Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως γινεται με 2.3.3 jvh και overclocking στα 1.2 να βγαζει το quadrant 1125 και με την 2.3.4 jvq χωρις overclocking να βγαζει 1425;τοσο βελτιωμενη ειναι η 2.3.4 τελικα;

 

Ναι γενικα η 2.3.4 ειναι βελτιωμενη παντου.Παλιοτερα ο Tyxerakias ειχε πει οτι στην 2.3.4 εκαναν optimise την cpu ισως εκει οφειλεται το μεγαλυτερο αποτελεσμα.

 

Καλησπέρα. Καταρχήν έχω την επίσημη Gingerbread 2.3.3 JVO (κινητό αγορασμένο από εξωτερικό). Ενώ για 1 μήνα όλα δούλευαν ρολόι, εδώ και λίγο καιρό αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: βρίσκω καμμιά φορά το κινητό παγωμένο και μαύρη οθόνη, και πρέπει να του βγάλω τη μπαταρία για να το ξανανοίξω. Δεν είμαι σίγουρος βέβαια αν το κινητό έχει σβήσει ή απλά έχει παγώσει (υποθέτω το 2ο γιατί δεν ανοίγει αν δεν του βγάλω τη μπαταρία). Έχει κανείς σας καμμιά ιδέα γιατί συμβαίνει αυτό και τι θα μπορούσα να κάνω; Όσο κι αν δε φαίνεται σοβαρό, σε κάνει να χάνεις την εμπιστοσύνη σου στο κινητό καθώς μπορεί να σβήσει χωρίς να πάρεις χαμπάρι...

Έχω σκεφτεί να κάνω επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις, αλλά είναι χρονοβόρο το στήσιμο απˊτην αρχή.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας!

 

Μαλλον η μονη λυση ειναι η επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις.Κανε backup με το titanium για να μην χασεις εφαρμογες.

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν είμαι root, οπότε το backup δε γίνεται... μάλλον θα το ξαναστήσω απˊτην αρχή τελικά, εκτός κι αμ βρω κάτι άλλο.

Δες και αυτο https://market.android.com/details?id=com.rerware.android.MyBackup&feature=more_from_developer νομιζω δεν θελει ροοτ και ειναι δωρεαν trial.

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι root, οπότε το backup δε γίνεται... μάλλον θα το ξαναστήσω απˊτην αρχή τελικά, εκτός κι αμ βρω κάτι άλλο.

 

Δες και αυτο https://market.android.com/details?id=com.rerware.android.MyBackup&feature=more_from_developer νομιζω δεν θελει ροοτ και ειναι δωρεαν trial.

 

Χωρίς root είναι κρίμα να έχεις Android... αλλά OK :)

Nα πω ότι όπως είπε ο mitsos1 το MyBackup είναι ένας τρόπος να κρατήσεις μερικό backup από τα προγράμματά σου (θα χαθούν όλα τα δεδομένα, οπότε είναι ψιλοάχρηστο, αλλά τουλάχιστον δε θα χρειαστεί να τα ξανακατεβάσεις όλα). Κατά τ'άλλα, χωρίς root backup δε νοείται.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δες και αυτο https://market.android.com/details?id=com.rerware.android.MyBackup&feature=more_from_developer νομιζω δεν θελει ροοτ και ειναι δωρεαν trial.

Ευχαριστώ. Θα το δοκιμάσω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Πως θα επαναφερω την καρτα μνημης στην αρχικη της μορφη?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Πως θα επαναφερω την καρτα μνημης στην αρχικη της μορφη?

 

Δηλαδη? Να την κανεις format θελεις? Για την εξωτερικη η για την εσωτερικη μιλαμε?

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Πως θα επαναφερω την καρτα μνημης στην αρχικη της μορφη?

 

Settings → SD card and phone storage → Format SD card

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Ναι format. Την εσωτερικη θελω να κανω.

 

Απο cwm-mounts & sorage- format sdcard

 

Settings → SD card and phone storage → Format SD card

 

Και αυτό βέβαια! :)

Sent from my Galaxy S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα σχετικά επείγον θεμα (γιατί ειμαι εκτός έδρας )

Έβαλα ένα θεμα δεν θυμάμαι ποιο δεν μου άρεσε οποτε το έβγαλα.

Έβαλα και το lcd density δεν εκανα καμια αλλαγή και το αφαίρεσα.

Τωρα ειδα οτι 2 παιχνίδια το super froggy παίζει κανονικά αλλα δείχνει αρκετά μικρότερα τασ πάντα σε πλήρη οθονη βέβαια

Το δεύτερο παιχνιδη ειναι το droid mini golf το οποίο παλι παίζει αλλα απο μακριά η κάμερα δεν φέρνεται κοντά και αφήνει και κενό...

Δεν πρόλαβα να δω αλλα πράματα, στο μενού και γενικά στα αλλα φένεται οκ.τη κάνω; καμια ιδεα;

 

ρε παδια καμια βοηθεια σε αυτο?

Link to comment
Share on other sites

ρε παδια καμια βοηθεια σε αυτο?

 

Με factory reset θα στρωσει.Αν δεν δουλεψει ουτε ετσι ξαναφλασαρε τη ρομ.

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Ναι format. Την εσωτερικη θελω να κανω.

Με καλυψαν τα παιδια. Χαζη παρατηρηση, αλλα εννοειται πως θελεις backup.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται με 2.3.3 jvh και overclocking στα 1.2 να βγαζει το quadrant 1125 και με την 2.3.4 jvq χωρις overclocking να βγαζει 1425;τοσο βελτιωμενη ειναι η 2.3.4 τελικα;

 

1000+ βγαζει με 2.2.1 χωρις overclocking

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω την νέα αναβάθμιση 2.3.3 στο Galaxy S I και ενώ είχα πληκτρολόγιο σε διάφορες γλώσσες τώρα έχει μόνο τις βασικές.

Κατέβασα από το Market κάποια προγραμματάκια τα όποια όμως κατά την αποστολή με ενημερώνει ότι ίσως δεν σταλούν σωστά και στο ένα από τα δύο, το μήνυμα στάλθηκε αλλά με σύμβολα.

Γνωρίζει κάνεις κάποιο συμβατό με γλώσσες, Σουηδικά, Γερμανικά κτλ;

 

Συγνώμη αν έχει αναφερθεί στο παρελθόν αλλά δεν μπορώ να βρω κάτι αντίστοιχο.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω την νέα αναβάθμιση 2.3.3 στο Galaxy S I και ενώ είχα πληκτρολόγιο σε διάφορες γλώσσες τώρα έχει μόνο τις βασικές.

Κατέβασα από το Market κάποια προγραμματάκια τα όποια όμως κατά την αποστολή με ενημερώνει ότι ίσως δεν σταλούν σωστά και στο ένα από τα δύο, το μήνυμα στάλθηκε αλλά με σύμβολα.

Γνωρίζει κάνεις κάποιο συμβατό με γλώσσες, Σουηδικά, Γερμανικά κτλ;

 

Συγνώμη αν έχει αναφερθεί στο παρελθόν αλλά δεν μπορώ να βρω κάτι αντίστοιχο.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

στις ρυμίσεις μηνυμάτων πήγαινε στο εισαγωγή λειτουργίας και άλλαξε την επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ achillesgk!

Αλλά μπαίνοντας στο μενού "Ρυθμίσεις πληκτρολογίου Samsung, Γλώσσες εισαγωγής" εμφανίζει για παράδειγμα Γερμανικά αλλά όταν δημιουργείς μήνυμα όπως γνωρίζεις η Γερμανική γλώσσα έχει κάποια σύμβολα τα οποία και δεν εμφανίζει! Ενώ με την 2.2 στην Γερμανική & Σουηδική όπου κάνω χρήση μου εμφάνιζε την ανάλογη γραμματοσειρά :-(

Κρίμα!!!

Νεότερη έκδοση με μείον σε κάτι πολύ απλό!

και τα 2 προγραματάκια μεν έχουν την Ελληνική γλώσσα για γραφεί, όταν γράφεις και στέλνεις απλά ο/η παραλήπτης παίρνουν μόνο σύμβολα και νούμερα!

Αν γνωρίζει κάποιος κάτι άλλο, ας πει.

 

Ευχαριστώ ξανά!

Link to comment
Share on other sites

Παντως κατι που ειναι εμφανως βελτιωμενο και αμεσα εντοπισημο στην JVQ, ειναι ο πολυ καλος στοκ browser. Πραγματικα ενω ειχα αρχισει να τον ψιλοσιχαινομαι στην JVP, στην JVQ εχουν βελτιωσει αρκετα πραγματακια, με πρωτο και καλυτερο την πλαινη μπαρα την οποια δεν μπορουσες να στειλεις με τη μια τερμα πανω ή κατω στη σελιδα. Επισης ο κερνελ του Στρατου πραγματικα δινει ρεστα σ'αυτη τη ρομ (και περιεχει και το αγαπημενο μου BLN, οποτε ειμαι υπερευχαριστημενος).

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ achillesgk!

Νεότερη έκδοση με μείον σε κάτι πολύ απλό!

και τα 2 προγραματάκια μεν έχουν την Ελληνική γλώσσα για γραφεί, όταν γράφεις και στέλνεις απλά ο/η παραλήπτης παίρνουν μόνο σύμβολα και νούμερα!

Αν γνωρίζει κάποιος κάτι άλλο, ας πει.

 

Ευχαριστώ ξανά!

αν αλλάξεις την επιλογή που σου είπα στις ρυθμίσεις μηνυμάτων σε unicode θα τα παίρνουν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Παντως κατι που ειναι εμφανως βελτιωμενο και αμεσα εντοπισημο στην JVQ, ειναι ο πολυ καλος στοκ browser. Πραγματικα ενω ειχα αρχισει να τον ψιλοσιχαινομαι στην JVP, στην JVQ εχουν βελτιωσει αρκετα πραγματακια, με πρωτο και καλυτερο την πλαινη μπαρα την οποια δεν μπορουσες να στειλεις με τη μια τερμα πανω ή κατω στη σελιδα. Επισης ο κερνελ του Στρατου πραγματικα δινει ρεστα σ'αυτη τη ρομ (και περιεχει και το αγαπημενο μου BLN, οποτε ειμαι υπερευχαριστημενος).

 

Παναγιωτη, το ειχα παρατηρησει και αναφερει απο την πρωτη στιγμη οτι ο στοκ browser ειναι απολαυστικος και δεν εχει καμια σχεση με εκεινον των υπολοιπων ρομ που εχουν προηγηθει. Θυμιζει πολυ s2 και στην επισημη 2.3.4 θελω να πιστευω οτι το κινητακι μας θα τελειοποιηθει σε ολους τους τομεις.:)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ achillesgk!

Αλλά μπαίνοντας στο μενού "Ρυθμίσεις πληκτρολογίου Samsung, Γλώσσες εισαγωγής" εμφανίζει για παράδειγμα Γερμανικά αλλά όταν δημιουργείς μήνυμα όπως γνωρίζεις η Γερμανική γλώσσα έχει κάποια σύμβολα τα οποία και δεν εμφανίζει! Ενώ με την 2.2 στην Γερμανική & Σουηδική όπου κάνω χρήση μου εμφάνιζε την ανάλογη γραμματοσειρά :-(

Κρίμα!!!

Νεότερη έκδοση με μείον σε κάτι πολύ απλό!

και τα 2 προγραματάκια μεν έχουν την Ελληνική γλώσσα για γραφεί, όταν γράφεις και στέλνεις απλά ο/η παραλήπτης παίρνουν μόνο σύμβολα και νούμερα!

Αν γνωρίζει κάποιος κάτι άλλο, ας πει.

 

Ευχαριστώ ξανά!

 

Δεν ισχύει τίποτα απ'αυτά... Διάβασε σε παρακαλώ το θέμα Οδηγοί για νέους χρήστες. Τα πληκτρολόγια που υπάρχουν εξαρτώνται από τη χώρα του κινητού, δεν έχουν όλες οι εκδόσεις τις ίδιες γλώσσες. Όσο για τα περίεργα σύμβολα στους παραλήπτες, αρκεί να αλλάξεις τον τρόπο εισαγωγής σε Αυτόματο.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παναγιωτη, το ειχα παρατηρησει και αναφερει απο την πρωτη στιγμη οτι ο στοκ browser ειναι απολαυστικος και δεν εχει καμια σχεση με εκεινον των υπολοιπων ρομ που εχουν προηγηθει. Θυμιζει πολυ s2 και στην επισημη 2.3.4 θελω να πιστευω οτι το κινητακι μας θα τελειοποιηθει σε ολους τους τομεις.:)

Ναι Ηρακλη, το θυμαμαι και το διαπιστωσα και ο ιδιος. Μιλαμε για πολυ μεγαλη βελτιωση ομως απο το χάλι της JVP.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν βρηκα κατι με το search για πειτε μου .

 

Υπαρχει ροζιλα στην καμερα του κινητου οταν φωτογραφιζεις ?

 

Τι αναλυση βιντεο τραβαει ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν βρηκα κατι με το search για πειτε μου .

 

Υπαρχει ροζιλα στην καμερα του κινητου οταν φωτογραφιζεις ?

 

Τι αναλυση βιντεο τραβαει ?

 

Oxι δεν εχει αναφερθει κατι περι ροζιλας.Τραβαει 720p @30fps

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...