Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus Black / White (P970)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πας στις ρυθμίσεις, εκεί που λέει Language, και διαλέγεις ελληνικά.

Δυστυχώς εκεί δεν υπάρχει η ελληνική γλώσσα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς εκεί δεν υπάρχει η ελληνική γλώσσα.

 

από πού το αγόρασες; μήπως δεν είναι για την "ευρωπαϊκή αγορά"... έχω παρατηρήσει πως τα ελληνικά, βρίσκονται κάτω κάτω στην λίστα με τις γλώσσες, και συνήθως κοντά με τα Τουρκικά...

 

 

και επειδή δεν έχουμε αναφερθεί σε πρόγραμμα GPS... δοκίμασε της MIREO: DON'T PANIC

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς εκεί δεν υπάρχει η ελληνική γλώσσα.

 

Από όσο ξέρω στο android έχει όλες τις υποστηριζόμενες γλώσσες σε κάθε συσκευή, αν κάνω λάθος ίσως μια λύση θα ήταν το flashαρισμα με ευρωπαϊκή rom....

Link to comment
Share on other sites

από πού το αγόρασες; μήπως δεν είναι για την "ευρωπαϊκή αγορά"... έχω παρατηρήσει πως τα ελληνικά, βρίσκονται κάτω κάτω στην λίστα με τις γλώσσες, και συνήθως κοντά με τα Τουρκικά...

 

 

και επειδή δεν έχουμε αναφερθεί σε πρόγραμμα GPS... δοκίμασε της MIREO: DON'T PANIC

 

Το αγόρασα από KINITOMANIA επικοινώνησα μαζί τους και το έστειλα πίσω για να το κάνουν αυτή την αναβάθμιση οπού θα περιέχει και την ελληνική γλώσσα

Για πρόγραμμα πλοήγησης εννοείται το DON'T PANIC . & TOMTOM

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα από KINITOMANIA επικοινώνησα μαζί τους και το έστειλα πίσω για να το κάνουν αυτή την αναβάθμιση οπού θα περιέχει και την ελληνική γλώσσα

Για πρόγραμμα πλοήγησης εννοείται το DON'T PANIC . & TOMTOM

 

αυτό με τα προγραμματα GPS είναι περίεργη υπόθεση και γι αυτό έχω κολλήσει με το DON'T PANIC...

αν ειναι να ξερω το γεωγραφικο πλατος και μηκος εκει που θέλω να παω (δημος, οδος, τ/κ, περιοχη, κλπ κλπ) πάω και μονος ρε αδερφε...

το καλο με το DON'T PANIC έιναι ότι στην έυρεση, γραφεις πχ "Μεσογείων" και σου βγάζει όλα τα πιθανά αποτελέσματα, ξεκινώντας από το ποιο κοντινό σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Καλησπέρα, μήπως γνωρίζει κανείς αν έχει βγει η ICS; Γιατί στην ενημέρωση λογισμικού μου λέει ότι δεν υπάρχει κάποια άλλη ενημέρωση. Έχω την 2.3.4 έκδοση. Επίσης προσπάθησα να κάνω τα βήματα που αναφέρει το site της LG, αλλά κατά την προσπάθεια, το "ΕΡΓΑΛΕΊΟΥ ΥΠΟΣΤΉΡΙΞΗ LG MOBILE" δεν γίνεται εγκατάσταση. Αν μπορείτε να με ενημερώσετε. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα,

Έχω εδώ και λίγες μέρες που παλεύω να επιστρέψω την rom του κινητού σε 2.3 (6.4 Zeus κατά προτίμηση) από 4.0.4 πού είναι τώρα. Όσο και αν προσπάθησα να το κάνω δε τα κατάφερα. Γνωρίζει κάποιος έναν σίγουρο τρόπο. Φτάνω μέχρι το σημείο που πρέπει να κάνω reboot σε recovery mode. Δεν το κάνει όμως, απλά κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (ICS).

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω ένα P970 που κάτι του κάνανε και δεν ανοίγει με τίποτα, με το που το συνδέω στο usb στον υπολογίσει μου βγάζει από μόνο του S/W Upgrade Please wait while upgrading...

και μένει εκεί, στο pc δεν το βρίσκει, προσπάθησα με το οδηγό τις πρώτης σελίδας να κάνω install rom δεν τα κατάφερα, υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος πιο βαρβάτος για να περάσω.

 

edit: κάτι βρήκα εδώ το δοκιμάζω και θα γράψω αν έγινε κάτι

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=30767061

 

edit2: ok παιδιά το τηλέφωνο αναστήθηκε, έχει 2.2.2 να του κάνω κανένα update παραπάνω η είναι καλά σε αυτό ?

Edited by pgpmx5

Samsung Galaxy Watch 4 classic 46mm - Samsung Galaxy S21 Ultra 512 - Samsung Galaxy S10+ 1ΤΒ - Samsung Galaxy Watch - Samsung S8+ - Gear S3 - Xperia M2 - NEO V Xperia Ultimate HD 4.0 + ROOT+CMW5

Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα να το rootάρεις και να κουμπώσεις CyanogenMod. Έχει οδηγίες και στην πρώτη σελίδα αυτού του thread. Αν κάτι δεν σου βγαίνει, τσέκαρε και το xda.
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο διάστημα έχει εμφανιστεί το εξής πρόβλημα: Από το menu των ρυθμίσεων και επιλέγοντας "Ήχος", στις επιλογές "Ήχος κλήσης τηλεφώνου" και "'Ηχος ειδοποιήσεων", αντί να εμφανίζονται οι διαθέσιμες επιλογές ήχων, εμφανίζεται το path της κάρτας SD. Έτσι δεν μπορώ να επιλέξω ήχους για κλήσεις και ειδοποιήσεις.

Παρακαλώ για βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο διάστημα έχει εμφανιστεί το εξής πρόβλημα: Από το menu των ρυθμίσεων και επιλέγοντας "Ήχος", στις επιλογές "Ήχος κλήσης τηλεφώνου" και "'Ηχος ειδοποιήσεων", αντί να εμφανίζονται οι διαθέσιμες επιλογές ήχων, εμφανίζεται το path της κάρτας SD. Έτσι δεν μπορώ να επιλέξω ήχους για κλήσεις και ειδοποιήσεις.

Παρακαλώ για βοήθεια!

 

Τελικά έκανα αναβάθμιση σε 4.0.4 και τα προβλήματα λύθηκαν. Μετά την αναβάθμιση, οι επαφές έχουν εμφανισθεί ταξινομημένες αλφαβητικά κατά όνομα. Πως γίνεται ταξινόμηση των επαφών αλφαβητικά κατά επίθετο;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα αναβάθμιση σε 4.0.4 και τα προβλήματα λύθηκαν. Μετά την αναβάθμιση, οι επαφές έχουν εμφανισθεί ταξινομημένες αλφαβητικά κατά όνομα. Πως γίνεται ταξινόμηση των επαφών αλφαβητικά κατά επίθετο;

 

Τρέχω Cyanogen και δεν θυμάμαι που ακριβώς είναι η επιλογή στην μαμά ROM αλλά σε γενικές γραμμές θα πρέπει να πας στις ρυθμίσεις (το πρώτο touch κουμπάκι, αριστερά απο το Home) ενώ βλέπεις τις επαφές σου και κάπου θα λέει ταξινόμηση ανά. Και θα ορίσεις το επίθετο.

 

Φυσικά αυτό προϋποθέτει να έχεις γράψει σωστά τις επαφές σου. Το όνομα στο πεδίο Όνομα και το επίθετο στο πεδίο Επίθετο.

Link to comment
Share on other sites

Τρέχω Cyanogen και δεν θυμάμαι που ακριβώς είναι η επιλογή στην μαμά ROM αλλά σε γενικές γραμμές θα πρέπει να πας στις ρυθμίσεις (το πρώτο touch κουμπάκι, αριστερά απο το Home) ενώ βλέπεις τις επαφές σου και κάπου θα λέει ταξινόμηση ανά. Και θα ορίσεις το επίθετο.

 

Φυσικά αυτό προϋποθέτει να έχεις γράψει σωστά τις επαφές σου. Το όνομα στο πεδίο Όνομα και το επίθετο στο πεδίο Επίθετο.

 

Οι επαφές είναι περασμένες σωστά στο gmail και τις περνώ στη συσκευή κάνοντας συγχρονισμό. Την αναβάθμιση την έκανα από το site της LG. Ενώ στην Android 2.3.4 υπήρχε η επιλογή ταξινόμησης κατά όνομα ή επίθετο, στην 4.0.4 δεν βρίσκω κάτι σχετικό.

Link to comment
Share on other sites

Οι επαφές είναι περασμένες σωστά στο gmail και τις περνώ στη συσκευή κάνοντας συγχρονισμό. Την αναβάθμιση την έκανα από το site της LG. Ενώ στην Android 2.3.4 υπήρχε η επιλογή ταξινόμησης κατά όνομα ή επίθετο, στην 4.0.4 δεν βρίσκω κάτι σχετικό.

 

Επαφές (πατάς το κουμπάκι για τις ρυθμίσεις) -> Ρυθμίσεις στο τέλος της λίστας -> Ταξινόμηση αποτελεσμάτων (τρίτη επιλογή) και διαλέγεις είτε με όνομα είτε με επίθετο

Link to comment
Share on other sites

Επαφές (πατάς το κουμπάκι για τις ρυθμίσεις) -> Ρυθμίσεις στο τέλος της λίστας -> Ταξινόμηση αποτελεσμάτων (τρίτη επιλογή) και διαλέγεις είτε με όνομα είτε με επίθετο

 

Δεν υπάρχει η επιλογή Ταξινόμηση Αποτελεσμάτων. Έκανα το ίδιο ερώτημα στην Υποστήριξη της LG και από το πρωί περιμένω απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει η επιλογή Ταξινόμηση Αποτελεσμάτων. Έκανα το ίδιο ερώτημα στην Υποστήριξη της LG και από το πρωί περιμένω απάντηση.

 

Τελικά με κατεύθυνε η LG: Έμπαινα στις επαφές από το εικονίδιο "Τηλέφωνο" και όχι από το εικονίδιο "Επαφές" και για τον λόγο αυτό δεν υπήρχε στο μενού η συγκεκριμένη επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Με την 2.3.4 επαιζε κανονικα video. π.χ ανοιγες video που ειχε ανεβασει φιλος στο facebook και το εβλεπες κανονικα και αμεσως. Μετα την ics για να δω video στο facebook ή οπουδήποτε αλλου (εκτος απο youtube) πρεπει να οπλιστω με μεγαλη υπομονη...και αν το ανοιξει. Καποια στιγμη βαριεμαι και διακοπτω την προσπαθεια.

Συμβαινει και σε αλλους ή φταιει κατι στη δικη μου συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

για σας παιδιά έχω ενα LG P970 όλα πηγαίναν καλά μέχρι εχθές αν πάω στις επαφές για να πάρω κάπου τηλ μου βγάζει ένα μήνυμα υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή τις διαδικασίας android.process.acore και δεν μπορω να μπω στις επαφες μου, ενώ αν πατήσω το τηλ παίρνει κανονικά ξέρει κάποιος τι γίνετε? τι μπορώ να κάνω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Θελω να δωσω ενα Lg Optimus Black. Ποια ηταν η τελευταια επισημη εκδοση λογισμικου που πηρε; Μου προτεινετε να βαλω καποια αλλη custom Rom? Δεν με ενδιαφερουν οι επιδοσεις σε παιχνιδια κλπ, θα ηθελα να ειναι σταθερο, να τρωει οσο το δυνατον λιγοτερη μπαταρια, ελαχιστο browsing και κανα chat. ΤΙ μου προτεινετε??
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος επιστροφής στη 2.3.4 που είχα πριν την αναβάθμιση σε ICS;

 

Απλά κατέβασε από εδώ http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=1 την 148 GRC/Greece v20t και πέρασε την με τη την ίδια διαδικασία. Με κάθε επιφύλαξη βέβαια γιατί δεν το έχω δοκιμάσει.

 

Ωραία. Η v20t υπάρχει στον υπολογιστή μου. Ποια ακριβώς είναι η διαδικασία; Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το τελευταιο διαστημα αναβοσβηνει η οθονη του κινητου ανα 3-4 λεπτα ακομα κι οταν ειναι σε αναμονη! Ειναι τοσο σπαστικο που το γυριζω μπρουμυτα! Εχει συμβει και σε καποιον αλλο; Μηπως να κανω καποια αναναθμιση λογισμικου;
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο. Έβαλες κανένα app πρόσφατα που έχει σχέση με ειδοποιήσεις ή/και έχει permissions να ανάβει την οθόνη;
Link to comment
Share on other sites

Λογω δουλειας δεν εχω κ πολυ χρονο να το σκαλιζω πια, το χω αφησει εδω και πολυ καιρο χωρις καν να κατεβαζω το παραμικρο! Το πρωτοπαρατηρησα οταν μια φορα εφτασε η μπαταρια του εφτασε 11%. Δεν το αφηνω να πεσει συχνα σε τετοια επιπεδα αλλα απο τοτε θαρρω ξεκινησε!
Link to comment
Share on other sites

Ίσως αν του κάνεις κανένα factory reset να στρώσει

 

Παιζει να χασω κανα αρχειο, εγγραφο, επαφη καταλογου;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...