Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

[ROM] AOSP*****|EaglesBlood™|*****ICS 4.0.4 [p990] 07-21-2012

[ROM] TG P990 ICS 28G - Stable - Rom and Advanced Kernel

[ROM][stock][iCS] LG P990 Stock ICS flashable zip by harsh & tonyp (based on v28g)

 

Ποια από αυτές είναι καλύτερη και πιο ολοκληρωμένη;Υπάρχει άλλη καλύτερη με ics και πάνω;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[ROM] AOSP*****|EaglesBlood™|*****ICS 4.0.4 [p990] 07-21-2012

[ROM] TG P990 ICS 28G - Stable - Rom and Advanced Kernel

[ROM][stock][iCS] LG P990 Stock ICS flashable zip by harsh & tonyp (based on v28g)

 

Ποια από αυτές είναι καλύτερη και πιο ολοκληρωμένη;Υπάρχει άλλη καλύτερη με ics και πάνω;

 

ΟΛες πανω κατω ιδιες ειναι,εγω θα σου ελεγα να περιμενεις 2-3 μερες,οποτε ληγει ο ατυπος μηνας χωρις μνημες προς τιμην του rc, γτ θα βγουνε παρα πολλες βασισμενες στου rc την δουλεια,οποτε πολυ καλυτερες.

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Remove p990 from build targets

MERGED ON NOV 28TH AT 15:15:04 IN ANDROID_VENDOR_CM

 

Φαίνεται ότι σταματάει η βελτίωση της CM10 για το κινητάκι μας λόγω του προβλήματος με τις κλήσεις.Δηλαδή δεν βγαίνει καινούρια nightly μέχρι να βγει η official ics.Καταραμένη LG...

Link to comment
Share on other sites

Remove p990 from build targets

MERGED ON NOV 28TH AT 15:15:04 IN ANDROID_VENDOR_CM

 

Φαίνεται ότι σταματάει η βελτίωση της CM10 για το κινητάκι μας λόγω του προβλήματος με τις κλήσεις.Δηλαδή δεν βγαίνει καινούρια nightly μέχρι να βγει η official ics.Καταραμένη LG...

 

Και ούτε πρόκειται να βγει official ICS... Κάποιοι τουλάχιστον έτσι ερμηνεύουν τη leak. Σαν να μας λένε δηλαδή από την LG "Πάρτε αυτό,κάντε ότι πειράματα θέλετε και μη μας πρήζετε που δε βγάζουμε την official τόσο καιρό τώρα..." . . . :mad:

Link to comment
Share on other sites

Και ούτε πρόκειται να βγει official ICS... Κάποιοι τουλάχιστον έτσι ερμηνεύουν τη leak. Σαν να μας λένε δηλαδή από την LG "Πάρτε αυτό,κάντε ότι πειράματα θέλετε και μη μας πρήζετε που δε βγάζουμε την official τόσο καιρό τώρα..." . . . :mad:

 

Απλά με τη leak δεν μπορουμε να κάνουμε τίποτα,ας βγάλουν τουλάχιστον source code...Αν και κάτι μου λέει ότι για να υπάρχουν leaks προσπαθούν οι άνθρωποι να βγάλουν την official πριν το τέλος του κόσμου... :lol:

Link to comment
Share on other sites

προσπαθούν οι άνθρωποι να βγάλουν την official πριν το τέλος του κόσμου... :lol:

 

Η καλυτερη ατακα της ημερας :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν και απ'ο,τι διαβάζω υπάρχει και η εκδοχή του ότι απλά ο RC θα διαθέσει σύντομα την 4.2 δηλαδή την CM10.1 γι'αυτό σταμάτησε η βελτίωση της CM10...Αναμένουμε...
Link to comment
Share on other sites

Μειναμε με το...leak...στο χερι δηλαδη

 

Η αλήθεια είναι ότι όσοι είμαστε κάτοχοι του Optimus 2X έχουμε ανεπτυγμένη την αρετή της υπομονής...Πιστεύω αν είναι να γίνει κάτι θα γίνει μέσα στο Δεκέμβρη...21 Δεκεμβρίου λέω μια τυχαία ημερομηνία... :X

Link to comment
Share on other sites

Παντως μετα τον στεφαν,παει κι ο τεμασεκ,φευγει απο το 2x

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=34702251

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Aν δεν τελειωσει ο κοσμος τοτε ,εδω θα ειμαστε και στις 22 να τα λεμε.

 

Αν και πιστευω οτι ο κοσμος σωθηκε απο τη στιγμη που o PSY περασε τον Bieber :lol:

Link to comment
Share on other sites

Aν δεν τελειωσει ο κοσμος τοτε ,εδω θα ειμαστε και στις 22 να τα λεμε.

 

Αν και πιστευω οτι ο κοσμος σωθηκε απο τη στιγμη που o PSY περασε τον Bieber :lol:

 

Σωστός! :lol:

Όσον αφορά τους developers,λογικό είναι να τα παρατούν απο τη στιγμή που δεν έχουν τον κατάλληλο source code για να δουλέψουν...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ πήγα σε iphone 4.Μέχρι τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος.Με jailbreak φυσικά..Έχει κανείς συγκρίνει τα αυτά τα δύο κινητά?Το 2Χ το κρατάω ακόμα...Μήπως το μετανιώσω:)
Link to comment
Share on other sites

Παντως μετα τον στεφαν,παει κι ο τεμασεκ,φευγει απο το 2x

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=34702251

 

όχι ρε συ!! και περίμενα πως και πως την CM10 kang του... κρίμα...

Link to comment
Share on other sites

Εκανες full wipe ??Βαλε μια πιο παλια εκδοαη,πχ 135.2

 

τα παντα εκανα!

Link; θα χάσω δεδομένα απο τις εφαρμογες; πχ τις πιστες που εχω περάσει;

Edited by denkar13
Link to comment
Share on other sites

τα παντα εκανα!

Link; θα χάσω δεδομένα απο τις εφαρμογες; πχ τις πιστες που εχω περάσει;

 

Εμενα με εχει βολεψει πολυ το go backup , αν εισαι ρουταρισμενος , αποθηκευει τις εφαρμογες που θα του πεις με ολα τα δεδομενα τους σαν να μην εκανες ποτε ρεσετ η αλλαγη ρομ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα το κινητο δεν διαβαζει NTFS? πηρα μια 16gb την μετετρεψα σε ntfs και πλεον δεν μου ''διαβαζει'' την εξωτερικη...αν το μετατρεψω παλι σε fat θα διορθωθει το προβλημα ε?
Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα το κινητο δεν διαβαζει NTFS? πηρα μια 16gb την μετετρεψα σε ntfs και πλεον δεν μου ''διαβαζει'' την εξωτερικη...αν το μετατρεψω παλι σε fat θα διορθωθει το προβλημα ε?

 

Λογικα ναι φιλε

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση που πιθανων να με γλιτώσει απο πολυ κόπο και χρόνο .

Εχω κάνει root το τηλέφωνο και ειμαι με την μαμα ρομ . Αξίζει τον κόπο να του βαλω την cm7 . Η να το αφήσω στην υσυχία του γιατι έχω περάσει ενα σωρο εφαρμογές μέσα . Θέλω να πώ ... Αν βάλω την cm7 θα κερδίσω τίποτα ?

Θα δουλεύει απροβλημάτιστα , χωρις κολίματα και λαγκαρίσματα ? Είναι το ίδιο σταθερή με την μαμά ρομ ?

http://www.lafkos.de/Muhle_1.gif

Where are you going Karamitro ??

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση που πιθανων να με γλιτώσει απο πολυ κόπο και χρόνο .

Εχω κάνει root το τηλέφωνο και ειμαι με την μαμα ρομ . Αξίζει τον κόπο να του βαλω την cm7 . Η να το αφήσω στην υσυχία του γιατι έχω περάσει ενα σωρο εφαρμογές μέσα . Θέλω να πώ ... Αν βάλω την cm7 θα κερδίσω τίποτα ?

Θα δουλεύει απροβλημάτιστα , χωρις κολίματα και λαγκαρίσματα ? Είναι το ίδιο σταθερή με την μαμά ρομ ?

 

Σε θεωρητικό επίπεδο η CM7 είναι πολύ πιο γρήγορη και σταθερή. Αν και στο 2Χ ποτέ δεν ξέρεις!

Αν το έχεις κάνει root και έχεις εγκαταστήσει το CWM Recovery, μπορείς αν έχεις όρεξη και χρόνο να πάρεις nandroid backup της ρομ που έχεις τώρα, να δοκιμάσεις την cM7 ή και την CM10 (που έχει βέβαια πρόβλημα με τις κλήσεις μετά απο μρικές ώρες χρήσης) αλλά πετάει!

Και αν θέλεις μετά επανέρχεσαι σε stok.

 

Η διαδικασία είναι σχετικά εύκολη, αλλά θέλει διάβασμα των οδηγών (υπάρχουν στο θέμα του 2Χ) και σίγουρα θέλει χρόνο και προετοιμασία (κατέβασμα όλων των αρχείων που μπορεί να χρειαστούν). Μην το κάνεις αν δεν έχεις δεύτερη συσκευή για χρήση σαν τηλέφωνο αυτό το διάστημα!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση που πιθανων να με γλιτώσει απο πολυ κόπο και χρόνο .

Εχω κάνει root το τηλέφωνο και ειμαι με την μαμα ρομ . Αξίζει τον κόπο να του βαλω την cm7 . Η να το αφήσω στην υσυχία του γιατι έχω περάσει ενα σωρο εφαρμογές μέσα . Θέλω να πώ ... Αν βάλω την cm7 θα κερδίσω τίποτα ?

Θα δουλεύει απροβλημάτιστα , χωρις κολίματα και λαγκαρίσματα ? Είναι το ίδιο σταθερή με την μαμά ρομ ?

 

Mπορεις να κρατησεις τα αρχεια σου και τις εφαρμογες σου με ενα προγραμμα backup και νεα ρομ να βαλεις να περασεις μεσα οτι ειχες,

Link to comment
Share on other sites

V30A στον server της LG αλλά αδύνατον να κατέβει ακόμα...Κάτι μου λέει πάντως ότι πλησιάζουμε...Η official για το κορεάτικο Optimus 2X (SU660) είναι η V30C...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...