Jump to content

[Galaxy S] Αναβάθμιση Froyo 2.2


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!!

Όλα καλά μέσω kies, τελικά δεν χρειάστηκε να κάνω restore το backup του Titanium που είχα κάνει....

Άρα froyo πλέον, καλά το home screen άλλαξε τελείως αλλά το ξανάστρωσα, οπως επισης και το home button το ρύθμισα σε ποιά οθόνη θα πηγαίνει....

Ένα μεγάλο πρόβλημα που ψάχνω λύση παντού αλλά μπα είναι ότι ειτε εισερχόμενο είτε εξερχόμενο μήνυμα ο αριθμός αποστολέα/παραλήπτη πάει και κάθεται και στο ιστορικό κλήσεων ή Αρχ.Κατ όπως αναφέρεται πια....οπότε σε παίρνουν ένα τηλ και σου στέλνουν 5 μηνύματα αυτομέτως η τελευταία κλήση είναι 6 αριθμούς πιο κάτω!!!

Αυτό δεν αλλάζει με το προβολή κατά....υπάρχουν επιλογες για πολλά άλλα εκτός από το "Όλες οι κλήσεις"?!?!?!?!

Κάτι αλλο που είδα είτε με Auto killer ειτε με Advanced Task killer η μνήμη έχει πέσει αισθητά περίπου στα 110 ΜΒ maximum εως 85 χωρίς να έχω εγκαταστήσει κάτι καινουριο μετά την αναβάθμιση....ενώ πριν έφτανα μέχρι και 140 ΜΒ αν τα εκανα ολα kill.....

Α ρε Samsung....μια δουλειά σωστή?

A ναι....ίσως η μπάρα στα δεξιά στις επαφές που εγινε επιτέλους ελληνική και το space που εναλλάσει τις γλώσσες λίγο εξυπνότερα από πριν.....

Αυτό φυσικά δεν συμβαίνει με οποιονδήποτε άλλόν Dialer εγκατασταθεί...anyways...αυτά.....αν κάποιος βρει κάτι....θενξ.....

Edited by pamarakos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φιλε μου δεν βρισκω το ποστ να το κανω παραθεση αλλα θα σου πω ενα πραγμα....το να εχεις σημερα που μιλαμε ακομα την JG1 ειναι σαν να προσπαθεις να αναψεις την φωτια με την τσακμακοπετρα (μην σου πω τριβη ξυλο με ξυλο αλλα θα το χοντρυνω πολυ:p) διαβασε καποιες καινουργιες εκδοσεις που εχουν βγει πχ αυτη που εχω στην υπογραφη μου,περασε την μεσω odin και θα δεις ενα αλλο κινητο σαν να εχεις αγορασει το Enterprize θα σου φανει απο την JG1.:lol:

Φιλε ioannis m το αρχικο ποστ ηταν δικο μου , τελικα δεν εμεινα στην JG1 αλλα μπηκα στον πειρασμο κ εβαλα την 2.2.1. Πολυ καλη εκδοση αλλα δεν ιχυει με τιποτα το παραδειγμα της συγκρισης που αναφερεις. Στην απλη καθημερινη χρηση ( κλησεις-μηνυματα - mail-internet ) δεν παρατηρησα καμμια διαφορα ( εκτος του flash). Kαλυτερη διαχειριση μνημης υπαρχει σιγουρα αλλα δεν συνηθιζω να εχω 10 εφαρμογες ανοιχτες , το lag στην συλληψη βιντεο εξακολουθει να υπαρχει. Ισα ισα που μου παρουσιαζει μια αργοπορια στο ανοιγμα της εκθεσης που δεν το ειχα πριν οπως κ το ζουμ στον default πλοηγο δεν ειναι οσο ομαλο ητανε!!!

Η διψα για κατι καινουριο πολλες φορες εμφανιζει συμπτωματα placebo σε πολλους απο εμας με αποτελεσμα ακομα κ μια απλη ενημερωση σε μια εφαρμογη να μας φανει πως εγινε η νυχτα μερα!!

Τες πα εγω καταθετω την δικια μου εμπειρια που λεει πως δεν ειχα ποτε προβλημα με την αρχεγονη JG1 ,για την 2.2.1 θετικοτατες εντυπωσεις μεχρι στιγμης αλλα ειδομεν...

Τελος να επαναλαβω πως τις περισσοτερες φορες καποιες κακογραμμενες εφαρμογες ειναι υπευθυνες για τις περισσοτερες ιδιοτροπιες του Galaxy.Διαβαζω μηνες τωρα ολα τα ποστ κ απορουσα πως εγω δεν ειχα τα προβληματα που ανεφεραν παιδια με πιο νεωτερες εκδοσες.

Λετε ο Γερμανος να μου ειχε δωσει καποια ''μαγειρεμενη''JG1 κ να μην το ξερα?:)

Link to comment
Share on other sites

Τελος να επαναλαβω πως τις περισσοτερες φορες καποιες κακογραμμενες εφαρμογες ειναι υπευθυνες για τις περισσοτερες ιδιοτροπιες του Galaxy.Διαβαζω μηνες τωρα ολα τα ποστ κ απορουσα πως εγω δεν ειχα τα προβληματα που ανεφεραν παιδια με πιο νεωτερες εκδοσες.

Λετε ο Γερμανος να μου ειχε δωσει καποια ''μαγειρεμενη''JG1 κ να μην το ξερα?:)

 

ετσι ακριβως...εγω στον γαλαξια μου δεν συνηθιζω να βαζω οτι εφαρμογη βρω και εχω απειροελαχιστα προβληματα ...μπορει να φταιει βεβαια οτι εχω το desire για πειραματοζωο :lol:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα,

Είμαι με 2.2 εδώ και ~20 μέρες και σκέφτομαι σοβαρά να πάω σε 2.2.1 αφού πλέον το τηλέφωνο μερικές φορές αργεί εκνευριστικά πολύ. π.χ πατάω επαφές και κάνει, μερικές φορές, 6-7 δευτερόλεπτα να εμφανίσει τον κατάλογο, ή μερικές φορές δεν σκρολάρει καθόλου ομαλά κι άλλα τέτοια.

 

Άφησα τη 2.2 τόσο καιρό γιατί στην αρχή, 1η βδομάδα, πήγαινε αρκετά καλά, όχι τόσο όσο με τη 2.1 αλλά καλά. Όμως τώρα η 2.1 παρ΄όλο που της λείπουν αρκετά ωραία πράγματα σε σχέση με τη 2.2 τη θυμάμαι πολύ πιο γρήγορη και άνετη έκδοση.

 

Επανέρχομαι λοιπόν σήμερα να ρωτήσω παιδιά που έχουν πάει σε 2.2.1 και την έχουν 2-3 βδομάδες φουλ χρήση, είναι ευχαριστημένοι ακόμα? Σε σχέση με τη 2.1 και 2.2 πως είναι?

 

και 2 ερωτήσεις που κάπου θα έχουν απαντηθεί αλλά δεν το βρίσκω ....

 

1. Αν πας σε 2.2.1 δεν γίνεται να γυρίσεις σε 2.2?

2. Έχω root στην 2.2 με superoneclick. Αν πάω σε 2.2.1 να το βγάλω πρώτα είναι να πάω όπως είμαι?

 

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

 

Επανέρχομαι λοιπόν σήμερα να ρωτήσω παιδιά που έχουν πάει σε 2.2.1 και την έχουν 2-3 βδομάδες φουλ χρήση, είναι ευχαριστημένοι ακόμα? Σε σχέση με τη 2.1 και 2.2 πως είναι?

 

και 2 ερωτήσεις που κάπου θα έχουν απαντηθεί αλλά δεν το βρίσκω ....

 

1. Αν πας σε 2.2.1 δεν γίνεται να γυρίσεις σε 2.2?

2. Έχω root στην 2.2 με superoneclick. Αν πάω σε 2.2.1 να το βγάλω πρώτα είναι να πάω όπως είμαι?

 

ευχαριστώ πολύ

 

Η 2.2.1 ειναι πολυ καλυτερη απο τις προηγουμενες εκδοσεις. Απο ολες τις αποψεις. Προχωρα αφοβα!

 

1. Γινεται.

2. Οπως εισαι.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Α-Π-Α-Ρ-Α-Δ-Ε-Κ-Τ-Ο το γιαουρτακι το μονο που αξιζει ειναι καλυτερη διαχειριση μνημης ραμ.Το εχω 4 μερες μονο αρνητικα εχω να πω.Ανωτερη η 2.1

 

Sent from my GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Α-Π-Α-Ρ-Α-Δ-Ε-Κ-Τ-Ο το γιαουρτακι το μονο που αξιζει ειναι καλυτερη διαχειριση μνημης ραμ.Το εχω 4 μερες μονο αρνητικα εχω να πω.Ανωτερη η 2.1

 

Sent from my GT-I9000

 

Μπορεις να πας σε 2.2.1 και να τελειωσουν ολα σου τα προβληματα. Εγγυηση βεβαια bye bye

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

που την βρισκουμε την 2.2.1?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. μετά την επίσημη 2.2 βλέπω την συσκευή σαν καινούρια. πόσο σας βγάζει στο quadrant? πάντως μάλλον έπρεπε να κάνω hard reset και όχι factory ωστε να σβηστεί ότι ....σαβούρα είχα βάλει.
galaxy s, Note 8
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχει κάποιος πρόβλημα με το kies? εχω win 7 kαι έχω δοκιμάσει Κies153 kai kies 2 βλέπουν και τα δυο τη συσκευη αλλά δεν μπορώ να κάνω backup τα τηλέφωνα. no response from device μου βγάζει. γνωρίζει καποιος τη λύση? έχω οfficeal froyo 2.2
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχει κάποιος πρόβλημα με το kies? εχω win 7 kαι έχω δοκιμάσει Κies153 kai kies 2 βλέπουν και τα δυο τη συσκευη αλλά δεν μπορώ να κάνω backup τα τηλέφωνα. no response from device μου βγάζει. γνωρίζει καποιος τη λύση? έχω οfficeal froyo 2.2
μην ασχολειστε ρε παιδια με αυτο το αχρηστο κατασκευασμα που λεγεται kies,για τις επαφες σου αν δεν τις εχεις ανεβασει σε google,μολις τις ανοιξεις πατα αριστερο πληκτρο και επελεξε εξαγωγη στην sd,θα σου δημιουργησει ενα αρχειο μεσω του οποιου με την αντιστροφη λειτουργια (δηλαδη,επαφες-αριστερο πληκτρο-εισαγωγη απο sd) θα μπορεις ανα πασα στιγμη να ξαναφορτωσεις τις επαφες σου στο τηλεφωνο
Link to comment
Share on other sites

Α-Π-Α-Ρ-Α-Δ-Ε-Κ-Τ-Ο το γιαουρτακι το μονο που αξιζει ειναι καλυτερη διαχειριση μνημης ραμ.Το εχω 4 μερες μονο αρνητικα εχω να πω.Ανωτερη η 2.1

 

Sent from my GT-I9000

 

Εγώ πάντως εχω παει σε custom rom και εχω βρει την υγειά μου:D!Αν δεν έχεις όρεξη να το ψάξεις ομως βάλε καλύτερα την 2.2.1 που λενε εδω στο forum.

Link to comment
Share on other sites

μην ασχολειστε ρε παιδια με αυτο το αχρηστο κατασκευασμα που λεγεται kies,για τις επαφες σου αν δεν τις εχεις ανεβασει σε google,μολις τις ανοιξεις πατα αριστερο πληκτρο και επελεξε εξαγωγη στην sd,θα σου δημιουργησει ενα αρχειο μεσω του οποιου με την αντιστροφη λειτουργια (δηλαδη,επαφες-αριστερο πληκτρο-εισαγωγη απο sd) θα μπορεις ανα πασα στιγμη να ξαναφορτωσεις τις επαφες σου στο τηλεφωνο

 

Συμφωνώ απόλυτα. Το Kies είναι ό,τι πιο άχρηστο και αναξιόπιστο έχω δει (και οι δυο εκδόσεις).

Εχω βάλει το My Phone Explorer ver1.8 (από εδώ ) που είναι free tool και έχω βρει την υγειά μου και στο συγχρονισμό (contacts, calendar) με Outlook και σε όλα. Το συστήνω ανεπιφύλακτα :)

Link to comment
Share on other sites

SOS παιδιά

 

Πριν από λίγο σύνδεσα το κινητό στο Kies και μου ζήτησε να κάνω αναβάθμιση την οποία και έκανα. Έγιναν όλα κανονικά, bootάρισε το κινητό και μου έδειξε την εικόνα με το S κτλ αλλά δεν είχα διαβάσει τον οδηγό (μιας και δεν μπήκα πρώτα εδώ να διαβάσω τι παίζει) και έτσι περίμενα 2-3 λεπτά και το έκλεισα βγάζοντας την μπαταρία μιας και θεώρησα ότι έχει κολήσει.

 

Εκτός από το παραπάνω τώρα διαβάζοντας είδα ότι δεν έπρεπε να έχω μέσα το lagfix και το root τα οποία όπως καταλαβαίνετε τα είχα μέσα όταν έκανα την αναβάθμιση.

 

Όπως καταλάβατε τα έκανα όλα λάθος!!!!

 

Τώρα το κινητό ανήγει, φτάνει στο S και μετά από λίγη ώρα σβήνει η οθόνη ενώ παραμένουν ανοιχτά τα 2 κουμπιά (επιστροφή κ μενού) δεξιά κ αριστερά. Το έχω αφήσει ανηχτό έτσι 15 λετπά και το μόνο που κάνει είναι να κάνει μία δόνηση κάθε 1 λετπό περίπου.

 

Όταν δοκίμασα να μπω σε download mode με τα τρία κουμπιά μπήκα.

 

ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ για να σώσω το κινητό μου????

Edited by Lazaros32
Link to comment
Share on other sites

'Εκανα τελικά ένα hard reset και όλα καλά εκτός από το ότι ούτε με το MyBack up Pro δεν επανήρθαν όλα τα app που είχα εγκατεστημένα. καμία ιδέα για αυτό?
Link to comment
Share on other sites

'Εκανα τελικά ένα hard reset και όλα καλά εκτός από το ότι ούτε με το MyBack up Pro δεν επανήρθαν όλα τα app που είχα εγκατεστημένα. καμία ιδέα για αυτό?

 

Περασε συμφωνα με τους οδηγους εδω μεσα την 2.2.1 και θα εισαι ενταξη.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι ευκολο μπορείς να μου πεις που είναι? Εδώ : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=283153 ή κάπου αλλού?

 

Αν είναι αυτή που ακυρώνει την εγγύηση μάλλον δεν θα την κάνω

 

Μήπως εάν απλά κάνω root και lagfix θα μπορώ να επαναφέρω κανονηκά το backup?

Edited by Lazaros32
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι ευκολο μπορείς να μου πεις που είναι? Εδώ : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=283153 ή κάπου αλλού?

 

Αν είναι αυτή που ακυρώνει την εγγύηση μάλλον δεν θα την κάνω

 

Μήπως εάν απλά κάνω root και lagfix θα μπορώ να επαναφέρω κανονηκά το backup?

 

Mε root ναι θα μπορείς να επανεφέρεις τις εφαρμογές σου.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Aυτο εδω που γραφεις....

Αν είναι αυτή που ακυρώνει την εγγύηση μάλλον δεν θα την κάνω

 

Ειναι το ιδιο και το αυτο με το να βαλεις ενα αλλο firmware απο αλλη χωρα...

Μήπως εάν απλά κάνω root και lagfix θα μπορώ να επαναφέρω κανονηκά το backup?

 

Με λιγα λογια,με root και lagfix εισαι ΚΑΡΑεκτος εγγυησης,οποτε κανε το καλο και πετα του μεσα την 2.2.1 και θα μας ευχαριστεις μετα.;)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ενα λινκ γιατι δεν το βρισκω?Το εχεις δοκιμασει?δουλευει ενταξει?

 

Εγώ που το έχω αυθεντικό, που το είχα πάρε απο την cosmote μου έχει το update εδώ: http://www.mlsdestinator.gr/lounge/update-software.html

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Αναβάθμιση Froyo 2.2
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...