Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus Black / White (P970)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι, μιας και έκανα την αναβάθμιση σε v10c (μάλλον επειδή είναι γερμανικό), πως μπορώ να κάνω root το κινητό μου? Μπορεί να γίνει με το Gingerbreak v1.20?
Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κάτι, μιας και έκανα την αναβάθμιση σε v10c (μάλλον επειδή είναι γερμανικό), πως μπορώ να κάνω root το κινητό μου? Μπορεί να γίνει με το Gingerbreak v1.20?

 

δυστυχώς δεν γίνεται root ούτε στην v10c ούτε στην v10d.

Αναμένουμε την καλή αναβάθμιση σε 2.3 ή περνάμε την παλιά v10a.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς δεν γίνεται root ούτε στην v10c ούτε στην v10d.

Αναμένουμε την καλή αναβάθμιση σε 2.3 ή περνάμε την παλιά v10a.

 

Δοκίμασα και δεν κάνει τίποτα, μένει για ώρα στην οθόνη λέγπντας πως κάνει το root αλλά τίποτα... Πάνω που είχα βρει τρόπο να βάλω silent shutter camera, τώρα δεν μπορώ να το περάσω...Υπομονή...

Παρεπιπτόντως, για όποιον ενδιαφέρεται και μπορεί, ας ρίξει μια ματιά εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1165936

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ρε παιδια; Οκ εγω το πηρα με την εκδοση 2.2, αν καποιος το παρει πχ το Σεπτεμβρη κι εχει ηδη βγει η 2.3 για το black θα ειναι 2.3 απο το κουτι η θα πρεπει εκεινος να την κανει μονος του Over the air η δεν ξερω γω πως αλλιως; Γιατι το συζηταγα με ενα φιλο που το θελει και μου πε θα περιμενει τη 2.3!
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ρε παιδια; Οκ εγω το πηρα με την εκδοση 2.2, αν καποιος το παρει πχ το Σεπτεμβρη κι εχει ηδη βγει η 2.3 για το black θα ειναι 2.3 απο το κουτι η θα πρεπει εκεινος να την κανει μονος του Over the air η δεν ξερω γω πως αλλιως; Γιατι το συζηταγα με ενα φιλο που το θελει και μου πε θα περιμενει τη 2.3!

 

Και τι διαφορά θα έχει δηλαδή αν έχει την 2.2 και έρθει μετά η 2.3? Κάπου στο xda πάντως διάβασα για κάποιον που επικοινώνησε με την LG και είπαν οτι Σεπτέμβρη, ίσως και τέλη Αυγούστου αν είναι έτοιμη θα διατεθεί η 2.3

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια σκεφτωμαι να το αγορασω το κινητακι ηθελα να μου απαντηση καποιος αν εχει χρονο για το εαν εχει βγει καλο αυτο το κινητο δλδ αν βγαζει προβληματα και τι ειδους ? επισεις το μεγεθος ειναι πολλυ μεγαλο ? χωραει σε τσεπη ? σε σχεσει με το sony ericson arc τι λετε ? σας ευχαρηστω εκ των πρωτερων ;););)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια σκεφτωμαι να το αγορασω το κινητακι ηθελα να μου απαντηση καποιος αν εχει χρονο για το εαν εχει βγει καλο αυτο το κινητο δλδ αν βγαζει προβληματα και τι ειδους ? επισεις το μεγεθος ειναι πολλυ μεγαλο ? χωραει σε τσεπη ? σε σχεσει με το sony ericson arc τι λετε ? σας ευχαρηστω εκ των πρωτερων ;););)

 

Καλημέρα φίλε, το μέγεθος είναι καθαρά προσωπικό θέμα (ρε τι γράφω πρωι πρωι :blink:). Εγω για παράδειγμα είχα το iPhone 3G και πήρα το SE xperia mini για να είναι πιο μικρό και βολικό και όντως το είχα και ήταν σαν να μην το είχα. Από τη στιγμή που έβαλα πακέτο Ίντερνετ όμως, η μικρή οθόνη δεν βόλευε καθόλου και με το optimus black την εχω καταβρει...κι εμένα μου φαινόταν μεγάλο στην αρχή, αλλα τώρα όλα μια χαρα. Πήγαινε σε ένα μαγαζί που το έχει live βιτρίνα και περιεργασου το για αρκετή ώρα. Η ακόμα καλύτερα αν το έχει κανένας γνωστός σου

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

παίδες hard format με τα πλήκτρα κατά το άνοιγμα της συσκευής γίνεται; ή μόνο μέσα από το λειτουργικό;

 

Μπα, απ' όσο ξέρω μόνο μέσω του software, δυστυχώς δεν έχει με πλήκτρα (κακώς...)

Edited by oykas2001
Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ειχα περασει το v10d αλλα επειδη δεν γινοταν ρουτ με gingerbreak 1.2 και ηθελα να το κανω ρουτ αποφασισα συμφωνα με τις οδηγιες της 1ης σελιδας να περασω το v10a

αφου κλικαρα το launch software update μου εβγαλε δεν αποκρινεται και τωρα μου βγαζει MOD UpTestEX MFC Application σταματησε να λειτουργει

το κινητο ειναι συνδεδεμενο με usb , χωρις μπαταρια και γραφει στην οθονη περιπου 20 λεπτα s/w upgrade please wait while upgrading...

βοηθεια!!

Edited by timos1968
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κατι δεν κανω καλα μαλλον. πηρα στη γυναικα μου το κινητο και οταν το συνδεω στο pc δεν το βλεπει ως συσκευη usb. εχω τικαρει την επιλογη mass storage στις ρυθμισεις και εχω δοκιμασει και χωρις αυτην . καμια ιδεα κανεις?

 

για δοκίμασε:

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ->ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ->ΑΝΑΠΤΥΞΗ->εντοπισμός σφαλμάτων usb (tik) :ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παίδες hard format με τα πλήκτρα κατά το άνοιγμα της συσκευής γίνεται; ή μόνο μέσα από το λειτουργικό;

 

http://www.connectionstringexamples.com/freerepairguide/how-to-hard-reset-lg-optimus-black.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα...

 

τελικα το εν λογω κινητο εχει 300 ή 400 ευρω???

στις πρωτες σελιδες διαβαζα γ 300 ευρω ενω στις τελευταιες γ 400 και εχω μπερδευτει...

 

αν παντως εχει οντως 300 ευρω σιγουρα αξιζει περισσοτερο απο το htc wildfire s στα ιδια λεφτα...

 

θα εκτιμουσα πολυ μια απαντηση απο καποιον που ειναι σιγουρος :D

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα...

 

τελικα το εν λογω κινητο εχει 300 ή 400 ευρω???

 

θα εκτιμουσα πολυ μια απαντηση απο καποιον που ειναι σιγουρος :D

Διαλέγεις και παιρνεις ;)

 

http://www.skroutz.gr/s/329734/LG-Optimus-Black-P970.html

Link to comment
Share on other sites

"Lakedaimonas : τελικα το εν λογω κινητο εχει 300 ή 400 ευρω???

στις πρωτες σελιδες διαβαζα γ 300 ευρω ενω στις τελευταιες γ 400 και εχω μπερδευτει...

αν παντως εχει οντως 300 ευρω σιγουρα αξιζει περισσοτερο απο το htc wildfire s στα ιδια λεφτα...

θα εκτιμουσα πολυ μια απαντηση απο καποιον που ειναι σιγουρος"

 

Στα παρακατω εχει 399 αυτη τη στιγμη σιγουροτατα : Πλαισιο, public, wind. Στον armao ενα καταστημα ηλεκτρονικο που συνεργαζεται με wind 290 + εξοδα και βλακειες 299 πες! Σε απειρες αγγελιες στο ιντερνετ και σε ευκαιριες 300 ολοκαινουργιο η με ελαχιστοτατη χρηση! Στις πρωτες σελιδες υπηρχε μια "ανεπισημη προσφορα" η καποιο λαθος της wind και για το διαστημα 2-9 Ιουνιου το εδινε στα 299 χωρις να το ξερουν καν οι υπαλληλοι της, 399 σου λεγανε. Το χα ψαξει παρα πολυ επειδη με ενδιεφερε!

Link to comment
Share on other sites

παιδια κατα ποσο ειναι ασφαλεις οι αγορες απο skroutz κτλ?

 

ρωταω γτ δεν θελω προφανως να παρω στα χερια καμια μουφια και να χασω τα 300 ευρω μου.

 

υπαρχει περιπτωση να μου πασαρουν μουφα κινητο ή κανενα προβληματικο?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οι αγορές δεν είναι από το skroutz αλλά από καταστήματα που προτείνει ο skroutz. Τα καταστήματα αυτά είναι αξιόπιστα ως προς αυτά που πουλάνε. Απλά αρκετά από αυτά (τα φθηνότερα) φέρνουν τις συσκευές από το εξωτερικό και υπάρχει το ενδεχόμενο το εδώ service να μη δεχθεί μια συσκευή ως παραεισαγωγή (για ορισμένες εταιρίες).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

 

συγγνωμη αν εβαλα λαθος θεμα σε λαθος κατηγορια αλλα δεν εβρισκα καποια ηδη υπαρχουσα ,αν ενοχλει ας μεταφερθει.

 

θελω να ακουσω σχολια απο πελατες του αρμαου.

η διαφορα των 100 ευρω στο εν λογω κινητο σε σχεση με γερμανο wind κτλ με προβληματιζει και σκεφτομαι μηπως παιζει κατι ,θα μου ηταν πολυ χρησιμες οι αποψεις σας και οποιαδηποτε πληροφορια γ τον εν λογω καταστημα θα βοηθουσε.

 

http://www.skroutz.gr/s/329734/LG-Optimus-Black-P970.html

 

http://www.armaoseshop.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=459&category_id=15&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart

 

να σημειωσω οτι η διαφορα των τιμων του αρμαου με τα υπολλοιπα καταστηματα κινητης ειναι της ταξεως των 20-30 ευρω ενω στο κινητο που αναφερω ειναι 100,ισως να προμηθευεται σε χαμηλοτερες τιμες ,αλλα δεν βλαπτει και λιγη καχυποψια:happy:

 

ευχαριστω προκαταβολικα γ τον χρονο σας

Link to comment
Share on other sites

"Lakedaimonas : τελικα το εν λογω κινητο εχει 300 ή 400 ευρω???

στις πρωτες σελιδες διαβαζα γ 300 ευρω ενω στις τελευταιες γ 400 και εχω μπερδευτει...

αν παντως εχει οντως 300 ευρω σιγουρα αξιζει περισσοτερο απο το htc wildfire s στα ιδια λεφτα...

θα εκτιμουσα πολυ μια απαντηση απο καποιον που ειναι σιγουρος"

 

Στα παρακατω εχει 399 αυτη τη στιγμη σιγουροτατα : Πλαισιο, public, wind. Στον armao ενα καταστημα ηλεκτρονικο που συνεργαζεται με wind 290 + εξοδα και βλακειες 299 πες! Σε απειρες αγγελιες στο ιντερνετ και σε ευκαιριες 300 ολοκαινουργιο η με ελαχιστοτατη χρηση! Στις πρωτες σελιδες υπηρχε μια "ανεπισημη προσφορα" η καποιο λαθος της wind και για το διαστημα 2-9 Ιουνιου το εδινε στα 299 χωρις να το ξερουν καν οι υπαλληλοι της, 399 σου λεγανε. Το χα ψαξει παρα πολυ επειδη με ενδιεφερε!

καλησπερα λοιπον το πηρα πριν 3 ημερες απο wind στα299 ευρω και με την επιδοτηση που ειχα το πηρα 114:p

τωρα κατι ασχετο ειχα το htc desire, root & s-οff τι γινεται με το ΟΒ δεν βλεπω πολυ υποστηρηξη απο xda ?

και δεν μπορω να το κανω ρουτ εχω κανει update σε v10d τι γινεται? ξερει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Εδω και εναμισο μηνα στη Wind πωλειται προς 399 ευρω! Εσυ πως το αγορασες 299; :confused:

στο καταστημα της wind στον πειραια στην αγια τριαδα το πηρα 114,50 με την επιδοτηση που ειχα, λοιπον στην αποδειξη βλεπω τωρα μικτη αξια 324,39

Edited by timos1968
Link to comment
Share on other sites

324.39 + 23% ΦΠΑ (74.61) = 399 και όχι 299!!!

μαλλον μπερδευτικα λογω του οτι η αποδειξη γραφει ''μικτη αξια'' 324,39

τωρα οσο αφορα το ρουτ τι γινεται?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

 

συγγνωμη αν εβαλα λαθος θεμα σε λαθος κατηγορια αλλα δεν εβρισκα καποια ηδη υπαρχουσα ,αν ενοχλει ας μεταφερθει.

 

θελω να ακουσω σχολια απο πελατες του αρμαου.

η διαφορα των 100 ευρω στο εν λογω κινητο σε σχεση με γερμανο wind κτλ με προβληματιζει και σκεφτομαι μηπως παιζει κατι ,θα μου ηταν πολυ χρησιμες οι αποψεις σας και οποιαδηποτε πληροφορια γ τον εν λογω καταστημα θα βοηθουσε.

 

http://www.skroutz.gr/s/329734/LG-Optimus-Black-P970.html

 

http://www.armaoseshop.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=459&category_id=15&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart

 

να σημειωσω οτι η διαφορα των τιμων του αρμαου με τα υπολλοιπα καταστηματα κινητης ειναι της ταξεως των 20-30 ευρω ενω στο κινητο που αναφερω ειναι 100,ισως να προμηθευεται σε χαμηλοτερες τιμες ,αλλα δεν βλαπτει και λιγη καχυποψια:happy:

 

ευχαριστω προκαταβολικα γ τον χρονο σας

 

Κανενα θεμα για μενα! Προσεξε, το χρονικο διαστημα 2-9 Ιουνιου η wind το εδινε 299, το ιδιο ΚΑΙ ο αρμαος που συνεργαζονται. Πουλησαν οσα πουλησαν (ελαχιστα για μενα, πχ Γλυφαδα μολις το 1 απο τα 3 που ειχαν κι αυτο αφου γνωστοποιησα εγω στον υπαλληλο της wind την προσφορα, φαντασου!) και αδικαιολογητα το ξανανεβασαν 399. Προφανως ο αρμαος ειδε κι αποειδε οτι στα 399 υπαρχουν και πολλες αλλες επιλογες και καλυτερες μη σου πω και το ξαναεβαλε στην τιμη που το χε πριν 2 μηνες! Αρα το περιεργο δεν ειναι που το κατεβασε το εν λογω καταστημα αλλα που το χουν ακομα 399 τα υπολοιπα. Ελπιζω να βοηθησα!

 

Υ.Γ. @timos1968 Μπα παναθεμα σε λεω κι εγω το ξαναβαλαν 299 και δεν το μαθα να τσιμπησω 2 για φιλους μου που χουν ζηλεψει το δικο μου!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

 

συγγνωμη αν εβαλα λαθος θεμα σε λαθος κατηγορια αλλα δεν εβρισκα καποια ηδη υπαρχουσα ,αν ενοχλει ας μεταφερθει.

 

θελω να ακουσω σχολια απο πελατες του αρμαου.

η διαφορα των 100 ευρω στο εν λογω κινητο σε σχεση με γερμανο wind κτλ με προβληματιζει και σκεφτομαι μηπως παιζει κατι ,θα μου ηταν πολυ χρησιμες οι αποψεις σας και οποιαδηποτε πληροφορια γ τον εν λογω καταστημα θα βοηθουσε.

 

http://www.skroutz.gr/s/329734/LG-Optimus-Black-P970.html

 

http://www.armaoseshop.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=459&category_id=15&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart

 

να σημειωσω οτι η διαφορα των τιμων του αρμαου με τα υπολλοιπα καταστηματα κινητης ειναι της ταξεως των 20-30 ευρω ενω στο κινητο που αναφερω ειναι 100,ισως να προμηθευεται σε χαμηλοτερες τιμες ,αλλα δεν βλαπτει και λιγη καχυποψια:happy:

 

ευχαριστω προκαταβολικα γ τον χρονο σας

 

Μην το ψαχνεις το θεμα.Απλως ρωτησε τους για επιβεβαιωση αν δινουν 2 χρονια εγγυηση απο την ελληνικη αντιπροσωπεια και χτυπα το.

 

Υ.Γ. Εγω στην θεση σου θα εδινα τα 60 ευρω παραπανω και θα επαιρνα το Optimus 2X ;)

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω πολυ ,εξαφανησατε εν μερη την καχυποψια μου!

 

αν αλλαξω κινητο μαλλον θα παρω το optimus ,

 

αυτο που θελω να εξασφαλισω ειναι οτι

1) ερχεται με εγγυηση που ισχυει στα κατστηματα της ελλαδας

2) οτι δεν ειναι ''πειραγμενο '' με οποιοδηποτε τροπο και μου εμφανησει καποιο προβλημα

 

εξακολουθω να αναζητω πελατες του αρμαου προς καταθεση εντυπωσεων.

γ βα μην σπαμμαρουμε οποιος θελει ας μου στειλει ενα πμ με την αποψη του εαν εχει αγορασει κατι απο κει.

 

οσο γ τα 60 ευρω παραπανω που ειπωθηκε ,αστο φιλε θα ψαχνω παλι αλλο εναν μηνα και θα μπω σε αλλες σκεψεις :p

 

να στε καλα !

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Αυτό πάντως που αναφέρει...

 

"SERVICE ΣΥΣΚΕΥΗΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ WIND ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΜΑΣ!"

 

σημαίνει εμμέσως πλην σαφώς ότι δεν υποστηρίζεται από το service της LG Hellas.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...