Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

 

 

Ναι αυτήν έβαλα.

 

 

 

 

Μιας κ το κάναμε την ίδια μέρα..

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=36059682&postcount=1001 Εγώ έβαλα αυτή του pengus Γενικά με χρήσηη απόδοση είναι τέλεια , δεν συγκρίνεται με καμία άλλη ROM αλλά ή μπαταρία μοιάζει να είναι θέμα..δεν ξέρω αν δείχνει σωστά την ένδειξη όμως .... έχασα ένα 15% με λίγη ώρα χρήση wifi κ ψάξιμο-ρύθμισμα του τηλ...Πάντως για την ώρα την κρατάω μέχρι να μου κάνει την στραβή κ με βλέπω να γυρνάω σε παλιό BL σύντομα μιας το call bug πόλυ σύντομα μάλλον θα έχει φτιαχτεί στο official cm10

 

Sleep of Death αντιμετώπισες μέχρι στιγμής?

Εμένα μ το έχει κάνει 3 φορές και σύμφωνα με τον penguin μια προσωρινή λύση είναι να έχουμε το bluetooth on για να μην μπαίνει σε deep Sleep. Θα δούμε πως θα πάει αλλά επειδή η απόδοση του κινητού είναι τέλεια θα την κρατήσω γιατί μέχρι τώρα μπορώ να ανεχτώ αυτά τα bugs.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά βγήκε και η 30Α για branded μέσο LG Tool.. Αρκετές αλλαγές προς το καλύτερο, βέβαια αν το ζορίσεις πάλι κολλάει, αλλά οκ καμία σχέση!

 

Απο μπαταρία πώς πάει? Με την εξωτερική SD όλα οκ ή χαθήκανε data?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω βαλλει την πιο προσφατη nightly cm10 (03-01-2013) για τον παλιο bootloader και μεχρι στιγμης δεν εχω call bug και το κινητο ειναι πιο γρηγορο απο ποτε. Πρεπει να ειμαστε κοντα στην πρωτη σταθερη εκδοση jelly bean :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω βαλλει την πιο προσφατη nightly cm10 (03-01-2013) για τον παλιο bootloader και μεχρι στιγμης δεν εχω call bug και το κινητο ειναι πιο γρηγορο απο ποτε. Πρεπει να ειμαστε κοντα στην πρωτη σταθερη εκδοση jelly bean :)

Πρέπει να ναι αυτό που είπα πριν ότι μάλλον έχουν κάνει commit τις αλλαγές στον κώδικα από το θρεντ του pengus

Το μόνο ερώτημα που παραμένει είναι αν όντως έχει φτιάξει αν όντως θα παραμείνει στον παλιό BL

BTW στις αρχές της cm10 δεν μου είχε εμφανιστεί το call bug για μέρες τουλάχιστον χωρίς reboot οπότε ας κρατάμε πισινή

Κινητά: LG Optimus 2x , Iphone 3g, Nokia 7610
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω βαλλει την πιο προσφατη nightly cm10 (03-01-2013) για τον παλιο bootloader και μεχρι στιγμης δεν εχω call bug και το κινητο ειναι πιο γρηγορο απο ποτε. Πρεπει να ειμαστε κοντα στην πρωτη σταθερη εκδοση jelly bean :)

 

 

Τι bugs έχεις συναντήσει μέχρι τώρα (Sleep of Death, battery drains...)?

 

 

 

 

Πρέπει να ναι αυτό που είπα πριν ότι μάλλον έχουν κάνει commit τις αλλαγές στον κώδικα από το θρεντ του pengus

Το μόνο ερώτημα που παραμένει είναι αν όντως έχει φτιάξει αν όντως θα παραμείνει στον παλιό BL

BTW στις αρχές της cm10 δεν μου είχε εμφανιστεί το call bug για μέρες τουλάχιστον χωρίς reboot οπότε ας κρατάμε πισινή

 

Δεν μου είπες έχεις Sleep of Death μέχρι τώρα?

Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρία πώς πάει? Με την εξωτερική SD όλα οκ ή χαθήκανε data?

 

Πριν κάνω την αναβάθμιση είχα κάνει format στην sd και επαναφορά του κινητού οπότε δεν ξέρω σίγουρα,και για την μπαταρία το ίδιο ακόμα δεν έχω καθαρή εικόνα,3,4 ώρες το πολύ, κράταγε αλλά με βαριά χρήση δικτύου περίπου τα ίδια με πριν, αλλά θα το δω και με normal χρήση.Έσβησε και δύο φορές μόλις σύνδεσα τον φορτιστή,και χρειάστηκε να βγάλω μπαταρία.Πάντως το wifi ανοίγει σφαίρα σε σχέση με gb,και γενικά είναι smooth το κινητό όπως θα έπρεπε να ήταν όταν βγήκε!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου είπες έχεις Sleep of Death μέχρι τώρα?

 

Sorry το ξέχασα . Μέχρι στιγμή στο 12ωρο δεν είχα με το build της 31-12

 

Battery drains ώ ναι έχω όταν ανοίγω wifi, 3% sto 3λεπτο :p

Κινητά: LG Optimus 2x , Iphone 3g, Nokia 7610
Link to comment
Share on other sites

Με την Django 1.2 OC το κινητό δεν κολλάει καθόλου. Δεν έχω βρει ούτε ένα bug.

Δε μου φαίνεται και πολύ custon όμως...

Link to comment
Share on other sites

Με την Django 1.2 OC το κινητό δεν κολλάει καθόλου. Δεν έχω βρει ούτε ένα bug.

Δε μου φαίνεται και πολύ custon όμως...

 

Με την DjangoManoucheX1.2_KoB_NoOC_30a να βάλω μαζί και OC_KingOfBirds0.2SDFix..???? και αν την περάσω χάνω τα πάντα απο το στήσιμο του τηλεφώνου???? τώρα έχω την civato_FLEX_ICER_Rev3.0-Deodexed

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη ΡΟΜ από ότι κατάλαβα μόνο με full wipe Κάνει δουλειά , αν δοκιμάσεις να κάνεις Upgrade θα καταντήσεις με ένα boot loop κιθαρίστα
Κινητά: LG Optimus 2x , Iphone 3g, Nokia 7610
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ηθελα να ρωτήσω τα εξής που σίγουρα έχουν αναφερθεί:

Είμαι σε official v20s rooted και προκειται να κάνω αναβάθμιση σε ics επίσημη (μέσω PC SUITE - LG UPDATE TOOL). Τι θα χαθεί από τα δεδομένα που έχω; Τι πρέπει να πάρω backup; Ξέρω ότι από την κάρτα μνήμης δεν χάνεται τίποτα. Ισχύει; Εάν πάρω copy όλη την εσωτερική μνήμη πως την επαναφέρω με paste επάνω στην άλλη; Τι γίνεται με τις εφαρμογές στην μνήμη του τηλεφώνου; Με την αντιγραφή που θα κάνω θα πάιξουν; Θέλω δηλαδή να έχω από data (files, photos, videos, music) και εφαρμογές και ότι άλλο μου ξεφεύγει ένα ίδιο τηλέφωνο. Μήπως υπάρχει κάποια εφαρμογή που το κάνει και πως; Τέλος θέλω και στην νέα έκδοση να γίνω rooted, οπότε ενημερώστε πως το κάνω (πρόγραμμα και διαδικασία).

 

Ευχαριστώ πολύ και συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις.

Edited by gfaf
Link to comment
Share on other sites

Αφουν εχουν σιγουρα αναφερθει γιατι ξαναρωτας;;Οι εφαρμογες σου δεν θα παιξουν σε ics..Οποτε θελει στησιμο παλι απο υην αρχη..Θα σου προτινα να κατεβαζες stock rom με root απο το xda και να την φλασαρεις με smartflash.Μην ξεχασεις v30a bb..
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τα παραπάνω που ρωτάει ο φίλος gfaf, και επειδή διαβάζω συγκεχυμένες απόψεις για την official ics:

Τελικά είναι απροβλημάτιστη η v30a ?

Μειονεκτεί σε κάποια σημεία σε σχέση με τις v20r, v20s ή υπερτερεί σε όλα ?

Γίνεται root ?

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τα παραπάνω που ρωτάει ο φίλος gfaf, και επειδή διαβάζω συγκεχυμένες απόψεις για την official ics:

Τελικά είναι απροβλημάτιστη η v30a ?

Μειονεκτεί σε κάποια σημεία σε σχέση με τις v20r, v20s ή υπερτερεί σε όλα ?

Γίνεται root ?

Καλή είναι με τις ώρες της ... αλλά οι custom ICS roms είναι καλύτερες :p

 

BTW η cm10 officially έκανε approve τα patches των tonyp,pengus,etc... οπότε το call bug τέλος

μένουν wifi battery drain κ κάποιο bug με το stock keyboard (?)..

Κινητά: LG Optimus 2x , Iphone 3g, Nokia 7610
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ηθελα να ρωτήσω τα εξής που σίγουρα έχουν αναφερθεί:

Είμαι σε official v20s rooted και προκειται να κάνω αναβάθμιση σε ics επίσημη (μέσω PC SUITE - LG UPDATE TOOL). Τι θα χαθεί από τα δεδομένα που έχω; Τι πρέπει να πάρω backup; Ξέρω ότι από την κάρτα μνήμης δεν χάνεται τίποτα. Ισχύει; Εάν πάρω copy όλη την εσωτερική μνήμη πως την επαναφέρω με paste επάνω στην άλλη; Τι γίνεται με τις εφαρμογές στην μνήμη του τηλεφώνου; Με την αντιγραφή που θα κάνω θα πάιξουν; Θέλω δηλαδή να έχω από data (files, photos, videos, music) και εφαρμογές και ότι άλλο μου ξεφεύγει ένα ίδιο τηλέφωνο. Μήπως υπάρχει κάποια εφαρμογή που το κάνει και πως; Τέλος θέλω και στην νέα έκδοση να γίνω rooted, οπότε ενημερώστε πως το κάνω (πρόγραμμα και διαδικασία).

 

Ευχαριστώ πολύ και συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις.

 

Αφουν εχουν σιγουρα αναφερθει γιατι ξαναρωτας;;Οι εφαρμογες σου δεν θα παιξουν σε ics..Οποτε θελει στησιμο παλι απο υην αρχη..Θα σου προτινα να κατεβαζες stock rom με root απο το xda και να την φλασαρεις με smartflash.Μην ξεχασεις v30a bb..

Αν η αναβάθμιση γίνει μέσω lg tool θεωρητικά δεν χάνεται τίποτα. Πιθανά κάποιες ελάχιστες εφαρμογές να μην δουλέψουν αλλά είναι πολύ λίγες.

Backup καλό είναι να κάνεις πάντα όταν κάνεις οποιαδήποτε αλλαγή. Πάντα υπάρχει η πιθανότητα να μην κάτσει καλά και να χρειαστεί hard reset.

Αν και προτείνω, σε τέτοιες βασικές αναβαθμίσεις, να κάνεις καθαρή εγκατάσταση από το μηδέν.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω για αναβάθμιση μέσω LG TOOL!!!

Ας μου πει κάποιος που το έχει κάνει. Τι χάνεται και τι όχι; Επίσης πως γίνεται root; Πριν το είχα κάνει root με το superoneclick...

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Ειπα να περασω σημερα την αγαπημενη djmanouche x1.2 NoOC..Μεχρι στιγμης ειναι αρκετα πιο smooth,ειδικα στις φωτογραφιες..Η συσκευη μας εχει φτασει σε πολυ ικανοποιητικο επιπεδο..Εχει αρχισει να βγαζει τα λεφτα του..Χαλαλι το τοσο περιμενε για source out..Αμα μας ερθει και stable cm10 με καλη μπαταρια τοτε πιστευω οτι θα αργησει να φυγει απο την κατοχη μου..
Link to comment
Share on other sites

Ειπα να περασω σημερα την αγαπημενη djmanouche x1.2 NoOC..Μεχρι στιγμης ειναι αρκετα πιο smooth,ειδικα στις φωτογραφιες..Η συσκευη μας εχει φτασει σε πολυ ικανοποιητικο επιπεδο..Εχει αρχισει να βγαζει τα λεφτα του..Χαλαλι το τοσο περιμενε για source out..Αμα μας ερθει και stable cm10 με καλη μπαταρια τοτε πιστευω οτι θα αργησει να φυγει απο την κατοχη μου..

 

η NoOC mου έκανε δυστυχώς επανεκκίνηση... και μια άλλη φορά το βρήκα κλειστό, έπρεπε να βγάλω μπαταρία... οπότε τώρα έβαλα τον kernel OC SDfix χωρίς WiFi fix... για να δούμε... δεν έχει καθόλου lag, αλλά να μην κλείνει τουλάχιστον...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Κατά την διάρκεια αναβάθμισης σε επίσημο ICS μέσω LG MOBILE SUPPORT TOOL σταμάτησε η επικοινωνία με το usb και έμεινε στη μέση η αναβάθμιση. Προσπάθησα μέσω επαναφοράς απο το lg tool αλλά δεν έγιε κάτι. Τι μπορώ να κάνω; Μόνο στο service γίνεται κάτι; Όταν το ανίγω γράφει S/W UPGRADING....

PLEASE HELP !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Κατά την διάρκεια αναβάθμισης σε επίσημο ICS μέσω LG MOBILE SUPPORT TOOL σταμάτησε η επικοινωνία με το usb και έμεινε στη μέση η αναβάθμιση. Προσπάθησα μέσω επαναφοράς απο το lg tool αλλά δεν έγιε κάτι. Τι μπορώ να κάνω; Μόνο στο service γίνεται κάτι; Όταν το ανίγω γράφει S/W UPGRADING....

PLEASE HELP !!!

 

πήγαινε εδώ και κατέβασε την official V30A (Europe open ή όποιας χώρας είναι το κινητό σου αν και είναι όλες ίδιες) ή από εδώ το BIN_LGP990AT-00-V30a-EUR-XXX-NOV-30-2012+0.zip

Κατέβασε και το ΑΙΟ-toolkit.

Κάνε extract το kdz ή το zip που κατέβασες και μετά θα κάνεις smartflash για σίγουρα επειδή δεν ξέρω σε τι status έχει μείνει.΄

Ελπίζω να έχεις συγχρονίσει ta contacts σου είτε στο PC είτε sto google account γιατί θα γίνει full wipe

 

Τρέξε το toolkit --> option 5 για να κάνεις extract to kdz.

μετά θα έχεις 2 αρχεία μέσα σε ένα V30A_00 φάκελο.

μετά option 7 smartflash και ακολούθησε οδηγίες για full ROM (bin & fls) αρχεία

 

Mε αυτό το τρόπο ο φίλος spyko μου ξεμπλόκαρε το δικό μου που έπαθε ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια..ελπίζω να τα καταφέρεις.Η ρομ που έβαλα είναι αυτή με τα 697,09 mb.Kαλή επιτυχία και αν τα καταφέρεις τις ευχαριστίες στον spyko,όχι σε μένα;)

 

υγ.εγώ έβγαλα κάρτα μνήμης και σιμ από μέσα καλού κακού...

Edited by sgatzo
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε όμως πρώτα αν δεν το έχεις κάνει, να το αποσυνδέσεις να βγάλεις και να ξαναβάλεις την μπαταρία και να το ξανασυνδέσεις, μήπως και..αυτό είχε δουλέψει όταν μου είχε κολλήσει στην αναβάθμιση της 20s.
Link to comment
Share on other sites

Πριν ξεκινήσεις, κάνε άλλη μια προσπάθεια ως εξής.

αποσύνδεσε το κινητό και βγάλε μπαταρία

κάνε reset το PC, κράτα πατημένο το vol- και σύνδεσε το στο usb. (θα μπει σε S/W upgrade)

Ξεκίνα το LG tool πάλι και δες αν μπορεί να συνεχίσει(άλλη συμβουλή spyko;) )

Link to comment
Share on other sites

Εχθές το βράδυ είχα το πρώτο deep sleep με cm10 (ics BL). αναμένω με την ROM να δω πόσο συχνό είναι....
Κινητά: LG Optimus 2x , Iphone 3g, Nokia 7610
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...