Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Χρονια πολλα και απο μενα, αγορασα το optimus 2x πριν 2-3 μηνες απο το e-bay δεν πρεπει να ειχε την official rom , ολα καλα, αλλα τωρα που βγηκε η εκδοση 4, θελω να την περασω. Και ρωταω, πια ρομ να περασω? και πως την περναω? δεν εχω ιδεα γι'αυτο το κινιτο. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

στο xda λένε πολύ θετικά σχόλια για την στοκ V30B... Μήπως ρε παιδιά έχουμε μπερδευτεί όλοι και κακώς δοκιμάζουμε την V30A??? Edited by jaranor
Link to comment
Share on other sites

Έρχεται σύντομα η νέα έκδοση της djangoManouche, βασισμένη στην V30B. ;)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα και απο μενα, αγορασα το optimus 2x πριν 2-3 μηνες απο το e-bay δεν πρεπει να ειχε την official rom , ολα καλα, αλλα τωρα που βγηκε η εκδοση 4, θελω να την περασω. Και ρωταω, πια ρομ να περασω? και πως την περναω? δεν εχω ιδεα γι'αυτο το κινιτο. Ευχαριστω

 

Λόγο που θέλει αρκετό ΔΙΒΑΣΜΑ για να μπεις στα χούγια του LG2X η ταπεινή μου γνώμη είναι, είτε να το πας, είτε να το στείλεις στο service της LG να σου την περάσου χωρείς κανένα πρόβλημα..!!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται σύντομα η νέα έκδοση της djangoManouche, βασισμένη στην V30B. ;)

 

άντε να το πιούμε και αυτό το ποτηράκι......:lol::lol::lol::lol:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είναι το παραπάνω τότε εδώ http://www.dkszone.net/setup-install-adb-android-debug-bridge-windows-7 θα βρεις την λύση. Είχα το ίδιο θέμα μετά από format του Pc και έκανα ένα από τα δυο και ήταν ο.κ. αλλά δεν θυμάμαι ποιο....!!!:(

 

Για το δικό μου πρόβλημα όσο και εάν φαίνεται αδύνατο έφταιγε το καλώδιο. Μονο φορτιζει με το ένα καλώδιο από αυτά που έχω. Ψιλοκουφο αλλά συμβαίνει.

http://eppforum.cretaforce.net/TOM-F/F43001.jpg
Link to comment
Share on other sites

φλάσαρα την νέα FLEX-ICER (Rev. 3) επιλέγοντας V30B αυτή τη φορά (βγήκε πριν λίγο). Το αρχικό media scanning κάνει τον ίδιο χρόνο. Σχετικά με reboots και lags, θα τη δοκιμάσω λίγες μέρες και θα γράψω εντυπώσεις.
Link to comment
Share on other sites

φλάσαρα την νέα FLEX-ICER (Rev. 3) επιλέγοντας V30B αυτή τη φορά (βγήκε πριν λίγο). Το αρχικό media scanning κάνει τον ίδιο χρόνο. Σχετικά με reboots και lags, θα τη δοκιμάσω λίγες μέρες και θα γράψω εντυπώσεις.

 

δώσε link..!!! FLEX-ICER

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

το thread: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2038868

 

διαλέγεις deodexed ή odexed (εγώ την πρώτη, εκεί που λέει civato_FLEX_ICER_Rev3.0-Deodexed)

 

την φλασάρεις κανονικά με την recovery, και σου βγάζει να επιλέξεις τι θέλεις να εγκαταστήσεις... Επέλεξε V30B kernel, αλλιώς θα εγκατασταθεί η V30A. θα τα δεις είναι απλά

Link to comment
Share on other sites

το thread: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2038868

 

διαλέγεις deodexed ή odexed (εγώ την πρώτη, εκεί που λέει civato_FLEX_ICER_Rev3.0-Deodexed)

 

την φλασάρεις κανονικά με την recovery, και σου βγάζει να επιλέξεις τι θέλεις να εγκαταστήσεις... θα τα δεις είναι απλά

 

Μετά το φλασαρισμα σβήνει όλες της εφαρμογές από το τηλέφωνο..???

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Μετά το φλασαρισμα σβήνει όλες της εφαρμογές από το τηλέφωνο..???

 

Αν είσαι ήδη σε παλιότερη FLEX-ICER (πχ την 2) όχι. Αν είσαι σε άλλη ROM, ο developer προτείνει full wipe... Πάντως οπωσδήποτε πρέπει να είσαι με τον ICS unlocked bootloader και το νέο ICS partition

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι ήδη σε παλιότερη FLEX-ICER (πχ την 2) όχι. Αν είσαι σε άλλη ROM, ο developer προτείνει full wipe... Πάντως οπωσδήποτε πρέπει να είσαι με τον ICS unlocked bootloader και το νέο ICS partition

 

Sory αλλά τη είναι ICS unlocked bootloader ? αλά και πως το τρεχουμε???

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

ποια ROM έχεις τώρα; Αν είσαι πχ με DjangoManouche έχεις ήδη unlocked bootloader (ξεκλείδωτο δηλαδη) νομίζω βασικά όλες οι ICS εκτός της επίσημης στοκ είναι με ξεκλείδωτο πλέον. Αν έχεις την επίσημη, πρέπει να χρησιμοποιήσεις εκείνο το εργαλείο του Σπύρου που λέγανε τα παιδιά πριν μερικές σελίδες, το AllInOneToolkit
Link to comment
Share on other sites

ποια ROM έχεις τώρα; Αν είσαι πχ με DjangoManouche έχεις ήδη unlocked bootloader (ξεκλείδωτο δηλαδη) νομίζω βασικά όλες οι ICS εκτός της επίσημης στοκ είναι με ξεκλείδωτο πλέον. Αν έχεις την επίσημη, πρέπει να χρησιμοποιήσεις εκείνο το εργαλείο του Σπύρου που λέγανε τα παιδιά πριν μερικές σελίδες, το AllInOneToolkit

 

Έχω την LG 2X P990AT-00-V30a-EUR...! οπότε να πάω μια βόλτα από το AllInOneToolkit....;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

κοίτα, δεν ξέρω αν αξίζει να το κανεις, γιατί κι εγώ τώρα τη δοκιμάζω... Δεν ξέρω τι διαφορά έχει η V30A με την V30B, έχω την εντύπωση ότι η V30B είχε βγει νωρίτερα (δεν ξέρω γιατί και πως!!)

Πάντως αν θέλεις να δοκιμάσεις, με το AllInOneToolkit ξεκλειδώνεις το bootloader http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2020737 (επιλογή 8 - και μετά σε ρωτάει αν θέλεις να βάλεις και την recovery αν δεν την έχεις, προτείνεται η έκδοση 5)

μετά φλασάρεις την FLEX-ICER, αλλά ο developer προτείνει full wipe... Αν θέλεις δεν το κάνεις, αλλά ίσως ψιλοσέρνεται...

Link to comment
Share on other sites

1μερα 12ωρες και 40%ακομα μπαταρία με λιγες κλήσεις και λίγο wifi..Επιτέλους μια Ρομ με τέτοια αυτονομία..DjangoManouche x1.1 Oc
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την αλλαγή του έτος αν όχι νωρίτερα θα δοκιμάσω την τύχη μου σε αυτό το cm10 fork

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2058231

Κινητά: LG Optimus 2x , Iphone 3g, Nokia 7610
Link to comment
Share on other sites

1μερα 12ωρες και 40%ακομα μπαταρία με λιγες κλήσεις και λίγο wifi..Επιτέλους μια Ρομ με τέτοια αυτονομία..DjangoManouche x1.1 Oc

 

overclocked κιόλας!! θα περιμένω να βγει βασισμένη σε V30B, να δούμε ποια θα είναι πιο smooth και θα τη δοκιμάσω... Ελπίζω όπως λένε να είναι η "νέα Τεμασεκ" ;) :ninja:

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου δωσει την τελευταια ελληνικη ρομ ? γιατι δεν την βρισκω πουθενα?
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου δωσει την τελευταια ελληνικη ρομ ? γιατι δεν την βρισκω πουθενα?

 

Ειναι ιδια με την euro open...Δεν υπαρχει διαφορα..Ψαξε τις τελευταιες σελιδες..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την αλλαγή του έτος αν όχι νωρίτερα θα δοκιμάσω την τύχη μου σε αυτό το cm10 fork

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2058231

 

Λένε πως η συγκεκριμένη δεν εμφανίζει το call bug.. Έχω "ψηθεί" και εγώ να τη δοκιμάσω! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Λένε πως η συγκεκριμένη δεν εμφανίζει το call bug.. Έχω "ψηθεί" και εγώ να τη δοκιμάσω! :cool:

 

Τη δοκιμασα την συγκεκριμενη και μετα απο 12 ωρες μου εμφανισε το call bug κατα τα αλλα η γνωστη cm10!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εχει ο αδερφος μου το κινητο και το εδωσε σε εναν φιλο του να του το κανει ροοτ και του το κολησε μετα απο ωρα καταφερε να του περασει μια ρομ την cyanogenmod και δεν του αρεσει προσπαθω να το γυρισω στη official κατασταση του αλλα οτι και αν δοκιμασα απο εδω μεσα κολαει η διαδικασια του και δεν προχωρα τι πρεπει να κανω;διαβασα και τον οδηγο και το εκανα και μεσω kdz αλλα καο εκει τα ιδια...
Link to comment
Share on other sites

εχει ο αδερφος μου το κινητο και το εδωσε σε εναν φιλο του να του το κανει ροοτ και του το κολησε μετα απο ωρα καταφερε να του περασει μια ρομ την cyanogenmod και δεν του αρεσει προσπαθω να το γυρισω στη official κατασταση του αλλα οτι και αν δοκιμασα απο εδω μεσα κολαει η διαδικασια του και δεν προχωρα τι πρεπει να κανω;διαβασα και τον οδηγο και το εκανα και μεσω kdz αλλα καο εκει τα ιδια...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2020737

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρεις να μου πεις τα βήματα ;σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...