Jump to content

Motorola ATRIX


personGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω ένα netbook για την κόρη μου και θα με βόλευε σε αυτά τα λεφτά.

 

Οταν λέμε λαπντοκ εννοούμε μια βάση σύνδεσης του κινητού η οποία σου παρέχει περιβάλλον εργασίας νετμπουκ (οθόνη, πληκτρολόγιο,κλπ) για το κινητό σου. Μοιάζει με νετμπουκ, δεν είναι όμως. δουλεύεις με το κινητό σου, με ότι εφαρμογές έχει αυτό, απλά σε διαστάσεις νετμπουκ

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.fileserve.com/file/wXBzy7T/1FF-olympus_emara-user-2.3.4-4.5.2A-74_OLE-31.20-release-keys-signed-NonEFIGSRetail-EU.sbf.gz#

 

1FF-olympus_emara-user-2.3.4-4.5.2A-74_OLE-31.20-release-keys-signed-NonEFIGSRetail-EU.sbf.gz

 

Να ειναι καλα η ομαδα του modmymobile.com (daywalker04)που ανταποκριθηκε αμεσα στη παραγγελια μου! Ελπιζω αυτο το firmware να λυσει τις οποιεςδηποτε λεπτομερειες που μας προβληματιζουν.

 

Ξέρουμε ποιες είναι οι διαφορές του σε σύγκριση με την έκδοση 1FF-olympus_emara-user-2.3.4-4.5.2A-74_OLE-31.1-release-keys-signed-NonEFIGSRetail-EU που τρέχει το κινητό μου (και άλλων υποθέτω) τώρα; Υπάρχουν συγκεκριμένα γνωστά προβλήματα που λύνονται; Είναι service flash (δηλ. διατηρεί εφαρμογές και user data στο κινητό μετά το φλασάρισμα);

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι βελτιωθηκε το power management του τηλεφωνου και η αυτονομια. Δε γνωριζω για το service version που λες.Για εμενα το ζητουμενο ειναι να εχω μια γνησια και σταθερη rom ωστε να φλασαρω σε μια δυκολη στιγμη.Δε σκοπευω να το ξεκλειδωσω.Δε με ενδιαφερουν οι custom. Το πολυ να περασω hdmi mirroring σαν εξτρα στο hdi wetop hack με root. Edited by alex7363
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ,μολις αγορασα αυτο το κινητο απο μουλτιραμα με 299 ευρω. Πιστευω καλη τιμουλα. Να ρωτησω, γνωριζει κανεις πως θα μεταφερω τις επαφες μου που εχω στο pc(windows 7) στην android συσκευη μου?
Link to comment
Share on other sites

Παντα στο outlook και μετα καντα εξαγωγη σε csv files μετα τραβηξε τα απο το google, με το συγχρονισμο που θα κανει το τηλεφωνο σου θα ενημερωσει και τις επαφες οποτε καθε φορα που θα το κανεις hard reset δε θα χρειαζεται καθε φορα να τα ξαναπερνας. Edited by alex7363
Link to comment
Share on other sites

Thnks για την απαντηση αλλα εχω 2 ερωτησεις.

 

1. Τα εσωσα αλλα τα εμφανιζει 'κινεζικα'

2. Το τραβηξε τα απο το google, πως το κανω:O

Link to comment
Share on other sites

Μια και είμαστε στο θέμα επαφές.ενώ αλλάζω κάποια πράγματα στις επαφές μου στο τηλέφωνο, όταν κάνει συγχρονισμό με γκουγκλ επαναφέρει τα δεδομένα από γκουγκλ και πάνε χαμένες οι αλλαγές. Τι φταίει ρε παιδιά;

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Μια και είμαστε στο θέμα επαφές.ενώ αλλάζω κάποια πράγματα στις επαφές μου στο τηλέφωνο, όταν κάνει συγχρονισμό με γκουγκλ επαναφέρει τα δεδομένα από γκουγκλ και πάνε χαμένες οι αλλαγές. Τι φταίει ρε παιδιά;
Αυτες τις επαφες τις νεες αμα τις περασεις στο google μια φορα ....δε θα εχεις προβλημα. Να ξερεις οτι κυκλοφοράνε πολλες δωρεαν εφαρμογες που κανουν backup και restore τις επαφες σου στην sd οποτε δεν θα εχεις προβλημα και να μη τις περνας στο google.

 

Thnks για την απαντηση αλλα εχω 2 ερωτησεις.

 

1. Τα εσωσα αλλα τα εμφανιζει 'κινεζικα'

2. Το τραβηξε τα απο το google, Υπάρχει ενα θαματάι μεταξυ των διαφορετικών πεδιων του outlook και του φορματ του google στa αρχειο CSV που χρησιμοποιουνται απο microsoft και google. Προσωπικα το εχω κανει στο παρελθον πολλες φορες με λιγο πεδεμα.... Πρεπει να κανεις λιγο googling σχετικα με convert csv files from outlook to google contacts ή κατι παρόμοιο...Για το πως το τραβαει το google πανε στις επαφες του google και βρες την επιλογη insert file (csv).

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

ok σ'ευχαριστω. Τις περναω μια μια . Τις περισσοτερες τις αναγνωριζει. Οσες δεν αναγνωριζει τις ξαναγραφω. Απο το να τις περνουσα με το χερι , μια χαρα ειναι κ ετσι
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθα στην παρέα σας :p

Το αγόρασα πρίν 2 μέρες στα 299 μιας και μου φάνηκε καλή ευκαιρία...

Είδα τον οδηγό του Ορφέα στο πρώτο post για το unlock του bootloader. Ισχύει για όλες τις εκδόσεις; Έχω την 4.5.2Α-44_OLE-31.1 και θέλω να κάνω unlock για να περάσω cwm και ίσως και την gigngermod. Δε θα έχω πρόβλημα αν ακολουθήσω αυτόν τον οδηγό, ε; Η rom αυτή έχει πρόβλημα με την αυτονομία λόγω του custom kernel, ή όχι; Και πρέπει να περάσω κάποιον άλλον kernel (κάτι είδα για international kernel). Επίσης θα έχω πρόβλημα με το να με ειδοποιεί συνέχεια ότι είμαι unlocked; Κάτι τέτοιο είδα εδώ μέσα...

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα πέρασα την 31.20 ....και το ξαναρούταρα με το εργαλείο του peterant. Δεν σβήστηκε τπτ και δε χρειάστηκε να επαναφέρω τπτ άλλο. Άντε να δούμε αλλαγές.

<?)))><`·.FISHERMAN.·`·.?><((((?>

qtek9100-TYTN-TYTNII-TouchDiamondPro-Desire

Ν78-E52- Motorola ATRIX 4G - LG NEXUS 4-THL5000 - INNOS D6000

Link to comment
Share on other sites

Αναμενουμε εντυπωσεις:)

Και εγω μόνο ρουτ του έχω κανεί , πολύ καλη η εργοστασιακη ρομ

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά.... αυτή τη ριμάδα επιλογή "Ενημερώσεις συστήματος" στο μενού διακοσμητική την έχουν ??? :p

... ευχαριστούμε για την ROM την κατεβάζω κι εγώ ! :D

 

Update : την κατέβασα... την έβαλα ... δεν βλέπω καμία διαφορά εκτός της unlock screen που μοιάζει με του ICS.

Λέτε το update να έγινε μόνο για αυτό καθώς το συρόμενο unlock είναι πατέντα του μήλου ? ( υπόθεση κάνω.. :) )

 

Επίσης μήπως κανείς έχει ανακαλύψει κάνα κολπάκι να εναλλάσσει γρήγορα Αγγλικά με Ελληνικά από το swype?

 

Thanks

Edited by qosmio
Link to comment
Share on other sites

Μα καλά.... αυτή τη ριμάδα επιλογή "Ενημερώσεις συστήματος" στο μενού διακοσμητική την έχουν ??? :p

... ευχαριστούμε για την ROM την κατεβάζω κι εγώ ! :D

 

Update : την κατέβασα... την έβαλα ... δεν βλέπω καμία διαφορά εκτός της unlock screen που μοιάζει με του ICS.

Λέτε το update να έγινε μόνο για αυτό καθώς το συρόμενο unlock είναι πατέντα του μήλου ? ( υπόθεση κάνω.. :) )

 

Επίσης μήπως κανείς έχει ανακαλύψει κάνα κολπάκι να εναλλάσσει γρήγορα Αγγλικά με Ελληνικά από το swype?

 

Thanks

Σερνεις το δακτυλο διαγωνιως απο την αρ.κατω γωνια που ειναι το i προς το Ζ:)

Link to comment
Share on other sites

Σερνεις το δακτυλο διαγωνιως απο την αρ.κατω γωνια που ειναι το i προς το Ζ:)

 

αυτό ισχύει μετά το απντειτ; γιατί δοκιμάζοντας στο σουγαιπ να το κάνω δεν γίνεται. Καμιά βοήθεια;

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

. το εργαλείο του peterant..

????.............

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Σερνεις το δακτυλο διαγωνιως απο την αρ.κατω γωνια που ειναι το i προς το Ζ:)

 

Δεν μου παίζει... αυτό το κόλπο έκανα σε παλιά έκδοση στο galaxy S που είχα.. + οτι στην κάτω αριστερή είναι το z .. ( εκτός και εννοείς το σύμβολο με το Swype και το i(nfo) )

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου παίζει... αυτό το κόλπο έκανα σε παλιά έκδοση στο galaxy S που είχα.. + οτι στην κάτω αριστερή είναι το z .. ( εκτός και εννοείς το σύμβολο με το Swype και το i(nfo) )

 

Αυτο ακριβως (απο το σύμβολο με το Swype και το i(nfo) προς το Ζ

Link to comment
Share on other sites

παιδία πως πέρασατε την 31.20 κ δεν σβήστηκε τπτ?????με RSD lite??

 

ναι φίλε με RSD lite 5.7 το έκανα και δεν σβήστηκε τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως (απο το σύμβολο με το Swype και το i(nfo) προς το Ζ

 

Μου ανοίγει το παράθυρο με τις συμβουλές !! :wacko: θα το βρω που θα πάει..

Link to comment
Share on other sites

και γω τελικα δεν αντεξα...την αναμονη του iphone5 και πηρα το atrix μαζι με το lapdock...apo media (απο οπου με απολυσανε προσφατα) και το κινητο ειναι πολυ ομορφο, λειτουργικο, και μαζι με το dock, δινει αλλη αισθητικη!

δεν το εχω πολλες μερες (3-4) οποτε δεν μπορω να σας πω πολλες λεπτομεριες...αλλα δεν θελω να το πειραξω κ πολυ...περιμενω σιγουρα την ICS το καλοκαιρι...να δω τις διαφορες.

δεν ειναι tablet βεβαια που ηθελα απλα απεκτησα και 3ο! λαπτοπ για το σαλονι!!!!

αυτα...προς το παρον...

θα χαρω να σας λυσω οτι απορειες εχετε...

(ειχα iphone4 και το πουλησα οποτε ξερω απο smartphones)

ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΛΟΣ....ΤΡΕΛΛΟΣ ... ΤΡΕΛΛΟΣ ΚΑΙ ΠΑΛΑΒΟΣ!!!!
Link to comment
Share on other sites

και γω τελικα δεν αντεξα...την αναμονη του iphone5 και πηρα το atrix μαζι με το lapdock...apo media (απο οπου με απολυσανε προσφατα) και το κινητο ειναι πολυ ομορφο, λειτουργικο, και μαζι με το dock, δινει αλλη αισθητικη!

δεν το εχω πολλες μερες (3-4) οποτε δεν μπορω να σας πω πολλες λεπτομεριες...αλλα δεν θελω να το πειραξω κ πολυ...περιμενω σιγουρα την ICS το καλοκαιρι...να δω τις διαφορες.

δεν ειναι tablet βεβαια που ηθελα απλα απεκτησα και 3ο! λαπτοπ για το σαλονι!!!!

αυτα...προς το παρον...

θα χαρω να σας λυσω οτι απορειες εχετε...

(ειχα iphone4 και το πουλησα οποτε ξερω απο smartphones)

 

Καλημέρα. Θα μπορούσες να μου περιγράψεις τις εντυπώσεις σου από το lapdock;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , τί γνώμη έχετε γι'αυτό : http://www.simplyelectronics.net/mainproduct.php?pid=13376

Αξίζει για τα 30 € διαφορά .ή καλύτερα απο εδώ .....

 

ΜΕταφορικά δεν έχει?

2ον: Σε περίπτωση που είναι DoA ή χρειαστείς την εγγύηση θα στο αντικαταστήσουνε αυτοί ή πας εδώ?

3ον: Ο φορτιστής είναι ευρωπαικός κανονικά?

 

Εγώ επειδή το έκοψα τιμολόγιο το πήρα απο εδώ και μου βγήκε 240 οποτε....;)

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola ATRIX

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...