Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες απο καταστημα wind εγινε η αγορα.

ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΟΣ και να μην θυμαμαι σωστα...

Παναγιωτη, δεν ξερω τι να πω:(

εξακολουθω κατα στιγμες να σκεφτομαι πως ειχε ερθει με 2.2.1 και θυμαμαι μαλιστα να μου ειχε κανει εντυπωση... ολα αυτα μεχρι προχθες που εγινε το "φορματ" στο μυαλο μου υστερα απο το πατατρακ που εφαγα μεχρι τα ξημερωματα

γμτ μου δεν θελω να πιστευω οτι τιθεται θεμα σε κινητο των 500 ευρω... θα τρελαθω....

συγνωμη αν καθυστερω να ποσταρω αλλα βρισκομαι ακομα στην δουλεια...

 

Τι να σου πω Ιορδανη, περιμενουμε και βλεπουμε. Παντως αν ειναι οντως οπως τα λες με τη μπαταρια το πας αμεσως πισω. Εχει παραγινει το κακο με τις μουφες που κυκλοφορουν, αλλα οχι ρε γμτ να τα πουλανε και καταστηματα τυπου Wind τωρα πλεον. Ελεος...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδες απο καταστημα wind εγινε η αγορα.

ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΟΣ και να μην θυμαμαι σωστα...

Παναγιωτη, δεν ξερω τι να πω:(

εξακολουθω κατα στιγμες να σκεφτομαι πως ειχε ερθει με 2.2.1 και θυμαμαι μαλιστα να μου ειχε κανει εντυπωση... ολα αυτα μεχρι προχθες που εγινε το "φορματ" στο μυαλο μου υστερα απο το πατατρακ που εφαγα μεχρι τα ξημερωματα

γμτ μου δεν θελω να πιστευω οτι τιθεται θεμα σε κινητο των 500 ευρω... θα τρελαθω....

συγνωμη αν καθυστερω να ποσταρω αλλα βρισκομαι ακομα στην δουλεια...

Να σιγουρευτεις πρωτα,γιατι επειδη κι εγω απο wind παιρνω τηλεφωνα τελευταια και μαλιστα επειδη ειμαι φιλος με τον υπευθυνο μου ειχε πει προσφατα οτι ολες οι νεες παραλαβες θα ειναι πλεον με froyo 2.2!!Το 2.2.1 που κολλαει????εκτος αυτου ξερω καλα οτι αυτοι δεν ανοιγουν συσκευασιες και αν ειναι κατι τετοιο,τοτε καποιο <ποντικακι> μεσα στο μαγαζι εχει ανοιξει το κουτι κι εχει βαλει αλλο,αλλα ξαναλεω,να σιγουρευτεις πρωτα για ολα αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Να σιγουρευτεις πρωτα,γιατι επειδη κι εγω απο wind παιρνω τηλεφωνα τελευταια και μαλιστα επειδη ειμαι φιλος με τον υπευθυνο μου ειχε πει προσφατα οτι ολες οι νεες παραλαβες θα ειναι πλεον με froyo 2.2!!Το 2.2.1 που κολλαει????εκτος αυτου ξερω καλα οτι αυτοι δεν ανοιγουν συσκευασιες και αν ειναι κατι τετοιο,τοτε καποιο <ποντικακι> μεσα στο μαγαζι εχει ανοιξει το κουτι κι εχει βαλει αλλο,αλλα ξαναλεω,να σιγουρευτεις πρωτα για ολα αυτα.

 

Εννοειται Παρη.

Σαφως και θα σιγουρευτω πρωτα πριν κινηθω αναλογα...

το 2.2.1 κολλαει στο οτι ειχα την εντυπωσει πως το κιν. ειχε ερθει με 2.2.1 και οχι με 2.2 που ειναι και το λογικο απ'οτι καταλαβα...

τι να πω...

ειδωμεν...

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει το κινητο δυνατοτητα ενω ακους ραδιο να ηχογραφεις το κομματι ?

 

Διαβασα οτι η Samsung συνιθιζει να το εχει σαν δυνατοτητα στα κινητα της , και ρωταω αν το χει το Galaxy , δεν ειπα για εφαρμογη .

 

Οποιος εχει το κινητο ας μου πει .

Edited by Tyxerakias
moderation

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα οτι η Samsung συνιθιζει να το εχει σαν δυνατοτητα στα κινητα της , και ρωταω αν το χει το Galaxy , δεν ειπα για εφαρμογη .

 

Οποιος εχει το κινητο ας μου πει .

 

το μανησιο ραδιο δεν το κανει...οχι!

Edited by Tyxerakias
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να σιγουρευτεις πρωτα,γιατι επειδη κι εγω απο wind παιρνω τηλεφωνα τελευταια και μαλιστα επειδη ειμαι φιλος με τον υπευθυνο μου ειχε πει προσφατα οτι ολες οι νεες παραλαβες θα ειναι πλεον με froyo 2.2!!Το 2.2.1 που κολλαει????.

 

Το πήρα Μ. Πέμπτη, σφραγισμένο,με εγγύηση ελληνικής αντιπροσωπείας νέας παραλαβής.

Έκδοση firmware 2.2.1, από το keys είδα: PDAJS5, PHONE:JPY, CSC: JS4 (TPH), η οποία είναι κ η τελευταία αναβάθμιση. (ελληνικό swype κτλ)

Ίσως η ελληνική αντιπροσωπεία κάλυψε την έλλειψη με παραλαβή από άλλη χώρα.

Επαναλαμβάνω, μου ήρθε σφραγισμένο με ελληνικές οδηγίες και χαρτί εγγύησης ελληνικής αντιπροσωπείας.

Ημερομηνία μπαταρίας 1500 mah 25-1-2011.

Για τον φίλο που είπε ότι η μπαταρία του είναι 100mah στο ελληνικό site της samsung γράφει ότι:

Μπαταρία Κανονική Χωρητικότητα Έως και 1500 mAh...δηλαδή ό,τι σου κάτσει.

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια είμαι σίγουρος ότι ο φίλος έχει κάνει λάθος και θα σας το εξηγήσω κιόλας.

Η μπαταρία επάνω γράφει κανονικά 1500mAh σε όλα τα galaxy s.

Αν βγάλεις έξω την μπαταρία όμως, τότε θα προσέξετε όλοι ότι στο λευκό αυτοκόλλητο που είναι κολλημένο στο κινητό (κάτω από την μπαταρία) γράφει :

Model:gt-i9000

Ssn: i9000gsmh

Rated : 3.7 v - 1000 mA.

 

Δείτε το και στα δικά σας κινητά ότι γράφει 1000mA.

Πιστεύω ότι ο φίλος αυτό είδε και έχει μπερδευτεί.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

αντωνη μου καλημερα και χρονια πολλα.

παιζει να ειναι και αυτο που λες...δεν ξερω... ισως πανω στον πανικο μου να μην προσεξα καλα.

βεβαια αυτο εδω το ποστ ερχεται και αναιρει πραγματα κ καταστασεις

 

Το πήρα Μ. Πέμπτη, σφραγισμένο,με εγγύηση ελληνικής αντιπροσωπείας νέας παραλαβής.

Έκδοση firmware 2.2.1, από το keys είδα: PDAJS5, PHONE:JPY, CSC: JS4 (TPH), η οποία είναι κ η τελευταία αναβάθμιση. (ελληνικό swype κτλ)

Ίσως η ελληνική αντιπροσωπεία κάλυψε την έλλειψη με παραλαβή από άλλη χώρα.

Επαναλαμβάνω, μου ήρθε σφραγισμένο με ελληνικές οδηγίες και χαρτί εγγύησης ελληνικής αντιπροσωπείας.

Ημερομηνία μπαταρίας 1500 mah 25-1-2011.

Για τον φίλο που είπε ότι η μπαταρία του είναι 100mah στο ελληνικό site της samsung γράφει ότι:

Μπαταρία Κανονική Χωρητικότητα Έως και 1500 mAh...δηλαδή ό,τι σου κάτσει.

 

σχετικα με αυτα που ειπε νωριτερα ο Παρης...

 

 

οσο παει και μπερδευομαι ολο κ περισσοτερο... :(:(

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα!

Μια μικρη βοηθεια αν μπορει καποιος.

Εχω galaxy παραεισαγωγης γερμανιας νομιζω. (pcode gt-i9000HKDDPT)

eclair Ι9000XXJF5 λειτουργικο.

root lagfix ενεργο

τα τρια κουμπια λειτουργουν

και πολλες εφαρμογες και δεδομενα προστατευμενα και μη!

 

θελω να κανω αναβαθμιση μεσω odin με τον οδηγο tyxerakia.

1. πρεπει να κανω repartition?

2. πρεπει να βλαλω τα root lagfix ή ειναι περιττο?

3.τα δεδομενα μου θα χαθουν?

4. το backup μεσω root εφαρμογων θα βοηθησει ή αφου μετα την αναβαθμιση

αφου δεν θα εχω root θα ειναι αχρηστα?

5. to lagfix δουλευει μετα την αναβαθμιση?

ευχαριστω!

dsmous
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα!

Μια μικρη βοηθεια αν μπορει καποιος.

Εχω galaxy παραεισαγωγης γερμανιας νομιζω. (pcode gt-i9000HKDDPT)

eclair Ι9000XXJF5 λειτουργικο.

root lagfix ενεργο

τα τρια κουμπια λειτουργουν

και πολλες εφαρμογες και δεδομενα προστατευμενα και μη!

 

θελω να κανω αναβαθμιση μεσω odin με τον οδηγο tyxerakia.

1. πρεπει να κανω repartition?

2. πρεπει να βλαλω τα root lagfix ή ειναι περιττο?

3.τα δεδομενα μου θα χαθουν?

4. το backup μεσω root εφαρμογων θα βοηθησει ή αφου μετα την αναβαθμιση

αφου δεν θα εχω root θα ειναι αχρηστα?

5. to lagfix δουλευει μετα την αναβαθμιση?

ευχαριστω!

1.Aν πας σε 2.3.3 θα στο προτεινα

2.ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ το lagfix πρεπει να βγει,το ρουτ δεν εχει σημασια,ετσι κι αλλιως μετα το update θα εχει χαθει

3.Για να γινει σωστα το update θα πρεπει να κανεις hard reset,οποτε ναι,τα δεδομενα που υπαρχουν στο τηλεφωνο και στην εσωτερικη sd θα χαθουν.

4.Να ξανακανεις ρουτ με την αναλογη μεθοδο για την αναλογη ρομ που θα βαλεις.Δεν θα παρεις ομως backup ρυθμισεων συστηματος γιατι θα εχεις προβλημα,μονο εφαρμογες+δεδομενα

5.Ξεχασε το lagfix,θα σου ειναι αχρηστο (εκτος αν βαλεις παλι καμια eclair :p γιατι δεν μας ειπες σε τι θελεις να αναβαθμιστεις!!)

Link to comment
Share on other sites

αντωνη μου καλημερα και χρονια πολλα.

παιζει να ειναι και αυτο που λες...δεν ξερω... ισως πανω στον πανικο μου να μην προσεξα καλα.

βεβαια αυτο εδω το ποστ ερχεται και αναιρει πραγματα κ καταστασεις

 

 

 

σχετικα με αυτα που ειπε νωριτερα ο Παρης...

 

 

οσο παει και μπερδευομαι ολο κ περισσοτερο... :(:(

Καλημέρα Ιορδάνη,

Κατά 99% ισχύει αυτό που σου έγραψα για την μπαταρία οπότε στο θέμα αυτό είσαι οκ και δεν χρειάζεται να ανησυχείς.

Για το θέμα της 2.2.1 πρέπει να σιγουρευτείς ποια ρομ φορούσε το κινητό όταν το αγόρασες.

Εφόσον όμως το πήρες από κατάστημα wind, σχεδόν το αποκλείω να σου έδωσαν μεταχειρισμένο κινητό.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

1.Aν πας σε 2.3.3 θα στο προτεινα

2.ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ το lagfix πρεπει να βγει,το ρουτ δεν εχει σημασια,ετσι κι αλλιως μετα το update θα εχει χαθει

3.Για να γινει σωστα το update θα πρεπει να κανεις hard reset,οποτε ναι,τα δεδομενα που υπαρχουν στο τηλεφωνο και στην εσωτερικη sd θα χαθουν.

4.Να ξανακανεις ρουτ με την αναλογη μεθοδο για την αναλογη ρομ που θα βαλεις.Δεν θα παρεις ομως backup ρυθμισεων συστηματος γιατι θα εχεις προβλημα,μονο εφαρμογες+δεδομενα

5.Ξεχασε το lagfix,θα σου ειναι αχρηστο (εκτος αν βαλεις παλι καμια eclair :p γιατι δεν μας ειπες σε τι θελεις να αναβαθμιστεις!!)

 

Σε 2. 2. 1 έλεγα γιατί διάβασα καλά πράγματα

Η 2. 3. 3. είναι καλή?

dsmous
Link to comment
Share on other sites

Σε 2. 2. 1 έλεγα γιατί διάβασα καλά πράγματα

Η 2. 3. 3. είναι καλή?

Kαλη ειναι,εγω με jvb ειμαι,δεν εχω κανενα παραπονο εκτος απο ενα θεματακι που εχουμε με τη διαχειριση μνημης αλλα no problem.Αν βαλεις 2.2.1 βαλε την js8 που εχει ανεβασει ο Αλεξ στην πρωτη σελιδα του hacks/root,ειναι η καλυτερη απο ολες τις 2.2.1 και εντελως απροβληματιστη.
Link to comment
Share on other sites

Και ξέχασα να σ ' ευχαριστήσω truckman?
Να εισαι καλα φιλε μου,προσπαθουμε ολοι εδω να αλληλο-βοηθουμαστε :D
Link to comment
Share on other sites

Kαλη ειναι,εγω με jvb ειμαι,δεν εχω κανενα παραπονο εκτος απο ενα θεματακι που εχουμε με τη διαχειριση μνημης αλλα no problem.Αν βαλεις 2.2.1 βαλε την js8 που εχει ανεβασει ο Αλεξ στην πρωτη σελιδα του hacks/root,ειναι η καλυτερη απο ολες τις 2.2.1 και εντελως απροβληματιστη.

 

Όπως έχω αναφέρει το δικό μου κινητό ήρθε με 2.2.1. και js5. Προς το παρών δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβημα και λειτουργεί απροβλημάτιστα. Να επιχειρήσω την Js8? Επίσης μπαίνει από τη μαμα σε downloading mode.

Link to comment
Share on other sites

Εχω εισαγει τις επαφες μου απο την καρτ sim στη μνημη τηλεφωνου.Τι ρυθμησεις πρεπει να κανω ωστε να φαινονται μονο οι επαφες στο τηλεφωνο και οχι διπλες οπως ειναι τωρα(sim και τηλεφωνο μαζι)?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους και χρονια πολλα...

μπορει να μου πει καπιος πως ακριβως θα κανω εξαγωγη των επαφων σε vcard μεσω outlook...;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει η 2.3 Gingerbread για το γαλαξια ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

δωστε μου μια χειρα βοηθειας , ειναι πιο πολυ θεμα app αλλα επειδη σε στοκ ρομ δουλεευει μια χαρα ειπα να τσεκαρω με σας , καποιος με 2.2.1 doc's rom (jpy based +hardcore kernel) θελω να δω αν σας δουλευει η εφαρμογη amazon kindle οταν κανεις log in , ποιος μπορει να κανει τον κοπο?σε στοκ ρομ μπαινει στο δικο μου με τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες μην ρωτατε οτι σας κατεβει εκεινη τη στιγμη! Μπειτε λιγακι στο κοπο να διαβασετε........

Ναι υπαρχει.....ψαχτο λιγακι.....

 

froyo 2.2.1

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Εχω εισαγει τις επαφες μου απο την καρτ sim στη μνημη τηλεφωνου.Τι ρυθμησεις πρεπει να κανω ωστε να φαινονται μονο οι επαφες στο τηλεφωνο και οχι διπλες οπως ειναι τωρα(sim και τηλεφωνο μαζι)?

 

Ενω εισαι στις επαφες σου, πατας το αριστερο πληκτρο του κινητου σου για να σου βγαλει το μενου, μετα πατας "περισσοτερα", επειτα "επιλογες οθονης" και τελος πατας εκει που λεει SIM και ξετικαρεις την επιλογη "ολες οι επαφες" που εχει στο dropdown.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους και χρονια πολλα...

μπορει να μου πει καπιος πως ακριβως θα κανω εξαγωγη των επαφων σε vcard μεσω outlook...;

 

the problem is solved :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

μου το αλαξαν τελικα το κινητό και μου έφεραν με firmware 2.1-update1

και baseband version 9000XXJM1

Eιχες σημειωση καπου το imei της συσκευης σου?Eγω γιατι υποψιαζομαι οτι απλα σου περασαν το αρχαιο "μαμα" firmware και απλα στο ξαναστειλαν πισω?Αν η συσκευασια και η σφραγιδα ηταν οκ τοτε δεν τρεχει τιποτα αν ομως ηταν ανοιγμενη τοτε σου ακαναν αυτο που σου ειπα πιο πανω.;)
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...