Jump to content

[Galaxy S] Αναβάθμιση Froyo 2.2


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά έκανα κι εγώ την αναβάθμιση και όλα κυλούσαν κανονικά μέχρι που τελείωσε η διαδικασία και το κινητό έκανε μόνο του reboot. Από εκεί και μετά αφού δείξει το σηματάκι galaxy S σβήνει η οθόνη και το κινητό δονεί μία φορά και μετά από μερικά δευτερόλεπτα τρεις φορές και αυτό το κάνει συνέχεια χωρίς ποτέ να μπαίνει στην homescreen.

 

Καμιά ιδέα πως να το επαναφέρω στη ζωή χωρίς να χρειαστεί να το στείλω στην αντιπροσωπία;

 

Το κινητό είχε την JM1/JM2 και ήταν rooted, επίσης δεν λειτουργούσε και ο συνδυασμός των τριών πλήκτρων

 

Εβγαλες το lagfix που ειχες πιο πριν μεσα? Η απαντηση κατα 90% ειναι οχι...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλες το lagfix που ειχες πιο πριν μεσα? Η απαντηση κατα 90% ειναι οχι...

η απάντηση είναι 100% όχι...

τώρα τι κάνω;

In Trance We Trust
Link to comment
Share on other sites

συνδεεις το κινητο ως συσκευη αποθηκευσης με τον υπολογιστη, και μετα πετας το αρχειο αυτο μεσα στην sd το κινητου, οχι μεσα σε καποιο φακελο

 

ετσι το εκανα μεχρι τωρα και ενω δειχνει οτι προχωραει.....βγαζει μετα σφαλμα. τι φταιει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μπορεί κάποιος να μου απάντηση άμα βάλω την αγγλική ρομ το τηλέφωνο θα είναι όλο στα αγγλικά sos
Link to comment
Share on other sites

η απάντηση είναι 100% όχι...

τώρα τι κάνω;

 

Γιατι φιλε μου? Ρε παιδια τι αλλο να κανουμε πλεον? Το εγρααψα και πριν λιγες σελιδες...Και δεν εχεις και το συνδυασμο των 3 πληκτρων. Συγγνωμη τωρα φιλε μου αλλα ποιος φταιει? Δεν θελω τωρα να σου τα λεω αυτα και δεν βοηθανε και πουθενα, αλλα σου τα ψελνω φιλικα για να ακουνε ολοι. Τωρα πρεπει να μπεις αναγκαστικα σε download mode μην το στελνεις αντιπροσωπεια, σωζεται ανετα το κινητο. Ο τροπος ειναι να βρεις ενα usb jig και να μπεις σε download mode για να ξαναφλασαρεις μια ρομ. Απο που εισαι? Αν εισαι απο Αθηνα η Θεσσαλονικη σιγουρα καποιο παιδι θα βρεθει σαν αλλος Αγιος Βασιλης να σου δανεισει το δικο του και να σωσεις τη συσκευη σου.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Γιατι φιλε μου? Ρε παιδια τι αλλο να κανουμε πλεον? Το εγρααψα και πριν λιγες σελιδες...Και δεν εχεις και το συνδυασμο των 3 πληκτρων. Συγγνωμη τωρα φιλε μου αλλα ποιος φταιει? Δεν θελω τωρα να σου τα λεω αυτα και δεν βοηθανε και πουθενα, αλλα σου τα ψελνω φιλικα για να ακουνε ολοι. Τωρα πρεπει να μπεις αναγκαστικα σε download mode μην το στελνεις αντιπροσωπεια, σωζεται ανετα το κινητο. Ο τροπος ειναι να βρεις ενα usb jig και να μπεις σε download mode για να ξαναφλασαρεις μια ρομ. Απο που εισαι? Αν εισαι απο Αθηνα η Θεσσαλονικη σιγουρα καποιο παιδι θα βρεθει σαν αλλος Αγιος Βασιλης να σου δανεισει το δικο του και να σωσεις τη συσκευη σου.

 

Τέλεια, αυτό μας έλειπε χριστουγεννιάτικα...

Τέλος πάντων, τα' θελα και τα 'παθα... από Καβάλα είμαι, αν κανένας καλός χριστιανός έχει το usb jig και δε βαριέται ας μου στείλει μήνυμα να βρεθούμε (κερνάω και μελομακάρονο!) διαφορετικά θα πάει στην αντιπροσωπία. Το θέμα είναι ότι την πρώτη εβδομάδα του Ιανουαρίου φεύγω εξωτερικό και δεν ξέρω αν θα το έχει έτοιμο η αντιπροσωπία...

In Trance We Trust
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια, αυτό μας έλειπε χριστουγεννιάτικα...

Τέλος πάντων, τα' θελα και τα 'παθα... από Καβάλα είμαι, αν κανένας καλός χριστιανός έχει το usb jig και δε βαριέται ας μου στείλει μήνυμα να βρεθούμε (κερνάω και μελομακάρονο!) διαφορετικά θα πάει στην αντιπροσωπία. Το θέμα είναι ότι την πρώτη εβδομάδα του Ιανουαρίου φεύγω εξωτερικό και δεν ξέρω αν θα το έχει έτοιμο η αντιπροσωπία...

Ειλικρινα στεναχωριεμαι με τετοιες καταστασεις,γι αυτο γ@μ#το φωναζουμε και λεμε προσεξτε με τα φλασαρισματα και διαβαστε πριν το κανετε!!

μεσ τις γιορτες τωρα..τι να πω,ειναι πικρα :(

οπως ειπε και ο Παναγιωτης σωζεται,αλλα..αλλα!!!

ο @jimacid δεν ειναι ρε παιδια απο θεσσαλονικη η κανω λαθος?ειχε usb jig

Link to comment
Share on other sites

Παιδιλά έχω jg1 αν κάνω το registry patch για να αναβαθμίσω με χάκεμα, θα έχει κάποια διαφορά με το να περιμένω την αναβάθμιση κανονικά; Όχι ότι πιστεύω ότι θα έρθει ποτέ....
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα στεναχωριεμαι με τετοιες καταστασεις,γι αυτο γ@μ#το φωναζουμε και λεμε προσεξτε με τα φλασαρισματα και διαβαστε πριν το κανετε!!

μεσ τις γιορτες τωρα..τι να πω,ειναι πικρα :(

οπως ειπε και ο Παναγιωτης σωζεται,αλλα..αλλα!!!

ο @jimacid δεν ειναι ρε παιδια απο θεσσαλονικη η κανω λαθος?ειχε usb jig

 

Αν δε πάθεις δε θα μάθεις...

Βρήκα έναν οδηγό για να φτιάξω το usb jig και μπορώ να βρω τα υλικά. Θα προσπαθήσω αύριο να το κατασκευάσω και βλέπουμε...

Ευχαριστώ πάντως για τις απαντήσεις σας.

Καλές γιορτές :)

In Trance We Trust
Link to comment
Share on other sites

Αν δε πάθεις δε θα μάθεις...

Βρήκα έναν οδηγό για να φτιάξω το usb jig και μπορώ να βρω τα υλικά. Θα προσπαθήσω αύριο να το κατασκευάσω και βλέπουμε...

Ευχαριστώ πάντως για τις απαντήσεις σας.

Καλές γιορτές :)

 

για δωσε λινκ για usb jig..???

LG G4
Link to comment
Share on other sites

δεν δείχνει τίποτα....απλά ο ανθρωπάκος με το do not turn off target....

 

PS το μηνυμα που μου γραφει επακριβως ειναι

 

failed to convert to upgrade mode. please try again later

 

τελικά βρέθηκε η λύση...

 

έκανα και μια δευτερη προσπάθεια χωρίς αποτέλεσμα.

Στη συνέχεια έκανα reset factory data, ξαναπροσπάθησα, πάλι τίποτα...

Τελικά έβαλα kies στο φορητό με win7 32, και η αναβάθμιση ολοκληρώθηκε επιτυχώς. Αρχικα δοκίμαζα σε υπολογιστη με win7 64 και δεν μπορουσα να αναβαθμιστώ. Προφανώς κάτι στράβωσε στο kies και δεν με ηθελε. Τέλος καλό όλα καλα λοιπόν

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια, αυτό μας έλειπε χριστουγεννιάτικα...

Τέλος πάντων, τα' θελα και τα 'παθα... από Καβάλα είμαι, αν κανένας καλός χριστιανός έχει το usb jig και δε βαριέται ας μου στείλει μήνυμα να βρεθούμε (κερνάω και μελομακάρονο!) διαφορετικά θα πάει στην αντιπροσωπία. Το θέμα είναι ότι την πρώτη εβδομάδα του Ιανουαρίου φεύγω εξωτερικό και δεν ξέρω αν θα το έχει έτοιμο η αντιπροσωπία...

 

Πω ρε φιλε γκαντεμια εγω σπουδαζω στην Ξανθη, θα βρισκομασταν και θα στο δινα αλλα τωρα ηρθα για Χριστουγεννα Κοζανη. Δεν δοκιμαζεις να ποσταρεις και στο κεντρικο μηπως βρεις κανενα απο Καβαλα? Απο το κεντρικο service υπολογιζε πανω απο 2 βδομαδες. Ειναι και γιορτες τωρα οποτε δεν ειναι εφικτη λυση. Αν εχεις λιγες γνωσεις απο ηλεκτρολογικα παντως και πιανει και λιγο το χερι σου μπορεις να δοκιμασεις να φτιαξεις ενα.

 

Κριμα φιλε, συγγνωμη κιολας για πριν, αλλα δεν μπορω να βλεπω τετοιες περιπτωσεις, ειναι πραγματικα κριμα, ενω το εχουμε γραψει λιγα ποστ πιο πριν. Πανε τσαμπα χαμενα τα κινητα, οχι τιποτα αλλο. Παρολα αυτα εχω γραψει καποιες αλχημειες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3405496#post3405496

 

Δοκιμαε μπας και πετυχουμε τιποτα

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα στεναχωριεμαι με τετοιες καταστασεις,γι αυτο γ@μ#το φωναζουμε και λεμε προσεξτε με τα φλασαρισματα και διαβαστε πριν το κανετε!!

μεσ τις γιορτες τωρα..τι να πω,ειναι πικρα :(

οπως ειπε και ο Παναγιωτης σωζεται,αλλα..αλλα!!!

ο @jimacid δεν ειναι ρε παιδια απο θεσσαλονικη η κανω λαθος?ειχε usb jig

 

φιλε μου απο θεσσαλονικη ειναι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου απο θεσσαλονικη ειναι

 

Απο Θεσσαλονικη ειναι αλλα ειχε πει θα φυγει διακοπες για λιγες μερες. Του ειχα στειλει ενα Pm και δεν εχει απαντησει εδω και μερες οποτε εικαζω οτι θα λειπει δυστυχως...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Απο Θεσσαλονικη ειναι αλλα ειχε πει θα φυγει διακοπες για λιγες μερες. Του ειχα στειλει ενα Pm και δεν εχει απαντησει εδω και μερες οποτε εικαζω οτι θα λειπει δυστυχως...

 

ναι εχει παει στο εξωτερικο θα ερθει σε καμια 10 μερες και το ξερω γιατι μου εστειλε εμενα το τελευταιο usb jig

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω και εγω την jpa του τυχερακια και θελω την σημερινη εαν το κανω με το kies registry θα γινει να περασω την σημερινη rom JPH??????????:):):):):)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

ειδα τις οδηγιες απο το λινκ που εδωσες,δεν ειχα ασχοληθει γιατι σε μενα δουλευει ο συνδιασμος,οταν πας να παρεις αντισταση παρε η μια 300κ + 1κ αλλιως 3χ100 +1κ ,να προσεξεις επειδη οι αντιστασεις εμποριου εχουν αρκετα μεγαλες ανοχες για την περιπτωση,να ζητησεις αντιστασεις με την μικροτερη ανοχη,βιομηχανικες καλυτερα στο 1/4 w,ευκολο ειναι,λιγο προσοχη να μην σου σταξει κολληση και γινει βραχυκυκλωμα

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. Μόλις πέρασα την ελληνική froyo.Αν και είναι λίγο πιο αργή από τις τελευταίες 2,2,1 σε γενικές γραμμές εγώ είμαι ικανοποιημένος. Έχω όμως παρατηρήσει και ένα προβληματάκι. Όταν μπαίνω στις επαφές μου η μπάρα που επιτέλους έγινε με ελληνικά γράμματα στα δεξιά της οθόνης δεν έχει και τα 24 γράμματα της αλφαβήτου π.χ ξεκινάει Α,Β μετά έχει μια τελεία.. Δ και συνεχίζει με αυτόν τον τρόπο.

Συμβαίνει και σε άλλους;

Link to comment
Share on other sites

ειδα τις οδηγιες απο το λινκ που εδωσες,δεν ειχα ασχοληθει γιατι σε μενα δουλευει ο συνδιασμος,οταν πας να παρεις αντισταση παρε η μια 300κ + 1κ αλλιως 3χ100 +1κ ,να προσεξεις επειδη οι αντιστασεις εμποριου εχουν αρκετα μεγαλες ανοχες για την περιπτωση,να ζητησεις αντιστασεις με την μικροτερη ανοχη,βιομηχανικες καλυτερα στο 1/4 w,ευκολο ειναι,λιγο προσοχη να μην σου σταξει κολληση και γινει βραχυκυκλωμα

 

Θα ρωτήσω στο κατάστημα που πουλάει τις αντιστάσεις αν μπορεί να μου το φτιάξει ο "μάστορας", διαφορετικά θα το προσπαθήσω μόνος. Δεν φαίνεται δύσκολο αλλά θέλει προσοχή. Έχω ένα micro usb B καλώδιο της Nokia το οποίο θα θυσιαστεί στο βωμό για το Galaxy. Τώρα που το σκέφτομαι θα ρωτήσω αν έχει ξεχωριστό micro usb B βυσματάκι μόνο του, σαν ανταλλακτικό, μήπως δε χρειαστεί να καταστρέψω το καλώδιο.

In Trance We Trust
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εγώ πλέον απελπίστηκα!!! Με jg1 δεν έχω άλλο την υπομονή να περιμένω για επίσημη αναβάθμιση!!! Αύριο διαβάζω προσεκτικά οδηγίες και φλασάρω την 2.2.1. Γέρασα να τους περιμένω!!! :mad:

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με το froyo απλά χρειάζεται το lagfix του νομίζω! Αν δεν κάνω λάθος υπάρχει και το Voodoo και το OCLF για froyo. Έχει δοκιμάσει κάποιο κανένας σας να πάρουμε μια ιδέα για το πιο είναι καλύτερο;
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με το froyo απλά χρειάζεται το lagfix του νομίζω! Αν δεν κάνω λάθος υπάρχει και το Voodoo και το OCLF για froyo. Έχει δοκιμάσει κάποιο κανένας σας να πάρουμε μια ιδέα για το πιο είναι καλύτερο;

 

Δεν θελω να σε στενοχωρησω αλλα βαλε 2.2.1

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εγώ πλέον απελπίστηκα!!! Με jg1 δεν έχω άλλο την υπομονή να περιμένω για επίσημη αναβάθμιση!!! Αύριο διαβάζω προσεκτικά οδηγίες και φλασάρω την 2.2.1. Γέρασα να τους περιμένω!!! :mad:

 

Πάντως αν κατεβάσεις το kies patcher είναι πραγματικά θέμα ενός κλικ να πάρεις την ελληνικη 2.2.

 

ΥΓ: Αντίστοιχα και την jpy (2.2.1) τώρα που το σκέφτομαι!:p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Αναβάθμιση Froyo 2.2
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...