Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Εγκατέστησα την DM 1.2 30B oc, όλα καλά μέχρι στιγμής, ΑΛΛΑ δεν έχει ελληνικά;;;; Τι κουλό είναι αυτό;

Τώρα το widget της ημερομηνίας μου βγάζει ημερομηνία στα αγγλικά και δε μου αρέσει καθόλου.

 

κι εγω σημερα εβαλα την stock 30b και δεν εχει ελληνικα! υπαρχει τροπος?

XPERIA Z1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και εγώ πήγα να την βάλω αλλά έκανε λέει format στην external,εκει που ήταν το zip...τώρα δεν έχω τίποτα μέσα,τι κάνω;

 

μου βγάζει

E:error in /emmc/download/DjangoManoucheX1.1KoBOC12.zip

(Status 0)

installation aborted

Edited by D_Angelos
Link to comment
Share on other sites

κι εγω σημερα εβαλα την stock 30b και δεν εχει ελληνικα! υπαρχει τροπος?

 

Παιδιά η V30B είναι για χώρες κοντά στην Ινδία, Βιετνάμ κλπ, όντως δεν έχει ελληνικά (νομίζω όμως έχει Αγγλικά, Ιταλικά; κάπου έχει τη λίστα στο xda). Μακάρι να υπήρχε τρόπος να κάνει τα ελληνικά port κάποιος developer γιατί παραδόξως η V30B είναι πιο γρήγορη από την V30A!! ενώ υποτίθεται είναι η ίδια ROM :blink:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η V30B είναι για χώρες κοντά στην Ινδία, Βιετνάμ κλπ, όντως δεν έχει ελληνικά (νομίζω όμως έχει Αγγλικά, Ιταλικά; κάπου έχει τη λίστα στο xda). Μακάρι να υπήρχε τρόπος να κάνει τα ελληνικά port κάποιος developer γιατί παραδόξως η V30B είναι πιο γρήγορη από την V30A!! ενώ υποτίθεται είναι η ίδια ROM :blink:

 

Oντως ετσι ειναι τελικα δεν εχει ελληνικα!

XPERIA Z1
Link to comment
Share on other sites

πως την κανατε εγκατασταση;

 

Είδα τα posts σου στο XDA. Για πες μου λίγο την ιστορία

σε ποια Rom ήσουνα, ποια version cwm και τι έκανες.

 

Α τα περί format στην external.. και άλλα κουφά που λέει κατά την εγκατάσταση, είναι για πλάκα.

Edited by spyko
Αν το All-In-One Toolkit σε βοήθησε, υποστήριξε το στο XDA
Link to comment
Share on other sites

Είδα τα posts σου στο XDA. Για πες μου λίγο την ιστορία

σε ποια Rom ήσουνα, ποια version cwm και τι έκανες.

 

ειχα jellybam ,εχω cwm v5.0.2.8 και έβαλα το zip στην ext.το έκανα εγκατασταση και οταν έλεγε formating external sd σταματουσε,μετα το έβαλα στην εσωτερικη και πάλι το ίδιο...

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και καλες γιορτες! θα ηθελα μια ολοκληρωμενη γνωμη σχετικα με το κινητο! διαβασα οτι κανει πολλα reboots και τρωει βαρια κολληματα και απο την αλλη οτι ειναι καταπληκτικο δεν κολλαει καθολου με πολλες εφαρμογες! θελω να το αγορασω το κινητο αλλα ειλικρινα ειμαι πολυ μπερδεμενος! ειδα επισης οτι σκοραρει 2500 στο QUADRANT

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

ειχα jellybam ,εχω cwm v5.0.2.8 και έβαλα το zip στην ext.το έκανα εγκατασταση και οταν έλεγε formating external sd σταματουσε,μετα το έβαλα στην εσωτερικη και πάλι το ίδιο...

Αυτή δεν είναι για OLD partition layout? ή κάνω λάθος? Τουλάχιστον δεν λέει ότι είναι για το νέο ICS ή για νέο bootloader.

Αν ναι, φίλε μου πώς να βάλεις ICS σε παλιό layout?

Βαριέμαι να ξαναγράφω οπότε πάρε αυτό που έγραψα για κάποιον πριν

 

1) Backup sd-card --> option 1 if you have any personal files

2) Make sure you have your contacts somewhere safe (google account or on PC)

3) copy a ROM zip in external sd

4) Change partitions to ICS layout --> option 4

5) Enter recovery and flash the ROM from external sd.

Edited by spyko
Αν το All-In-One Toolkit σε βοήθησε, υποστήριξε το στο XDA
Link to comment
Share on other sites

ειχα jellybam ,εχω cwm v5.0.2.8 και έβαλα το zip στην ext.το έκανα εγκατασταση και οταν έλεγε formating external sd σταματουσε,μετα το έβαλα στην εσωτερικη και πάλι το ίδιο...

ποση ωρα περιμενες οταν ελεγε format external sd? γιατι σε εμενα εμεινε εκει περιπου 4-5 λεπτα και μετα συνεχισε κανονικα την εγκατασταση και ηταν οκ.

XPERIA Z1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και καλη χρονια

Επιτελους βρηκα χρονο και ασχολήθηκα με το κιν μου και το εργαλειο του Σπυρου που τον ευχαριστώ πολύ ειναι οντως καταπληκτικο!

Περασα αναγκαστικά Djangomanouche 1.2 γιατι στην τεμασεκ εχανα μυνηματα και τηλεφωνα δλδ χτυπουσε και δεν εβλεπα τιποτα αυτο ειχε ασχημα αποτελέσματα τελος παντων τωρα αυτη κανει καινουργιο κολπο δεν μου διαβαζει την καρτα μνημης κολαλει στο 9%

Αν μπορει καποιος να βοηθησει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και καλη χρονια

Επιτελους βρηκα χρονο και ασχολήθηκα με το κιν μου και το εργαλειο του Σπυρου που τον ευχαριστώ πολύ ειναι οντως καταπληκτικο!

Περασα αναγκαστικά Djangomanouche 1.2 γιατι στην τεμασεκ εχανα μυνηματα και τηλεφωνα δλδ χτυπουσε και δεν εβλεπα τιποτα αυτο ειχε ασχημα αποτελέσματα τελος παντων τωρα αυτη κανει καινουργιο κολπο δεν μου διαβαζει την καρτα μνημης κολαλει στο 9%

Αν μπορει καποιος να βοηθησει...

 

Έχει κάνει update τον kernel σήμερα, είχε ξεχάσει το fix για το sd scanning. ρίξε τον νέο kernel από πάνω.

Αν το All-In-One Toolkit σε βοήθησε, υποστήριξε το στο XDA
Link to comment
Share on other sites

Αυτή δεν είναι για OLD partition layout? ή κάνω λάθος? Τουλάχιστον δεν λέει ότι είναι για το νέο ICS ή για νέο bootloader.

Αν ναι, φίλε μου πώς να βάλεις ICS σε παλιό layout?

Βαριέμαι να ξαναγράφω οπότε πάρε αυτό που έγραψα για κάποιον πριν

 

1) Backup sd-card --> option 1 if you have any personal files

2) Make sure you have your contacts somewhere safe (google account or on PC)

3) copy a ROM zip in external sd

4) Change partitions to ICS layout --> option 4

5) Enter recovery and flash the ROM from external sd.

 

Ευχαριστώ πολύ

εβαλα την 1.1 αφου η αλλη δεν εχει ελληνικα οπως λετε...τωρα ειναι στο σημα το django...

μπορω να κανω πιο γρηγορο το media scan γιατι ακουσα αργει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ

εβαλα την 1.1 αφου η αλλη δεν εχει ελληνικα οπως λετε...τωρα ειναι στο σημα το django...

μπορω να κανω πιο γρηγορο το media scan γιατι ακουσα αργει.

 

1.2 versions υπάρχουν 2 μία 1.2 V30A και μία 1.2 V30B

Ρε παιδιά έλεος.

Χωρίς παρεξήγηση, αλλά ούτε τα βασικά δεν διαβάζετε πριν ρίξετε μια rom?

Εγώ που δεν την έχω βάλει ποτέ ....

 

Ούτε καν τα προηγούμενα posts εδώ ?

Edited by spyko
Αν το All-In-One Toolkit σε βοήθησε, υποστήριξε το στο XDA
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει update τον kernel σήμερα, είχε ξεχάσει το fix για το sd scanning. ρίξε τον νέο kernel από πάνω.

 

Ναι τον εκανα αλλα παλι δεν την διαβαζει...δοκιμασα μαλιστα και τους 2 για NoOC αλλα τιποτα δεν εγινε τωρα κολλαει στο 10% οχι στο 9...κατα τα αλλα φαινετε καλουτσικο αν και εκανε κατι περιεργα με την μπαταρια που δεν τα καταλαβα αλλα αν δεν διαβαζει την καρτα μνημης δεν γινεται :/ τι προτινεται να κανω;

την Χ 1.2 30Α εχω

Link to comment
Share on other sites

Ναι τον εκανα αλλα παλι δεν την διαβαζει...δοκιμασα μαλιστα και τους 2 για NoOC αλλα τιποτα δεν εγινε τωρα κολλαει στο 10% οχι στο 9...κατα τα αλλα φαινετε καλουτσικο αν και εκανε κατι περιεργα με την μπαταρια που δεν τα καταλαβα αλλα αν δεν διαβαζει την καρτα μνημης δεν γινεται :/ τι προτινεται να κανω;

την Χ 1.2 30Α εχω

 

Προφανώς έχεις τρέξει option 4 για να βάλεις την DM από Temasek που ήσουνα.

Οπότε η sdcard έγινε format.

1) Βάλε το intSD-MountFix.zip (από το CWM φάκελο) στην external,

αν δεν μπορείς γιατί έχει κολλήσει. Βγάλε μπαταρία ξαναβάλε την μπες σε recovery και ενεργοποίησε το USB storage από mounts and storage. Κάνε το copy και μετά unmount

2) κάνε το install,

3) και μετά κάνε reboot.

Edited by spyko
Αν το All-In-One Toolkit σε βοήθησε, υποστήριξε το στο XDA
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς έχεις τρέξει option 4 για να βάλεις την DM από Temasek που ήσουνα.

Οπότε η sdcard έγινε format.

Βάλε το intSD-MountFix.zip (από το CWM φάκελο) στην external, αν δεν μπορείς γιατί έχει κολλήσει. βγάλε μπαταρία ξαναβάλε την μπες σε recovery και ενεργοποίησε από USB storage από mounts and storage. Κάνε το copy

μπες σε recovery κάνε το install,

και μετά κάνε reboot.

 

Ναι το 7 και μετα 4 ετρεξα

Που το βρισκω αυτο και θα χαθουν τα δεδομενα της καρτας;

Link to comment
Share on other sites

Ναι το 7 και μετα 4 ετρεξα

Που το βρισκω αυτο και θα χαθουν τα δεδομενα της καρτας;

Το που θα το βρεις το έγραψα

Αν έκανες 7 και έβαλες stock ICS δεν χρειαζόταν το 4 αλλά το 8 και απλά έπρεπε να την αφήσεις να φορτώσει πρώτα μία φορά.

To 4 προειδοποιεί ότι σβήνει και την εσωτερική.

Δεν πειράζει την εξωτερική.

Τώρα κάνε αυτά που σου έγραψα στο προηγούμενο post.

------------------------------------------------------------------------------------------

Μέχρι και pdf έχω βάλει μέσα με το τι κάνει η κάθε επιλογή, αλλά το διάβασε κανείς... ?

Edited by spyko
Αν το All-In-One Toolkit σε βοήθησε, υποστήριξε το στο XDA
Link to comment
Share on other sites

Το που θα το βρεις το έγραψα

Αν έκανες 7 και έβαλες stock ICS δεν χρειαζόταν το 4. απλά έπρεπε να την αφήσεις να φορτώσει πρώτα μία φορά.

To 4 προειδοποιεί ότι σβήνει και την εσωτερική.

Δεν πειράζει την εξωτερική.

Τώρα κάνε αυτά που σου έγραψα στο προηγούμενο post.

 

Διαβασα και εψαξα στον φακελο CWM του Toolkit στον clockworkmod της εξωτερικης η εσωτερικη δεν εχει τετοιο φακελο...που ειναι αυτο και μετα την επομενη διαδικασια δεν την καταλαβα μηπως εχεις κανει συντακτικα λαθοι;

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα και εψαξα στον φακελο CWM του Toolkit στον clockworkmod της εξωτερικης η εσωτερικη δεν εχει τετοιο φακελο...που ειναι αυτο και μετα την επομενη διαδικασια δεν την καταλαβα μηπως εχεις κανει συντακτικα λαθοι;

 

Στον CWM του toolkit. Ποια version toolkit έχεις?

Αν δεν είναι η τελευταία πάρε το αρχείο από το thread. Είναι attached και εκεί.

Καλό είναι να έχετε πάντα την τελευταία version.

 

Περίμενε. η εσωτερικη δεν εχει τετοιο φακελο δηλαδή την βλέπεις κανονικά από το PC? τότε άκυρο, γιατί το zip αυτό δεν θα κάνει τίποτα. Νόμιζα ότι μπορεί να μην ήταν φορμαρισμένη.

Δες στην εξωτερική κάτω από το clockworkmod στον backup φάκελο. Βλέπεις φάκελο blob?

Edited by spyko
Αν το All-In-One Toolkit σε βοήθησε, υποστήριξε το στο XDA
Link to comment
Share on other sites

Στον CWM του toolkit. Ποια version toolkit έχεις?

Αν δεν είναι η τελευταία πάρε το αρχείο από το thread. Είναι attached και εκεί.

Καλό είναι να έχετε πάντα την τελευταία version.

 

Περίμενε. η εσωτερικη δεν εχει τετοιο φακελο δηλαδή την βλέπεις κανονικά από το PC? τότε άκυρο, γιατί το zip αυτό δεν θα κάνει τίποτα. Νόμιζα ότι μπορεί να μην ήταν φορμαρισμένη.

Δες στην εξωτερική κάτω από το clockworkmod στον backup φάκελο. Βλέπεις φάκελο blob?

 

Εχω την V2.0

Το βαζω σε mass storage και τις βλεπω και τις 2 κανονικα

Στην εξωτερικη μεσα στην clockworkmod εχει εναν φακελο backup εναν download και αλλα 4 αρχεια μονα τους ουτε αυτον τον blob δλδ...

Link to comment
Share on other sites

Εχω την V2.0

Το βαζω σε mass storage και τις βλεπω και τις 2 κανονικα

Στην εξωτερικη μεσα στην clockworkmod εχει εναν φακελο backup εναν download και αλλα 4 αρχεια μονα τους ουτε αυτον τον blob δλδ...

 

Μέσα στον clockworkmod\backup εννοώ.

όχι χύμα στην εξωτερική.

Α οκ.

Τέλος πάντων. Κάπου ίσως υπάρχουν πάρα πολλά αρχεία και για αυτό καθυστερεί το scanning.

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να βρείς ένα .nomedia αρχείο κάπου στην εσωτερική, συνήθως υπάρχει ένα στο Android\data.

κάνε το copy σε όποιο φάκελο έχει πολλά αρχεία και δεν χρειάζεται να τα ψάχνει το scanning δηλαδή δεν είναι media αρχεία.

Με αυτό τον τρόπο του λες να μην ψάχνει μέσα σε αυτούς τους φακέλους από κει που είναι το αρχείο αυτό και κάτω. Ισως αυτό βοηθήσει.

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.

Edited by spyko
Αν το All-In-One Toolkit σε βοήθησε, υποστήριξε το στο XDA
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στον clockworkmod\backup εννοώ.

όχι χύμα στην εξωτερική

 

Ναι δεν υπαρχει τετοιος φακελος μονο 2 φακελοι απο backup που κανα πριν βαλω την DjangoManouche και μετα

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν υπαρχει τετοιος φακελος μονο 2 φακελοι απο backup που κανα πριν βαλω την DjangoManouche και μετα

 

Αργεί το forum.

Έχω κάνει update το προηγούμενο post.

Αν το All-In-One Toolkit σε βοήθησε, υποστήριξε το στο XDA
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...