Jump to content

Motorola ATRIX


personGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προστέθηκε στο πρώτο post. ;)

 

μια παρατηρηση ομως,,,για να γινει unlock ακομα και αν εχεις gingerbread πρεπει να το κανεις απο το πρωτο βημα και οχι απο το 10.

ετσι λειτουργησε σε μενα,,ας μας πεο και καποιος αλλος.

stock rom απο πυ κατεβαζουμε σε περιπτωση που παει κατι στραβα>?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μια παρατηρηση ομως,,,για να γινει unlock ακομα και αν εχεις gingerbread πρεπει να το κανεις απο το πρωτο βημα και οχι απο το 10.

ετσι λειτουργησε σε μενα,,ας μας πεο και καποιος αλλος.

stock rom απο πυ κατεβαζουμε σε περιπτωση που παει κατι στραβα>?

Το ξεκλείδωσες? Είχες 2.3.4? Πες να διορθώσω το post

Link to comment
Share on other sites

Το ξεκλείδωσες? Είχες 2.3.4? Πες να διορθώσω το post

 

ναι φιλε μου ολα οκ αλλα το ξεκινησα απο το βημα 1 ! ναι 2.3.4 ειχα. για να γυρισω σε stock αμα χρειαστει τι κανω?απο που την κατεβαζω?

Edited by couros1
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρώ κάποια πληροφορία για το πόσο κρατάει η μπαταρία! μπορείτε να με ενημερώσετε? σίγουρα παίζει η χρήση, αλλά πόσο σας κρατάει με χρήση wifi και πόσο χωρίς? εννοείται 3G off.

"We don't inherit the land from our ancestors, we borrow it from our children"

Haida's saying

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι κανείς κάτοχος του Lapdock? έχει άποψη? βλέπω τρελή πτώση τιμής στo e-shop για όποιον ενδιαφέρεται...
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρώ κάποια πληροφορία για το πόσο κρατάει η μπαταρία! μπορείτε να με ενημερώσετε? σίγουρα παίζει η χρήση, αλλά πόσο σας κρατάει με χρήση wifi και πόσο χωρίς? εννοείται 3G off.

 

μια μερα ανετα... με μετρια προς κανονική χρήση

Link to comment
Share on other sites

Oντως, για το ξεκλείδωμα του bootloader πρέπει να ακολουθηθούν όλα τα βήματα και να τονίσω ότι πέραν του ξεκλειδώματος γίνεται και φορμάτ του κινητού!

 

Το ξεκλείδωμα του bootloader έχει να κάνει με το root? Στο galaxy που έχω δεν χρειάστηκε ποτέ να κάνω κάτι τέτοιο.

Προς το παρόν θα ήθελα να γίνω ρουτ για να πετάξω τα διάφορα από μέσα.

Υπάρχει CM ρομ για το atrix ή κάποια ρόμ που να βασίζεται σε αυτή?

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Το ξεκλείδωμα του bootloader έχει να κάνει με το root? Στο galaxy που έχω δεν χρειάστηκε ποτέ να κάνω κάτι τέτοιο.

Προς το παρόν θα ήθελα να γίνω ρουτ για να πετάξω τα διάφορα από μέσα.

Υπάρχει CM ρομ για το atrix ή κάποια ρόμ που να βασίζεται σε αυτή?

Το ξεκλείδωμα του bootloader έχει να κάνει με την αλλαγή της rom σε κάτι άλλο.

Ολες οι "aftermarket" rom που κυκλοφορούν είναι ήδη rooted

 

Αν όμως θες μόνο root χωρίς ξεκλείδωμα του bootloader, σίγουρα θα βρεις κανα προγραμματάκι που να κάνει (προσωρινό) root.

Αυτό που λες πάντως να πετάξεις διάφορα από μέσα μπορεί να το κολλήσει το κινητό και μετά να αναγκαστείς να πας σε άλλη ρομ :D

 

Υπάρχει cm7 ρομ που τρέχει σφαίρα! Δεν λειτουργεί το fingerprint sensor σε αυτήν

Υπάρχει και cm9 rom (android ICS 4.0) σε φάση alpha ακόμα

 

για να γυρισω σε stock αμα χρειαστει τι κανω?απο που την κατεβαζω?

Στο support της Motorola ελλας έχει update firmware για το Atrix.

Δεν είμαι σίγουρος ότι μπαίνει αν είναι ξεκλείδωτο όμως!

 

Φυσικά στο XDA

κυκλοφορούν πολλά επίσημα firmware απ όλο τον κόσμο. Όλα ξεκλείδωτα. Όσα είναι gingerbread για OrangeFR κάνουν και για το δικό μας.

 

Τι τα θες, κυκλοφορούν τόσα ωραία πράματα, στη stock θα επιστρέψεις ??

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι?το atrix εχει μετρητη κλησεων μαμα?με αναπαντητες εισερχομενες εξερχομενες αλλα και διαρκεια κλησης.και εχει φωτεινη ειδοποιηση οταν σου ερχεται μυνημα η αναπαντητη?
Link to comment
Share on other sites

Στο support της Motorola ελλας έχει update firmware για το Atrix.

Δεν είμαι σίγουρος ότι μπαίνει αν είναι ξεκλείδωτο όμως!

 

Φυσικά στο XDA

κυκλοφορούν πολλά επίσημα firmware απ όλο τον κόσμο. Όλα ξεκλείδωτα. Όσα είναι gingerbread για OrangeFR κάνουν και για το δικό μας.

 

Τι τα θες, κυκλοφορούν τόσα ωραία πράματα, στη stock θα επιστρέψεις ??

 

 

εχεις δικιο! μολις εβαλα GingerMod 2.3.6 #7 και το κιντο πεταει! και μεγαλη διαφορα στα χρωματα στην οθονη!φωτος και βιντεο φαινονται πολυ καλυτερα απο στοκ ρομ!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω μπερδευτεί, το σωστό μοντέλο είναι MB860 ή το MB680?

Θα πάρει επίσημα ICS?

Edited by milanmaniac
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω μπερδευτεί, το σωστό μοντέλο είναι MB860 ή το MB680?

Θα πάρει επίσημα ICS?

 

[ATTACH]23729[/ATTACH]

Ετούτο (αγορασμένο από cloveUk) λέει mb860

Link to comment
Share on other sites

το έχω δοκιμάσει μόνο στο atrix μου γι αυτό το ανεβάζω εδώ.

Εάν κρίνεται πως πρέπει να μετακινηθεί ας γίνει...

 

Google Maps 6.2 with WorldWide Navigation Activated

in Titanium wipe data for gmaps then uninstall

in Titanium wipe data for Street View then uninstall

open for editing /data/system/Packages.xml (το στειλα με bluetooth στο PC, το καμα edit και ξανα πίσω στο κινητό)

delete every paragraph containing the word maps

save it

put in /system/app the new file Maps_mod_620.apk

Reboot

 

Δοκιμάστε το Navigation της google είναι πολύ ωραίο !! (Δε μιλάει Ελληνικά βέβαια...)

Link to comment
Share on other sites

@ geotzia: Όταν βάζω το φορτιστη και το κινητό είναι κλειστό αναβοσβήνει το led-ακι. Όταν τελειώσει γίνεται πράσινο ή σβήνει τελέιως, δεν θυμάμαι. όπως δεν θυμάμαι όταν το κινητό είναι ανοικτό τι κάνει το led-ακι.

 

Μπορεί να μοθ πει κανένας πόσο κρατάει η μπαταρία του?

"We don't inherit the land from our ancestors, we borrow it from our children"

Haida's saying

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σκεφτομαι να παρω το ATRIX πες μου σε παρακαλω ποσο σου κραταει η μπαταρια με νορμαλ χρηση,και αν η καμερα του λεει τιποτε.Και γενικα αν αξιζει σαν κινητο.Ευχαριστω:)

Λάθος άτομο βρήκες!! Εγώ μόνο θετικά θα σου πω!! Έψαξα μήνες να βρω το καταλληλότερο και πιστεύω το βρήκα.

Η μπαταρία κρατάει 24ώρες με αρκετή χρήση, η κάμερά του δε λέει τίποτε,δες φωτο[ATTACH]23730[/ATTACH] από τις μετριότερες στην αγορά.

 

  • Έχει την τέλεια διάσταση 4'', ούτε παντόφλα, ούτε λιλιπούτειο, πολύ μακρόστενο όμως ώστε μεγαλώνει το πληκτρολόγιο οριζοντίως
  • έχει τεράστια ανάλυση 275ppi που χωράει ΠΟΛΛΗ πληροφορία στην οθόνη του
  • είναι διπύρηνο και με custom rom φτάνει στα 1.45GHz και πάει σφαίρα
  • έχει 1GB RAM, το θεωρώ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ για πολλές ανοιχτές εφαρμογές
  • έχει 2GB χώρο για εγκατάσταση εφαρμογών ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ επίσης
  • έχει 16GB εσωτερικό χώρο, παίρνει και 32GB κάρτα ΥΠΕΡΠΛΗΡΕΣ!!
  • έχει τη μεγαλύτερη μπαταρία που κυκλοφορεί σε android (1930 mAh)

 

Το χρησιμοποιώ καθημερινά για 10άδες χρήσεις

και δουλεύω ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 345 εφαρμογές. ΔΕΝ ΚΟΛΛΗΣΕ ΠΟΤΕ. (είχα κι άλλα android, ε?)

Τι να σου πω, για τα μοναδικά χαρ/κά το fingerprint sensor και το webtop μέσω HDMI τα χρησιμοποιώ καθημερινά

Για τη gorilla glass οθόνη που το χω στην κολότσεπη ένα χρόνο μαζί με κλειδιά και δεν έχει την παραμικρή γρατζουνιά

τό έχω με custom βάση στο ποδήλατο, στη μηχανή, στο αμάξι, στο σαλόνι

του χω κάνει πατέντα και διαβάζει στικάκια, σκληρούς δίσκους , ακόμα και απευθείας raw αρχεία από CF card reader.

Του χω περάσει το Eye-Fi και δέχεται αυτόματα όλες τις φωτό που τραβάει η μηχανή μου μέσω wifi !!

το κινητό είναι ότι καλύτερο μπορείς να βρεις έως 600ευρώ. Δείξε μου εσύ ένα καλύτερο να στα συγκρίνω

 

- Είναι το τέλειο κινητό ???

- ΟΧΙ, είναι το τέλειο android !

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει το ένα ή το άλλο; To ΧDA δεν φαίνεται να υποστηρίζει ότι λειτουργεί! Εχετε βρεί custom ROM που να λειτουργούν όλα, γιατί εγώ δεν έχω εντοπίσει κάποια. Αν υπάρχει, την φλασάρω τώρα!

 

Gingermod όλα και παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Λες να τη γλυτώσω χωρίς καλιμπράρισμα μπαταρίας, ή...μπά;;; :( Δεν έχει Ελληνικά, σωστά;

 

Καλιμπράρισμα δεν απαιτείται

Ελληνοποιημένο μενού ξέχασέ το σε όλες τις ρομ, έτσι κι αλλιώς και στο επίσημο fw οι μεταφράσεις είναι αστείες.

Έχουν όμως όλες multilanguage πληκτρολόγιο μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο! μολις εβαλα GingerMod 2.3.6 #7 και το κιντο πεταει! και μεγαλη διαφορα στα χρωματα στην οθονη!φωτος και βιντεο φαινονται πολυ καλυτερα απο στοκ ρομ!

 

που ρε παιδια ειναι το update?δεν μπορω να βρω εγω κατι

Link to comment
Share on other sites

@ geotzia: Όταν βάζω το φορτιστη και το κινητό είναι κλειστό αναβοσβήνει το led-ακι. Όταν τελειώσει γίνεται πράσινο ή σβήνει τελέιως, δεν θυμάμαι. όπως δεν θυμάμαι όταν το κινητό είναι ανοικτό τι κάνει το led-ακι.

 

Μπορεί να μοθ πει κανένας πόσο κρατάει η μπαταρία του?

 

Eυχαριστώ για την απάντηση,θα με βοηθούσε αν θυμόσουν οταν ειναι ανοιχτό το τηλ.τι κάνει το λεντάκι,όσο για την μπαταρία και σε μένα με μέτρια χρήση κρατάει μια με μιάμιση μέρα άνετα δηλαδή περίπου 1 ώρα τηλ. 2-3 ώρες wifi, και 1-2 ώρες σκάλισμα γιατι ειναι και καινούριο κοσκινάκι.... αν το αφήσεις σχετικά ήρεμο πιστεύω θα βγάζει 2-3 μέρες εύκολα:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ για την απάντηση,θα με βοηθούσε αν θυμόσουν οταν ειναι ανοιχτό το τηλ.τι κάνει το λεντάκι,όσο για την μπαταρία και σε μένα με μέτρια χρήση κρατάει μια με μιάμιση μέρα άνετα δηλαδή περίπου 1 ώρα τηλ. 2-3 ώρες wifi, και 1-2 ώρες σκάλισμα γιατι ειναι και καινούριο κοσκινάκι.... αν το αφήσεις σχετικά ήρεμο πιστεύω θα βγάζει 2-3 μέρες εύκολα:shifty:

 

εμενα μου κρατησε 2 ημερες με λιγο απ ολα. κλησεις wifi gps, καλα ειναι

Link to comment
Share on other sites

τό έχω με custom βάση στο ποδήλατο, στη μηχανή, στο αμάξι, στο σαλόνι

 

Παίζει βάση για τις γρίλιες του αερισμού στο αυτοκίνητο που να χωράει το κινητό με θήκη σιλικόνης; Αυτό για μένα είναι το ιδανικό.

Εσύ τι βάση έχεις;

 

Oοι δεν το έχουν προσέξει, όσοι κάνουν unlock τον bootloader απομένουν με 380 MB RAM!!! Eίμαι σε κατάσταση πανικού και από ότι φαίνεται δεν μπορεί να γίνει τίποτε (της προκοπής) γι' αυτό! :cry:

 

Ορφέα, καμία ιδεα;;;

 

Χρήζει αποσαφήνισης το συγκεκριμένο θέμα να μην τρέχουμε και το φυσάμε μετά :)

Edited by artsol

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1168082

 

 

EDIT: To πρόβλημα της RAM των 380 ΜΒ μετά το ξεκλείδωμα του bootloader λύθηκε μόνο με το κατέβασμα και φλάσάρισμα της stock ROM που φορούσε το κινητό! Ο bootloader ξανακλειδώθηκε, το unlocked δεν ξαναεμφανίζεται στο ξεκίνημα και να μου κοπούν και τα δύο χέρια αν το ξανασκαλίσω το υπέροχα εργοστασιακό κινητό!!!

 

 

φιλε μου αμα βαλεις custom rom συγκεκριμενα GingerMod 2.3.6 #7 η και αλλες που δοκιμασα δεν ισχυει αυτο. εγω εχω 505 mb ελευθερα με εφαρμογες μεσα.αρα δεν τιθεται θεμα. μολις τωρα το τσεκαρα με το memory info,βλεπει κανονικα 855 mb συνολικα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola ATRIX

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...