Jump to content

[Επίσημο] Εφαρμογές


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια δεν παει αλλο, η λυση ειναι μια! Τοσο καιρο λεμε για videorecorder kai player για το κινητο μας το οποιο να γραφει απεριοριστα και με ηχο. Πως και κανενας δεν εχει σκεφτει να βγαλει ενα προγραμμα που να τα κανει αυτα και επιπλεον να τραβαει και να αναπαραγει σε fullscreen mode και να κανει και zoom. Πιστευω πως εδω μεσα υπαρχουν ατομα με παρα πολλες γνωσεις και ειναι ικανα να το κανουν.Καλο το ETI και HIPCAM αλλα εχουν ελλειψεις και σε πολλους δεν δουλευουν σωστα. Εγω δυστυχως δεν ειμαι προγραμματιστης αλλα αν ημουν, πρωτο απο ολα τα προγραμματα θα προσπαθουσα να τελειοποιησω αυτο. Δεν θελω να πιστευω οτι ειναι κατι τοσο δυσκολο εδω τοσα περιπλοκα προγραμματα κυκλοφορουν για τα symbian κινητα. Ειναι κριμα να εχουμε τετοια τεραστια οθονη και να τραβαμε video σε τοσο μικρο μερος της. Φιλικα!!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Wirelessly posted (Nokia7650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/0.9 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την freyarip

Παιδια δεν παει αλλο, η λυση ειναι μια! Τοσο καιρο λεμε για videorecorder kai player για το κινητο μας το οποιο να γραφει απεριοριστα και με ηχο. Πως και κανενας δεν εχει σκεφτει να βγαλει ενα προγραμμα που να τα κανει αυτα και επιπλεον να τραβαει και να αναπαραγει σε fullscreen mode και να κανει και zoom. Πιστευω πως εδω μεσα υπαρχουν ατομα με παρα πολλες γνωσεις και ειναι ικανα να το κανουν.Καλο το ETI και HIPCAM αλλα εχουν ελλειψεις και σε πολλους δεν δουλευουν σωστα. Εγω δυστυχως δεν ειμαι προγραμματιστης αλλα αν ημουν, πρωτο απο ολα τα προγραμματα θα προσπαθουσα να τελειοποιησω αυτο. Δεν θελω να πιστευω οτι ειναι κατι τοσο δυσκολο εδω τοσα περιπλοκα προγραμματα κυκλοφορουν για τα symbian κινητα. Ειναι κριμα να εχουμε τετοια τεραστια οθονη και να τραβαμε video σε τοσο μικρο μερος της. Φιλικα!!!!

 

Den bgazoun tetoia programatakia me full screen eggrafh kai anaparagwgh binteo gia emporikous logous pisteuw.Epishs to kollhmatakia pou pathenei otan trabas binteo sto eti kai to hipcam den nomizw na ta diorthwsoun pote.

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος freyarip (29 Δεκ. 2003 , 02:42)

 

Παιδια δεν παει αλλο, η λυση ειναι μια! Τοσο καιρο λεμε για videorecorder kai player για το κινητο μας το οποιο να γραφει απεριοριστα και με ηχο. Πως και κανενας δεν εχει σκεφτει να βγαλει ενα προγραμμα που να τα κανει αυτα και επιπλεον να τραβαει και να αναπαραγει σε fullscreen mode και να κανει και zoom. Πιστευω πως εδω μεσα υπαρχουν ατομα με παρα πολλες γνωσεις και ειναι ικανα να το κανουν.Καλο το ETI και HIPCAM αλλα εχουν ελλειψεις και σε πολλους δεν δουλευουν σωστα. Εγω δυστυχως δεν ειμαι προγραμματιστης αλλα αν ημουν, πρωτο απο ολα τα προγραμματα θα προσπαθουσα να τελειοποιησω αυτο. Δεν θελω να πιστευω οτι ειναι κατι τοσο δυσκολο εδω τοσα περιπλοκα προγραμματα κυκλοφορουν για τα symbian κινητα. Ειναι κριμα να εχουμε τετοια τεραστια οθονη και να τραβαμε video σε τοσο μικρο μερος της. Φιλικα!!!!

 

Υπάρχει τέτοιο πρόγραμμα και μάλιστα παρατηρώ οτι τα έχεις αναφέρει!

Πιστεύω οτι δεν μπορείς να περιμένεις πολλές δυνατότητες βιντεοσκόπησης με τους φακούς των καμερών που έχουν τα σημερινά κινητά! Είναι υπερβολή να απαιτείς αξιοπρεπή video με αυτό το hardware!

Οι ίδιες οι εταιρίες περιορίζουν την διάρκεια στα 10 δευτερόλεπτα, στην ουσία στα 100kb, ώστε να ενσωματώνονται στα MMS!

Δεν θα θεωρούσα έξυπνο κάποιος να ασχοληθεί με την ανάπτυξη μια εφαρμογής βιντεοσκόπησης!

Ένα smartphone είναι! Εμείς ζητάμε πολύ περισσότερα από αυτό, πράγματά που δεν είναι σε θέση να μας τα προσφέρει!

Αλοίμονο, αν αγοράζει κάποιος κινητό για να τραβάει video...

Link to comment
Share on other sites

κ αμα συγκρινεις 2 εφαρμογες

photofusion vs camFX ή

photofusion vs photographer

θα δεις οτι camFX κ photogr ειναι πιο δημοφιλη

απο μια αναπτυγμενη εφαρμογη για image capture;) (οπως το photofusion)

γιατι λοιπον να ασχοληθουν οι developers για την αναπτυξη

video capturing se series60? εδω δεν υπαρχει no-timelimit efarmogh

για 6600 oσο αφορα το video recording

:lock:

 

twitter.com/jojoGPS

Link to comment
Share on other sites

Re paidia emena me kani endiposi pos kai den exoume tipota ellinika programmata gia serie 60.Diladi oi programatistes akoma psaxnonde i den exoune tin katalili gnosi gia afto to litourgiko.

Edo oute Java Prog den exoume akoma se ellinika(Enoo na trexoune se kinita) h mipos kano lathos.

Gia peste ligo tin gnomi sas

http://www.danasoft.com/sig-gre.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ποιός να βγάλει και τι να βγάλει; Υπάρχουν πάνω από σαράντα Έλληνες με αυθεντικά προγράμματα; :) Για αυτούς θα κάτσει να τα γράψει;;;
Aν δεν είσαι εκεί που είσαι, δεν είσαι πουθενά...
Link to comment
Share on other sites

Guys σήμερα δοκίμασα το 3GPP Philips Camcoder PRO

To καλύτερο video recording program που έχω δοκιμάσει!

 

 

http://shop.my-symbian.com/include/pictures/646149/camcoderpro.gif

 

http://my-symbian.com/7650/applications/applications.php?fldAuto=775&faq=4

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου σβήνει το μήνυμα του photografer μήπως μπορει να με βοηθήσει καποιος. Εχω διαχειριστή αρχείων αλλα τίποτα. Μου λέει οτι χρησιμοποιείται ήδη. τι κάνω τώρα;;;;
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eniac22 (29 Δεκ. 2003 , 23:08)

 

Iparxei kanena programa san to seleQ alla anti an vlepo ta dika mou arxeia na vlepo ta arxeia kapoiou alou kinitou?

 

Υποκλοπή σαν να λέμε; :p

Όχι δεν υπάρχει κάτι τέτοιο!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eniac22 (29 Δεκ. 2003 , 23:17)

 

na enimeronete o xristis tou alou kinitou oti tha gini sindesi!

 

Όχι δεν γίνεται κάτι τέτοιο! Θα μπορούσε βέβαια! ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eniac22 (29 Δεκ. 2003 , 23:08)

 

Iparxei kanena programa san to seleQ alla anti an vlepo ta dika mou arxeia na vlepo ta arxeia kapoiou alou kinitou?

 

Όχι και δεν προβλέπεται για ευνόητους λόγους... Εκτός κι αν φτιαχτεί ένα client/server πρόγραμμα που να επικοινωνεί μέσω bluetooth. Καλή ιδέα αλλά το κόβω χλωμό!
Link to comment
Share on other sites

υπηρχε ενα hoax, πριν ενα μηνα σχετικα με αυτο,

πολλοι στειλαν και λεφτα στον "δημιουργο" του προγραμματος!!!

λεπτομερειες, μηπως πεσετε πανω στο ιδιο hoax με ΡΜ

(για να μην ειμαστε και off topic, να μη δημιουργησουμε

και hoax χωρις λογο)

:lock:

 

twitter.com/jojoGPS

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος johner (29 Δεκ. 2003 , 21:50)

 

Guys σήμερα δοκίμασα το 3GPP Philips Camcoder PRO

To καλύτερο video recording program που έχω δοκιμάσει!

Συμφωνώ και επαυξάνω. Φίλε johner με το register μήπως κάνει και άλλα κόλπα ?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dinosang (30 Δεκ. 2003 , 04:18)

 

Συμφωνώ και επαυξάνω. Φίλε johner με το register μήπως κάνει και άλλα κόλπα ?

 

Ναι, το trial έχει περιορισμένες δυνατότητες, αλλά ευελπιστώ σύντομα να το έχουμε registered! :)

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia7650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/0.9 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Kala ti teleio programa auto ths philipes? To eti,kai to hipcam den sugkrinonte oute sto elaxisto! Mprabo johner pou mas to pes!:p to frame rate ti einai?

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eLeKtriK EyE (30 Δεκ. 2003 , 02:55)

 

Όχι και δεν προβλέπεται για ευνόητους λόγους... Εκτός κι αν φτιαχτεί ένα client/server πρόγραμμα που να επικοινωνεί μέσω bluetooth. Καλή ιδέα αλλά το κόβω χλωμό!

 

 

 

αν δεν κανω λαθος στο T610 δεν υπαρχει κατι παρομοιο..? νομιζω εχει επιλογη browse files ή κατι τετειο..

Forza scuderia
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia7650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/0.9 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Auto ths philips to video recorder den uparxei full cracked? Ginete toulaxiston mesw seleq na to kanoume gia panta trial? Dhladh na mh leiksei pote? :p

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mik3 (30 Δεκ. 2003 , 11:18)

 

αν δεν κανω λαθος στο T610 δεν υπαρχει κατι παρομοιο..? νομιζω εχει επιλογη browse files ή κατι τετειο..

 

 

Για το τ630(δεν ξέρω για το τ610) έχει να βλέπεις τους φακέλους που έχει το κινητό με το οποίο έχεις συνδεθει. :)

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eLeKtriK EyE (30 Δεκ. 2003 , 02:55)

 

Όχι και δεν προβλέπεται για ευνόητους λόγους... Εκτός κι αν φτιαχτεί ένα client/server πρόγραμμα που να επικοινωνεί μέσω bluetooth. Καλή ιδέα αλλά το κόβω χλωμό!

 

 

Μην το βλεπεις χλωμο γιατι εγω εχω αρχισει να καλοβλεπω την αγορα του CrossFire της AppForge... :) (http://www.appforge.com/products/crossfire/index.html)

 

Παντως, ανεξαρτητα απο την πλακα και αν το συγκεκριμενο app θα εχει καποια χρησιμοτητα η οχι, με το Crossfire μπορεις να κανεις περισσοτερα πραγματα απ'οτι μπορεις να φανταστεις.

 

Απο τις τελευταιες μερες που το ψαχνω, ειδα οτι πραγματικα αξιζει τον κοπο να το αγορασω. Η εταιρεια (ειχα και επικοινωνια μαζι τους) ειναι πολυ σοβαρη. Ακομα και η trial της MobileVB 4 που κατεβασα προχθες και παιζω σ'ενα N-Gage, ειναι πολυ καλη, ποσο μαλλον το Crossfire που θα το εχω και σε VS.NET... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος virgilio44 (30 Δεκ. 2003 , 15:55)

 

yparxei kati tetoio na mplokarei ta sms apo agnwstous?

 

 

Υπαρχει ενα ετοιμο τετοιο και λεγεται Gina

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...