Jump to content

[Galaxy S] Αναβάθμιση Froyo 2.2


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια ενημερωτικα η εγγυηση στον γαλαξια μας ποσο καιρο ειναι??

Με βάση τα...

 

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0514732&catid=100800

και

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/SAMSUNG-Galaxy-S-i9000-Black-GT-I9000HKDEUR.htm

 

24 μήνες :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ανοίγεις το tar, το περνάς έτσι, ως PDA. Aπλά το βγάζεις από το 7z. Aλλά γιατί να το κάνεις με οdin, είναι πολύ ευκολότεο με Kies.

 

Ok.... ευχαριστώ πολύ :) Απλά έχω ψιλοσιχαθεί το kies :p

 

Κάτι τελευταίο. Τα βίντεο με τη 2.2 / 2.2.1 τα σώζει σε mp4 αρχεία το κινητό, σωστά; Σε σχέση με το 3gp, υπάρχει βελτίωση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Υπάρχει θέμα με το Google Latitude στην 2.2; Δεν ανανεώνει αυτόματα τη θέση μου αν και το έχω βάλει στο αυτόματο.

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδακιααααααααααα εβαλα την 2.2 ομως στον τηλ καταλογο και στις κλησεις το βλεπω να αργει λιγο...να του τραβηξω καμια επαναφορα μπας και ισιωσει???χρειαζεται μετα την επαναφορα να στρωσει??:D
galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδακιααααααααααα εβαλα την 2.2 ομως στον τηλ καταλογο και στις κλησεις το βλεπω να αργει λιγο...να του τραβηξω καμια επαναφορα μπας και ισιωσει???χρειαζεται μετα την επαναφορα να στρωσει??:D

 

μετα το φλασαρισμα χρειαζεται να κανεις ενα hard reset απαραιτητως!!αν και μετα απο αυτο σου φαινεται αργο,βαζεις την 2.2.1 και ησυχαζεις.;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά διαβάζω τόσο καιρό τα προβλήματα που έχετε μετά από αναβαθμίσει σε froyo 2.2 και αναρτιέμαι γιατί τόσο φασαρία . Μια είναι η λύση 2.2.1 επίσημη αγγλική από την μέρα που την πέρασα μέσο kies τέλος το τηλέφωνο δεν υπαρχή το συστήνω ανεπιφύλακτα σε όλους:yahoo::yahoo::yahoo::yahoo::yahoo::yahoo::yahoo::yahoo::yahoo::

 

καλημέρα,

 

μιας και έχουμε και οι 2 την JM5

μπορείς να γράψεις ακριβώς πως πέρασες την 2.2.1

 

και τι έχασες από τα Ελληνικά?

 

επίσης με την αγγλική 2.2.1 μπορείς να αγοράσεις από κανονικά?

αλλιώς root πως κάνεις στην 2.2.1?

 

ευχαριστώ

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

μιας και έχουμε και οι 2 την JM5

μπορείς να γράψεις ακριβώς πως πέρασες την 2.2.1

 

και τι έχασες από τα Ελληνικά?

 

επίσης με την αγγλική 2.2.1 μπορείς να αγοράσεις από κανονικά?

αλλιώς root πως κάνεις στην 2.2.1?

 

ευχαριστώ

 

απο ελλληνικα δεν εχεις ελληνικο πληκτρολογιο και ελληνικο swype αλλα αυτο μπορει να διορθωθει αν κανεις μια διαδικασια..ροοτ μπορεις να κανεις με το cf root πoυ υπαρχει για την αναλογη ρομ..οσο για το πως θα την περασεις δες τον οδηγο μου στην υπογραφη μου η το πρωτο ποστ στην ενοτητα hack and roots και οπου βαλαμε cos στον kies patcher εσυ βαζεις xeu

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια...! Ακολούθησα τις οδηγίες του βίντεο οδηγό για τη εγκατάσταση της 2.2.1 (
) .... Περνόντας μονάχα το .tar αρχείο μόνο σαν PDA και όταν τελειώνει το φλασάρισμα και διαλέγω reboot now ... το κινητό δεν πέρνει μπροστά! Το έχω αφήσει μέχρι και 20 λεπτά - μισή ώρα, μπάς και ήθελε λίγο χρόνο για να επανέλθει, και τίποτα!. Σημείωση, οτι είχα απενεργοποιήσει lagfix κλπ πρίν ... τι συμβένει;;;
Link to comment
Share on other sites

μιας και χάνω από ότι βλέπω την εγγύηση, ίσως να το ξανασκεφτώ

 

 

η διαδικασία για τα ελληνικά υπάρχει κάπου?

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφέρομαι να αγοράσω το galaxy s, θα ήθελα να κάνω 2 ερωτήσεις

1. θα πωλούνται σε λίγο καιρό κάποια galaxy s με τα android 2.2 έτοιμα?

2. Θα πρέπει να προσέξω κάτι σε ότι αφορά το κινητό κατά την αγορά ώστε να είμαι σίγουρος οτι έχει βγεί η αναβάθμιση για το συγκεκριμένο? (διαβάζω για διάφορα rom codes..)?

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφέρομαι να αγοράσω το galaxy s, θα ήθελα να κάνω 2 ερωτήσεις

1. θα πωλούνται σε λίγο καιρό κάποια galaxy s με τα android 2.2 έτοιμα?

2. Θα πρέπει να προσέξω κάτι σε ότι αφορά το κινητό κατά την αγορά ώστε να είμαι σίγουρος οτι έχει βγεί η αναβάθμιση για το συγκεκριμένο? (διαβάζω για διάφορα rom codes..)?

 

1. Λογικα ναι

2.Δεν μπορεις να δεις πριν το αγορασεις ποια rom εχει, εκτος φυσικα αν το παρεις μεταχειρισμενο...Οποια απο τις επισημες ελληνικες και να εχει παντως μπορεις να περασεις την ελληνικη. Διαβασε τους οδηγους.

 

να ρωτησω κατι.εχω jg1.που μπορω να δω το product code?

 

Για να δεις το product code πατας εκει που παιρνεις τηλεφωνο *2767*4387264636#

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια...! Ακολούθησα τις οδηγίες του βίντεο οδηγό για τη εγκατάσταση της 2.2.1 (
) .... Περνόντας μονάχα το .tar αρχείο μόνο σαν PDA και όταν τελειώνει το φλασάρισμα και διαλέγω reboot now ... το κινητό δεν πέρνει μπροστά! Το έχω αφήσει μέχρι και 20 λεπτά - μισή ώρα, μπάς και ήθελε λίγο χρόνο για να επανέλθει, και τίποτα!. Σημείωση, οτι είχα απενεργοποιήσει lagfix κλπ πρίν ... τι συμβένει;;;

 

E... γιατί έβαλες μόνο το PDA? αυτό το κάνεις μόνο όταν έχεις ήδη κάποια rom και κάνεις upgrade... το video που λες ότι ακολούθησες φλασάρει 3 αρχεία, όχι ένα...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

E... γιατί έβαλες μόνο το PDA? αυτό το κάνεις μόνο όταν έχεις ήδη κάποια rom και κάνεις upgrade... το video που λες ότι ακολούθησες φλασάρει 3 αρχεία, όχι ένα...

 

Αυτο ακριβως. Δηλαδη ρε παιδια συγγνωμη αλλα πιο ξεκαθαρο πραγμα απο το video υπαρχει?

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

μιας και χάνω από ότι βλέπω την εγγύηση, ίσως να το ξανασκεφτώ

 

 

η διαδικασία για τα ελληνικά υπάρχει κάπου?

 

εδω ειναι για το samsung keyboard δουλευει και σε 2.2.1

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3393195#post3393195

 

και εδω για swype

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3335181#post3335181

Link to comment
Share on other sites

Και που είναι ...; Αυτό λέω, οτι στο zip υπήρχε μόνο το .tar

 

Φιλε να με συγχςρεσεις αλλα αυτα εχουν απαντηθει χιλιαδες φορες. Θα φαμε και κανενα ban απο τους mod, ας σκεφτουμε και τους αλλους που δεν φταινε σε τιποτα να διαβαζουν 400 φορες τα ιδια πραγματα. Θα μαλλιασει η γλωσσα μου αλλα δεν θα σταματησω να λεω οτι πριν κανουμε οτιδηποτε ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ. Ο συνδυασμος των 3 κουμπιων ειναι ενεργοποιημενος στο κινητο σου? Εαν ναι φλασαρεις ξανα, αν οχι ψαχνεις jig για να μπεις σε download mode. Πρωτοχρονιατικα θα τρεχεις δηλαδη...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Και που είναι ...; Αυτό λέω, οτι στο zip υπήρχε μόνο το .tar

 

Έχεις δίκιο... Αντώνη (TonyK) πρέπει να αλλάξεις το link που δίνεις... στο link του xda έχουν το mid-level update του Richtofen..

http://www.multiupload.com/PUSOOBQ8K5 είναι το σωστό link, που έχει 3 αρχεία.

 

Παρ'όλα αυτά, όταν το video έχει 3 αρχεία, εσύ βρίσκεις 1 μόνο, φλασάρεις κι ό,τι γίνει; :p

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

O συνδιασμός είναι ενεργοποιημένος, ευτυχώς ... Και συγνώμη αν φάνηκα ενοχλητικός, απλά - δεν θυμάμαι που, είναι και 200+ οι σελίδες και τα μυνηματα που έχω διαβάσει - θυμόμουν οτι αρκούσε να περάσω μόνο το .tar σαν PDA ... και τη πάτησα. Τι να πώ, συγνώμη και πάλι, και ευχαριστώ. Πάω τώρα να κατεβάσω το σωστό link.
Link to comment
Share on other sites

O συνδιασμός είναι ενεργοποιημένος, ευτυχώς ... Και συγνώμη αν φάνηκα ενοχλητικός, απλά - δεν θυμάμαι που, είναι και 200+ οι σελίδες και τα μυνηματα που έχω διαβάσει - θυμόμουν οτι αρκούσε να περάσω μόνο το .tar σαν PDA ... και τη πάτησα. Τι να πώ, συγνώμη και πάλι, και ευχαριστώ. Πάω τώρα να κατεβάσω το σωστό link.

 

Οχι φιλε μου μην παρεξηγεις κανενας δεν ειναι ενοχλητικος, και να με συγχωρεσεις γιατι δεν ειδα οτι το link ειχε μεσα ενα αρχειο μονο. Αλλα και παλι ειναι αυτο που ειπε ο Αλεξ, αφου το βιντεο δειχνει 3 αρχεια εσυ γιατι φλασαρεις ενα? Καποιο λακο θα εχει η φαβα, οποτε επρεπε να ρωτησεις πρωτα εδω. Παντως ευτυχως εχεις τα 3 κουμπια.

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο... Αντώνη (TonyK) πρέπει να αλλάξεις το link που δίνεις... στο link του xda έχουν το mid-level update του Richtofen..

http://www.multiupload.com/PUSOOBQ8K5 είναι το σωστό link, που έχει 3 αρχεία.

 

Παρ'όλα αυτά, όταν το video έχει 3 αρχεία, εσύ βρίσκεις 1 μόνο, φλασάρεις κι ό,τι γίνει; :p

 

Ελέος έχω κουραστεί σήμερα ( τι βρήκα και εγώ να κάνω παραμονή πρωτοχρονίας... !!! :wacko: ) ... το αρχείο είναι encrypted, θέλει password

 

- Ακυρο, το βρήκα ( ουφ )

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια...! Ακολούθησα τις οδηγίες του βίντεο οδηγό για τη εγκατάσταση της 2.2.1 (
) .... Περνόντας μονάχα το .tar αρχείο μόνο σαν PDA και όταν τελειώνει το φλασάρισμα και διαλέγω reboot now ... το κινητό δεν πέρνει μπροστά! Το έχω αφήσει μέχρι και 20 λεπτά - μισή ώρα, μπάς και ήθελε λίγο χρόνο για να επανέλθει, και τίποτα!. Σημείωση, οτι είχα απενεργοποιήσει lagfix κλπ πρίν ... τι συμβένει;;;

 

το ειχα παθει και εγω οταν πηγα να βαλω 2,2,1 jpy απο 2,1 vodafone...τελικα εβαλα μια της wind που βρηκα 2,1 και καπακι την 2,2,1 και μια χαρα...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο... Αντώνη (TonyK) πρέπει να αλλάξεις το link που δίνεις... στο link του xda έχουν το mid-level update του Richtofen..

http://www.multiupload.com/PUSOOBQ8K5 είναι το σωστό link, που έχει 3 αρχεία.

 

Παρ'όλα αυτά, όταν το video έχει 3 αρχεία, εσύ βρίσκεις 1 μόνο, φλασάρεις κι ό,τι γίνει; :p

Αλεξανδρε εχεις δικιο !!!! αλλα τουλαχιστον δεν επρεπε καποιος να φλασαρει οταν βλεπει οτι λειπουν ολα τα αρχεια που λεει στο βιντεο.

θα μπορουσε να στειλει ενα μηνυμα και εδω και στο youtube και να ρωτησει πρωτα :).

 

Το Link το αλλαξα πλεον και στο youtube και ολα καλα.

Αλεξανδρε ποιο ειναι το password για την αποσυμπιεση για να το γραψω να το ξερουν ?

 

*Ευχαριστω πολυ :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Το Link το αλλαξα πλεον και στο youtube και ολα καλα.

Αλεξανδρε ποιο ειναι το password για την αποσυμπιεση για να το γραψω να το ξερουν ?

 

*Ευχαριστω πολυ :).

 

Το pass είναι samfirmware.com :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Αναβάθμιση Froyo 2.2
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...