Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus Black / White (P970)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Η παρακατω εκδοση του igo λειτουργει στο black?

iGO My way Android v8.4.3.179971

Εμενα δεν μου λειτουργει.

Κολλαει το τηλ.

 

Λειτουργεί ναι. Δες αυτό τον οδηγό εγκατάστασης και αν δεν σου δουλέψει απευθύνσου στο σχετικό θέμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πρωτα πηρα τηλεφωνο στην Lg κ εχεις δικαιο,δεν καλυπτουν πιξελ γενικα στα κινητα.

γιατι το δικο μου εχει ενα κολημενο που φαινετε εντονα κ 3-4 ακομα που φαινοντε ελαχιστα (τα ανακαλυψα το βραδυ με τερμα το φως στην οθονη.)

 

παντως το εστειλα πισω απο κει που το πηρα κ ζητησα αντικατασταση...τωρα περιμενω απαντηση.....αν κ δεν τους ακουσα θετικους με το που ειδαν το προβλημα.

απο βδομαδα βλεπουμε...

τελικα δεν μου το αλλαξαν το τηλεφωνο κ ουτε δεκτηκαν να μου δωσουν τα χρηματα μου πισω παρα μονο να μου πιστωσουν το ποσο κ να παρω καποιο αλλο τηλεφωνο με τα ιδια λεφτα...αλλα οι τιμες στα αλλα τηλεφωνα ηταν απλησιαστες(nexus s 559€):mad:

κ ετσι το πηρα πισω.

κ το χειροτερο ηταν οτι μου ελεγαν οτι το τηλεφωνο δεν εχει κανενα προβλημα...δηλ stuck pixels σε καινουργια συσκευη δεν ειναι προβλημα.:mad::mad:

κριμα

προσοχη στις αγορες σας απο το συγκεκριμενο καταστημα

Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν μου το αλλαξαν το τηλεφωνο κ ουτε δεκτηκαν να μου δωσουν τα χρηματα μου πισω παρα μονο να μου πιστωσουν το ποσο κ να παρω καποιο αλλο τηλεφωνο με τα ιδια λεφτα...αλλα οι τιμες στα αλλα τηλεφωνα ηταν απλησιαστες(nexus s 559€):mad:

κ ετσι το πηρα πισω.

κ το χειροτερο ηταν οτι μου ελεγαν οτι το τηλεφωνο δεν εχει κανενα προβλημα...δηλ stuck pixels σε καινουργια συσκευη δεν ειναι προβλημα.:mad::mad:

κριμα

προσοχη στις αγορες σας απο το συγκεκριμενο καταστημα

Mε LG επικοινώνησες?Δεν σε καλύπτει η εγγύηση? http://goo.gl/mVyBT
Link to comment
Share on other sites

Mε LG επικοινώνησες?Δεν σε καλύπτει η εγγύηση? http://goo.gl/mVyBT

πρωτα στην lg πηρα κ μου ειπαν οτι στα κινητα δεν εχουν εγγυηση για pixels(το τηλεφωνο το ειχα 2 μερες οταν ανακαλυψα τo προβλημα).μετα το εστειλα στο καταστημα που το πηρα κ μου ειπαν αυτα που προαναφερα

 

εκανα τη διαδικασια αναβαθμησεις Firmware κ μου εβγαλε το προγραμα kdz ''PHONE WAS NOT FOUND'' κ στο τελος ''FINISHED''

τι κανω τωρα ρε παιδια????

βοηθεια...

 

εκανα τη διαδικασια αναβαθμησεις Firmware κ μου εβγαλε το προγραμα kdz ''PHONE WAS NOT FOUND'' κ στο τελος ''FINISHED''

τι κανω τωρα ρε παιδια????

βοηθεια...

ο.κ. αλλαξα υπολογιστη"απο vista στα 7" κ εγινε.

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση.. ψαχνω για καποια ακουστικα. δεν με ενδιαφερει τοσο να ειναι αποκλειστικα σαν headeset, αλλα κυριως ο ηχος. Εσεις τι χρησιμοποιειτε??

 

Επισης, βρηκα καποια μοντελα τα οποια λενε οτι ειναι iphone compatible. για εμας κανουν?? π.χ.

 

http://www.klipsch.com/image-s4i-white-in-ear-headset

 

http://www.sennheiser.com/sennheiser/home_en.nsf/root/private_headsets_mobile_music_504163

 

thanx

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τελικα δεν μου το αλλαξαν το τηλεφωνο κ ουτε δεκτηκαν να μου δωσουν τα χρηματα μου πισω παρα μονο να μου πιστωσουν το ποσο κ να παρω καποιο αλλο τηλεφωνο με τα ιδια λεφτα...αλλα οι τιμες στα αλλα τηλεφωνα ηταν απλησιαστες(nexus s 559€):mad:

κ ετσι το πηρα πισω.

 

Το ενδεχόμενο να πάρεις πάλι το ίδιο αλλά άλλη συσκευή δεν υπάρχει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το ενδεχόμενο να πάρεις πάλι το ίδιο αλλά άλλη συσκευή δεν υπάρχει;

δυστηχως οχι,γιατι αλλαξαν την τιμη του.

Link to comment
Share on other sites

χμμμ αν και εχω ενεργοποιημενο τις κινησεις με το πληκτρο G, δεν φαινεται να λειτουργουν. Ειδικα αυτη που ανοιγει την φωτογραφικη μηχανη οταν ειναι κλειδωμενο και το κουνας, και να σταματαει ο ηχος κλησης αν το γυριζεις απο την αναποδη.Αντιμετωπιζει κανενας αλλο το ιδιο προβλημα?

 

το ιδιο κ σε μενα. ενω δουλευε η λειτουργια αυτη ξαφνικα ενω το γυρναω αναποδα...τιποτα συνεχιζει να χτυπαει.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια καλησπερα απο φωτογραφιες και βιντεο πως τα παει το τηλεφωνο??

 

Καλά τα πάει (γενική απάντηση σε γενική ερώτηση).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

έχει αναβαθμιστεί το market μου άλλα στην επιλογή εφαρμογές (που δείχνει τις εφαρμογές σου) μου έχει μόνο το youtube και άλλη μια που κατέβασα αφού έγινε αναβάθμισή. έχει κανείς αντίστοιχο πρόβλημα? έχει κανείς καμία ιδέα για λύση του προβλήματος?

δεν είναι root ούτε περασμένη με το χέρι η αναβάθμιση.

 

Ευχαριστώ.

 

Άσχετο:sorry:, έχει κανείς δοκιμάσει την NOVA rom?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! απο χθες κι εγω κατοχος του τηλεφωνου και εχω εντυπωσιαστει μπορω να πω.

Νομιζα οτι συνδεόταν με mini usb με το pc αλλα δεν ταιριαζει και πρεπει να αγορασω νεο καλωδιο για να το φορτιζω απο το pc στο γραφειο, θα βρω εύκολα καλωδιο?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Νομιζα οτι συνδεόταν με mini usb με το pc αλλα δεν ταιριαζει και πρεπει να αγορασω νεο καλωδιο για να το φορτιζω απο το pc στο γραφειο, θα βρω εύκολα καλωδιο?

 

Ξαναδές το, κάτι κάνεις λάθος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παντως το mini usb που φορτιζα/συνδεα το d2 (και ολες τις συσκευες mini usb, φωτογραφικες κλπ) μου δεν κανει γιατι το βυσμα απο το black ειναι πιο λεπτο απο το mini usb.

Δειτε την φωτο:

http://img843.imageshack.us/img843/7720/imag0149qk.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παντως το mini usb που φορτιζα/συνδεα το d2 (και ολες τις συσκευες mini usb, φωτογραφικες κλπ) μου δεν κανει γιατι το βυσμα απο το black ειναι πιο λεπτο απο το mini usb.

 

Όλες οι συσκευές πλέον χρησιμοποιούν το micro-usb και όχι το mini-usb και γιαυτό θεωρήσαμε δεδομένο ότι μιλάς για αυτό. Παρόλα αυτά περιλαμβάνεται στο κουτί, δεν έχεις να αγοράσεις κάτι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα οτι εχει βγει και micro usb, και βεβαια εχει η συσκευασια αλλα ηθελα κι ενα δευτερο οποτε θα ψαξω στα καταστηματα για αντάπτορα mini to micro. Σας ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν ήξερα οτι εχει βγει και micro usb, και βεβαια εχει η συσκευασια αλλα ηθελα κι ενα δευτερο οποτε θα ψαξω στα καταστηματα για αντάπτορα mini to micro. Σας ευχαριστώ!

 

Μην πάρεις αντάπτορα, θα έχεις προβλήματα. Πάρε καλύτερα κανονικό καλώδιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από 11β πάμε σε 10Β;
Αν δεν έχεις προβλήματα θα σου πρότεινα να παραμείνεις με την v11B....αλλιως φλάσαρε με τον οδηγό της πρώτης σελίδας την V10E.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.

Να κάνω και εγώ μερικες ερωτησεις γιατι προσανατολίζομαι στο να αγορασω καινουργιο τηλέφωνο αλλά εχω μπερδευτει λίγο.

Διάβασα σχεδόν όλες τις σελίδες από όπου μπόρεσα και εβγαλα ενα γενικό συμπέρασμα για το συγκεκριμένο τηλέφωνο, έχω ακόμα μερικές απορίες που θα ηθελα αν γινεται εσεις που το εχετε στην κατοχη σας τόσο καιρό να μου τις απαντήσετε.Καταρχήν από ότι καταλαβα το θεμα μπαταρία ειναι ενα μελανό σημειο του συγκεκριμενου τηλεφώνου (και όχι μόνο).Βέβαια καταλαβαινω πώς η διαρκεια της μπαταρίας εξαρταται άμεσα από την χρηση που κανουμε στο τηλέφωνο αλλά και τα διαφορα ''μπιχλιμπίδια'' που πιθανως να του εχουμε φορτωσει.Για αυτό λοιπον σημερα πήγα σε ένα καταστημα όπου ειδα από κοντά το τηλέφωνο, μιας και δεν το εχει καποιος γνωστός μου για να το περιεργαστώ, και μπορώ να πώ πώς όσο αφορά στη μπαταρία με 10' σκάλισμα που του έκανα και χωρις να ανοιξω browsers ή καποιο παιχνίδι από το 90% που ηταν η μπαταρια μόλις το πήρα στα χερια μου έπεσε στο 85%. Με εναν προχειρο υπολογισμό άν το ''έψαχνα για καμιά ώρα από το 90% θα πήγαινε στο 60% και χωρίς να εχω μιλήσει ή να εχω συνδεθει στο ιντερνετ.Άν αυτη η απλή χρήση καταναλώνει τοση ενεργεια τότε με μια νορμαλ χρηση του στυλ, 30- 50 λεπτά την ημερα τηλέφωνο ομιλία και ίσως λίγο σκάλισμα τωρα στην αρχη μεχρι να το μάθω μέ φτάνει μεχρι να γυρισω στο σπίτι από το οκταωρο στη δουλεια ή θα θέλω φόρτισμα στο ενδιάμεσο?Άλλο ενα που μου εκανε εντυπωση με βαση αυτα που διαβασα εδω ειναι το γεγονος πώς για να χτυπησει το ξυπνητήρι πρεπει το τηλέφωνο να ειναι σε flight mode δηλαδή ανοιχτό, ή κάνω κάπου λάθος?Και αν μου επιτρεπετε και μια ερώτηση ακόμα επειδη ειδα τωρα τελευταια και ένα άλλο τηλέφωνο και συγκεκριμένα το samsung galaxy s plus που ειναι στα ιδια χρηματα περιπου και που μπορω να πώ πώς μου άρεσε αρκετά και αυτό, άν και ομολογω δεν εχει την οθονη του lg (που παρεπιπτοντως ειναι πολύ καλή), ποιο από τα δύο τηλεφωνα θα μου προτεινατε ώς μεσος χρηστης και όχι extreme ......Ευχαριστώ.!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με εναν προχειρο υπολογισμό άν το ''έψαχνα για καμιά ώρα από το 90% θα πήγαινε στο 60% και χωρίς να εχω μιλήσει ή να εχω συνδεθει στο ιντερνετ.Άν αυτη η απλή χρήση καταναλώνει τοση ενεργεια τότε με μια νορμαλ χρηση του στυλ, 30- 50 λεπτά την ημερα τηλέφωνο ομιλία και ίσως λίγο σκάλισμα τωρα στην αρχη μεχρι να το μάθω μέ φτάνει μεχρι να γυρισω στο σπίτι από το οκταωρο στη δουλεια ή θα θέλω φόρτισμα στο ενδιάμεσο?

 

Με φυσιολογική χρήση θα σου βγάζει μέσο όρο 2 ημέρες αυτονομία. Διάβασε τις προηγούμενες σελίδες για εντυπώσεις χρηστών.

 

Άλλο ενα που μου εκανε εντυπωση με βαση αυτα που διαβασα εδω ειναι το γεγονος πώς για να χτυπησει το ξυπνητήρι πρεπει το τηλέφωνο να ειναι σε flight mode δηλαδή ανοιχτό, ή κάνω κάπου λάθος?

 

Όλες οι android (και όχι μόνο) συσκευές έτσι λειτουργούν.

 

Και αν μου επιτρεπετε και μια ερώτηση ακόμα επειδη ειδα τωρα τελευταια και ένα άλλο τηλέφωνο και συγκεκριμένα το samsung galaxy s plus που ειναι στα ιδια χρηματα περιπου και που μπορω να πώ πώς μου άρεσε αρκετά και αυτό, άν και ομολογω δεν εχει την οθονη του lg (που παρεπιπτοντως ειναι πολύ καλή), ποιο από τα δύο τηλεφωνα θα μου προτεινατε ώς μεσος χρηστης και όχι extreme.!

 

Τέτοιες συζητήσεις αποκλειστικά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

 

ΥΓ. Και μια συμβουλή, όταν γράφεις μεγάλο κείμενο φρόντισε να μην είναι συνεχόμενο, χώρισε το σε παραγράφους για να είναι πιο ευανάγνωστο. Οι περισσότεροι βλέπουν τέτοια post και δεν τα διαβάζουν καν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...