Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

μα notifications ειναι και τα sms. Μηπως εχεις βαλει αλλη εφαρμογη για τα sms και εχεις θεσει απο εκεινη αλλο ήχο?

Μολις το δοκιμασα και τα αλλαζει. Μου χρωστας 2 sms και 10 λεπτα χρονου απο την ζωη μου :P

 

Φίλε σ' ευχαριστώ πολύ! Έχεις δίκιο! Είχε γίνει μπέρδεμα με τις ρυθμίσεις του Go Sms Pro και είναι και πολλές οι άτιμες.. :O

 

ΠΛέον έχω άλλο ήχο για sms και άλλο για ειδοποιήσεις ημερολογίου. Με έσωσες!

 

Σου χρωστάω ο,τι θες! Να 'σαι καλά που ασχολήθηκες!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια πήρα πριν κανα μήνα την Andinda που είναι στα 1980mAh και διαφορά είδα μόνο στην αναμονή...Στην χρήση πέφτει το ίδιο...Τώρα σκέφτομαι να πάρω αυτήν http://viewitem.eim.ebay.gr/2430MAH-FL53HN-GOLD-BATTERY-FOR-LG-OPTIMUS-2X-P990/260857316948/item που ειναι 2430 mAh...Αξίζει η θα πετάξω και άλλα λεφτά και ξέρει κανενας ποσο πάνε τα μεταφορικά απο ηνωμένο βασίλειο?

 

Την εχω εγω....!!!:( μια από τα ίδια διαφορά δεν υπάρχει με την μαμά μπαταρία.. μην πετάς τα λεφτά σου..!! σε εμένα την έστειλαν με 16 euro δεν υπάρχουν μεταφορικά.!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες,

πια ειναι η τελευταία επίσημη ρομ ελληνική ??

 

Original_ ROM_BIN_LGP990AT-00-V10d_25-JUL-2011 αν την θέλεις, πες μου να σου δώσω link RapidShare..!!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω, καλό το Optimus 2X, αλλά το θέμα της φωτεινότητας της οθόνης ειναι σωστός γρίφος βρε αδερφέ. Αν το βαλεις πολύ ψηλά, σου ξεπλένει το μάυρο. Αν το βάλεις πολύ χαμηλά, είναι λιγο μουντή η οθόνη. Ακόμα και η εργοστασιακή ρύθμιση απέχει απο το ιδανικο (ειναι πιο ψηλα απ' οτι πρέπει). Προσωπικά το εχω βαλει στην "αυτόματη φωτεινότητα" (για να ησυχάσω), αλλα επειδή η βοήθεια του κοινού ποτε δεν αποτυγχάνει, είπα να κάνω ενα poll να δω τι κάνουν οι περισσότεροι. Edited by kurkosdr
Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Την εχω εγω....!!!:( μια από τα ίδια διαφορά δεν υπάρχει με την μαμά μπαταρία.. μην πετάς τα λεφτά σου..!! σε εμένα την έστειλαν με 16 euro δεν υπάρχουν μεταφορικά.!

 

Ευχαριστώ...Εγω πήρα την 1980 και βλέπω διαφορά με την μαμά αλλα μονο στην αναμονή...Η μαμα στην χρήση ειναι καλή;Το λέω γιατι δεν ειχα κανει καθόλου καλή πρώτη φορτιση...Η να πάω να πάρω μια μητρική?

Link to comment
Share on other sites

Original_ ROM_BIN_LGP990AT-00-V10d_25-JUL-2011 αν την θέλεις, πες μου να σου δώσω link RapidShare..!!

 

αν ειναι ευκολο..

και αν ξερει καποιος αν ο οδηγος για να περασω την ρομ που υπαρχει εδω στο φορουμ (Εγκατάσταση επίσημης Rom με αρχεία KDZ / Greek V10d) ειναι το ιδιο με αυτη την ρομ ?

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι ευκολο..

και αν ξερει καποιος αν ο οδηγος για να περασω την ρομ που υπαρχει εδω στο φορουμ (Εγκατάσταση επίσημης Rom με αρχεία KDZ / Greek V10d) ειναι το ιδιο με αυτη την ρομ ?

 

Οχι οδηγος για τα αρχεια kdz ειναι πολυ πιο περιπλοκος και ειναι μονο για αρχεια kdz (σε τετοιο αρχειο ειχε πρωτοκυκλοφορησει η ελληνικη V10d και δε μπορουσαμε να την βαλουμε αλλιως). Εσυ περνα την ρομ με τον οδηγο για νεους χρηστες, ειναι πολυ πιο ευκολος.Κανε unzip το αρχειο και θα βγουν δυο αρχεια, ενα bin και ενα fls. Οταν εχεις τετοια αρχεια πας με αυτον τον οδηγο (για τους νεους χρηστες).

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3607380#post3607380

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

αν ειναι ευκολο..

και αν ξερει καποιος αν ο οδηγος για να περασω την ρομ που υπαρχει εδω στο φορουμ (Εγκατάσταση επίσημης Rom με αρχεία KDZ / Greek V10d) ειναι το ιδιο με αυτη την ρομ ?

 

Η εγκατάσταση γίνετε κανονικά αφού ειναι Stock Rom, συνεπώς διάβασε (Πώς να επιστρέψουμε σε Stock Rom στο LG 2X) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=300529 ειναι πανεύκολο (καντο βήμα - βήμα) και φυσικά δεν κατεβαζεις ( Greece/Italy Firmware. ) απο την στιγμή που έχεις την V10d που θα την κατεβάσεις απο εδώ..!!!

 

ΑΡΧΕΙΑ BIN_LGP990AT-00-V10d JUL-25-2011 LINK RAPIDSHARE

https://rapidshare.com/files/518937994/BIN_LGP990AT-00-V10d_JUL-25-2011.part01.rar

 

https://rapidshare.com/files/3163450764/BIN_LGP990AT-00-V10d_JUL-25-2011.part02.rar

 

https://rapidshare.com/files/1314332273/BIN_LGP990AT-00-V10d_JUL-25-2011.part03.rar

 

https://rapidshare.com/files/595558930/BIN_LGP990AT-00-V10d_JUL-25-2011.part04.rar

 

https://rapidshare.com/files/1481541492/BIN_LGP990AT-00-V10d_JUL-25-2011.part05.rar

 

https://rapidshare.com/files/1544995750/BIN_LGP990AT-00-V10d_JUL-25-2011.part06.rar

 

https://rapidshare.com/files/1158631383/BIN_LGP990AT-00-V10d_JUL-25-2011.part07.rar

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει καποιος τρόπος στισ επαφές να έχει επιλογή για skype call στα κινητά και τα σταθερά;Η εστω να δέχετε επικοληση στο dialpad του skype?
Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται συμφορουμιτες?

Μετα απο αρκετο καιρο αποχης επιστρεφω στη παρεα.

Βλεπω και νεα μελη.Ωραια!!

Τοσο καιρο με stock rom και παρακολουθώντας τα δρώμενα εξ αποστασεως και περιμενοντας την Official 2.3, βαρεθηκα και ειπα να παιξω παλι με κοστουμιες.

 

Εν ταχη:

δοκιμασα topogigi,gr4 και cm7.

Tις δυο πρωτες τις αδικησα αφου τις κρατησα μονο απο μια μερα χωρις να μπορεσω να τις δοκιμασω εκτενως...!

 

Γενικη αποψη:

Ολες πιο γρηγορες απο stock, ομως η cm7 ειχε αισθητη διαφορα και απο τις αλλες δυο(η καθεμια με τον kernel της και οχι καποιον "εξωτερικο").

Τα δυο αρνητικα της CM7(εκτος των γνωστων...) ειναι η μικροτερη αυτονομια σε σχεση με τη Stock καθως και η χειροτερη και οριακα αποδεκτη ποιοτητα κλησεων(baseband & ril 725).Oλα αυτα με nightly 172.Τωρα περναω 177 που υποσχεται αρκετες αλλαγες.

 

Επισης θελω να ευχαριστησω και να δωσω συγχαρητηρια στον Orlox για αυτο του το post

Edited by agekalp
Link to comment
Share on other sites

Τα δυο αρνητικα τις CM7(εκτος των γνωστων...) ειναι η μικροτερη αυτονομια σε σχεση με τη Stock καθως και η χειροτερη και οριακα αποδεκτη ποιοτητα κλησεων(baseband & ril 725).Oλα αυτα με nightly 172.Τωρα περναω 177 που υποσχεται αρκετες αλλαγες.

 

Περιμενουμε να ακουσουμε τι διαφορες θα δεις με την 177...

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μολις πηρα το κινητο και δυο απο τις πρωτες αποριες μου ειναι η εξης: Ανα τακτα χρονικα διαστηματα μου ζηταει τον κωδικο PIN της καρτας SIM. Το εχει συναντησει καποιος αλλος αυτο; Εχει να κανει με το οτι στο σπιτι μου δεν εχει πολυ σημα και μπορει οταν το χανει και το ξαναβρισκει να θελει οπωςσδηποτε κωδικο;

 

Φανταζομαι οτι με το να βγαλω τελειως το να ζηταει κωδικο pin θα λυθει το ζητημα αλλα θα ηθελα γενικα οποτε κανω restart το τηλεφωνο να ζηταει PIN. Το εχει συναντησει κανεις;

 

(Επισης, αν και το εψαξα λιγο και μαλλον δεν γινεται, οι επαφες που προσθετεις στις αγαπημενες σου ταξινομουνται μονο βασει ονοματος ετσι; Δεν μπορω να τις αναδιαταξω κατα βουληση;)

 

Ευχαριστω

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Περιμενουμε να ακουσουμε τι διαφορες θα δεις με την 177...

 

και γω περιμένω, αν είναι να την περάσω. Έχω 7.1 stable προς το παρόν και παρόλα τα ελαττώματά της δε γυρνάω σε stock.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μολις πηρα το κινητο και δυο απο τις πρωτες αποριες μου ειναι η εξης: Ανα τακτα χρονικα διαστηματα μου ζηταει τον κωδικο PIN της καρτας SIM. Το εχει συναντησει καποιος αλλος αυτο; Εχει να κανει με το οτι στο σπιτι μου δεν εχει πολυ σημα και μπορει οταν το χανει και το ξαναβρισκει να θελει οπωςσδηποτε κωδικο;

 

Φανταζομαι οτι με το να βγαλω τελειως το να ζηταει κωδικο pin θα λυθει το ζητημα αλλα θα ηθελα γενικα οποτε κανω restart το τηλεφωνο να ζηταει PIN. Το εχει συναντησει κανεις;

 

(Επισης, αν και το εψαξα λιγο και μαλλον δεν γινεται, οι επαφες που προσθετεις στις αγαπημενες σου ταξινομουνται μονο βασει ονοματος ετσι; Δεν μπορω να τις αναδιαταξω κατα βουληση;)

 

Ευχαριστω

 

Φιλε μου το κινητο σου κανει επανεκίνησεις γι αυτο και βλεπεις το Pin. Καντο update με το LG tool στην τελευταια εκδοση και αν δεν στρώσει στείλτο σερβις. Το πιο λογικο ειναι να σου κανουν και αυτοι firmware update. Αν συνεχίσει να στο κανει ξαναστειλτο να στο αλλαξουν.

Για τις επαφές εχω αλλο προγραμμα απο αυτο της LG. Ειναι το contapps και στο συστηνω ανεπιφύλακτα μιας και εχει πολλα extra

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μολις πηρα το κινητο και δυο απο τις πρωτες αποριες μου ειναι η εξης: Ανα τακτα χρονικα διαστηματα μου ζηταει τον κωδικο PIN της καρτας SIM. Το εχει συναντησει καποιος αλλος αυτο; Εχει να κανει με το οτι στο σπιτι μου δεν εχει πολυ σημα και μπορει οταν το χανει και το ξαναβρισκει να θελει οπωςσδηποτε κωδικο;

 

Φανταζομαι οτι με το να βγαλω τελειως το να ζηταει κωδικο pin θα λυθει το ζητημα αλλα θα ηθελα γενικα οποτε κανω restart το τηλεφωνο να ζηταει PIN. Το εχει συναντησει κανεις;

 

(Επισης, αν και το εψαξα λιγο και μαλλον δεν γινεται, οι επαφες που προσθετεις στις αγαπημενες σου ταξινομουνται μονο βασει ονοματος ετσι; Δεν μπορω να τις αναδιαταξω κατα βουληση;)

 

Ευχαριστω

Οταν το πήρα μου το έκανε και εμένα συνέχεια. Με τα επίσημα update βελτιώθηκε αλλά δεν εξαφανίστηκε (αναγκάστηκα να το καταργήσω.)

Σε custom rom το έχω ξαναβάλει κάποιες μέρες και δεν το έχει εμφανίσει.

Πάντα υπάρχει η πιθανότητα να είναι hardware το πρόβλημα (σε κάποιες περιπτώσεις) αλλά με την προϊστορία του πιστεύω ότι είναι θέμα software και σε σένα.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

PMNEDM κι εμένα μου έκανε κάτι παρόμοιο. Το SIM toolkit μου έβγαζε συχνά το μήνυμα HOW ARE YOU? Το αγόρασα τον Απρίλιο με την 10a επάνω χωρίς προβλήματα. Με την 10b άρχισε το πρόβλημα με το μήνυμα και με την 10d τώρα όλα ΟΚ.

Να ρωτήσω :

1) με την 10d δεν μπορούμε να κάνουμε ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ όπως παλιότερα?(Ρυθμίσεις-Εφαρμογές-Διαχείριση Εφαρμογών). Γιατί αυτό?(Το android κάνει καλύτερη διαχείρηση με την 10d?)

 

2) Η εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου χωρίζεται σε αυτή του τηλεφώνου και στην εσωτερική κάρτα SD?

 

3) Με την μεταφορά εφαρμογών στην SD(για εξωτερικη ή εσωτερική θέλω root και πρόγραμμα?) τί κερδίζω?(ελευθερώνω χώρο στο τηλέφωνο, Ram, ......)

 

4) Κάποιες εφαρμογές και παιχνίδια δεν μεταφέρονται στην SD. Θέλω root?

 

thanx

Link to comment
Share on other sites

στον ηλιο με σβηστη οθονη.. βλεπω να μπηκε 2 - 3 νιφαδουλες σκονης.. σε εμενα που το προσεχω μαλιστα... καλα οχι σαν το optimus one που ειναι γεματα σκονη κατω απο την οθονη.. αλλα η Lg το εχει ψιλο ελατωμα αυτο.. χμμμ τι να πω..οτι φοβομουνα βλεπω..
iphone 4,iphone 3gs,Nokia Lumia 710, iPad 2,LG Optimus 2x,Motorola Atrix 4G + Lapdock,LG Optimus One p500,LG GW620,Samsung Galaxy i5500,Nokia5800xm,LG ks20,Nokia N71,Nokia 6600,Nokia 7210,BlackBerry7290..
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πότε θα πάρει επιτέλους την 2.3 και αν θα πάρει ποτέ icecream?

 

Sent from my LG-P990 using Tapatalk

 

Χαχαχαχαχαχα.Καλο μου αρεσε.Για την 2.3 οπως ολα δειχνουν τελος του μηνα.

Αλλα για icecream 4.0 δεν λεγεται τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Η 2.3 αποτελει ενα μυστηριο.Συμφωνα με μια Γαλλικη εταιρια(αν θυμαμαι καλα) θα τη παρει μεσα στον Οκτωβρη αλλα περιτο να πω το κατα ποσο το πιστευω.

Οσο για την ICS καποιος ανεφερε πως ρωτησε την LG και αυτη του απαντησε αρνητικα.Δε το πολυπιστευω αυτο(σαν περιστατικο) γιατι ειναι σχετικα νωρις για να εχει αποφασισει ηδη η LG και ποσο μαλλον οταν μιλαμε για ενα προσωπικο email σε πελατη και οχι επισημη ανακοινωση.

Εγω προσωπικα νομιζω πως δε θα τη παρουμε official.Βεβαια αφου μας υποστηριζει η CM θα τη παρουμε unofficial αλλα δε ξερω με ποιες ελλειψεις.

Ελπιζω αν σταματησει το support η LG προς το 2Χ(απαραδεκτο) τουλαχιστον να ανοιξουν,μαζι με την nvidia, τα χαρτια τους και να αφησουν τους developers να παιξουν ελευθερα.

 

Πρωτες αποψεις για CM nigtly #177:

Δεν εχω βρει προβλημα ακομα.

Ολα πολυ γρηγορα.

Τα μεχρι στιγμης 3 τηλεφωνηματα που εχω κανει μου ειπαν πως με ακουν αρκετα καλυτερα απο προχθες(nigtly #172).

Η μπαταρια φορτιστηκε πληρως και καλιμπραριστηκε χθες περι τις 12 και τωρα 12 ωρες μετα με 3-4 τηλεφωνα(10 λεπτα συνολικα) και λιγο wifi(5-10 λεπτα) ειναι στο 82%.

Για οτι νεο θα ενημερωσω.

 

Μια γενικη παρατηρηση για την CM:

Με stock rom στο ιδιο σημειο στο σπιτι μου ειχα 3-4 μπαρες σημα ενω με CM εχω 2-3 και καμια φορα 1 μπαρα.Πιστευω να μην ειναι συμπτωση(τι στο καλο...να χαλασε η κεραια κινητης οταν εκανα μεταβαση απο stock σε CM?? :p ).Σε αυτο φυσικα μπορει να οφειλονται και τα δυο μειονεκτηματα σε σχεση με τη stock, η μεγαλυτερη καταναλωση μπαταριας και η χειροτερη ποιοτητα κλησεων.

Link to comment
Share on other sites

Που την κατεβάζω? και πως γίνετε η εγκατάσταση της CM nigtly #177 ??? έχει καμιά σχέσει με την cm-7.1.0-Optimus2X-signed ??

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τα κούω όλα αυτά κ μου πεφτουν τα σάλια ( :P) Υπάρχει πρόγραμμα μέσω PC ( windows , mac , linux ) να μπορέσω να κάνω ένα καλό backup για να δοκιμάσω την CM nighties?
Κινητά: LG Optimus 2x , Iphone 3g, Nokia 7610
Link to comment
Share on other sites

Ολες οι CM κατεβαινουν απο εδω και τις εγκαθιστουμε ακριβως όπως όλες τις ****.zip(ετσι).Full wipes πριν την εγκατασταση.

 

Jedi τι εννοεις backup??Τις εφαρμογες,φωτο,επαφες κτλ ή nandroid backup που παιρνει τα πάντα?

 

Μια παρατηρηση:

ενω ειχα παρει nandroid backup της stock ρομ που ειχα δε καταφερα να γυρισω πισω με restore.Βεβαια το προσπαθησα μονο μια φορα γιατι τελικα βρηκα αυτο που ηθελα.Αν καποιος τη πατησει και εχει παρομοιο προβλημα το ψαχνουμε..

Link to comment
Share on other sites

Ολες οι CM κατεβαινουν απο εδω και τις εγκαθιστουμε ακριβως όπως όλες τις ****.zip(ετσι).Full wipes πριν την εγκατασταση.

 

Jedi τι εννοεις backup??Τις εφαρμογες,φωτο,επαφες κτλ ή nandroid backup που παιρνει τα πάντα?

 

Μια παρατηρηση:

ενω ειχα παρει nandroid backup της stock ρομ που ειχα δε καταφερα να γυρισω πισω με restore.Βεβαια το προσπαθησα μονο μια φορα γιατι τελικα βρηκα αυτο που ηθελα.Αν καποιος τη πατησει και εχει παρομοιο προβλημα το ψαχνουμε..

 

 

Εγώ είχα γύρισα στην stock βάζοντας την V10d πρώτα (Πώς να επιστρέψουμε σε Stock Rom στο LG 2X) και αφού έκανα ROT και εγκατέστησα το ROM MANAGER έκανα RESTORE το τελευταίο Βackup (NANDROID BACKUP) και όλα πήγαν ο.κ.

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...