Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus Black / White (P970)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω το lg black και θελω να αγορασω ενα bluetooth (οχι ακουστικα), για να ακουω μουσικη στη δουλεια.

γινεται απο το bluetooth να ακουω ραδιο και μουσικη δικη μου, απο το κινητο ?

 

εννοεις ενα bluetooth stereo σωστα?

 

μουσικη κανονικοτατα, ραδιο οχι γιατι θελει καλωδιο. σου προτεινω παντος αυτο

 

http://www.skroutz.gr/s/258697/Sony-Ericsson-MW600.html

 

φοβερη ποιοτητα ηχου, και εχει και ενσωματωμενο ραδιοφωνο και σε τρομερη τιμη ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

υπαρχει τροπος να μειωσουμε καπως τον ρυθμο μειωσης της μπαταριας του κινητου...χωρις ιδιαιτερη χρηση το βρισκω καθε βραδυ στο 20-30% παρ'ολο που το πρωι ηταν full. (ελαχιστη εως καθολου χρηση wifi, ελαχιστη χρηση sms, ελαχιστα εως καθολου λεπτα ομιλιας)...

 

εχετε να προτεινετε μηπως καποια καλυτερη μπαταρια απο eBay για παραδειγμα?

 

ευχαριστω

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

την εφαρμογή advanced task killer την έχεις εγκαταστήσει(και βάλε στα settings ανά κάποιες ώρες να κάνει αυτόματα kill τις εφαρμογές);

 

Γιατί ίσως τρέχουν προγράμματα στο background συνεχώς και σου τελειώνει τόσο γρήγορα..

Link to comment
Share on other sites

εννοεις ενα bluetooth stereo σωστα?

 

μουσικη κανονικοτατα, ραδιο οχι γιατι θελει καλωδιο. σου προτεινω παντος αυτο

 

http://www.skroutz.gr/s/258697/Sony-Ericsson-MW600.html

 

φοβερη ποιοτητα ηχου, και εχει και ενσωματωμενο ραδιοφωνο και σε τρομερη τιμη ;)

 

Το συκεκριμενο το έχω εδω και λίγο καιρό και όντως είναι όσο καλο λένε, τρομερή ποιότητα ήχου και ενσωματωμένο ραδιόφωνο...συστήνεται ανεπιφύλακτα... Επίσης, σημαντικό για μένα (αλλά φαντάζομαι και για άλλους), έχει ίδιο καλώδιο φόρτισης με το κινητό και επίσης με το χ10 mini της γυναίκας μου, οπότε με ενα καλώδιο τα φορτιζουμε όλα, δεν χρειάζεται να κουβαλαω τρία διαφορετικά...Μοναδικό μειονέκτημα (αλλα δεν φταίει αυτό, είναι θέμα android), δεν δουλεύει η αντιστοιχιση αριθμού-επαφής στην αναγνώριση, βγάζει μόνο αριθμό, αλλα δεν είναι πρόβλημα του bt...

Edited by oykas2001
Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και όλες!

 

Δυο ερωτήσεις:

(α) όσοι βάλατε τη Nova Rom τι έχετε δει μέχρι τώρα; Αξίζει τον κόπο να πάμε εκεί ή να περιμένουμε την official 2.3;

 

(β) Έχετε αλλάξει launcher στο κινητό; Αν ναι, τι βάλατε;

Link to comment
Share on other sites

κανενα νεο για την 2.3?

 

η αμερικανικη εκδοση του black θα βγει στης 2 οκτωμβριου, με 2.3.3 αρα λογικα καπου εκει και για εμας τους ευρωπαιους

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παρέλαβα πριν 3 ημέρες το Optimus και έχω εκπλαγεί δυσάρεστα από το πόσο γρήγορα καταναλώνεται η μπαταρία.

Μέσα στη νύχτα πέφτει πάνω από 40 -50%. Είναι γνωστό πρόβλημα ή κάνω κάτι λάθος? Το αναβάθμισα κατευθείαν με το που το πήρα στην V10G.

Link to comment
Share on other sites

κατι δεν παει καλα, δεν υπαρχει περιπτωση. καποιο προγραμμα εχεις βαλει και σου τρωει την μπαταρια... μηπως κανενα antivirus???
Link to comment
Share on other sites

Guest alexmi900
Καλησπέρα, παρέλαβα πριν 3 ημέρες το Optimus και έχω εκπλαγεί δυσάρεστα από το πόσο γρήγορα καταναλώνεται η μπαταρία.

Μέσα στη νύχτα πέφτει πάνω από 40 -50%. Είναι γνωστό πρόβλημα ή κάνω κάτι λάθος? Το αναβάθμισα κατευθείαν με το που το πήρα στην V10G.

 

εισαι σιγουρος οτι δεν εχεις εγκαταστησει καποια περιεργη εφαρμογη??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και όλες!

 

Δυο ερωτήσεις:

(α) όσοι βάλατε τη Nova Rom τι έχετε δει μέχρι τώρα; Αξίζει τον κόπο να πάμε εκεί ή να περιμένουμε την official 2.3;

 

(β) Έχετε αλλάξει launcher στο κινητό; Αν ναι, τι βάλατε;

 

 

εγώ έβαλα τον go launcher σε μια φίλη μου και στις τρεις μέρες που το είχα το κινητό πετούσε

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

εισαι σιγουρος οτι δεν εχεις εγκαταστησει καποια περιεργη εφαρμογη??

Έχω εγκαταστήσει μόνο κάποιες πολύ διαδεδομένες εφαρμογές (facebook, linkedin, whatsapp, pingchat, skype..κτλ) και όλες οι εφαρμογές είναι γενικά γνωστές (no antivirus).

Το τηλέφωνο λειτουργεί μόνο σε 2G με το wifi ανοιχτό βέβαια.

Εγκατέστησα το Advanced task killer και αυτό που παρατήρησα είναι ότι μόλις κλείσω τα πάντα, μετά από 2-3 λεπτά σιγά σιγά όλες οι πρώην ανοιχτές εφαρμογές ξαναξεκινούν αυτόματα (10-15 εφαρμογές). Είναι φυσιολογικό αυτό? Δεν υπάρχει τρόπος να σταματήσω τα πάντα στο background? Δεν έχω μεγάλη εμπειρία σε android...

Link to comment
Share on other sites

καποιες απο αυτες μπορεις να τις απεγκαταστησεις. στην πρωτη σελιδα λεει ποιες, αν και δεν εχω ακομα καταλαβει το πως :(

 

δοκιμασε και πες μου και εμενα μετα..

Link to comment
Share on other sites

Λέω να πάρω αυτό το τηλέφωνακι που φαίνεται ότι είναι φανταστικό! Να προχωρήσω στην αγορά ή βγάζει πρόβληματα ή συσκευή και δεν αξίζεί;

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Guest alexmi900
Λέω να πάρω αυτό το τηλέφωνακι που φαίνεται ότι είναι φανταστικό! Να προχωρήσω στην αγορά ή βγάζει πρόβληματα ή συσκευή και δεν αξίζεί;

 

εγω φιλε το πηρα μεταχειρισμενο στα 180 ευρω σε αριστη κατασταση και δεν το χω μετανιωσει.το μονο παραπονο μου ειναι οτι η υποστηριξη στο xda ειναι σχεδον ανυπαρκτη,αλλα και παλι ειναι μια πολυ καλη συσκευη

Link to comment
Share on other sites

εγω φιλε το πηρα μεταχειρισμενο στα 180 ευρω σε αριστη κατασταση και δεν το χω μετανιωσει.το μονο παραπονο μου ειναι οτι η υποστηριξη στο xda ειναι σχεδον ανυπαρκτη,αλλα και παλι ειναι μια πολυ καλη συσκευη

 

απλά τέλειο και μου αρέσει να ακούω καλά λόγια για αυτην την συσκευή που μου άρεσε. Το xda τι είναι;. Από άποψη κολληματων πως πάει η συσκευή;

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

απλά τέλειο και μου αρέσει να ακούω καλά λόγια για αυτην την συσκευή που μου άρεσε. Το xda τι είναι;. Από άποψη κολληματων πως πάει η συσκευή;

 

Υπάρχει το Link για XDA στην πρώτη σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω οταν συνδεω το τηλ με το pc μου με usb δεν μου βγαζει το το μηνυμα (ενεργοποιηση αποθηκευτικου χωρου usb) ενω το εχω τσεκασισμενο απο τις ρυθμισεις και δεν βλεπω την καρτα. αντιθετως οταν το συνδεω σε αλλο pc μου το εφανιζει κανονικα και τα δυο pc ειναι win 7

 

 

μηπως υπαρχει καποιο προγραμα να μπορω να συνδεομαι μεσο wifi με pc και να ανταλασω αρχεια? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω οταν συνδεω το τηλ με το pc μου με usb δεν μου βγαζει το το μηνυμα (ενεργοποιηση αποθηκευτικου χωρου usb) ενω το εχω τσεκασισμενο απο τις ρυθμισεις και δεν βλεπω την καρτα. αντιθετως οταν το συνδεω σε αλλο pc μου το εφανιζει κανονικα και τα δυο pc ειναι win 7

 

 

μηπως υπαρχει καποιο προγραμα να μπορω να συνδεομαι μεσο wifi με pc και να ανταλασω αρχεια? ευχαριστω

 

Ναι φίλε μου, δοκίμασε το SwiFTP

 

https://market.android.com/details?id=org.swiftp&hl=en

 

Έχει και οδηγίες και ειναι πολυ απλό και βολικό

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ, ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΑΙΝΟΜΑΙ ONLINE ΣΤΟ FACEBOOK ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΠΩΣ;

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

:up:

Ναι φίλε μου, δοκίμασε το SwiFTP

 

https://market.android.com/details?id=org.swiftp&hl=en

 

Έχει και οδηγίες και ειναι πολυ απλό και βολικό

 

φοβερο :up:

το μονο ειναι να μην ξεχαστης και το αφησεις και τρεχει το swiftp σου τρωει την μπαταρια

τι να φταιει ομως με το usb:blink:

 

οταν συνδεω το τηλ με το pc μου με usb δεν μου βγαζει το το μηνυμα (ενεργοποιηση αποθηκευτικου χωρου usb) ενω το εχω τσεκασισμενο απο τις ρυθμισεις και δεν βλεπω την καρτα. αντιθετως οταν το συνδεω σε αλλο pc μου το εφανιζει κανονικα και τα δυο pc ειναι win 7

Link to comment
Share on other sites

τελικα 2.3 θα δουμε?...:what:

Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s -S24 Ultra - Xperia 1 VI

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...