Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Γυρισα σε DjangoManouche 1.4

 

Οχι και ασχημα..

Καθόλου άσχημα και βλέπω αρκετή διαφορά με cm 10,1 temasek v17. Έβγαλα 6529 με επεξεργαστή στα 1200 mhz και με αργή sd.

http://eppforum.cretaforce.net/TOM-F/F43001.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ειμαι με 7.1 teamsec και ειμαι απόλυτα ευχαριστιμένος . Μήπως ξέρετε αν θα μπορουσα με κάποιον τρόπο να τον κανω να τρέχει στα 1.4 με την ίδια ROM για να μην μπένω σε περιπέτειες με άλλη ROM? Και αν είναι safe αυτό ?

 

Περιμένω τα φώτα σας αλάνια ..:D

http://www.lafkos.de/Muhle_1.gif

Where are you going Karamitro ??

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με 7.1 teamsec και ειμαι απόλυτα ευχαριστιμένος . Μήπως ξέρετε αν θα μπορουσα με κάποιον τρόπο να τον κανω να τρέχει στα 1.4 με την ίδια ROM για να μην μπένω σε περιπέτειες με άλλη ROM? Και αν είναι safe αυτό ?

 

Περιμένω τα φώτα σας αλάνια ..:D

 

Ψαξε πιο παλια θεματα στο xda. Αν θυμαμαι καλα, ο τεμασεκ ειχε βγαλει κερνελ για cm7 με oc..

 

Τελικα ειχα δικιο.. http://temasek.hopto.org/?dir=LG%20Optimus%202x%20-%20p990/CM7/temasek%27s%20kernel

 

Νομιζω ομως οτι ηταν μεχρι το 1.2...

Edited by andrewk
Link to comment
Share on other sites

Ψαξε πιο παλια θεματα στο xda. Αν θυμαμαι καλα, ο τεμασεκ ειχε βγαλει κερνελ για cm7 με oc..

 

Τελικα ειχα δικιο.. http://temasek.hopto.org/?dir=LG%20Optimus%202x%20-%20p990/CM7/temasek%27s%20kernel

 

Νομιζω ομως οτι ηταν μεχρι το 1.2...

 

Κατεβασα το αρχειο και ειναι μονο 2.72 mb ... Μηπως έχει γίνει κανα λάθος ? .

Αν είναι σωστο . Πως το περναω ? Μήπως χάσω τα apps που έχω περάσει και τα settings ? (Δεν την παλεύω με τίποτα να τα ξαναπεράσω ειναι πάνω απο 100 εφαρμογές και παιχνιδια) .

Εχει Bugs ?

:O

http://www.lafkos.de/Muhle_1.gif

Where are you going Karamitro ??

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το αρχειο και ειναι μονο 2.72 mb ... Μηπως έχει γίνει κανα λάθος ? .

Αν είναι σωστο . Πως το περναω ? Μήπως χάσω τα apps που έχω περάσει και τα settings ? (Δεν την παλεύω με τίποτα να τα ξαναπεράσω ειναι πάνω απο 100 εφαρμογές και παιχνιδια) .

Εχει Bugs ?

:O

 

Δεν χανεις κατι..Τεμασεκ 135.4 δεν εχεις;; Ειναι ο ιδιος κερνελ μονο που αυτος σου δινει την δυνατότητα overclock.. Για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο κανε ενα backup πριν προχωρησεις.. Μπαινεις σε cwm και κανεις install το zip που κατεβασες χωρις wipe..

Edited by andrewk
Link to comment
Share on other sites

Δεν χανεις κατι..Τεμασεκ 135.4 δεν εχεις;; Ειναι ο ιδιος κερνελ μονο που αυτος σου δινει την δυνατότητα overclock.. Για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο κανε ενα backup πριν προχωρησεις.. Μπαινεις σε cwm και κανεις install το zip που κατεβασες χωρις wipe..

 

Τελικά το έκανα το overclocking :D:D:D ..κατέβασα τον κερνελ από το link που μου δώσατε ποιο πάνω και το τηλέφωνο τρέχει τώρα με 1308 απροβλημάτιστα !!

 

ΤΥ ΤΥ ΤΥ !! :):)

http://www.lafkos.de/Muhle_1.gif

Where are you going Karamitro ??

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα dmx v1.4 και οταν ανοιγω το recovery μου βγαζει:

E:can't mount /cache/recovery/command

E:can't mount /cache/recovery/log

E:can't open/cache/recovery/log

E:can't mount /cache/recovery/last_log

E:can't open/cache/recovery/last_log

 

και οταν παταω reboot system μου βγαζει πως το root μπορει να μην υπαρχει πια...τι να κανω;

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα dmx v1.4 και οταν ανοιγω το recovery μου βγαζει:

E:can't mount /cache/recovery/command

E:can't mount /cache/recovery/log

E:can't open/cache/recovery/log

E:can't mount /cache/recovery/last_log

E:can't open/cache/recovery/last_log

 

και οταν παταω reboot system μου βγαζει πως το root μπορει να μην υπαρχει πια...τι να κανω;

 

Χμμμ περίεργο..Σε τι partition είσαι;;Τι cwm εχεις;;

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ περίεργο..Σε τι partition είσαι;;Τι cwm εχεις;;

 

το partition δε ξερω...cwm εχω v6.0.1.3...εβαλα τωρα ενα παλιο backup της dmx v1.2 και δουλευει μια χαρα...

Link to comment
Share on other sites

Η ωρα σε CM10.1 δεν παιζει αυτοματα σωστα ?

 

Μονο με χειροκινητη ρυμθιση ?

 

Τα update πρεπει να παιρνιουνται ολα ?

 

Δηλαδη απο το v16 μπορω να παω σε v18 ?

 

Περιλαμβανει και το v17 μεσα ?

Edited by kprse

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

To Fast Dormancy το ενεργοποιείτε ή το απενεργοποιείτε στην τελευταία DM;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο λίγο, απλώς είναι χαρακτηριστικό του πως τα benchmarks δεν δείχνουν εντελώς την πραγματικότητα, ή πως μια version android μπορεί να επηρεάσει ολόκληρη τη συσκευή. Ενώ δεν έχει καλύτερα specs το GNex που πήρα μετά το 2Χ, μου φαίνεται ότι τα πάει αρκετά καλύτερα στα benchmarks (με 4.1 και 4.2 που έχω δοκιμάσει)

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

To Fast Dormancy το ενεργοποιείτε ή το απενεργοποιείτε στην τελευταία DM;

Επειδή κάπου διάβασα ότι η vodafone δεν υποστηρίζει fast dormancy εγώ το έβαλα disable.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω enabled..

Με ποιον πάροχο;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς την dmx v1.4;Τι λέει;Καλή;Την έβαλα για 2 μέρες αλλά το sd scan τέλειωνε μετά από 1μιση ώρα και την έβγαλα και δεν τη χρησιμοποίησα σχεδόν καθόλου...
Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς την dmx v1.4;Τι λέει;Καλή;Την έβαλα για 2 μέρες αλλά το sd scan τέλειωνε μετά από 1μιση ώρα και την έβγαλα και δεν τη χρησιμοποίησα σχεδόν καθόλου...

 

Εγώ την έχω 2-3μερες και είμαι αρκετά ευχαριστημένος...Όσο για το sd scan,δεν είχα τέτοιο πρόβλημα..Σε 1 λεπτο τις είχε σκαναρει και τις 2...

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς την dmx v1.4;Τι λέει;Καλή;Την έβαλα για 2 μέρες αλλά το sd scan τέλειωνε μετά από 1μιση ώρα και την έβγαλα και δεν τη χρησιμοποίησα σχεδόν καθόλου...

Έκανες πλήρες καθάρισμα πριν τη βάλεις;

 

Εγώ την έχω 2-3μερες και είμαι αρκετά ευχαριστημένος...Όσο για το sd scan,δεν είχα τέτοιο πρόβλημα..Σε 1 λεπτο τις είχε σκαναρει και τις 2...

Ίδια ερώτηση και σε εσένα.

 

 

ΥΓ. Εννοείται ότι με ενδιαφέρει η απάντηση μόνο αν ερχόσαστε από την X1.3. Αν ερχόσαστε από άλλη ROM προφανώς κάνατε καθάρισμα.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έκανες πλήρες καθάρισμα πριν τη βάλεις;

 

 

Ίδια ερώτηση και σε εσένα.

 

 

ΥΓ. Εννοείται ότι με ενδιαφέρει η απάντηση μόνο αν ερχόσαστε από την X1.3. Αν ερχόσαστε από άλλη ROM προφανώς κάνατε καθάρισμα.

 

Ναι έκανα full wipe και τα υπόλοιπα όπως clear cache, davlik κλπ

Link to comment
Share on other sites

Ναι έκανα full wipe και τα υπόλοιπα όπως clear cache, davlik κλπ

 

Full wipe σημαινει factory reset,wipe cache,wipe dalvik cache..

Link to comment
Share on other sites

Έκανες πλήρες καθάρισμα πριν τη βάλεις;

 

 

Ίδια ερώτηση και σε εσένα.

 

 

ΥΓ. Εννοείται ότι με ενδιαφέρει η απάντηση μόνο αν ερχόσαστε από την X1.3. Αν ερχόσαστε από άλλη ROM προφανώς κάνατε καθάρισμα.

Προσωπικά εγώ έκανα upgrade(απο Χ1.3) κ πάνω από 1,5 - 2λεπτά δεν έκανε να τις σκανάρει

KoB kernel . Με τον kowalski απογοητεύτηκα στην προγοούμενη έκδοση

Κινητά: LG Optimus 2x , Iphone 3g, Nokia 7610
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω την djm 1.3x με kowalski. Την έβαλα με full wipe πριν κανά 20ήμερο. Όλα καλά μέχρι τη στιγμή που παρατήρησα ότι μετά από 2-3 μέρες χρήσεις το κινητό σταματάει να παίζει mp3 αρχεία με τον ενσωματωμένο Player (μάλλον της LG). Το παρατήρησα γιατί έχω βάλει mp3 για ήχο κλήσης και όποτε το παθαίνει αυτό σταματάει να έχει ήχο στις εισερχόμενες κλήσεις. Οι εγκαταστημένοι ήχοι του συστήματος ωστόσο λειτουργούν κανονικά. Και ο mobo player συνεχίζει να παίζει τα mp3. Όταν κάνω επανεκκίνηση του τηλεφώνου όλα λιτουργούν κανονικά για μερικές μέρες, μέχρι που ξανασυμβαίνει. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος; Ξέρει κανένας τι μπορεί να φταίει και πως μπορεί να διορθωθεί;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...