Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κανα λινκ που να δουλευει και για εμας ;

 

To experimental ειναι επικινδυνο ; Η να το κατεβασω απο εκει .Για να φλασαρω με kzd εννοω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το αναβάθμισα σε V20S .

 

Χάνεται το root ? Το εικονίδιο το έχω αλλά όσες εφαρμογές θέλουν root μου λένε ότι απέτυχε η root πρόσβαση .

 

Τα αρχεία που έβγαζε να τα κανείς backup από την εσωτερική sd γιατί θα χαθούν δεν νομίζω όρο χάθηκαν . Πρέπει να τα περάσω από το backup ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Εγω για να ειμαι 100% σιγουρος εκανα και unroot το κινητο με super one click.Τωρα περιμενουμε να ερθει...

 

Λογικα φιλε πρεπει να ξαναρουταρεις.Επειδη μπορει και να σου γινει.Τσεκαρε στις εφαρμογες/αναπτυξη και τα 3 κουτακια και δοκιμασε super one click.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το αναβάθμισα σε V20S .

 

Χάνεται το root ? Το εικονίδιο το έχω αλλά όσες εφαρμογές θέλουν root μου λένε ότι απέτυχε η root πρόσβαση .

 

Τα αρχεία που έβγαζε να τα κανείς backup από την εσωτερική sd γιατί θα χαθούν δεν νομίζω όρο χάθηκαν . Πρέπει να τα περάσω από το backup ?

 

Χανεται,ναι.

 

 

 

 

 

Η 30Α(leak) με την official ics ιδιες ειναι;

 

Ακριβως ιδιες.Απλα χωρις sources ο ricardo δεν μπορει να κανει τιποτα σταθερο.

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλα το 30α kdz και φαινεται πολυ καλο και το ui και ειναι και χωρις lag η ολη εμπειρια προς το παρον ευχαριστημενος.
Link to comment
Share on other sites

στο xda λενε οτι ειναι επισημη

οποιος θελει ας το παρει απο εδω

 

You can download the official KDZ here http://csmg.lgmobile.com/swdata/WEBS...00/V30A_00.kdz for europe.

 

Then use this tool http://depositfiles.com/files/416e0lzaf to convert into a format that you can smartflash.

Edited by snakething
Link to comment
Share on other sites

Link Please!!!!

 

Κατεβάζεις από εδώ το αρχείο kdz.

 

Κατεβάζεις από εδώ το αρχείο που θα σου το σπάσει σε αρχεία smartflash

Έχεις το exe και το kdz στον ίδιο φάκελο.

 

Αφού σου βγάλει τα αρχεία bin και fls τα περνάς κανονικά με το smartflash.

 

Αφού κάνεις εγκατάσταση τη rom το κινητό θα δουλέψει κανονικά κτλ.

Μετά αν θες να κάνεις και root, κάνεις το παρακάτω πολύ απλό: link

 

 

Η Rom είναι άψογη και αρκετά γρήγορη. Πρώτη φορά δεν εγκατέστησα launcher, άφησα τον stock!

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμος και εγω το root μενει! Επισης πρεπει πλεον και η γυναικα μου να συνηθησει τις αλλαγες γιατι εγω με το 4Χ τα βλεπω ολα πανομοιοτυπα...
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησε κανείς όταν πατάς το κουμπί power για να ανοίξει η οθόνη ότι καμία φορά αργεί αρκετά;
Link to comment
Share on other sites

Συνδεω το κινητω στο pc και μονο φορτιζει(αυτο σημαινει πως οι θυρες λειτουργουν κανονικα), ειτε επιλεξω τη χρηση μαζικης αποθηκευσης ειτε οχι δεν μπορω να μεταφερω δεδομενα.

Επιχείρησα να το χρησιμοποιησω απλα ως αποθηκευτικο δισκο, επιχειρησα και μεσω pc suite αλλα τιποτα.

Μπορει να βοηθησει καποιος χριστιανος;

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησε κανείς όταν πατάς το κουμπί power για να ανοίξει η οθόνη ότι καμία φορά αργεί αρκετά;

 

Το κανει και μενα..

Link to comment
Share on other sites

Eγω δεν εχω θεμα με την αποθηκευση ,Το εκανα ρουτ με το λινκ και τις οδηγιες του φιλου πιο πανω και απο εκεινη τη στιγμη ενω ειμαι συνδεδεμενος με wifi και μπανω κανονικα σε σελιδες , στο playstore λεει οτι δεν υπαρχει συνδεση...

 

Εφοσον το τηλ ειναι της γυναικας μου και δεν την πολυνοιαζουν ολα αυτα , το ξαναφλασαρω stock και απλα θα απενεργοποιησω οτι μπορω απο εκει και ευτυχως μπορω πολλα.(χαρτες κλπ).

Link to comment
Share on other sites

Χανεται,ναι.

 

Τα αρχεια που ελεγε να κανω backup απο την εσωτερικη sd πρεπει να τα περασω ?

 

(δεν νομιζω οτι χαθηκαν)

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Συνδεω το κινητω στο pc και μονο φορτιζει(αυτο σημαινει πως οι θυρες λειτουργουν κανονικα), ειτε επιλεξω τη χρηση μαζικης αποθηκευσης ειτε οχι δεν μπορω να μεταφερω δεδομενα.

Επιχείρησα να το χρησιμοποιησω απλα ως αποθηκευτικο δισκο, επιχειρησα και μεσω pc suite αλλα τιποτα.

Μπορει να βοηθησει καποιος χριστιανος;

 

TO ίδιο έχω πάθη και εγώ...... μετά από το φορματ που έκανα στο PC (vista). Έχω περάσει τους LG Driver στο PC αλλά τίποτα .....:mad:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

TO ίδιο έχω πάθη και εγώ...... μετά από το φορματ που έκανα στο PC (vista). Έχω περάσει τους LG Driver στο PC αλλά τίποτα .....:mad:

τοuw drivers εννοεις απο τη σελιδα http://www.lg.com/gr/support-mobile/lg-LGP990

το "USB DRIVER για Windows"?

Μετα απο φορματ το επαθα κι εγω, δεν μπορει να μην υπαρχει λύση...ολο κ καποιος θα το εχει μονταρει, αν καταφερεις κατι σε παρακαλω ενημερωσε μας.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

τοuw drivers εννοεις απο τη σελιδα http://www.lg.com/gr/support-mobile/lg-LGP990

το "USB DRIVER για Windows"?

Μετα απο φορματ το επαθα κι εγω, δεν μπορει να μην υπαρχει λύση...ολο κ καποιος θα το εχει μονταρει, αν καταφερεις κατι σε παρακαλω ενημερωσε μας.

Ευχαριστώ

 

ΤΟ είχα κάνει πριν ένα περίπου χρόνο... Εδώ http://www.dkszone.net/setup-install-adb-android-debug-bridge-windows-7 είναι η λύση..!!!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησε κανείς όταν πατάς το κουμπί power για να ανοίξει η οθόνη ότι καμία φορά αργεί αρκετά;

 

Μόνο σε μένα τρέχει ά ψ ο γ α ;;;; Δεν έχω το παραμικρό lag, η σύνδεση με το pc δουλεύει τέλεια, όπως επίσης και το play store.

Πως κάνατε την εγκατάσταση; Μήπως κάτι δεν κάθισε καλά;

Είμαι με root εννοείται.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...