Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Windows Phone 7 Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια σας παρακαλω μία βοήθεια

 

Έκανα εγκατάσταση των windows 7.8 και πήγαν όλα καλα...

 

Μέτα έκανα ενεργοποίηση του windows live id ζητησα κωδικο και όλα καλα αλλά έκανα μία βλακεία έβαλα ως χώρα την ΚΙΝΑ και τώρα δεν μπορώ να δώ απο το marketplace όλα τα προγράμματα ....

 

Μπορω να αλλάξω region ???

 

οπου και να έψαξα δεν το βρήκα...

 

(Εχω ρωτήσει και στους οδηγους συγνώμη)

Samsung Galaxy S3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 700
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα εχω περασει τα android και θελω το κηνιτο μου να το γυρισω σε windows υπαρχει καποιος τροπος οπως δειχνετε να περασει τα windows 7 κατι ιδιο πως να το γυρισω οπως το ειχα ευχαριστω πολυ!!!

 

η αμα υπαρχει τροπος να μου δειξει καποιος πως να περασω τα windows 7 απο ανδροιδ που εχω!!

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Το android το έχεις περάσει με magldr? Αν ναι,δε χρειάζεται να βάλεις stock wm rom για να βάλεις windows 7.Δες στον οδηγό της υπογράφης μου,για το πως φλασάρεις wp7.Οτι απορίες έχεις,ρώτησε εκεί
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω φιλε μου ειχα δωσει 20 ευρο σε ενα καταστημα και μου τα περασανε και μου το εκαναν andoid παει καιρος!!! πως μπορω να μαθω αμα μπορω να το κανω οπως λετε στο τοπικ για τα windows 7
Link to comment
Share on other sites

Οταν ξεκινάει το κινητό βγάζει μια μαύρη οθόνη που γράφει πάνω magldr και μετά go go go ; Φυσικά κατάπτυστο το γεγονός ότι κάποια μαγαζιά εκμεταλεύονται τον κόπο που έκαναν κάποιοι για την πάρτη τους,το διανέμουν δωρεάν και αυτοί παίρνουν χρήματα από άτομα που δεν το ψάχνουν ιδιαίτερα.
Link to comment
Share on other sites

γραφει πανω aMAGLDR V1.13 build feb 1 2011 by cotulla 2011

 

και απο κατω booting android from NAND

 

οποτε εγω στο τοπικ που εχεις στην υπογραφη σου κανω ολα τα στεπ 1.2.3.4. η παω απο τοι 4 και κανω αυτο ευχαριστω πολυ ελπιζω να τα καταφερω και να μην το χαλασω!!!

Link to comment
Share on other sites

Πας από το βήμα 4.Ομως η mango rom ειναι πολύ παλιά και δεν υπάρχει πλέον για κατέβασμα.Θα βάλεις μια πιο καινούρια από

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=977 είτε την dynamics,ειτε την pdaimate.

Επισης πριν αρχίσεις την εγκατάσταση,οπως εισαι στον magldr πας services--->enable last 24mb και τα ενεργοποιείς.Διαφορετικά η ρομ δε θα μπορέσει να εγκατασταθεί.Ακόμη πρέπει να ξέρεις ότι βάζοντας windows phone 7 κατά την πρώτη εκκίνηση θα σου διαγράψει τελείως την κάρτα μνήμης.Τέλος για να μπορέσεις να επανέλθεις εύκολα στο android,σε περίπτωση που δεν μπορείς να συμβιώσεις με τα wp,πήγαινε όπως είσαι τώρα στον magldr στην επιλογή ad recovery--->backup and restore--->backup.Αφού τελειώσει,αντέγραψε στο pc τα περιεχόμενα της κάρτας μνήμης και μετά προχώρα στην διαδικασία για την εγκατάσταση των wp.

Link to comment
Share on other sites

Πας από το βήμα 4.Ομως η mango rom ειναι πολύ παλιά και δεν υπάρχει πλέον για κατέβασμα.Θα βάλεις μια πιο καινούρια από

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=977 είτε την dynamics,ειτε την pdaimate.

Επισης πριν αρχίσεις την εγκατάσταση,οπως εισαι στον magldr πας services--->enable last 24mb και τα ενεργοποιείς.Διαφορετικά η ρομ δε θα μπορέσει να εγκατασταθεί.Ακόμη πρέπει να ξέρεις ότι βάζοντας windows phone 7 κατά την πρώτη εκκίνηση θα σου διαγράψει τελείως την κάρτα μνήμης.Τέλος για να μπορέσεις να επανέλθεις εύκολα στο android,σε περίπτωση που δεν μπορείς να συμβιώσεις με τα wp,πήγαινε όπως είσαι τώρα στον magldr στην επιλογή ad recovery--->backup and restore--->backup.Αφού τελειώσει,αντέγραψε στο pc τα περιεχόμενα της κάρτας μνήμης και μετά προχώρα στην διαδικασία για την εγκατάσταση των wp.

 

ερωτηση ? λες οπως ειμαι στο magldr πας services κτλ κτλ δεν το καταλαβα αυτο ? μπορεις να μου το εξηγησεις ευχαριστω πολυ!

οπως και στο τελος που λες ad recovery ...τι ενοεις να παω σε αυτα τα δυο πως παω ?? ευχαριστω και σορρυ για τις ασχετες ερωτησεις αλλα ειπα να ασχοληθω λιγο με το κηνιτο μου και παλι ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Κατά την εκκίνηση της συσκευής,κρατάς πατημένο το power button μέχρι να μπει σε μια μαύρη οθόνη με κάτι επιλογές.Συνοπτικά λοιπόν

1.Κατά την εκκίνηση της συσκευής,κρατάς πατημένο το power button μέχρι να μπει σε μια μαύρη οθόνη με κάτι επιλογές.Πας στην επιλογή ad recovery για να πάρεις backup

2.Mόλις τελειώσει,αντιγράφεις όλα τα περιεχόμενα της κάρτας στο pc.

3.Πας πάλι στον magldr και επιλέγεις services--->enable last 24mb--->κουμπί κλήσης για να τα ενεργοποιήσεις

4.Πας στην επιλογή usb flasher του magldr και φλασάρεις την windows rom

Yποθέτω ότι στο pc σου έχεις εγκατεστημένο το activesync αν έχεις windows xp ή το wmdc αν έχεις vista/7.Επίσης όταν βάλεις τα windows phone θα χρειαστεί να υπάρχει στο pc σου και το zune http://www.windowsphone.com/el-GR/how-to/wp7/zune-software για μεταφορά αρχείων οπότε αν έχεις win xp και service pack 2,θα χρειαστεί να το αναβαθμίσεις σε service pack3.Τέλος για να έχεις πρόσβαση από το κινητό στο windows marketplace (αντίστοιχο του google play),πρέπει να επικοινωνήσεις μέσω chat με την microsoft για να πάρεις κωδικό ενεργοποίησης.Δες http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4248988#post4248988 σχετικά με το "παραμύθι" που πρέπει να πεις για να πάρεις τον κωδικό.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε ολους,

 

αρχαριος τελειως στο hd2 , 2 μερες κατοχος.

καταφερα σημερα και του περασα 7.8, την Dynamics_HD2O_HD2_2_00b_Western γιατι οσες αλλες δοκιμασα δε καθονταν καλα. αυτη εχει πληρως λειτουργικο τουλαχιστον το nokia drive.

ομως δε περνει με τιποτα σωστα το hotmail μου, λεει απετυχε η ταυτοποιηση , επικοινωνηστε κτλ.

 

κανεις ιδεα?

 

εχει να προτεινει κανεις αλλος κατι καλυτερο απο εκδοση να του περασω ????

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως αυτό που σου ζητάει ειναι κάποιος κωδικός; Τα wp7 στο hd2 χρειάζονται ενεργοποίηση με κάποιον κωδικό που παίρνεις από την ms.Δες 3 μηνύματα πιο πάνω τι γράφω για τον κωδικό αυτό
Link to comment
Share on other sites

αλλο ενα θεμα, δεν δουλευουν τα ακουστικα που συνδεω στο κινητο. ακουω αλλα δεν με ακουνε. με bluetooth κανενα προβλημα, δουλευει καλα.

 

δεν εχω δοκιμασει τα ακουστικα στο android για να σιγουρευτω πως δεν ειναι θεμα της συσκευης μου αλλα του λειτουργικού.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Εχω το HD2 και σημερα απο android 4.1.2 αποφασισα να του περασω τα WIN 7.8.

Ολα εγκατασταθηκαν πληρως και χωρις προβλημα.

Το μονο που δεν μπορω να λυσω ειναι το activation code!

Πως μπορω να βρω αφου επισημα δεν υποστηριζεται?

Link to comment
Share on other sites

αλλο ενα θεμα, δεν δουλευουν τα ακουστικα που συνδεω στο κινητο. ακουω αλλα δεν με ακουνε. με bluetooth κανενα προβλημα, δουλευει καλα.

 

δεν εχω δοκιμασει τα ακουστικα στο android για να σιγουρευτω πως δεν ειναι θεμα της συσκευης μου αλλα του λειτουργικού.

 

edit. με την rom του nokia lumia 900 λυθηκαν θεματα bluettoth. ομως δεν λειτουργουν τα δεδομένα της vodafone, εχει κανεις ιδεα γτ και πως ρυθμιζονται χειροκινητα?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Περασα κανονικά ρομ windows phone 7.8 χωρίς να αντιμετωπίσω πρόβλημα. Οταν παω να κατεβασω εφαρμογές από το market μου βγάζει να επιλέξω που μένω και συμπληρώνει υποχρεωτικά Κίνα χωρίς να δίνει δυνατότητα αλλαγής. Πως μπορώ να δηλώσω τη σωστη χωρα ;

 

Edit: Τελικά λύθηκε το προβλημα. Αν κάποιος αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα με τη padmaite rom η λύση είναι η ακόλουθη:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2092126

Edited by souftasuk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Περασα κανονικά ρομ windows phone 7.8 χωρίς να αντιμετωπίσω πρόβλημα. Οταν παω να κατεβασω εφαρμογές από το market μου βγάζει να επιλέξω που μένω και συμπληρώνει υποχρεωτικά Κίνα χωρίς να δίνει δυνατότητα αλλαγής. Πως μπορώ να δηλώσω τη σωστη χωρα ;

 

Edit: Τελικά λύθηκε το προβλημα. Αν κάποιος αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα με τη padmaite rom η λύση είναι η ακόλουθη:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2092126

 

καλησπέρα φιλε,

 

εχεις πλήρως λειτουργικό το bluetooth, δοκιμασες? δλδ μπορεις να συνδεσεις bluetooth headset? εγω με την 7.8 που εχω, μονο την πτρωτη φορα μπορεσα και συνδεσα το ακουστικό μου. επισης οταν συνδεω handsfree, τους ακουω αλλα δεν με ακουνε. εχω βαλει αυτην εδω εγω, 2_HD2 Pdaimatejam Rom Wp7.8 OS 7.10.8858.136 RMT v8.7 . μπορεις να μου πεις ποιά εχεις, και αν εχεις η οχι τα θεματακια που αναφερω? θα ηθελα να λειτουργω το τηλεφωνο με wp7.8 αλλά αν δε λυθουν αυτα, αναγκαστικα θα το λειτουργω με android jellybeanNexusHD2.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τώρα με ενσύρματα ακουστικά και η συνομιλία γίνεται κανονικά.Δεν έχω μαζί μου τα γνήσια του hd2 αλλά τα γνήσια του acer liquid mt που είχα κάποτε και δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν διαθέτω Bluetooth ακουστικά για να δοκιμάσω. Κατά τα αλλά ακριβως αυτή τη ρομ έβαλα και εγώ.

Εν τω μεταξυ εγώ δήλωσα χώρα Ελλάδα. Αν δηλώσουμε Αμερική οι διαθέσιμες εφαρμογές στο μάρκετ είναι περισσότερες ;

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω παιδια και τους δυο.. πφφ, δυστυχως δεν ξερω τι μπορει να φταιει στο δικο μου. θα ελεγα οτι ειν αι το μικροφωνο, ομως στο android λειτουργει μια χαρα κανονικά.

 

ΥΓ.περασμα .cab αρχειων κανουμε κανονικα με το αντιστοιχο προγραμμα, απλά περνωντας τα στον αντιστοιχο φακελο του προγραμματος κ μετα στο τηλεφωνο ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Tα .cab εδώ δεν είναι οπως στα windows mobile.Περνιούνται μόνο από pc με το cab sender και φυσικά προυποθέτει να έχεις και το zune εγκατεστημένο
Link to comment
Share on other sites

Tα .cab εδώ δεν είναι οπως στα windows mobile.Περνιούνται μόνο από pc με το cab sender και φυσικά προυποθέτει να έχεις και το zune εγκατεστημένο

 

τα εχω και τα 2 προγραμματα εγκατεστημενα φιλε αλλα μαλλον θα γλυτωσω την ταλαιπωρια. βρηκα τυχαια τροπο/κολπο να συνδεω εστω το bluetooth.

απλα το βαζω σε κατασταση ανιχνευσιμου/συντονισμου το ακουστικο, και απο το κινητο, οταν βρισκω το ακουστικο, το κανω διαγραφη (με διαρκεια παταω πανω στο ακουστικο που εντοπιστηκε), και οταν ξαναψαχνει και το βρισκει, συνδεεται κανονικα. ελπίζω μην το γκαντεμιάσω... αν κανεις αλλος αντιμετωπισει ιδιο προβλημα, αυτο του προτεινω...

 

πλεον nomizv εχω 100% λειτουργικά τα wp αλλα και android στην τηλεφωνάρα μας ! θα δω τι θα με βολεψει περισσότερο, αν και τείνω προς windows phone και με gps και ηχους nokia ;)(μα καλα, μια vga δε σκεφτηκαν να του βαλουν μπροστα, τότε το 2009? δε πειραζει, μικρό το κακό).

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Καλησπέρα φίλοι. Μάλλον είμαι ο τελευταίος που πέρασε την "2_HD2 Pdaimatejam Rom Wp7.8 OS.7.10.8862.144 v8.9". Έκανα ακριβώς ότι λένε οι οδηγίες στο σχετικό Video. Η εγκατάσταση έγινε κανονικά αλλά μετά το reset για την εκκίνηση κολλάει στην μαύρη οθόνη με το λογότυπο "htc" και δεν μπαίνει στο λειτουργικό. Καμιά ιδέα για το τι μπορεί να φταίει. Αν δεν υπάρχει λύση πώς μπορώ να γυρίσω στα wm 6.5 3.14 που είχα εγκατεστημένα;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...