Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν θυμάμαι καλά εγώ είχα φτιάξει google checkout account από το web, και μετά δήλωσα αυτό σαν τρόπο πληρωμής.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Edit:Βρήκα τρόπο να δω τι εφαμοργες επι πληρωμή.

Επιλέγω το T mobile και το fake this provider now(όταν επιλέγω set for fakeonboot μου βγάζει μήνυμα για donate) και όταν πηγαίνω στο market βλέπω κανονικά τις εφαρμογές επι πληρωμή.

Όταν πάω όμως να αγοράσω κάποια εφαρμογή στα στοιχεία της κάρτας δεν μου δίνει επιλογή για Ελλάδα...οπότε τι χώρα πρέπει να επιλέξω απο την στιγμή που η ελλάδα δεν είναι στις διαθέσιμες επιλογές?

 

Θα πρέπει να κάνεις εγγραφή της κάρτας σου στο google checkout και μετά θα μπορείς να κάνεις την αγορά.

 

Edit: Με πρόλαβαν.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά εγώ είχα φτιάξει google checkout account από το web, και μετά δήλωσα αυτό σαν τρόπο πληρωμής.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Θα πρέπει να κάνεις εγγραφή της κάρτας σου στο google checkout και μετά θα μπορείς να κάνεις την αγορά.

 

Edit: Με πρόλαβαν.

 

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Έτσι έπαιξε :D

Link to comment
Share on other sites

θεωρειται δεδομενο ;)

 

Θελω να ειμαι αισιοδοξος...

 

Σημερα ανεβηκε στο site της samsung ενα εγχειριδιο χρησης και απο κατω λεει vers. GINGERBREAD wtf??http://www.samsung.com/gr/consumer/mobile-phone/mobile-phone/smart-phones/GT-I9000HKAEUR/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=support

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Έχω και JIG πάμε μια βόλτα??:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ανεβηκε στο site της samsung ενα εγχειριδιο χρησης και απο κατω λεει vers. GINGERBREAD wtf??http://www.samsung.com/gr/consumer/mobile-phone/mobile-phone/smart-phones/GT-I9000HKAEUR/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=support

 

Χαχα το κατεβάσανε ήδη... γουστάρω Samsung Hellas.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Χαχα το κατεβάσανε ήδη... γουστάρω Samsung Hellas.

 

Ε βεβαια ποιος καθεται να απανταει στα δεκαδες τηλεφωνηματα που θα ρωτανε εναγωνιως για την πιθανη ελευση 2.3...Τι να πει κανεις, απλα κριμα για οσους δεν εχουν τις γνωσεις/υπομονη να ασχοληθουν με πειραγμα (η δεν εχουν μπει στo myphone:p)

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα σημερα το SPB MOBILE SHELL 3D στο galaxy και ειναι σαν να αλλαξα τηλεφωνο ,εξαιρετικο 3D , ωραιο panel καιρου και αρκετα παραμετροποιησιμο .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα. με router μαρκας cisco τι γινεται? υπαρχει λυση για να συνδεθει android κινητο με cisco?
Link to comment
Share on other sites

Χαχα το κατεβάσανε ήδη... γουστάρω Samsung Hellas.

 

Ε βεβαια ποιος καθεται να απανταει στα δεκαδες τηλεφωνηματα που θα ρωτανε εναγωνιως για την πιθανη ελευση 2.3...Τι να πει κανεις, απλα κριμα για οσους δεν εχουν τις γνωσεις/υπομονη να ασχοληθουν με πειραγμα (η δεν εχουν μπει στo myphone:p)

 

Εμενα γιατι το δειχνει ακομα???

Edited by tailer35
Έχω και JIG πάμε μια βόλτα??:shifty:
Link to comment
Share on other sites

και μενα, περιεργα πραγματα η samsung hellas..

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα. με router μαρκας cisco τι γινεται? υπαρχει λυση για να συνδεθει android κινητο με cisco?

 

Eννοείς VPN? ή απλό router? Γιατί, δε συνδέεται σε απλό router?

 

Το εγχειρίδιο gingerbread βγήκε σήμερα και στην Samsung UK σελίδα πάντως... άντε να δούμε... αν και χλωμό το βλέπω να το δώσουν Παρασκευή και να λείπουν το σαβ/κο... στο xda υποθέτουν Δευτέρα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Θελω να ειμαι αισιοδοξος...

 

δεν υπαρχει περιτπωση φιλε μου, μια στο δισεκατομμυριο...

εδω με την gb στην αρχη μας καναν κολπα ;)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει περιτπωση φιλε μου, μια στο δισεκατομμυριο...

εδω με την gb στην αρχη μας καναν κολπα ;)

 

Ασε με να ελπιζω...

 

Eννοείς VPN? ή απλό router? Γιατί, δε συνδέεται σε απλό router?

 

Το εγχειρίδιο gingerbread βγήκε σήμερα και στην Samsung UK σελίδα πάντως... άντε να δούμε... αν και χλωμό το βλέπω να το δώσουν Παρασκευή και να λείπουν το σαβ/κο... στο xda υποθέτουν Δευτέρα.

 

Και παλι στην ελλαδα τι το θελουν??Λες και υπαρχει περιπτωση να παρουμε μαζι με την αγγλια το update.Noway.. :lol::p

Έχω και JIG πάμε μια βόλτα??:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπεραααα

λοιπον, επειδη ειναι αρκετα σπαστικο και βαρετο καθε φορα που θελουμε να βγουμε απο τον μαμα browser, να ανοιγουμε τον Task manager για να τον κλεινουμε, ανακαλυψα ενα μικρο tip και ειπα να σας το γραψω εδω.

αν ανοιξετε τον μαμα browser και μπειτε σε μια σελιδα οποιαδηποτε, οταν βγειτε απο τον browser, αυτος μενει ανοιχτος στην μνημη.

αν στην αρχικη οθονη βαλετε ενα σελιδοδεικτη απο καποια σελιδα, τοτε οταν πατησετε, σας ανοιγει την σελιδα αυτη με τον μαμα browser (αν φυσικα τον εχετε σαν προεπιλεγμενο). οταν θελησετε να βγειτε με το back, ο browser κλεινει και δεν μενει ανοιχτος.

οποτε εγω εφτιαξα σε μια σελιδα στην αρχικη οθονη ενα φακελλο με τους πιο σημαντικους σελιδοδεικτες που μπαινω, και το κανω ετσι πλεον :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Στο μαγαζι που δουλευω εχουμε cisco και συμβαινει σε ολα τα android. Συνδεεται αλλα δεν ανοιγει καμμια σελιδα.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα θέμα, δεν μπορώ να στείλω mms, ενώ τα λαμβάνει κανονικά. Στην κοσμοτέ ο έλεγχος της γραμμής δείχνει ότι όλα είναι ΟΚ και θα με ξαναπάρουν από το "τμήμα δεδομένων" για άλλες ενέργειες. Δεν θυμάμαι αν έχω ξαναστείλει mms, νομίζω πως όχι, αλλά σίγουρα όχι από τότε που έβαλα την 2.2.1.

 

Αυτήν τη στιγμή έχω:

- τα apn περασμένα όπως αναφέρονται εδώ

- πράσινο κουμπάκι στο apn "cosmote internet", έτσι κι αλλιώς το apn "cosmote mms", δεν έχει κουμπάκι

- τικαρισμένα τα "χρήση δεδομένων πακέτου" και "περιαγωγή δεδομένων" (το δεύτερο νομίζω δεν χρειάζεται, το δοκίμασα και ενεργό και μη ενεργό χωρίς αποτέλεσμα)

- απενεργοποιημένο το APNdroid, και βλέπω κανονικά στη μπάρα το κουτάκι με τα βελάκια up/down

 

τα μηνύματα δεν μου βγάζουν αποτυχία αμέσως, απλά δείχνουν αποστολή για πολλή ώρα. Το μοναδικόπου δεν το έσβησα μου έβγαλε αποτυχία μετά από κανένα 20λεπτο.

 

Όπως είπα, παίρνω κανονικά mms, έστειλα ένα από το άλλο μου κινητό και ένα ακόμη μου έστειλε η τλεφωνήτρια της Cosmote.

 

Αυτό που παρατηρώ είναι ότι μόλις πατάω αποστολή, το κουτάκι στη μπάρα με τα βελάκια up/down εξαφανίζεται και ξαναεμφανίζεται. Αυτό δεν ξέρω γιατί συμβαίνει και αν παίζει ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

easy, δοκίμασε να στείλεις mms με άλλη εφαρμογή μηνυμάτων ! κατά 99% θα σου λυθεί το θέμα

 

Στο μαγαζι που δουλευω εχουμε cisco και συμβαινει σε ολα τα android. Συνδεεται αλλα δεν ανοιγει καμμια σελιδα.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

έχεις δοκιμάσει να κάνεις restart το router ; σε κάποιες περιπτώσεις έχω διαβάσει οτι δουλεύει

Edited by saliez

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

easy, δοκίμασε να στείλεις mms με άλλη εφαρμογή μηνυμάτων ! κατά 99% θα σου λυθεί το θέμα

 

δοκίμασα ήδη με την μαμίσια και με το handcent, το ίδιο συμβαίνει:blink:

Πάντως με το που πατάω την αποστολή, το εικονίδιο up/down φεύγει και έρχεται! Και τα βελάκια αναβοσβήνουν, που σημαίνει ότι πηγαινοέρχονται πακέτα, αλλά το αποτέλεσμα είναι μηδέν εις το πηλίκο!

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα ήδη με την μαμίσια και με το handcent, το ίδιο συμβαίνει:blink:

Πάντως με το που πατάω την αποστολή, το εικονίδιο up/down φεύγει και έρχεται! Και τα βελάκια αναβοσβήνουν, που σημαίνει ότι πηγαινοέρχονται πακέτα, αλλά το αποτέλεσμα είναι μηδέν εις το πηλίκο!

 

δοκίμασε να το στείλεις από άλλη περιοχή μήπως έχει πρόβλημα το σήμα σου, αλλιώς επαναφορά εργοστασιακών !

 

για να είμαι ειλικρινής πάντως δεν είμαι ειδικός στα mms μιας και δεν έχω στείλει ποτέ -.-

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

easy, δοκίμασε να στείλεις mms με άλλη εφαρμογή μηνυμάτων ! κατά 99% θα σου λυθεί το θέμα

 

 

 

έχεις δοκιμάσει να κάνεις restart το router ; σε κάποιες περιπτώσεις έχω διαβάσει οτι δουλεύει

 

Εχουμε δοκιμασει αλλα τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε δοκιμασει αλλα τιποτα...

 

έκανα μια έρευνα : why my android can't connect to sisco(google)

και βρήκα αυτό ; http://www.evo4gforum.net/htc-evo-4g-how-to/can%27t-connect-to-cisco-vpn-with-android/

 

εγώ αυτούς τους όρους δεν τους καταλαβαίνω, ελπίζω να τους καταλάβεις εσύ.. :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Oύτε εσύ ούτε ο aytokinitakias έχετε αυτή την εμπειρία. Έχετε και οι 2 το λειτουργικό που βάζει η μαμά εταιρεία, απλά όχι η Ελληνίδα μαμά εταιρεία. Δεν ξέρω για το δικό σου γιατί δεν λες συγκεκριμένα, αλλά του αυτοκινητάκια είναι καθαρά αγγλικό, αγορασμένο από το Carphone Warehouse της Αγγλίας sim free. Eσένα πάλι ή Αγγλικό είναι ή Γερμανικό. Όπως και να'χει, αυτά συμβαίνουν όταν αγοράζουμε από μαγαζιά που κάνουν παραεισαγωγή. Δεν είναι παράνομο όμως, και έχετε εγγύηση με τη Samsung.

Όσο για το πρόβλημα με τα Ελληνικά, έχετε 2 επιλογές, ή θα βάλετε πληκτρολόγιο μόνοι σας, ή θα κάνετε upgrade το firmware. Mπορείτε να αρχίσετε με το πρώτο, διαβάζοντας τους Οδηγούς για νέους χρήστες, όπου αναφέρεται συγκεκριμένα η περίπτωσή σας.

 

Το παρήγορο είναι ότι το δικό σας επίσημο λειτουργικό, είναι ανώτερο, πιο καινούριο και πιο γρήγορο από το επίσημο Ελληνικό, γιατί ως συνήθως η Samsung Hellas έχει μείνει πίσω.

 

Παιδια σας ευχαριστω ολους πολύ.

 

Τελικα το πηγα στο service και περιμενω να το παρω πισω με firmware upgrade της ελληνικής μαμας εταιριας... Χωρίς κόστος. ΘΑ σας μεταφερω νέα μόλις το παρω πισω από το service.

Link to comment
Share on other sites

έκανα μια έρευνα : why my android can't connect to sisco(google)

και βρήκα αυτό ; http://www.evo4gforum.net/htc-evo-4g-how-to/can%27t-connect-to-cisco-vpn-with-android/

 

εγώ αυτούς τους όρους δεν τους καταλαβαίνω, ελπίζω να τους καταλάβεις εσύ.. :)

 

Σ ευχαριστω. Αλλα το μονο που μας σωνει απο οτι βλεπω ειναι να ψησουμε την εταιρια να αλλαξουμε ρουτερ....

Link to comment
Share on other sites

Για τα mms έλυσα το προβλημα αλλάζοντας τις ρυθμίσεις με αυτές που βρήκα στη σελίδα ρυθμίσεων συσκευών της Cosmote. Όπως φαίνεται το apn για τα mms είναι λάθος στο magic-tips! Πιθανόν να άλλαξαν με την αλλαγή σε Froyo. Δεν ξέρω αν οι σχετικοί οδηγοί του TonyK χρησιμοποιούν αυτές τις ρυθμίσεις, ούτε και αν είμαι ο μόνος που δεν του δουλεύουν οι παλιές, οπότε ίσως χρειάζεται να τροποποιηθούν οι σχετικοί οδηγοί. Edited by drlacan
Link to comment
Share on other sites

Για τα mms έλυσα το προβλημα αλλάζοντας τις ρυθμίσεις με αυτές που βρήκα στη σελίδα ρυθμίσεων συσκευών της Cosmote. Όπως φαίνεται το apn για τα mms είναι λάθος στο magic-tips! Πιθανόν να άλλαξαν με την αλλαγή σε Froyo. Δεν ξέρω αν οι σχετικοί οδηγοί του TonyK χρησιμοποιούν αυτές τις ρυθμίσεις, ούτε και αν είμαι ο μόνος που δεν του δουλεύουν οι παλιές, οπότε ίσως χρειάζεται να τροποποιηθούν οι σχετικοί οδηγοί.

δοκιμασες τον οδηγο τον δικο μου ?

γιατι τα apn τα πηρα απο παιδια απο εδω μεσα που τους δουλευαν κανονικα. εκαναν backup και μου εδωσαν το αρχειο που δουλευει κανονικα και στο δικο μου.

γι'αυτο εδω λεω :

http://antonis-news.blogspot.com/2011/01/apn-internet-mms-android.html

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...