Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Παιδια καλησπερα. Εχω δωσει το παλιο 2χ στον συγκατοικο μου. Το ειχα κανει ροοτ. Εχει πανω την 2,3,4 και εψαξα για ενημερωση λειτουργικου και μου εβγαλε. Που εχουμε φτασει σε εκδοση τωρα?

 

Κανω την εγκατασταση αλλα οταν κανει restart μου βγαζει την οθονη του recovery και οτι και να κανω δεν βαζει την καινουργια εκδοση. Τι πρεπει να κανω?? Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα. Εχω δωσει το παλιο 2χ στον συγκατοικο μου. Το ειχα κανει ροοτ. Εχει πανω την 2,3,4 και εψαξα για ενημερωση λειτουργικου και μου εβγαλε. Που εχουμε φτασει σε εκδοση τωρα?

 

Κανω την εγκατασταση αλλα οταν κανει restart μου βγαζει την οθονη του recovery και οτι και να κανω δεν βαζει την καινουργια εκδοση. Τι πρεπει να κανω?? Ευχαριστω.

 

Κανε unroot για αρχη,κ ξαναπροσπαθησε.

 

Ειδα μια αρκετα ενδιαφερουσα ρομ απο την team eb,δειχνει να εχει αρκετες διαφορουλες σε σχεση με τις cm based.Ειναι στην beta 5 εκδοση τωρα,περιμενω την stable τους για να την δοκιμασω.

Edited by batman_13
LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Εχω δωσει το παλιο 2χ στον συγκατοικο μου. Το ειχα κανει ροοτ. Εχει πανω την 2,3,4 και εψαξα για ενημερωση λειτουργικου και μου εβγαλε. Που εχουμε φτασει σε εκδοση τωρα?

 

Κανω την εγκατασταση αλλα οταν κανει restart μου βγαζει την οθονη του recovery και οτι και να κανω δεν βαζει την καινουργια εκδοση. Τι πρεπει να κανω?? Ευχαριστω.

 

Δοκιμαζεις ενημερωση μεσω ΟΤΑ η απο το update tool της lg ; Παρολο που ακουγεται περιεργο , πριν 2 μηνες που ειχα το τηλ το εκανα καθε φορα ρουτ με το superoneclick κατι που δεν γινεται πλεον .Τοτε τουλαχιστον ειχα φλασαρει την στοκ v20R και το ρουταρα απο βιασυνη χωρις να περασω την V20s που εχει βγει.Παρολα αυτα αναβαθμιστηκε κανονικα χωρις προβλημα και μετα το ξαναεκανα ρουτ.Αλλα ενημερωση εκανα μεσω pc.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι αναφέρουν,στο XDA,πως με bluetooth ή handsfree,με τη CM10,δεν υπάρχει πρόβλημα με τις κλήσεις... Δε μπορώ να το checkάρω καθώς έχω πλέον την CM7,2. Είναι μια κάποια προσωρινή λύση για όσους δε γουστάρουν να γυρνάνε σε stock ή σε όποια παλαιότερη CM ή άλλη custom ROM. Θα μπορούσε κάποιος να το δοκιμάσει,και για να σιγουρέψει εάν όντως ισχύει,πραγματοποιώντας εφαρμογή του handsfree εν ώρα μιας προβληματικής κλήσης! Όλα αυτά μπορεί να είναι και καραμούφα..απλά μεταφέρω μερικά λεγόμενα χρηστών του XDA. Peace! :cool:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά είχα φλασάρει τη ICS του Στέφν με nvflash.Τώρα πάω να φλασάρω την στοκ με smart flash και μου βγάζει error κάπου στο ενδιάμεσο...βοήθεια!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Έχω την v20q με baseband 1035.21_20120313 και Ril 120313 (v20c,CIS).

Θέλω να περάσω την τελευταία rom του temasek. Πρέπει να αλλάξω baseband & ril για να δουλεύουν όλα κομπλέ?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά είχα φλασάρει τη ICS του Στέφν με nvflash.Τώρα πάω να φλασάρω την στοκ με smart flash και μου βγάζει error κάπου στο ενδιάμεσο...βοήθεια!!!

 

Φλασαρε την goodbye του stefan με nvflash(2.3.4) και μετα θα μπορεις μεσω smartflash..

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτη..

 

τη έχω περάσει αλλά μόλις ανοίξω το κινητό πάει να φορτώσει και μετά ξαναγυρνάει στο σήμα της Lg και ξανά το ίδιο...τι έγινε?

Link to comment
Share on other sites

τη έχω περάσει αλλά μόλις ανοίξω το κινητό πάει να φορτώσει και μετά ξαναγυρνάει στο σήμα της Lg και ξανά το ίδιο...τι έγινε?

 

Πόση ωρα το άφησες;;

Link to comment
Share on other sites

Full wipe τι εννοίτε;εγω εκανα τα 2 που λεει στο Recovery δεν ελεγε full πουθενα!

 

Full Wipe εννοεί κανεις reboot σε recovery mode (clockworkmod) και επιλέγεις διαδοχικά:

 

wipe data/factory reset

wipe cache partition

 

και

 

advanced / wipe dalvik cache

 

Ελπίζω να βοήθησα...

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

Στο xda βγήκε νέο fix για το bug με τις κλήσεις...Το φλάσαρα και τσεκάρω...

 

Με στοκ εισαι ή cm10?Στην στοκ παντως εμενα εκανε καμια βδομαδα να το εμφανισει.

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Με στοκ εισαι ή cm10?Στην στοκ παντως εμενα εκανε καμια βδομαδα να το εμφανισει.

 

CM10,η stock απ'όσο ξέρω δεν έχει τέτοιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

CM10,η stock απ'όσο ξέρω δεν έχει τέτοιο θέμα.

 

Δυστυχως εχει κ η στοκ,αυτο ειναι το προβλημα.Απλως κανει καιρο να στο βγαλει.Εμενα μου το εκανε στις 5-6 μερες αν θυμαμαι καλα.Μπορει κ βδομαδα

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως εχει κ η στοκ,αυτο ειναι το προβλημα.Απλως κανει καιρο να στο βγαλει.Εμενα μου το εκανε στις 5-6 μερες αν θυμαμαι καλα.Μπορει κ βδομαδα

 

556 λεπτά ομιλίας έχω κάνει και δεν έχει εμφανιστεί καθόλου με την V28g του Stefan.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως εχει κ η στοκ,αυτο ειναι το προβλημα.Απλως κανει καιρο να στο βγαλει.Εμενα μου το εκανε στις 5-6 μερες αν θυμαμαι καλα.Μπορει κ βδομαδα

 

Όντως έχει και η stock,όμως έχει ένα ελαφρυντικό. Αργεί να το εμφανίσει,όπως προείπες συν οτι με μια επανεκκίνηση εξαλείφεται το πρόβλημα για άλλες τόσες μέρες.

Τεσπα. Για το fix που αναφέρθηκε,έχει μπει πάνω σε cm10 και δοκιμάζεται με BB την v28g. Προς το παρόν,με προγενέστερα uploads του fix,αναφέρθηκαν σε εμφάνιση του προβλήματος με τις κλήσεις μετά από 2+ ημέρες,κάτι παρόμοιο με την leak ICS δηλαδή...

Link to comment
Share on other sites

Όντως έχει και η stock,όμως έχει ένα ελαφρυντικό. Αργεί να το εμφανίσει,όπως προείπες συν οτι με μια επανεκκίνηση εξαλείφεται το πρόβλημα για άλλες τόσες μέρες.

Τεσπα. Για το fix που αναφέρθηκε,έχει μπει πάνω σε cm10 και δοκιμάζεται με BB την v28g. Προς το παρόν,με προγενέστερα uploads του fix,αναφέρθηκαν σε εμφάνιση του προβλήματος με τις κλήσεις μετά από 2+ ημέρες,κάτι παρόμοιο με την leak ICS δηλαδή...

 

Το θεμα ειναι οτι λυνεται,αλλα για ποσο ειναι αγνωστο.Θα δοκιμασω team eb να δω τι παιζει κ με αυτους

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δοκιμαστε κατι.Αν καποιος εχει στοκ ρομ χωρις ρουτ.Να παει στις ρυθμισεις αναπτυξης στις εφαρμογες και τσεκαρετε ολα τα κουτακια...Γιατι το λεω αυτο;

Ειχα αφησει εντελως στοκ το κινητο της γυναικας μου ωστε να του περασω αμεσως ics, αλλα βαρεθηκα να βλεπω 80ΜΒ ραμ ελευθερα και αφου τσεκαρα τα κουτακια ολα (3) δοκιμασα με SOC και πετυχε με την πρωτη!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά με CM10,συγκεκριμένα την 1108 build,είχα καταφέρει να μην έχω το bug για καμιά δεκαριά μέρες και είχα ησυχάσει ώσπου τσουπ,με παίρνει ένας φίλος μου και άκουγε μόνο θόρυβο...Είναι εντελώς random το θέμα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δοκιμαστε κατι.Αν καποιος εχει στοκ ρομ χωρις ρουτ.Να παει στις ρυθμισεις αναπτυξης στις εφαρμογες και τσεκαρετε ολα τα κουτακια...Γιατι το λεω αυτο;

Ειχα αφησει εντελως στοκ το κινητο της γυναικας μου ωστε να του περασω αμεσως ics, αλλα βαρεθηκα να βλεπω 80ΜΒ ραμ ελευθερα και αφου τσεκαρα τα κουτακια ολα (3) δοκιμασα με SOC και πετυχε με την πρωτη!!

 

Για στειλε μου ενα λινκ σε πμ το Soc,και πες και τι task killer εχεις..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...