Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

8 ευρω το εχει.

 

Που εχεις βρει το γνησιο καπακι 8€; Εγω μονο (πολυ) πιο ακριβο το εχω βρει!

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Οπότε σε περίπτωση που δω οτι δε πάει άλλο θα το κάνω με αυτό το τρόπο.

 

Δε χανεις τιποτα να κανεις ρουτ.Μπορει με μερικα εργαλεια μετα και αφαιρεση εφαρμογων να βελτιωσεις τις επιδοσεις του.

Link to comment
Share on other sites

Που εχεις βρει το γνησιο καπακι 8€; Εγω μονο (πολυ) πιο ακριβο το εχω βρει!

 

στην αντιπροσωπεια που ειχα ρωτησει τοσο μου ειχαν πει..

Link to comment
Share on other sites

Δε χανεις τιποτα να κανεις ρουτ.Μπορει με μερικα εργαλεια μετα και αφαιρεση εφαρμογων να βελτιωσεις τις επιδοσεις του.

 

αν κανω ροοτ τωρα που το εχω στησει θα επανελθει παλι στην εργοστασιακη κατασταση?γιατι με το superoneclick στη 2.3 ολα οταν οπως το ειχα στησει.τωρα επειδη μπλεκει με nvflash λεω μηπως γινει κανενα περιεργο.

Link to comment
Share on other sites

στην αντιπροσωπεια που ειχα ρωτησει τοσο μου ειχαν πει..

 

Φίλε στείλε μου την οδό της αντιπροσωπίας..

Link to comment
Share on other sites

Απλώς να επιβεβαιώσω τα λεγόμενα του φίλου παραπάνω. Εδώ και 3 ημέρες το γύρισα και εγώ σε Django Manouche με Kovalski Kernel και είδα το τηλ. να μεταμορφώνεται. Η official είχε καταντήσει απελπισία στο κόλλημα και στην καθυστέρηση. Πλέον το τηλ. με εγκατεστημένες περισσότερες εφαρμογές από ότι είχα προηγουμένως, απλά πετάει . . .

 

Δώστε κάποιος λινκ, γιατί το ψήνω και εγώ να το γυρίσω σε custom. Δε πάει άλλο με την official! Για backup αν κάνω με Titanium (έχω root) αντίγραφα των εφαρμογών χρήστη και των δεδομένων του συστήματος είμαι καλυμμένος; Αν τα περάσω μετά στην custom Θα εχω πρόβλημα;

Edited by kdami4
Link to comment
Share on other sites

Δώστε κάποιος λινκ, γιατί το ψήνω και εγώ να το γυρίσω σε custom. Δε πάει άλλο με την official! Για backup αν κάνω με Titanium (έχω root) αντίγραφα των εφαρμογών χρήστη και των δεδομένων του συστήματος είμαι καλυμμένος; Αν τα περάσω μετά στην custom Θα εχω πρόβλημα;

 

Βάλε DjangoManouche να καταλάβεις την συσκευή...!!!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Βάλε DjangoManouche να καταλάβεις την συσκευή...!!!;)

 

Θέλω να το κάνω αλλά έχω χαθεί στα ποστς. Έχω κατεβάσει DjangoManoucheX1.3_30A.zip και AIO-P990-ToolKit_v4.0.exe. Προσπαθώ να καταλάβω τι βήματα πρέπει να ακολουθήσω αλλά έχω μπλεχτεί. Όποιος ξέρει και μπορεί να αναφέρει πολύ περιληπτικά τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσω ας βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

εκανα εγκατασταση recovery απο το toolkit και οταν μπαινω recovery μου βγαζει οτι δεν μπορει να κανει mount την cache τι παιζει ?
Link to comment
Share on other sites

Παίδες 'εβαλα τελικά την DjangoManouche X 1.3 - 30a/b με Kovalski Kernel. Στις ρυθμίσεις Έκδοση Kernel γράφει απλώς 2.6.39.4. Έγινε τίποτα λάθως ή και εσάς το ίδιο βγάζει?
Link to comment
Share on other sites

Σε CM10.1 ποια gapps βαζουμε ??

 

Αυτα --> gapps-jb-20121212-signed ???

EDIT

 

Πως γινεται να παιρνει την σωστη ωρα ?? Γιατι δειχνει 2 ωρες πισω ...

Edited by kprse

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Παίδες 'εβαλα τελικά την DjangoManouche X 1.3 - 30a/b με Kovalski Kernel. Στις ρυθμίσεις Έκδοση Kernel γράφει απλώς 2.6.39.4. Έγινε τίποτα λάθως ή και εσάς το ίδιο βγάζει?

όχι, όλα ΟΚ. Το ίδιο και σε μένα. Τον Kowalski τον δοκιμάζω τώρα, αλλά έχω την εντύπωση ότι ο King Of Birds (που τον είχα πριν για καιρό) είναι πιο σταθερός.

Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΡΟΤΙΝΩ ΣΤΟΥΣ ΠΟΙΟ ΕΜΠΟΙΡΟΥΣ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΝΕ ΖΩΝΤΑΝΟ ΑΥΤΟ ΤΟ SITE(ΠΟΥ ΔΕΝ ΛΕΩ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΕΧΕΙ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ) ΑΝΤΙ ΝΑ ΚΑΘΟΝΤΕ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΝΑΣ ΡΩΤΑΕΙ ΕΝΑΣ ΠΡΩΤΑΡΗΣ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΚΑΤΕΒΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΑΠΕΜΠΟΥΝ ΣΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΣΧΟΛΙΑ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΒΡΕΙ ΠΟΤΕ... ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΝ 2-3 ΒΙΝΤΕΑΚΙΑ Π.Χ ΠΩΣ ΦΛΑΣΑΡΟΥΜΕ ΜΙΑ ΜΝΗΜΗ, ΠΩΣ ΕΠΑΝΑΦΕΡΟΥΜΕ ΣΕ STOCK, Η ΠΩΣ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΤΟ ΤΟΟLKIT... ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΡΤΙΣΟΥΝ ΣΤΟ YOUTUBE ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ NA EINAI ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΗ ΚΑΙ ΔΙΑΔΡΑΣΤΙΚΗ Η ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗ ΣΤΟΥΣ ΑΡΧΑΡΙΟΥΣ...ΚΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΛΙΝΟΝΤΕ ΜΕ ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΛΙΝΚ ΣΤΟ ΥΟUTUBE. ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΓΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ Ο ΠΙΟ ΚΑΤΑΛΗΛΟΣ... ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΣΥΝΦΩΝΟΥΣ ΣΤΗΝ ΙΔΕΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΙΟΛΑΣ... ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΟΛΩΝ ΜΑΣ
Link to comment
Share on other sites

εδω και μια βδομάδα προσπαθω να πιασω σημα με το gps και το καλυτερο που επιασα ειναι το σημερινο http://postimage.org/image/rbneephcx/..αλλα και παλι δε κλειδωσε κανενα δορυφορο...υπαρχει τιποτα για να γινει το σημα καλυτερο;

ευχαριστώ πολύ

 

εχω django v1.2 v30b

Edited by D_Angelos
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα πριν λιγο στης γυναικας μου ,με root stock εκδοση και μεσα σε 3 λεπτα κλειδωσε 6 δορυφορους (τοσους μπορει).

Το εκανα με το Gps fix deluxe

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα πριν λιγο στης γυναικας μου ,με root stock εκδοση και μεσα σε 3 λεπτα κλειδωσε 6 δορυφορους (τοσους μπορει).

Το εκανα με το Gps fix deluxe

 

θα το δοκιμασω το προγραμμα..

Link to comment
Share on other sites

εχοντας stock ics root.. βρηκα μια παλιοεφαρμογη (LagFix (fstrim) Free) την ετρεξα και την πατησα!!! εκανε επανεκκινηση μονο του και εμεινε να λουπαρι... τωρα προσπαθω με το εργαλειο του spyko να περασω παλι την stock... και δεν γινεται υοτε με την επιλογη 6. ουτε με την 7 βγαζει error!. την βοηθεια σας!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

εχοντας stock ics root.. βρηκα μια παλιοεφαρμογη (LagFix (fstrim) Free) την ετρεξα και την πατησα!!! εκανε επανεκκινηση μονο του και εμεινε να λουπαρι... τωρα προσπαθω με το εργαλειο του spyko να περασω παλι την stock... και δεν γινεται υοτε με την επιλογη 6. ουτε με την 7 βγαζει error!. την βοηθεια σας!!!!!!

 

Με το εργαλείο του spyko μπες σε κατάσταση recovery mode και κανε restore το τελευταίο backup που είχες πάρει..!!! τα ίδια μου είχε κάνει και μένα προσπαθώντας να περάσω μια άλλη Rom..!!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

εμενα μετα απο 20 μερες ανοιχτο περναγα καποια παιχνιδια τα εγκατεστησε κανονικα το κλειδωσα και με το που πηγα να το ανοιξω ηταν κλειστο.κρατησα πατημενο το κουμπι και ανοιξε..το εχει παθει κανεις?ειχα μπαταρια 90%.με στοκ unroot ics ειμαι.
Link to comment
Share on other sites

Εβγαζε μετα ατι δεν ειχε μπαταρια ; Αν εγινε ετσι , το ειχα παθει οταν το ειχα πριν απο μηνες μια φορα με custom 2.3 τοτε.
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια ηταν στο 90% και μετα που ανοιξε..εντυπωση μου εκανε το gps.χωρις κανενα φιξ κλειδωνει σε 20 δευτερολεπτα τοσο με sygic οσο και με το navigon.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου που αγοράστηκε μέσω διαδικτύου από κατάστημα στην Ελλάδα, είναι Γερμανικής προέλευσης και ήρθε σε κουτί Vodafone. Επικοινώνησα με το support chat της LG και μου είπε πως επειδή το κινητό δεν είναι επίσημη ελληνική εισαγωγή η εγγύηση δεν ισχύει και επίσης δε γίνεται αυτόματη αναβάθμιση μέσω LG update tool... Είναι δυνατόν να ισχύουν αυτά; Μου φαίνεται εντελώς παράλογο η εγγύηση να είναι θέμα εντόπιας εισαγωγής για μια εταιρεία παγκοσμίου εμβέλειας σαν την LG. Για την αναβάθμιση ισχύει και αυτό; Έχω την 2.3.4. και δεν κάνει αναβάθμιση σε ICS.

 

Οπότε πρόσεχε, μήπως αν είναι εισαγωγής το κινητό δε σου κάνει αναβάθμιση. Αν το πάρεις απ'εξω, πρόσεξε να έχει ήδη την ICS 4.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...