λεει "- Fuguroot:" έως Και ένα video που δείχνει τη διαδικασία του fuguroot,

.

Καμια λύση? :cry::cry::!:

ακυρο παιδεία ειναι οκ...δεν ξέρω τι έγινε...αλλα το κατάφερα...

 

άλλη ερώτηση,

πως θα περάσω ελλήνικα στο πληκτρολόγιο?

διάβασα αυτό : συγκεκριμένα το παρακάτω,

 

Παράθεση από Tyxerakias >

Όσοι έχουν βάλει JVB ή JVK και δεν έχουν Ελληνικό πληκτρολόγιο, ορίστε ένα αρχείο με το Ελληνικό Samsung keyboard από την JVA για update μέσω clockworkmod recovery, όποιος το δοκιμάσει ας πει ότι του δούλεψε...

http://www.multiupload.com/IF8B6BWSRF

 

άλλα τί πρεπει να κάνω για περάσω το αρχείο στο τηλ? δεν είδα κατι να αναφέρται...

Edited by bpapad81
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

προσπάθησα να κανω ροοτ το τηλ. αλλα κόλλησε και δεν αναγνωρίζεται ουτε απο odin, ουτε απο kieS

ακολουθησα το παρακατω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306732

 

απο εκει που λεει "- Fuguroot:" έως Και ένα video που δείχνει τη διαδικασία του fuguroot,

.

Καμια λύση? :cry::cry::!:

ακυρο παιδεία ειναι οκ...δεν ξέρω τι έγινε...αλλα το κατάφερα...

 

άλλη ερώτηση,

πως θα περάσω ελλήνικα στο πληκτρολόγιο?

διάβασα αυτό : συγκεκριμένα το παρακάτω,

 

Παράθεση από Tyxerakias >

Όσοι έχουν βάλει JVB ή JVK και δεν έχουν Ελληνικό πληκτρολόγιο, ορίστε ένα αρχείο με το Ελληνικό Samsung keyboard από την JVA για update μέσω clockworkmod recovery, όποιος το δοκιμάσει ας πει ότι του δούλεψε...

http://www.multiupload.com/IF8B6BWSRF

 

άλλα τί πρεπει να κάνω για περάσω το αρχείο στο τηλ? δεν είδα κατι να αναφέρται...

 

Βαζεις το αρχειο .zip στην εσωτερικη μνημη και αφου μπεις σε cwm recovery πατωντας ταυτοχρονα vol up+on/off+κεντρικο κουμπι επιλεγεις install zip from sd card κανεις επανεκκινηση και εισαι ετοιμος...

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε ότι τα κινητά έχουν εξελιχθεί αλλά εσύ το πήγες σε άλλο επίπεδο!:)

Να συνδέσεις πληκτρολόγιο μπορείς μέσω Bluetooth αν δεν κάνω λάθος.

Το να συνδέσεις το κινητό με την τηλεόραση δεν ξέρω αν γίνεται (εκτός του TV-out για ταινίες κ.τ.λ.).

 

ok,τροποσ συνδεσης με την τιβι βρεθηκε,

 

αλλα αναγνωρίζει πληκτρολογιο και ποντίκι;

Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολόγιο σου είπα ότι πρέπει να μπαίνει μέσω Bluetooth. Για ποντίκι δεν ξέρω τίποτα. Δύσκολο μου φαίνεται πάντως να τα συνδέσεις όλα ταυτόχρονα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

προσπάθησα να κανω ροοτ το τηλ. αλλα κόλλησε και δεν αναγνωρίζεται ουτε απο odin, ουτε απο kieS

ακολουθησα το παρακατω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306732

 

απο εκει που λεει "- Fuguroot:" έως Και ένα video που δείχνει τη διαδικασία του fuguroot,

.

Καμια λύση? :cry::cry::!:

ακυρο παιδεία ειναι οκ...δεν ξέρω τι έγινε...αλλα το κατάφερα...

 

άλλη ερώτηση,

πως θα περάσω ελλήνικα στο πληκτρολόγιο?

διάβασα αυτό : συγκεκριμένα το παρακάτω,

 

Παράθεση από Tyxerakias >

Όσοι έχουν βάλει JVB ή JVK και δεν έχουν Ελληνικό πληκτρολόγιο, ορίστε ένα αρχείο με το Ελληνικό Samsung keyboard από την JVA για update μέσω clockworkmod recovery, όποιος το δοκιμάσει ας πει ότι του δούλεψε...

http://www.multiupload.com/IF8B6BWSRF

 

άλλα τί πρεπει να κάνω για περάσω το αρχείο στο τηλ? δεν είδα κατι να αναφέρται...

 

Αν εβαλες fuguroot δεν εχεις cwm recovery. Βαλε semaphore, εχει οδηγιες στο θεμα τροποποιησεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν εβαλες fuguroot δεν εχεις cwm recovery. Βαλε semaphore, εχει οδηγιες στο θεμα τροποποιησεις.

 

ναι με το fuguroot το εκανα, μπορείς να δώσεις link semaphore?

το τηλ, δεν ειναι δικο μου και εχω χασει το μπουσουλα με το τηλ αυτο...:blink::blink:

βασικα αυτο που θελω ειναι να περάσω μια stock rom , και να υποστιρίζει και ελλήνικα..(σε sms εννοω, γιατι το μενου το υποστιρίζουν όλες οι stock)

 

αν μπορειτε στείλτε μου κανενα link με οδηγείες :worry::worry:

 

thanks...!!!!

Link to comment
Share on other sites

ναι με το fuguroot το εκανα, μπορείς να δώσεις link semaphore?

το τηλ, δεν ειναι δικο μου και εχω χασει το μπουσουλα με το τηλ αυτο...:blink::blink:

βασικα αυτο που θελω ειναι να περάσω μια stock rom , και να υποστιρίζει και ελλήνικα..(σε sms εννοω, γιατι το μενου το υποστιρίζουν όλες οι stock)

αν μπορειτε στείλτε μου κανενα link με οδηγείες :worry::worry:

thanks...!!!!

Διάβασε προσεχτικά αυτό και βάλε την JVU ή την JVW αν θες η οποία έχει ελληνικά. Αν θες semaphore εδώ. (είπα στο θέμα Τροποποιήσεις είχε τις οδηγίες θα το έβλεπες στο πρώτο ποστ...)

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Ποιά εφαρμογή προτείνετε για πλοήγηση; Κατέβασα το navigon αλλά μου κρασαρε αν πήγαινα να το ξεκινήσω χωρίς να είμαι συνδεμενος στο net.Επίσης υπάρχει κάποιος τρόπος να αυξηθεί η ένταση της δόνησης; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το θέμα δεν είναι το κατάλληλο για να μιλάμε για εφαρμογές.

Για την δόνηση πήγαινε Ρυθμίσεις> Ήχος. Εκεί υπάρχουν επιλογές για την δόνηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το θέμα δεν είναι το κατάλληλο για να μιλάμε για εφαρμογές.

Για την δόνηση πήγαινε Ρυθμίσεις> Ήχος. Εκεί υπάρχουν επιλογές για την δόνηση.

 

Για χαρα στη παρεα. Περασα σημερα απο mediamarkt και ειδα το samsung galaxy S στα 250 ευρω.. με το που το ειδα κολισα.. αξιζει πλεον σημερα αυτοτο κινητο τα 250?

εχω κολλιμα κυριως στη καμερα.. παρατιρισα πως ειναι πολυ καλη, αλλα δεν εχει flas.. ειναι καλη σε σκοτεινα σημεια που βλεπει το ματι? η τα κανει ολα μαυρα?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Στα σκοτεινα είναι μέτρια μην περιμένεις κσι πολλά. Δεν ξέρω πως αποδίδει το ark που υποτίθεται έχει κάποιες βελτιώσει στα σκοτεινα αλλά στα περισσότερα κινητά στα σκοτεινα δε λένε και πολλά.σε φως ημέρες είναι αρκετά καλή.τώρα για υόρκη αν αξίζει ακόμα η αγορά του μπορώ να πω ότι αξίζει και με το παραπάνω
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θα σου πω ότι η κάμερα είναι μια χαρά σε καλό φωτισμό. Σε πιο σκοτεινά, με νυχτερινή λήψη βελτιώνεται πολύ αλλά μην περιμένεις πάρα πολλά χωρίς φλας. Βίντεο 720p με καλό frame rate, φαίνεται πολύ καλά! Δοκίμασε τα και εκεί στο μαγαζί αυτά να τα δεις και live.

 

[Αν και για σύγκριση κινητών δεν είναι το κατάλληλο θέμα απλά να αναφέρω πως είδα σήμερα το Neo V που είναι πάρα πολύ αξιοπρεπές μοντέλο για 200 ευρώ που έχει. Παρόμοια χαρακτηρηστικά (δεν ξέρω κατά πόσο διαφέρουν τα CPU τους μεταξύ S και Neo V τα οποία είναι 1GHz, αλλά και οι GPU τους) αλλά έχει φλας. Βέβαια την κάμερα δεν την τσέκαρα και καλά, απλά μία φωτό με φλας σε εσωτερικό χώρο είδα και ήταν πολύ καλή. Ένα μειονέκτημα του κατά την άποψη μου πάντως είναι η μικρή του rom σε σύγκριση με του S.]

 

Δεν σαμποτάρω την samsung, απλά με εντυπωσίασε το Neo V σε θέμα χαρακτηριστικών-τιμής :p

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλοι μου.

Χτες εκανα και εγω την αναβαθμιση μου απο 2.3.3 στην 2.3.6 με kernel semaphore 2.1.1.

Μετα την εισαγωγη του semaphore ειδα οτι μεσα στο μενου μου εβγαλε ενα εικονιδιο που γραφει semaphore.

Κανω κατι αλλο???

Τελος ας ελπισουμε η μπαταρια να κρατα πιο πολυ.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλοι μου.

Χτες εκανα και εγω την αναβαθμιση μου απο 2.3.3 στην 2.3.6 με kernel semaphore 2.1.1.

Μετα την εισαγωγη του semaphore ειδα οτι μεσα στο μενου μου εβγαλε ενα εικονιδιο που γραφει semaphore.

Κανω κατι αλλο???

Τελος ας ελπισουμε η μπαταρια να κρατα πιο πολυ.

Ευχαριστω.

κατεβάζεις από το market την εγαρμογή superuser και το voodoo control και είσαι οκ. Αν θέλεις να έχεις φωτεινές ειδοποιήσεις στο κάτω αριστερό και δεξί κουμπί όταν έχεις μηνύματα, κατεβάζεις και το gosms pro και το bln. Αν θέλεις να έχεις και στις αναπάντητες χρειάζεσαι το bln pro. Εμένα με βόλεψε πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε προσεχτικά αυτό και βάλε την JVU ή την JVW αν θες η οποία έχει ελληνικά. Αν θες semaphore εδώ. (είπα στο θέμα Τροποποιήσεις είχε τις οδηγίες θα το έβλεπες στο πρώτο ποστ...)

 

Καλημέρα,

ευχαριστώ, το διαβασα προσεκτικά όπως ειπες και όντως καταλαβα και με το video, ειναι ακόμα ποιο ευκολο.

 

φιλε nikospot, έκανα οτι επρεπε για να αλλαξω την ρομ, (περασα την jvw)αλλά και παλι δεν έχει ελληνικα, στο πληκτρολογιο samsung, στο swype εχει ελληνικά, αλλά δεν ειναι με ενδιαφέρει αυτο.

 

help, τραβάω τα μαλλία μου....!!!!!

Edited by bpapad81
Link to comment
Share on other sites

Βαζεις το αρχειο .zip στην εσωτερικη μνημη και αφου μπεις σε cwm recovery πατωντας ταυτοχρονα vol up+on/off+κεντρικο κουμπι επιλεγεις install zip from sd card κανεις επανεκκινηση και εισαι ετοιμος...

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

λοιπον το αρχειο το βάζω χυμα μεσα στην sd μπαινω σε cwm, επιλεγω apply update from sd, δεν εχει το ,install zip from sd card, επιλέγω το zip, κανει install, αλλά βγάζει σφαλμα,

Ε: signature verification faild.

 

τι κάνω λάθος γμτ..!!!

 

Το ξέρω σας εχω πρείξει...:O:O

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...