Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Windows Phone 7 Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 700
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχει dialer με Ελληνικό τ9;

Εψαξα αρκετά στο market και ενώ υπάρχουν αρκετοί dialer με smart dialing δεν υπάρχει κάτι στα ελληνικά.Το μόνο που βρήκα και μου άρεσε ο τρόπος που δουλεύει ειναι το rapdialer.Οκ δεν έχει t9 αλλα μου αρέσει που με το μπαίνεις σε αυτό σου βγάζει άμεσα το πληκτρολόγιο της συσκευής,για να ψάξεις την επαφή που θες.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο, ενώ έβλεπα ένα βίντεο στο YouTube και είχα συνδεδεμένο τον φορτιστή, παρατήρησα ότι το τηλέφωνο ζεστάθηκε και αναβόσβηνε το led εναλλάξ πράσινο πορτοκαλί . Την ίδια στιγμή κάποιος με πήρε τηλέφωνο. Το αποτέλεσμα ήταν να μην μπορώ να συνεννοηθώ από τις διακοπές στον ήχο. Είμαι με την tiger, . Έχει συμβεί αυτό σε κανέναν.
Link to comment
Share on other sites

Nαι όταν φορτίζει καλό ειναι να το αφήνεις να φορτίζει και να μην βλέπεις video.Zεσταίνεται σαφώς περισσότερο και ευκολότερα από το android,καθώς σύμφωνα με τον cotulla o επεξεργαστής δουλεύει συνεχώς στα 998mhz και δεν αυξομειώνεται όπως στο android.Και έχει γράψει ότι προσπαθεί να το διορθώσει.Οπότε αναμένουμε fix,χωρίς να υπάρχει χρονικός προσδιορισμός στο πότε αυτό θα εμφανιστεί Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Απο χθες το βράδυ δεν μπορώ να ακούσω τον συνομιλητή μου!!!

Τον ακούω με διακοπές. Γύρισα στην ics απο την κάρτα και έχω πάλι το ίδιο πρόβλημα.

Πέρασα πάλι clk και την typhoon και δυστυχώς το πρόβλημα παραμένει. Μάλλον το ακουστικό την...άκουσε για τα καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ειμαι κατοχος ενος HD2 και επειδη τα windows 6.5 εχουν πλεον ξεπεραστει κατα πολυ και δεν υποστηριζονται και εχουν γενικα αρκετα προβληματα θελω να προχωρησω σε αλλαγη λειτουργικου. επειδη ομως μες στο χαμο του forum και των αποψεων δυσκολευομαι να βγαλω ακρη θα ηθελα να μου απαντησει καποιος που τα γνωριζει καλα και βλεπω πως ειστε αρκετοι εδω μεσα σε πιο λειτουργικο να στραφω (win7 η android) και σε ποια rom αν γινεται. το κυριοτερο να μην εχει κολληματα να εχει καλο γραφικο περιβαλλον και υποστηριξη.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δίαβασε στα δύο σχετικά θέματα και θα βρεις μόνος σου την απάντηση για το ποιο λειτουργικό σου ταιριάζει περισσότερο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

'εβαλα την χθεσινη εκδοση του Pdaimatejam την Tango 7.10.8779.8 v8.1 μπορεί κανεις να βοηθεισει πως διωρθώνεται το προβλημα με το ονομα του δυκτιου (εμενα μου γραφει Vodafone GRyyyy)
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα την τελευταία του hd2owner και μου βγάζει σκέτο wind gr. Σε αυτή που έχεις,ο ήχος ειναι διορθωμένος;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα την τελευταία του hd2owner και μου βγάζει σκέτο wind gr. Σε αυτή που έχεις,ο ήχος ειναι διορθωμένος;

 

σε εμενα ειναι μια χαρα. Πάντως ο δημιουργος της ρομ εγαλε ένα sound fix το οποίο πηγα να το εγκαταστήσω αλλα δεν δούλεψε και ξανα στηνω τα παραθυρα από την αρχη...

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε οιλους μολις εβαλα για πρωτη φοτα w7 στο κινητο μου...

εχω δυο απορειες...

καταρχην να σας πω οτι εβαλα την τελευταια ρομ του hd2owner απο το xda

θελω να ρωτησω λοιπον πως συνδεομαι στο windows live id ενω κανω λογαριασμο και παταω ενεργοποιηση μου βγαζει ενα μηνυμα και μου λεει οτιαπετυχε η ενεργοποιηση...

και μετα μου λεει οτι θελει κωδικο ενεργοποιησης ξερετε τι παιζει με αυτι το θεμα?

και το 2ο που θελω να ρωτησω ειναι ξυπνητηρια gps χωρις χρεωση και γενικα αλλες εφαρμογες χωρις χρεωση τα ξεχναμε με τα windows 7?

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα ξεχνάς απλά δεν ειναι εδώ ο κατάλληλος χώρος για συζήτηση μη νόμιμου λογισμικού ;) για τον κωδικό θέλει να επικοινωνήσεις με την ms μέσω chat και να πάρεις κωδικό ή να πάρεις από κάποιον άλλο χρήστη μιας και ο ίδιος κωδικός κάνει για 5-6 συσκευές
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
να ζητησω μια γνωμη?βαρεθηκα τα wm 6,5 και λεω να βαλω με τα 7.αξιζει?η μηπως να περασω androind πεταγοντας τελειως εξω τα windows mobile?για htc leo μιλαω!τι λετε εσεις οι γνωστες?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
να ζητησω μια γνωμη?βαρεθηκα τα wm 6,5 και λεω να βαλω με τα 7.αξιζει?η μηπως να περασω androind πεταγοντας τελειως εξω τα windows mobile?για htc leo μιλαω!τι λετε εσεις οι γνωστες?

 

Διαβάζοντας στο παρόν θέμα και σε αυτό για Android στο HD2 θα πάρεις μια εικόνα. Σίγουρα πάντως δεν υπάρχει κανένας λόγος να ανοίγεις καινούργιο θέμα για κάτι τέτοιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Υπαρχει καμια εφαρμογη που να μλοκαρει κλησεις στα windows?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια εφαρμογη που να μλοκαρει κλησεις στα windows?

 

όχι....πριν μερικές εβδομάδες που το είχα ψάξει...όχι δεν υπήρχε ακόμα....

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπερα

Εχω το htc hd2 με την rom 15.JUNE 25 Lang HD2 Pdaimatejam Rom Wp7.5 Tango 7.10.8779.8 v8.1 FULLY UNLOCKED - xda-developers

Για να περασω αλλη rom η αναβαθμιση αυτης πρεπει να κανω το τηλεφωνο εργοστασιακο η μπορω να περασω απο πανω την οποιαδηποτε rom η αναβαθμιση ?

Ευχαριστω εκ των προτερων

Σωτηρης

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται να γυρίσεις σε εργοστασιακή κατάσταση.Κατεβάζεις την νέα ρομ,μπαίνεις στον magldr--->usb flasher,συνδέεις το καλώδιο και φλασάρεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Χρηστο,

Το μόνο πρόβλημα που εχω οτι οτι εβαλα την τελευταια wm7 ρομ που δεν εχει ομως 5.51 radio προσπάθησα να κατεβάσω από του dxdy αλλα εχει rapidshare το οποιο ειναι πολυ αργό και μου κόβει την συνδεση. Εσυ ποια εβαλες?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω με το 5.71.Μου φάνηκε αρκετά βελτιωμένο σε σχέση με παλιότερα και το κράτησα.Κατάφερα να βάλω nativesd κανονικά με ext4 partition χωρίς format στα wp και λειτουργούν κανονικά.Χρησιμοποίησα μια κάρτα 4gb,μια κάρτα 8gb,ένα usb φλασάκι 8gb και το mini tool partition wizard

Αρχικά ξεκίνησα τα wp με την 4αρα κάρτα.Αφου ολοκληρώθηκε η διαδικασία,εκλεισα το κινητό και έβγαλα την κάρτα.Tην έβαλα στο card reader και άνοιξα το mini tool.Επειδή δεν έχω δεύτερο card reader για να βάλω ταυτόχρονα και την 8αρα κάρτα,χρησιμοποίησα το usb στικ.Εκανα διαγραφή των partitions από το usb stick και μετά αντιγραφή του partition από την 4αρα κάρτα στο φλασάκι στο τέλος του.Ετσι μετά από αυτό,είχα στο φλασάκι ένα partition εμπρός unallocated και το υπόλοιπο ήταν το partition των wp7 απο την 4αρα κάρτα.

Μετά έβγαλα την 4αρα και έβαλα την 8αρα κάρτα.Εκανα διαγραφή των partitions της και μετά αντιγραφή του wp7 partition απο το στικακι στην νέα κάρτα στο τελος της.Το εμπρος κομμάτι που περίσσεψε το χώρισα σε fat32 και ext4 partition.Ετσι τώρα έχω μια 8αρα κάρτα που έχει 3 partitions.Fat32 3gb/ext4 1gb και το υπόλοιπο για τα wp7.Μετά φλάσαρα την cm9ight και λειτουργούν όλα άψογα

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και ένας αναλυτικός οδηγός στο xda για να βάλεις και wp και nativesd.

 

Βέβαια προτείνει να χρησιμοποιήσουμε το USB MassStg στο MAGLDR το οποίο απο όσο γνωρίσζω δεν είναι και πολύ αξιόπιστο.

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=31593732&postcount=617

Φιλικά : Κωστής
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...