Jump to content

[Galaxy S] Αναβάθμιση Froyo 2.2


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω για την αμμεση απαντηση.....ναι μου αρεσει που τωρα με την 2.1 παει γρηγορα ..και αθτο δεν θα ηθελα ντο χασω....και εγω υπερ της αναβαθμισης ειμαι αλλα επειδη βλεπω οι πολλοι εχουν προβληματα για αυτο ρωταω.....αν συνολικα αξιζει ή οχι.....μακαρι να βγαλουν καποια στιγμη και την 2.3

 

οποια και να βαλεις ειναι καλυτερη της 2.1 απλως η 2.2.1 ειναι και η καλυτερη γενικα λογικο κιολας εφοσον ειναι η τελευταια :p απλως με την 2.2 δεν χανεις εγγυηση ενω με την 2.2.1 χανεις γιατι ειναι ολανδικη οποτε εσυ αποφασιζεις :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω για την αμμεση απαντηση.....ναι μου αρεσει που τωρα με την 2.1 παει γρηγορα ..και αθτο δεν θα ηθελα ντο χασω....και εγω υπερ της αναβαθμισης ειμαι αλλα επειδη βλεπω οι πολλοι εχουν προβληματα για αυτο ρωταω.....αν συνολικα αξιζει ή οχι.....μακαρι να βγαλουν καποια στιγμη και την 2.3

 

Αν και δεν έχω εμπειρία με τη 2.1 γιατί μόλις το πήρα έκανα αμέσως upgrade σε 2.2, δεν έχω προβλήματα με τη 2.2. Λογικά η 2.2.1 θα είναι καλύτερη, η 2.3 ακόμα περισσότερο κοκ. Νομίζω ότι στην περίπτωσή μας το λογικό είναι να ακολουθήσουμε τις αναβαθμίσεις.

Ενα καλό functionality που είδα στη 2.2 είναι ότι μόλις ανοιγεις τις επαφές έχει έτοιμη τη μπάρα αναζήτησης και δεν χρειάζεται να πατήσεις στις "επιλογές" και να διαλέξεις "αναζήτηση". Επίσης στο δικό του πληκτρολόγιο αλλάζει γλώσσα γραφής (αγγλικά-ελληνικά) απλά σύροντας το space bar και όχι με διάφορα κόλπα που έπρεπε να κάνεις στη 2.1 ;)

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους.....πηγα να κανω κα ιεχω χαμηλη μπαταρια ..αχααχα...περιμενω να φορτισει κα ιτην κανω.....

 

Η αναβθμιση εγινε μια χαρα......ενα προβλημα μονο...ενω στα μνμτα εχω μεθοδο εισαγωγξς ελληνικα - Αγγλικα...εχει default τα αγγλικα και πρεπει να τα αλλαζω συνεχεια

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Στο XDA χτες διαβασα πως τα reset [factory/hardware] πρεπει να γινονται πριν το φλασαρισμα καποιου firmware. Ειναι αντιθετο με αυτο που διαβασα στον οδηγο του tyxerakia, αλλα μηπως τελικα ετσι πρεπει να γινεται και οχι μετα το φλασαρισμα;
Link to comment
Share on other sites

Στο XDA χτες διαβασα πως τα reset [factory/hardware] πρεπει να γινονται πριν το φλασαρισμα καποιου firmware. Ειναι αντιθετο με αυτο που διαβασα στον οδηγο του tyxerakia, αλλα μηπως τελικα ετσι πρεπει να γινεται και οχι μετα το φλασαρισμα;

Ισχυει για να "κατσει" καλυτερα το νεο λειτουργικο σε καθαρη μνημη χωρις σκουπιδια απο προηγουμενα firmwares.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να αφαιρέσουμε τις 4 Ολλανδικές εφαρμογές που εχει το κινητό μετά την αναβάθμιση σε 2.2.1 ??Πρέπει να εγκαταστήσω κάποιο πρόγραμμα?
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να αφαιρέσουμε τις 4 Ολλανδικές εφαρμογές που εχει το κινητό μετά την αναβάθμιση σε 2.2.1 ??Πρέπει να εγκαταστήσω κάποιο πρόγραμμα?

 

Πρέπει να είσαι root... μετά τις σβήνεις απλά από το /system/app με adb, ή με root explorer.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Εγω τελικα μετα απο καποια flashαρισματα πριν βγει η 2.2 ξαναγυρισα στην μαμα JG1 εδω κ καιρο περιμενοντας την επισημη αναβαθμισηηηηηηη.!!! Επειδη ομως δυσκολευομαι να βρω προβλημα σοβαρο στο τηλεφωνο μου κ διαβαζοντας τα ποστ των παιδιων μαλλον δεν θα παρω το γιαουρτακι που περιμεναμε τοσο καιρο! Κ δεν ειμαι απλός χρηστης βεβαια για να ειμαι ''τυφλος''!!! Χρησιμοποιω mail , wifi , internet , 3g καθως k πλοηγηση που κ που! Επισης εχω καμμια 40αρια εφαρμογες κ ειμαι φυσικα root απο την πρωτη στιγμη. Τα διαφορα lagfix τα δοκιμασα αλλα περαν του γνωστου benchmark δεν ειδα καποια αισθητη διαφορα οποτε πηραν δρομο. Κλασσικα autokiller k τιποτε αλλο!!! Με ενοχλει ο αγγλικη αλφαβητος βεβαια στις επαφες αλλα ...ε....το συνηθισα πλεον!!! Επισης καταλαβα πως τα προβληματα που αναφερουν καποια παιδια εδω αρκετες φορες δεν εχουν να κανουν με την εκαστοτε rom αλλα με τις εφαρμογες που εχουν εγκαταστησει! JG1 λοιπον ... κ παλι JG1 μεχρι να με πεισει καποια νεα rom πως αξιζει να ξανασεταρω το τηλεφωνο μου απο την αρχη. Σταματησα να εχω τετοιες φιλοδοξιες γιατι μονο απογοητευση εχουμε εισπραξει μεχρι τωρα απο τον Σεπτεμβριο που περιμεναμε το yople!!!

+1!!!!!!!!!!!!

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στο XDA χτες διαβασα πως τα reset [factory/hardware] πρεπει να γινονται πριν το φλασαρισμα καποιου firmware. Ειναι αντιθετο με αυτο που διαβασα στον οδηγο του tyxerakia, αλλα μηπως τελικα ετσι πρεπει να γινεται και οχι μετα το φλασαρισμα;

 

Και εγω θεορω οτι ειναι πολυ λογικο να κανεις τα ρεσετ και πριν και μετα το φλασαρισμα για να κατσει καλα η ρομ.Αυτο μαλλον θα κανω και εγω το σαβατοκυριακο που θα παω στην επισημη 2.2

 

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγω θεορω οτι ειναι πολυ λογικο να κανεις τα ρεσετ και πριν και μετα το φλασαρισμα για να κατσει καλα η ρομ.Αυτο μαλλον θα κανω και εγω το σαβατοκυριακο που θα παω στην επισημη 2.2

 

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Εχουμε πει αρκετες φορες εδω οτι το hard reset ειναι καλο να γινεται πριν αλλα και μετα το φλασαρισμα. Ειναι η αρχη και το τελος δηλαδη της διαδικασιας.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

+1!!!!!!!!!!!!

Φιλε μου δεν βρισκω το ποστ να το κανω παραθεση αλλα θα σου πω ενα πραγμα....το να εχεις σημερα που μιλαμε ακομα την JG1 ειναι σαν να προσπαθεις να αναψεις την φωτια με την τσακμακοπετρα (μην σου πω τριβη ξυλο με ξυλο αλλα θα το χοντρυνω πολυ:p) διαβασε καποιες καινουργιες εκδοσεις που εχουν βγει πχ αυτη που εχω στην υπογραφη μου,περασε την μεσω odin και θα δεις ενα αλλο κινητο σαν να εχεις αγορασει το Enterprize θα σου φανει απο την JG1.:lol:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Επανέρχομαι μιας και εγκατέστησα σε ένα galaxy s το froyo αλλά το πρόβλημα με τα εισερχόμενα sms δε λύθηκε.

 

Ας υποθέσουμε ότι το κινητό κλείνει στις 23.00 και ένα sms, του αποστέλλεται στις 23.10. Όταν ανοίξω το κινητό (πχ την επομένη το πρωί) η μόνη πληροφορία που έχω για το μήνυμα είναι η ώρα που ελήφθη, που είναι βέβαια η ώρα που άνοιξα το κινητό. Ακόμα και όταν επιλέγω το μήνυμα και έπειτα την προβολή στοιχείων μηνύματος, δεν παίρνω την επιπλέον πληροφορία που είναι η ώρα αποστολής του μηνύματος δηλαδή 23.10, πράγμα που υπήρχε στο προηγούμενο μη "έξυπνο" κινητό.

 

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω για να πάρω και αυτή την πληροφορία;

 

Πρέπει να εγκαταστήσω κάποιο πρόγραμμα για sms που να δίνει και αυτή την πληροφορία;

Προς το παρόν δεν έχω εγκαταστήσει κάτι και χρησιμοποιώ το πρόγραμμα που είναι ενσωματωμένο στο λειτουργικό.

 

Ευχαριστώ

 

Βάλε απο τo emarket to SMS Timestamper και είσαι έτοιμος....λίγο ψάξιμο στο google σε site του εξωτερικού και βρίσκεις την άκρη σχεδόν πάντα....:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!

Θέλω να κάνω την αναβάθμιση μέσω του kies αφού βγήκε τελικά επιτέλους, οι εφαρμογές και τα δεδομένα χάνονται;

Οκ έχω εγκατεστημένο το Titanium Backup και θα κάνω ένα backup από τα πάντα (εφαρμογές και δεδομένα συστήματος) σε περίπτωση που κάτι πάει στραβα, αλλά υπό κανονικές συνθήκες οι εφαρμογές χάνονται;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!

Θέλω να κάνω την αναβάθμιση μέσω του kies αφού βγήκε τελικά επιτέλους, οι εφαρμογές και τα δεδομένα χάνονται;

Οκ έχω εγκατεστημένο το Titanium Backup και θα κάνω ένα backup από τα πάντα (εφαρμογές και δεδομένα συστήματος) σε περίπτωση που κάτι πάει στραβα, αλλά υπό κανονικές συνθήκες οι εφαρμογές χάνονται;

Ευχαριστώ

 

δεν χάνονται οι εφαρμογές και τα δεδομένα, αλλά το κινητό ίσως καθυστερεί/κολάει λίγο μετά το update γιαυτό καλό είναι να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (πριν και) μετά το update και μετά κάνεις restore με το titanium backup, γιαυτό κράτα Backup... :)

Link to comment
Share on other sites

δεν χάνονται οι εφαρμογές και τα δεδομένα, αλλά το κινητό ίσως καθυστερεί/κολάει λίγο μετά το update γιαυτό καλό είναι να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (πριν και) μετά το update και μετά κάνεις restore με το titanium backup, γιαυτό κράτα Backup... :)

 

Αν κάνω επαναφορά εργοστ ρυθμίσεων δε θα χαθεί και το Titanium Backup?

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω επαναφορά εργοστ ρυθμίσεων δε θα χαθεί και το Titanium Backup?

 

Το ξανακατεβαζεις απο το market και εισαι μια χαρα. Θα αναγνωρισει το φακελο που κρατησες το backup σου και θα τα επαναφερει ολα.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Το ξανακατεβαζεις απο το market και εισαι μια χαρα. Θα αναγνωρισει το φακελο που κρατησες το backup σου και θα τα επαναφερει ολα.

 

Root ομως στο froyo για να δουλέψει το titanium?

Link to comment
Share on other sites

Root ομως στο froyo για να δουλέψει το titanium?

 

Πρωτη σελιδα hacks/root/βελτιωσεις κλασσικα.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

λοιπον,προσπαθω να κανω την αναβαθμιση μεσω kies και φυσικα ουτε που αναγνωριζει το τηλεφωνο.

τι να κανω ρε παιδια,κριμα που δεν εχει επιλογη για αναβαθμιση απευθειας μεσω wifi.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον,προσπαθω να κανω την αναβαθμιση μεσω kies και φυσικα ουτε που αναγνωριζει το τηλεφωνο.

τι να κανω ρε παιδια,κριμα που δεν εχει επιλογη για αναβαθμιση απευθειας μεσω wifi.

 

Οδηγοι για νεους χρηστες πρωτη σελιδα μπας και καταφερεις να φτιαξεις το kies με καποια απο τις μεθοδους. Αλλιως κανε μια αναζητηση εδω γιατι πριν λιγες ημερες ενας φιλος (δεν θυμαμαι ποιος) ανεβασε σε zip την JPH. Κατεβασε την και την περνας μεσω odin.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

βασικα δε θα ηθελα κατι παραπανω απο την μαμα συνδεση.

καταφερα και το συνδεσα με το pc ομως και παλι το kies δε το βλεπει ενω στο κινητο μου χει βγαλει την λειτουργια usb κι αν θελω να εξελθω απο το Kies να πατησω το μεσαιο πληκτρο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

βασικα δε θα ηθελα κατι παραπανω απο την μαμα συνδεση.

καταφερα και το συνδεσα με το pc ομως και παλι το kies δε το βλεπει ενω στο κινητο μου χει βγαλει την λειτουργια usb κι αν θελω να εξελθω απο το Kies να πατησω το μεσαιο πληκτρο.

 

Αν θελεις δοκιμασε να το απεγκαταστησεις τελειως (ειχε ποσταρει ο τυχερακιας ενα removing tool πριν λιγες σελιδες στο hacks/root θεμα) και να το εγκαταστησεις ξανα. Και με οdin να το περασεις δεν εχει καμια διαφορα στο τελικο αποτελεσμα παντως. Εκτος απο τα δεδομενα σου που θα χρειαστει να τα ξαναπερασεις. Αλλιως αναγκαστικα θα καθεσαι να παλευεις με το τραγικοτατο προγραμμα που λεγεται kies.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με την 2. 2 εχω ενα θεμα στο wifi. Βγαζει error. Πρεπει να το ανοιγοκλεισω καμποσες φορες μεχρι να ενεργοποιηθει. Τι μπορει να φταιει;

 

Sent from my GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

και μενα μου το κάνει μερικές φορές όταν πάω να το απενεργοποιήσω από την πάνω μπάρα.

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Αναβάθμιση Froyo 2.2
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...