Jump to content

[Επίσημο] Εφαρμογές


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για το πρωτο σκελος της ερωτησης

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1197007#post1197007 :whistle:

για το minute beep λες,ε; το διάβασα το iphone-forum οτι το κάνει αυτό που ζητάω στο πρώτο σκέλος... αλλά προς το παρόν το iphone δεν θέλει να το κατεβάσω... Θα σου πω όταν τελικά το βρω!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

για το minute beep λες,ε; το διάβασα το iphone-forum οτι το κάνει αυτό που ζητάω στο πρώτο σκέλος... αλλά προς το παρόν το iphone δεν θέλει να το κατεβάσω... Θα σου πω όταν τελικά το βρω!

το κανει, το χρησιμοποιω για cu a lot :D

 

edit: τιποτα :)

Link to comment
Share on other sites

δίκιο έχεις!!! Επιτέλους το κατέβασα! Να σαι καλά ρε φίλε! Μόλις έχασε η voda πολλά euros!
Link to comment
Share on other sites

minute beep ;)

 

@Johny-B, αυτο που λες δεν ειναι το XXL screensaver αλλα το doraemon screenmate :). πηγαινε στο φακελο c:\system\programs\ και μετονομασε το slime.exe σε slime.ex_ και κανε επανεκκινηση ;)

Σωστός! Το ξαπέστειλα! Thanks!:D

Link to comment
Share on other sites

Σωστός! Το ξαπέστειλα! Thanks!:D

ετσι βεβαια, μπορεις και να το επαναφερεις κανοντας το αντιστροφο. για τελειως σβησιμο σβηνεις αυτο το αρχειο συν το c:\system\apps\scrmate(ολο το φακελο) και c:\system\recogs\slime.mdl.

Link to comment
Share on other sites

θα πας στην επεξεργασια του θεματος. ενα αρχειακι βαζει ολο κι ολο, δεν εγκαθιστα τιποτα αλλο :)

 

δεν τρωει μπαταρια γιατι δεν τρεχει κατι περιεργο, το δεχεται σαν μαμισιο. θα δειξει βεβαια. κι επισης λογικα δειχνει και μηνυματα και αναπ.

αμα θες να το διαγραψεις φενεται στην διαχειρηση ή εστω με τον fexplorer??

Link to comment
Share on other sites

σχετικά με το airtime που ρώτησα στην προηγούμενη σελίδα... Δεν βλέπω πουθένα την επιλογή να κλείνει η γραμμή μετά από καθορισμένο χρονικό διάστημα (για τα 5λεπτα της cu a lot)... Υπάρχει τέτοια δυνατότητα τελικά;

ή/και κάποια εφαρμογή που να μετράει πόσες κλήσης έχεις κάνει προς ένα νούμερο?

 

Μια καλή εφαρμογή που χρησιμοποιώ εδώ και καιρό και δείχνει πόσες κλήσεις έχεις κάνεις σε όλα τα νούμερα, πόσα δευτερόλεπτα έχεις μιλήσει, τι ώρα κτλ, πόσα μηνύματα σε 30 ημέρες και κρατάει logs για κάθε μήνα, είναι το Dash fly minutes.

Μέχρι στιγμής τα πηγαίνει πολύ καλύτερα από τον μετρητή του τηλεφώνου.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

φαίνεται στην διαχείρηση! δεν δοκίμασα να το βγάλω αλλά δεν νομίζω να έχει πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

@argi_7, φαινεται στη διαχειρηση και με τον Fexplorer ειναι το αρχειο system\screensavers\LargeTime.sc. εκτος αυτου, το διαλεγεις αν θες να μπει ή οχι ;)
Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

Γεια σας παιδες.Γενικα ψαχνω για μια εφαρμογη σαν:

interactive voice call master

advanced call manager...........τις οποιες και θεωρω φανταστικες σε περιπτωση που θες να αποφυγεις καποιους ενοχλητικους(χωρις ομως να το καταλαβαινουν)

ΑΛΛΑ με την εξης μικρη διαφορα:αντι να βγαινει μηνυμα οτι ο χρηστης ειναι κατειλλημενος,να βγαινει μηνυμα οτι ο συνδρομητης ειναι "εκτος δικτυου"

Εεε..δε γινεται καποιος τροπος θα υπαρχει βρε παιδια,εστω και μεσα απο αυτα τα apps ισως.

Ας το ψαξουμε λιγο θα μετραει αφανταστα:cool: :cool:

Link to comment
Share on other sites

To "ο συνδρομητής είναι κατηλημένος" προέρχεται απο το δίκτυο, λόγω του οτι το πρόγραμμα κλείνει τη γραμμή αμέσως μόλις τη δεχτεί. Συνεπώς είναι θέμα δικτύου και όχι προγράμματος...
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες.Γενικα ψαχνω για μια εφαρμογη σαν:

interactive voice call master

advanced call manager...........τις οποιες και θεωρω φανταστικες σε περιπτωση που θες να αποφυγεις καποιους ενοχλητικους(χωρις ομως να το καταλαβαινουν)

ΑΛΛΑ με την εξης μικρη διαφορα:αντι να βγαινει μηνυμα οτι ο χρηστης ειναι κατειλλημενος,να βγαινει μηνυμα οτι ο συνδρομητης ειναι "εκτος δικτυου"

Εεε..δε γινεται καποιος τροπος θα υπαρχει βρε παιδια,εστω και μεσα απο αυτα τα apps ισως.

Ας το ψαξουμε λιγο θα μετραει αφανταστα:cool: :cool:

Μπορείς να κάνεις το εξής (με δική σου ευθύνη :O )

Για cosmote *21*697# και κάνεις κλήση

Για vodafone *21*694# και κάνεις κλήση

Για tim *21*693# και κάνεις κλήση

Και στις τρείς περιπτώσεις για να το απενεργοποιήσεις πατάς #21# και κάνεις κλήση ;)

Link to comment
Share on other sites

ean to evases kapos san aytomato tilefoniti gia ayta ta atoma pu na exei aytot o minima?

i am back at last .....

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες.Γενικα ψαχνω για μια εφαρμογη σαν:

interactive voice call master

advanced call manager...........τις οποιες και θεωρω φανταστικες σε περιπτωση που θες να αποφυγεις καποιους ενοχλητικους(χωρις ομως να το καταλαβαινουν)

ΑΛΛΑ με την εξης μικρη διαφορα:αντι να βγαινει μηνυμα οτι ο χρηστης ειναι κατειλλημενος,να βγαινει μηνυμα οτι ο συνδρομητης ειναι "εκτος δικτυου"

Εεε..δε γινεται καποιος τροπος θα υπαρχει βρε παιδια,εστω και μεσα απο αυτα τα apps ισως.

Ας το ψαξουμε λιγο θα μετραει αφανταστα:cool: :cool:

Αν έχεις μια κάρτα SIM που δεν χρησιμοποιείς(και δεν έχεις ενεργοποιημένο τον τηλεφωνητή), μπορείς μέσα από το μενού του IVCM να κάνεις εκτροπή κλήσης (divert call) προς την ανενεργή κάρτα SIM. Έτσι, αυτός-οι που θέλεις ν' αποφύγεις θα ακούνε το μήνυμα "Ο συνδρομητής βρίσκεται εκτός δικτύου", ενώ εσύ θα έχεις κανονικά ανοιχτό το τηλέφωνό σου.

Βασικά προϋπόθεση βέβαια, είναι να δημιουργήσεις "μαύρη" και "λευκή" λίστα, στην περίπτωση που θες να αποφύγεις κάποιον-ους επιλεκτικά και όχι όλους όσους σε καλούν.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

theka_2003 μπορεις να γινεις λιγο πιο σαφης?τι κολπα ειν'αυτα???

 

tranquillity καλη ιδεα το ειχα σκεφτει κι εγω.Πως ομως θα βρουμε αυτουσιο αυτον τον ηχο???βεβαια τωρα που το σκεφτομαι δεν ειναι και τοοοοοσοο...δυσκολο

 

Αψογος ο Αισωπος!!!!!!!!!!!!!!

Παιδες χιλια ευχαριστω για την ταχυτατη ανταποκριση.........ξερω εγω ΠΟΥ ρωταω!!!Βασιζομαστε πανω σας.

Thnx again!

Link to comment
Share on other sites

theka_2003 μπορεις να γινεις λιγο πιο σαφης?τι κολπα ειν'αυτα???
Όταν σε παίρνουν τηλέφωνο βγάζει μήνυμα σφάλματος :D
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις μια κάρτα SIM που δεν χρησιμοποιείς(και δεν έχεις ενεργοποιημένο τον τηλεφωνητή), μπορείς μέσα από το μενού του IVCM να κάνεις εκτροπή κλήσης (divert call) προς την ανενεργή κάρτα SIM. Έτσι, αυτός-οι που θέλεις ν' αποφύγεις θα ακούνε το μήνυμα "Ο συνδρομητής βρίσκεται εκτός δικτύου", ενώ εσύ θα έχεις κανονικά ανοιχτό το τηλέφωνό σου.

Βασικά προϋπόθεση βέβαια, είναι να δημιουργήσεις "μαύρη" και "λευκή" λίστα, στην περίπτωση που θες να αποφύγεις κάποιον-ους επιλεκτικά και όχι όλους όσους σε καλούν.

:w00t: πολυ καλη η ιδεα σου ως 8αυμασια 8α ελεγα!!παω στα καπακια να το κανω...

@Tankwart δεν χρειαζεται να φτιαξεις αυτον οτν ηχο κα8ως οπως ειπε ο φιλτατος 8α καλει στην ουσια το αλλο νουμερο σου το "κλειστο" οποτε 8α βγαινει η κοπελια μας και 8α λεει το ποιημα της!!!

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

theka_2003 μπορεις να γινεις λιγο πιο σαφης?τι κολπα ειν'αυτα???

 

tranquillity καλη ιδεα το ειχα σκεφτει κι εγω.Πως ομως θα βρουμε αυτουσιο αυτον τον ηχο???βεβαια τωρα που το σκεφτομαι δεν ειναι και τοοοοοσοο...δυσκολο

 

Αψογος ο Αισωπος!!!!!!!!!!!!!!

Παιδες χιλια ευχαριστω για την ταχυτατη ανταποκριση.........ξερω εγω ΠΟΥ ρωταω!!!Βασιζομαστε πανω σας.

Thnx again!

Καντο αλλιως:

Ρυθμισεις > προωθηση κλησης > ολες οι κλησεις > ενεργοποιηση > σε αλλον αριθμο > και γραφεις "697" για κοσμοτε "694" για βονταφον και "693" για τιμ.

Για απενεργοποιηση:

Ρυθμισεις > προωθηση κλησης > ολες οι κλησεις > ακυρωση

 

Eιναι το ιδιο μ'αυτο:

Για cosmote *21*697# και κάνεις κλήση

Για vodafone *21*694# και κάνεις κλήση

Για tim *21*693# και κάνεις κλήση

Και στις τρείς περιπτώσεις για να το απενεργοποιήσεις πατάς #21# και κάνεις κλήση

 

 

Μ'αυτο το κολπο, σου λεει οτι ο συνδρομιτης που καλεις δεν χρησιμοποιειται(φραγη το λενε)

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Όταν σε παίρνουν τηλέφωνο βγάζει μήνυμα σφάλματος :D

 

Πολύ καλό:lol:

Το με δική μας ευθύνη όμως που κολλάει:!:

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό:lol:

Το με δική μας ευθύνη όμως που κολλάει:!:

Δεν ξέρω, ολο και κάτι μπορεί να πάει στραβά...:O

Πάντως όσες φορές το δοκίμασα δεν είχα πρόβλημα :happy:

Link to comment
Share on other sites

Για cosmote *21*697# και κάνεις κλήση

Για vodafone *21*694# και κάνεις κλήση

Για tim *21*693# και κάνεις κλήση

Και στις τρείς περιπτώσεις για να το απενεργοποιήσεις πατάς #21# και κάνεις κλήση

Μ'αυτο το κολπο, σου λεει οτι ο συνδρομιτης που καλεις δεν χρησιμοποιειται(φραγη το λενε)

Eμενα πάντως (vodafone) απλώς δίνει σήμα νεκρής γραμμής.....

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Eμενα πάντως (vodafone) απλώς δίνει σήμα νεκρής γραμμής.....

Αναλογα πως το θετει η καθε εταιρια.

Σε κοσμοτε λεει "δεν χρησιμοποιειται"

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

αν κανω ενα συνδιασμο μεταξυ PCMAN και Aisopos δηλαδη στο IVCM κανω προωθηση στο 697(cosmote εχω) τι λετε?θα δουλεψει?

 

γιατι δεν εχω αλλη καρτα sim !!!

Link to comment
Share on other sites

αν κανω ενα συνδιασμο μεταξυ PCMAN και Aisopos δηλαδη στο IVCM κανω προωθηση στο 697(cosmote εχω) τι λετε?θα δουλεψει?

 

γιατι δεν εχω αλλη καρτα sim !!!

Οχι,πρεπει να εχεις κι αλλη καρτα.

Εγω εχω μια ακομα και το δοκιμασα μολις.

Μαμαει, το εψαχνα πολυ καιρο

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

αν κανω ενα συνδιασμο μεταξυ PCMAN και Aisopos δηλαδη στο IVCM κανω προωθηση στο 697(cosmote εχω) τι λετε?θα δουλεψει?

 

γιατι δεν εχω αλλη καρτα sim !!!

Πιστεύω ότι είναι καλύτερα να ακούγεται "Ο συνδρομητής είναι εκτός δικτύου", παρά ότι "ο αριθμός δεν χρησιμοποιήται".

Μην το παρατραβήξεις ;)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...