Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας φαντάζομαι να είστε πάνω από το forum και να κατασπαράζετε με το χρονόμετρο ότι νέο post σκάει :lol:

Μάλιστα... Η εταιρία το πουλούσε ως Samsung GT-i9000 Galaxy S Android 8GB Κινητό Τηλέφωνο (8GB, GR ή EU, Μαύρο). Διάλεξα το GR. Άρα πήρα το σωστό...

Nαι, καποιες φορες πεφτει μια μανια εδω μεσα και τα ποστ ερχονται με μορφη καταιγιδας:lol:

 

Οσο για το τηλεφωνο, το σωστο πηρες (η πιο σωστα το ελληνικο-και τα EU οκ ειναι απλα δεν παιρνουν "επισημα" ελληνικες αναβαθμισεις), απλα θα πρεπει να περιμενεις καμια βδομαδα (ισως και 2) για να το δωσουν και στα EUR. Το ιδιο ειχε γινει και με την froyo.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να ρωτησω κατι λιγο ασχετο μηπως μπορειτε να με διαφωτισετε...το αγορασα 30/9/2010 απο Οτε, τι εγγυηση εχω;Μεχρι 30/9/2011 ή 2ετη; Θελω να το πουλησω σε ενα φιλο για να παρω το SII και με ρωτησε και στα χαρτια της αγορας δεν φαινεται κατι...

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι λιγο ασχετο μηπως μπορειτε να με διαφωτισετε...το αγορασα 30/9/2010 απο Οτε, τι εγγυηση εχω; 2ετης; Θελω να το πουλησω σε ενα φιλο για να παρω το SII και με ρωτησε και στα χαρτια της αγορας δεν φαινεται κατι...

Η εγγυηση ειναι 2ετης ναι. Φυσικα πρεπει να δωσεις στο φιλο σου και την αποδειξη αγορας σε περιπτωση που χρειαστει service.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Η εγγυηση ειναι 2ετης ναι. Φυσικα πρεπει να δωσεις στο φιλο σου και την αποδειξη αγορας σε περιπτωση που χρειαστει service.

Ευχαριστω πολυ!!! Εννοειται οτι θα τα δωσω αν τελικα το πουλησω...

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.....θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.....μια μερα ξαφνικα το galaxy s δεν συνδεοταν με το λαπτοπ....χωρις να το πειραξω τους drivers η να κανω καποια αναβαθμιση...αφου το πηγα στο service μου ειπαν στην αρχη οτι θελει αλλαγη ο κονεκτορας και μετα απο μια εβδομαδα που πηγα να το παρω μου ειπαν οτι απλα το εκαναν επαναπογραμματισμο....το πηρα και πηγα σπιτι που ειδα οτι δεν μου ανοιγει καν το κινητο...τι μπορει να φταιει?μπορω να το κανω κατι η να το παω αυριο παλι στο σερβις?

ευχαριστω εκ των προτερων ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.....θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.....μια μερα ξαφνικα το galaxy s δεν συνδεοταν με το λαπτοπ....χωρις να το πειραξω τους drivers η να κανω καποια αναβαθμιση...αφου το πηγα στο service μου ειπαν στην αρχη οτι θελει αλλαγη ο κονεκτορας και μετα απο μια εβδομαδα που πηγα να το παρω μου ειπαν οτι απλα το εκαναν επαναπογραμματισμο....το πηρα και πηγα σπιτι που ειδα οτι δεν μου ανοιγει καν το κινητο...τι μπορει να φταιει?μπορω να το κανω κατι η να το παω αυριο παλι στο σερβις?

ευχαριστω εκ των προτερων ;)

 

 

ΑΜΕΣΑ πίσω στο σέρβις! κακώς που δεν το άνοιξες εκεί μπροστα τους όταν το παρέλαβες, παίζει τώρα να σου πουν ότι και καλά εσυ το πείραξες και δεν ανοίγει τώρα!

 

Ελπίζω να βγω ψεύτης αλλά δεν βλέπω να ξεμπλέκεις εύκολα με το θέμα (παθών):wacko:

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγες ωρες φλασαρα την jvr 2.3.4 . Το μοναδικο μου πρόβλημα ειναι οτι το κινητο δεν μπορει να βρει την τοποθεσία μου απο την πλοηση (google maps), ουτε απο το facebook, google+.. Πριν το φλασαρισμα την εβρισκε κανονικα με τις ιδιες ρυθμισεις.. Καμια ιδεα για το τι μπορει να φταιει?

 

Edit: Δεν ξερω πως, αλλα εφτιαξε!!! :D

Edited by Nikosjuve
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγες ωρες φλασαρα την jvr 2.3.4 . Το μοναδικο μου πρόβλημα ειναι οτι το κινητο δεν μπορει να βρει την τοποθεσία μου απο την πλοηση (google maps), ουτε απο το facebook, google+.. Πριν το φλασαρισμα την εβρισκε κανονικα με τις ιδιες ρυθμισεις.. Καμια ιδεα για το τι μπορει να φταιει?

 

Edit: Δεν ξερω πως, αλλα εφτιαξε!!! :D

 

μετα απο ενα δυο ρεσταρτ ολα φτιαχνουν...βλεπω το εφτιαξες το κινητο...ωραιος!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

μετα απο ενα δυο ρεσταρτ ολα φτιαχνουν...βλεπω το εφτιαξες το κινητο...ωραιος!

 

χαχα... Ναι!! Όλα μια χαρά.. Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια... :p

Link to comment
Share on other sites

χαχα... Ναι!! Όλα μια χαρά.. Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια... :p

 

τπτ μη νομιζεις οτι τα ξερω και γω ολα αυτα απο μονος που οτι οτι τα κανω και με κλειστα ματια,απλα κατι δε μου κολαγε σε αυτα που ελεγες...περνα και την juwe 5.3 τωρα και τον κερνελ 1.5 semaphore του stratosk και θα δεις το κινητο σου να πυροβολαει!!!χαχχαχ:D:D

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εδώ και καμιά ώρα και ενώ έκανα εγκατάσταση κάποια προγράμματα και μετά θέλησα να τα απεγκαταστήσω, κατά την διάρκεια που γινόταν απεγκατάσταση και αργούσε, έβγαλα την μπαταρία και από τότε, το τηλ δεν μπορεί να μπεί στο μενού, παρά μου δείχνει την εικόνα που είναι το s και το δείχνει να χρωματίζεται αλλά χωρίς να μπαίνει στην αρχικό μενού:blink:. Μπορεί να έχει καεί τίποτα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εδώ και καμιά ώρα και ενώ έκανα εγκατάσταση κάποια προγράμματα και μετά θέλησα να τα απεγκαταστήσω, κατά την διάρκεια που γινόταν απεγκατάσταση και αργούσε, έβγαλα την μπαταρία και από τότε, το τηλ δεν μπορεί να μπεί στο μενού, παρά μου δείχνει την εικόνα που είναι το s και το δείχνει να χρωματίζεται αλλά χωρίς να μπαίνει στην αρχικό μενού:blink:. Μπορεί να έχει καεί τίποτα?

Oχι φιλε, απλα μπρικαρες το τηλεφωνο. Δοκιμασε να βγαλεις μπαταρια, να την αφησεις κανενα 5λεπτο εξω και μετα να ξαναμπουταρεις το τηλεφωνο. Εχεις το συνδυασμο των 3 πληκτρων?

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Oχι φιλε, απλα μπρικαρες το τηλεφωνο. Δοκιμασε να βγαλεις μπαταρια, να την αφησεις κανενα 5λεπτο εξω και μετα να ξαναμπουταρεις το τηλεφωνο. Εχεις το συνδυασμο των 3 πληκτρων?

 

Όντως δεν είχε καεί κάτι. Δεν το απέφυγα το format τελικά. Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια σε θεμα στους διαξιφισμους ειδα αυτο και απορησα τι διαφορα εχει με το απλο

στην φωτογραφια φαινεται ιδιο

ποιες οι διαφορες τους?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

παιδια σε θεμα στους διαξιφισμους ειδα αυτο και απορησα τι διαφορα εχει με το απλο

στην φωτογραφια φαινεται ιδιο

ποιες οι διαφορες τους?

Τις γραφει και στη σελιδα που παραθετεις. Εχει διαφορετικο επεξεργαστη snapdragon χρονισμενο στα 1.4GHz αντι για Hummingbird 1GHz και μεγαλυτερη μπαταρια 1650 mAh αντι για 1500 mAh.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Τις γραφει και στη σελιδα που παραθετεις. Εχει διαφορετικο επεξεργαστη snapdragon χρονισμενο στα 1.4GHz αντι για Hummingbird 1GHz και μεγαλυτερη μπαταρια 1650 mAh αντι για 1500 mAh.

 

καλυτερο δηλαδη :)

σε σχεδιασμο ειναι το ιδιο φανταζομαι

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

καλυτερο δηλαδη :)

σε σχεδιασμο ειναι το ιδιο φανταζομαι

Θεωρητικα ειναι καλυτερο ναι, αλλα την ιδια στιγμη υπαρχει το galaxy s 2...Σχεδιασμος ολοιδιος απο τις φωτογραφιες που ειδα.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εκτός αυτού δεν είμαι σίγουρος για τη συμβατότητα στο rom cooking ανάμεσα σε αυτή τη συσκευή και το κλασσικό Galaxy S.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κατα την διαρκεια της αναζητησης μεταχειρησμενου galaxy S μου δημιουργηθηκαν καποια ερωτηματικα κ θα ηθελα την βοηθεια σας.

 

Τι θα πρεπει να προσεξω ωστε να καταλαβω οτι το συγκεκριμενο κινητο εχει εγγυηση απο την Ελληνικη Samsung, υπαρχει καποιος τροπος να το καταλαβω απο την εκδοση της ρομ η της μητρικης του?

Αν εχει αναβαθμηστει στην τελευταια εκδοση του android απο την Samsung μπορει να γινει root?

Αν λειπει το κουτι του κινητου τι θα πρεπει να μου δωσει ο προηγουμενος ιδιοκτητης ωστε να παρω ολα τα παρελκομενα?

 

Επιπλεον τι αλλο πρεπει να προσεξω που θεωρειται εσεις σημαντικο?

 

Ευχαριστω

www.androidgreece.gr

TWITTER: http://twitter.com/manom18x

Link to comment
Share on other sites

Κατα την διαρκεια της αναζητησης μεταχειρησμενου galaxy S μου δημιουργηθηκαν καποια ερωτηματικα κ θα ηθελα την βοηθεια σας.

 

Τι θα πρεπει να προσεξω ωστε να καταλαβω οτι το συγκεκριμενο κινητο εχει εγγυηση απο την Ελληνικη Samsung, υπαρχει καποιος τροπος να το καταλαβω απο την εκδοση της ρομ η της μητρικης του?

Αν εχει αναβαθμηστει στην τελευταια εκδοση του android απο την Samsung μπορει να γινει root?

Αν λειπει το κουτι του κινητου τι θα πρεπει να μου δωσει ο προηγουμενος ιδιοκτητης ωστε να παρω ολα τα παρελκομενα?

 

Επιπλεον τι αλλο πρεπει να προσεξω που θεωρειται εσεις σημαντικο?

 

Ευχαριστω

ο καθένας μπορεί να έχει βάλει όποια ρομ θέλει οπότε ό,τι έχει να κάνει με την εγγύηση είναι λίγο σχετικό..πάντως και ευρωπαϊκό να είναι ισχύει η εγγύηση αρκεί να έχει μαμά rom.

root ναι, μπορεί.

καλώδιο usb, hands free, φορτιστή, οδηγίες, κάρτα εγγύησης, απόδειξη αγοράς...πάντως αν πάθει κάτι που δεν διορθώνεται και είναι μέσα στην εγγύηση το πιο πιθανό είναι να σου ζητήσουν και το κουτί.

Link to comment
Share on other sites

Κατα την διαρκεια της αναζητησης μεταχειρησμενου galaxy S μου δημιουργηθηκαν καποια ερωτηματικα κ θα ηθελα την βοηθεια σας.

 

Τι θα πρεπει να προσεξω ωστε να καταλαβω οτι το συγκεκριμενο κινητο εχει εγγυηση απο την Ελληνικη Samsung, υπαρχει καποιος τροπος να το καταλαβω απο την εκδοση της ρομ η της μητρικης του?

Αν εχει αναβαθμηστει στην τελευταια εκδοση του android απο την Samsung μπορει να γινει root?

Αν λειπει το κουτι του κινητου τι θα πρεπει να μου δωσει ο προηγουμενος ιδιοκτητης ωστε να παρω ολα τα παρελκομενα?

 

Επιπλεον τι αλλο πρεπει να προσεξω που θεωρειται εσεις σημαντικο?

 

Ευχαριστω

Περα απο αυτα που σου ειπε ο Αχιλλεας, να ξερεις οτι κατα πασα πιθανοτητα (και αν ο πρωην κατοχος εχει ασχοληθει αρκετα) το τηλεφωνο δεν θα εχει περασμενη την ελληνικη ρομ επανω, αρα θα εισαι εκτος εγγυησης. Την αποδειξη παρτην οπωσδηποτε. Τελος, αν ειναι δυνατον, ριξε μια ματια στο τηλεφωνο απο κοντα να δεις σε τι κατασταση ειναι. Προσεξε για καμμενα pixel κλπ (αν εχει θα μπλεξεις πολυ με το service αρα μακρια).

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

ο καθένας μπορεί να έχει βάλει όποια ρομ θέλει οπότε ό,τι έχει να κάνει με την εγγύηση είναι λίγο σχετικό..πάντως και ευρωπαϊκό να είναι ισχύει η εγγύηση αρκεί να έχει μαμά rom.

root ναι, μπορεί.

καλώδιο usb, hands free, φορτιστή, οδηγίες, κάρτα εγγύησης, απόδειξη αγοράς...πάντως αν πάθει κάτι που δεν διορθώνεται και είναι μέσα στην εγγύηση το πιο πιθανό είναι να σου ζητήσουν και το κουτί.

 

Η καρτα εγγυησης ειναι απαραιτητη?

Τροπος για να τσεκαρω αν το κινητο ειναι απο την samsung hellas υπαρχει?

www.androidgreece.gr

TWITTER: http://twitter.com/manom18x

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η καρτα εγγυησης ειναι απαραιτητη?

Τροπος για να τσεκαρω αν το κινητο ειναι απο την samsung hellas υπαρχει?

 

Αυτό που σε ενδιαφέρει είναι να αναφέρεται εκτός των υπολοίπων και η ελληνική αντιπροσωπεία στο βιβλιαράκι της εγγύησης (στα ελληνικά).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σε ενδιαφέρει είναι να αναφέρεται εκτός των υπολοίπων και η ελληνική αντιπροσωπεία στο βιβλιαράκι της εγγύησης (στα ελληνικά).

 

Α οκ. Σας ευχαριστω πολυ ολους!

Πρεπει να προσεξω για καμια κιτρινιλα στην οθονη η οποιαδηποτε αλλη φθορα που εμφανιζεται με τον καιρο?

www.androidgreece.gr

TWITTER: http://twitter.com/manom18x

Link to comment
Share on other sites

Α οκ. Σας ευχαριστω πολυ ολους!

Πρεπει να προσεξω για καμια κιτρινιλα στην οθονη η οποιαδηποτε αλλη φθορα που εμφανιζεται με τον καιρο?

Οπως σου ειπα και πιο πριν, αν μπορεις κοιταξε τη συσκευη για καμμενο Pixel. Μπορει να εμφανιστει στην πορεια. Επισης κοιτα για γρατσουνιες στην οθονη.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...