Jump to content

Samsung SGH-E800


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μηπως ξερεται που μπορω να βρω ηχους και java games?Εχω το Easy Studio αλλα δεν βρισκω στο internet free ηχους mmf. Οι ηχοι που εχει το κινητο ειναι απαραδεκτοι. Κανενα κολπο να κατεβαζω free και να περναω μεσω υπεριθρων?Java games free υπαρχουν πουθενα? Ευχαριστω παιδια...
Αφου δεν υπαρχεις, δεν θα σε χασω ποτε...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 207
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Paidia simera pira to e800 mias kai toxan prosfora(to gx30 to afisa stin akri pros polisi)...i erwtisi pros to paron mia.Pws ginetai na kleinei o fwtismos tis othonis meta apo ligo?Ayto pou kanei einai na xamilwnei apla o fwtismos kai na min kleinei pote!De vriskw kamia rithmisi pou na leei apenergopoihsh fwtismou!HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :cry:
Link to comment
Share on other sites

OK problem solved!!! Oi entypwseis pou mouxei dimiourgisei aytes tis prwtes wres,den einai kai oi kalyteres.Ftwxo menou,metria camera(se sxesi me to gx30 KAMIA SXESH) panemorfo kai arketa mikro.Tipota to idiaitero loipon... :cry: isws poulisw ayto telika kai kratisw to sharp :cool:
Link to comment
Share on other sites

1ον) γράφε ελληνικά

2ον) επειδή είσαι καινούριος θα σε βοηθήσω αν και με 1 δωρεάν τηλεφώνημα στη Vodafone θα σου δίναν τις ρυθμίσεις, τις έχει και στη σελίδα της, δε θα χρειαζόταν να περιμένεις 3 ημέρες για απάντηση...

 

Παραθέτω τις ρυθμίσεις από τη σελίδα της Vodafone

 

Ρυθμίσεις συσκευών για MMS (Multimedia Messaging Service)

 

1. Πατήστε Μenu (το πλήκτρο που βρίσκεται στο πάνω μέρος της συσκευής με τα βελάκια).

2. Mε τα βελάκια επιλέξτε Mηνύματα.

3. Επιλέξτε Ρυθμίσεις και στη συνέχεια ΜΜS.

4. Από τις επιλογές που εμφανίζονται (ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ, ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΛΗΨΗΣ και ΠΡΟΦΙΛ MMS), επιλέξτε ΠΡΟΦΙΛ MMS.

5. Από τις επιλογές που εμφανίζονται (ΤΡΕΧΩΝ ΠΡΟΦΙΛ - ΠΡΟΕΓΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΑ και ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΠΡΟΦΙΛ), επιλέξτε ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΠΡΟΦΙΛ.

6. Επιλέξτε ένα διαθέσιμο προφίλ και εισάγετε τα παρακάτω στοιχεία:

· Ονομα Προφίλ: Vodafone ΜΜS

· Διακομιστής URL: http://mms.vodafone.gr

· Ρυθμίσεις GPRS: διεύθυνση 213.249.019.049

θύρα IP 9201

APN mms.vodafone.net

όvoμα χρήστη user

password pass

· Φορέας GPRS

7. Πατήστε το κουμπί Πίσω μια φορά.

 

Προσοχή! θα πρέπει είναι επιλεγμένο το προφίλ Vodafone προκειμένου να κάνετε χρήση της υπηρεσίας των MMS!

 

Αυτά και στο μέλλον να είσαι πιο ευγενικός (τόσα και τόσα ξέρετε... κλπ)

Link to comment
Share on other sites

infocells : Καταρχην δεν ηταν αναγκη να ανοιξεις 2 threads με το ιδιο θεμα. Το ενα φτανει ενω μαλιστα θα μπορουσες να το ρωτησεις και στο επισημασμενο του E800.

 

Απο 'κει και περα να 'σαι σιγουρος οτι οποιοι διαβαζουν τα posts σε αυτο το forum και μπορουν να βοηθησουν το κανουν. Οπως συνεβη και με σενα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Hello guys!Eimai kainouria edo opote kalos sas vrika!Pira to samsung E800 xthes omos opos kserete exei kleidomenes iperithres...Auto pou thelo na rotiso einai an iparxei kanenas tropos na tis ksekleidoso??Tha me sosete!!! :o :p
Link to comment
Share on other sites

hi karamelitsa καλοσωρισες,λοιπον οι υπερυθρες δε ξεκλειδωνουν το κινητο ειναι απολυτως νεκρο σε επικοινωνια με αλλα κινητα μονο με τον υπολογιστη μπορεις να κανεις δουλεια και να περνας ηχους και εικονες,το προγραμμα αν θυμαμαι καλα λεγεται easygprs και θα το βρεις πολυ ευκολα με ενα search στο yahoo ειναι μεγαλο αλλα τι να κανεις δεν εχεις κι αλλη επιλογη

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest VAGGELISA
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ...ΕΧΩ ΕΝΑ ΔΙΛΛΗΜΑ..ΕΧΩ ΤΟ Τ610 ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΩ....ΟΙ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ SE K500,SAMSUNG E810,SIEMENS SL65 KAI S65...πΟΙΟ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ? :confused:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τελικά βρέθηκε τρόπος να βγει το live από τη συσκευή;

Κι ακόμη, αν κατάλαβα καλά από τα προηγούμενα ποστ, οι υπέρυθρες του κινητού μπορούν να χρησιμοποιηθούν μόνο για επικοινωνία με υπολογιστή, αλλά όχι με άλλο κινητό; Αν ναι, υπάρχει τρόπος να ξεκλειδωθούν οι υπέρυθρες;

Who cares?... It won't work anyway!!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν η μητέρα μου για τη ακρίβεια αγόρασε ένα 810 (σαν συσκευή όχι vodafone live). Για το τηλέφωνο εκτος από το φανταστικό design, σε μένα δε λέει τίποτα και συγγνώμη. Μόλις πείρα ένα Nokia 6230 (πριν είχα P800) και δεν συγκρίνετε ούτε από θέμα δυνατοτητων αλλα ούτε ούτε από software (είναι πoλύ μπροστά η Nokia στο UI καλός η κακός) και στο connectivity (bluetooth,irda) πανεύκολο. Το θέμα είναι ότι με έχει πρήξει να τις βάλω κάποιο Tetris game. Γνωρίζει κανεις κάποιο java tetris και με πιο πρόγραμμα μπορώ με υπέρυθρες να το περάσω στο κινητό? Λογικά οι υπέρυθρες δεν είναι κλειδωμένες (δεν είναι vodafone live). Any help is more than welcomed! THANX:cool: :cool:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Ας απαντησει καποιος που το εχει κανει παρακαλω.

Εχω το καλωδιο usb κατεβασα κ το easy studio 1(δεν ξερω αν εχει νεωτερο)απο το site αλλα βαζω το Ε800 κ δεν το βλεπει,

Χρειαζεται να κανω επιπλεον ρυθμισεις (καποια αντιστοιχιση ισως) ι φταιει κατι αλλο που δεν συνδεεται το τηλ με το pc??

Ευχαριστω για την προσοχη προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

to pio bareto kinito pou eixa pote einai ayto...sms me 70 xaraktires pou zoume? saxla opoios to thelei tou to dinw.

Εγώ ευχαρίστως κάνω τη θυσία... να το δεχτώ :whistle: ;)

Who cares?... It won't work anyway!!!
Link to comment
Share on other sites

sms me 70 xaraktires pou zoume? saxla opoios to thelei tou to dinw.

 

Αυτο συμβαινει γιατι εχεις διαλεξει το UNICODE.

Για να το διορθωσεις στους 160 χαρακτηρες πατα το δεξι κουμπι με τις τρεις τελειες και διαλεξε το "7-GSM Αλφάβητο" :)

Μας ρωτάνε:«Ποιος ανακάλυψε τον ηλεκτρισμό;»,«Ποιος μίλησε πρώτος για άτομα;»,«Ποιος ανακάλυψε πρώτος ότι η Γή στρέφεται γύρω από τον Ήλιo;» και απαντάμε: «Οι Έλληνες!».

 

Λάθος! Όλα αυτά τ'ανακάλυψαν ο Θαλής ,ο Δημόκριτος,ο Αρίσταρχος.Μεταξύ αυτών και του μέσου Έλληνα υπάρχει τόση απόσταση όσο μεταξύ του μέσου Έλληνα κι ενός «χιμπατζή».

Link to comment
Share on other sites

πήρα πρόσφατα το Ε800 και προσπάθησα να περάσω φωτογραφίες κλπ με υπέρυθρες με το easystudio. γενικά φαίνεται να δουλεύει μια χαρά γιατί τα SMS και το address book τα διαβάζει αλλά όταν προσπαθώ να κάνω upload/download αρχεία μου λέει fail to transfer files.. καμιά ιδέα?
http://victorian.fortunecity.com/hampton/426/unicorn-gallery/unicorn01/th/unicorn011th.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-E800

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...