Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

προσπαθω να κανω update το τελευταιο εδω και ποση ωρα,κανονικη ρομ,και μου εχει κολλησει στο ρομποτακι με το κουτι.Ποση ωρα παιρνει συνηθως?ηδη περιμενω 14 λεπτα

 

Το V10d προσπαθησες να βαλλεις;Και αν ναι με ποιον τροπο το εκανες;

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτη τη στιγμη επειδη ειχα καιρο να κανω update φαινεται πως ειναι η εκδοση για v10c.Πατησα για ενημερωση λογισμικου βρηκε,το κατεβασε παει να το βαλει στο 10% βγαζει το εικονιδιο που ανεφερα και μετα κολλαει εκει,εβγαλα μπαταρια και τωρα δεν μου ζηταει καν το το κωδικο για sim και δεν δειχνει κατασταση μπαταριας,με αλλα λογια δεν εχω την λειτουργια τηλεφωνου,ξαναπροσπασπαθησα για το update,τπτ παλι τα ιδια
Link to comment
Share on other sites

Μηπως παρατηρησες τπτ περιεργο, οπως ανοιχτη συσκευασια ή refurbished συσκευη;

 

Ψηνομαι να το αγορασω, απο το easybuyworld. Aυτα λογικα ειναι εκτος Ελλαδας, οπως επισης δεν εχουν hdmi καλωδιο στην συσκευασια. Αν το εχει παρει καποιος απο το ebw ας το επιβεβαιωσει.

 

Τωρα απο αυτα που διαβαζω, εχει στρωσει καπως η συσκευη και ερχεται η 2.3.3, γιατι θα ξενερωσω τρελα, αν το παρω και η υποστηριξη συνεχισει να ειναι χαλια.

 

Παιζει και το galaxy s στα 250ε πλεον και μπαινω σε σκεψεις, οχι οτι ειναι κοντα σαν hardware, αλλα τουλαχιστον ειναι στρωμενο απο software και ερχονται με 2.3.3 και μαλιστα οτι παρει το sg2 απο αναβαθμισεις θα το παρει και το sg1 συμφωνα με την samsung. Ελπιζω να ξυπνησει και η lg.

 

Γενικα παντως οι android συσκευες ειναι λιγο της υπομονης, και το galaxy s περασε χρονος και βαλε για να στρωσει και το x10 της se εστρωσε πριν ενα μηνα με την 2.3.3 μεχρι τοτε ηταν τραγικο.

 

Υπομονη θα στρωσει και το optimus 2x, ελπιζω συντομα γιατι ειναι καλο για τα λεφτα του και εχει μελλον.

 

εγω το πηρα απο easy buy κ οντοσ το τηλ. ειναι ξενω απο ολανδια μαλλων...κ λειπει το hdmi καλωδιο...σε γενικεσ γραμεσ παει καλα...εγγυηση εχει κανονικα παντοσ..απλα σε περιπτωση αντικαταστασεισ η lg hellas δεν το αλλαζει...

 

η συσκευασια ηταν ανοιχτη....την ειχαν σφραγησμενη αλλα δεν ηταν κολλημενα καλα...τα αυτοκολητα...φαινοταν οτι δεν ειναι σφραγισμενη απο το εργοστασιο..τωρα η συσκευει φαινετε καινουρια με τησ ζελατηνεσ πανω...πωσ μπορεισ να καταλβεισ εαν ειναι refurbished??

 

Δυσκολα μπορεις να το καταλαβεις, ανοιχτο κουτι ειναι μια ενδειξη, αλλα μπορει να ηταν ανοιχτο για να τσιμπησουν το καλωδιο και να το πουλησουν μετα.

 

Απο εκει και περα, μπορεις να παρατηρησεις τις βιδες αν ξεβιδωθηκαν μπορει να φαινεται το σημαδι που αφηνει το κατσαβιδι, επισεις μπορει μια βιδα να εχει απο πανω αυτοκολλητο για λογους εγγυησης και να φαινεται ξεκολλημενο. Νομιζω ειναι λιγο τραβηγμενο να ειναι refubrished, το ebw το αναφερει. Απλα το καλωδιο θα τσιμπησαν. Γυρω στα 15ε πιανει. Οποτε το πουλανε 334 αντι 350ε.

 

Για το ebw ξερω οτι ειναι Ολλανδικο το κινητο. χωρις καλωδιο hdmi.

Για το mobileHellas με ενδιαφερει κι εμενα να εχουμε πληροφοριες αν ξερει κανεις, γενικα αν εχει καποια εμπειρια μεχρι στιγμης γι'αυτη τη συσκευη καταρχάς ή και οποιαδηποτε άλλη.

 

 

εγω το πηρα απο το easybuyworld τον Ιουλιο και ηταν σφραγισμενο.ειχε μεσα και το καλωδιο και ειναι απο 1 απο τις παρακατω χωρες NOΡΒΗΓΙΑ-ΣΟΥΗΔΙΑ-ΔΑΝΙΑ-ΦΙΛΑΝΔΙΑ(αυτες τις γλωσσες εχει μεσα στο βιβλιαρακι)

 

κοιταξτε και στο manual προσεκτικα!αν το δειχει μεσα πρεπει να το εχει!γιατι επεσε στα χερια μου ενα manual απο ΑΓΓΛΙΑ-ΓΕΡΜΑΝΙΑ το οποιο δεν ειχε μεσα το καλωδιο και ουτε στην συσκευασια

Edited by tzacool2
XPERIA Z1
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εγω το πηρα απο το easybuyworld τον Ιουλιο και ηταν σφραγισμενο.ειχε μεσα και το καλωδιο και ειναι απο 1 απο τις παρακατω χωρες NOΡΒΗΓΙΑ-ΣΟΥΗΔΙΑ-ΔΑΝΙΑ-ΦΙΛΑΝΔΙΑ(αυτες τις γλωσσες εχει μεσα στο βιβλιαρακι)

 

κοιταξτε και στο manual προσεκτικα!αν το δειχει μεσα πρεπει να το εχει!γιατι επεσε στα χερια μου ενα manual απο ΑΓΓΛΙΑ-ΓΕΡΜΑΝΙΑ το οποιο δεν ειχε μεσα το καλωδιο και ουτε στην συσκευασια!

 

Φαντάζεσαι τι θα γινόταν εδώ μέσα αν γράφαμε όλοι με το δικό μας χρώμα και με διαφορετικό τρόπο μορφοποίησης; Γράψε κανονικά όπως όλοι μας, το επιτάσσουν οι κανονισμοί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα αποκτησεις videocall μεσω Skype,περισσοτερες εφαρμογες απο το android market,

καλυτερη διαχειριση μπαταριας,πιστευω να αποδοσουν ποιο καλα οι 2 πυρινες του επεξεργαστη.

Αυτα μου φτανουν.

 

Έχουμε συγκεκριμένες πληροφορίες για αυτό? Ή έτσι το λέμε?:p

Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε συγκεκριμένες πληροφορίες για αυτό? Ή έτσι το λέμε?:p

 

Για πες μου με την 2.2 μπορεις να κανεις videocall;Με την 2.3 μπορεις για πες μου στο android marκet

υπαρχουν εφαρμογες που λειτουργουν μονο με την 2.3 εκδοση οσο για την μπαταρια και για τους 2 πυρινες οντως

τα εγραψα απο αυτα που εχω διαβασει εδω στο forum.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη στιγμη επειδη ειχα καιρο να κανω update φαινεται πως ειναι η εκδοση για v10c.Πατησα για ενημερωση λογισμικου βρηκε,το κατεβασε παει να το βαλει στο 10% βγαζει το εικονιδιο που ανεφερα και μετα κολλαει εκει,εβγαλα μπαταρια και τωρα δεν μου ζηταει καν το το κωδικο για sim και δεν δειχνει κατασταση μπαταριας,με αλλα λογια δεν εχω την λειτουργια τηλεφωνου,ξαναπροσπασπαθησα για το update,τπτ παλι τα ιδια

 

Μην αγχωνεσαι δεν εγινε κατι μη αναστρεψιμο,κανε οτι λεω στο ποστ απο κατω και θα εισαι οκ. ( Την αναβαθμιση απο κινητο την εκανες; )

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=300529

Κοιτα στο 5ο post,με μονη διαφορα μην πατησεις εκει που λεει "Greece/Italy firmware" γιατι θα σου κατεβασει την ελληνικη V10a.Εσυ πατα σε αυτο που λεει "εδω" και απο την λιστα που θα ανοιξει απλα βρες και κατεβασε την ελληνικη V10d.Μετα ακολουθεις απλα τις οδηγιες και εισαι κομπλε.

 

edit: Το παραπανω το ειχα γραψει για ενα παιδι που ειχε ελληνικη συσκευη.Πες μου ποιας χωρας ειναι το κινητο σου για να κατεβασεις τη σωστη rom.Διαφορετικα αν βαλλεις λαθοε rom δε θα μπορεις να παρεις αυτοματα μελλοντικα update (π.χ gingerbread).

Edited by nikos92
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

edit: Το παραπανω το ειχα γραψει για ενα παιδι που ειχε ελληνικη συσκευη.Πες μου ποιας χωρας ειναι το κινητο σου για να κατεβασεις τη σωστη rom.Διαφορετικα αν βαλλεις λαθοε rom δε θα μπορεις να παρεις αυτοματα μελλοντικα update (π.χ gingerbread).

 

Από που θα καταλάβουμε από ποια χώρα είναι το κινητό που έχουμε?

Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τι ακριβως ειναι το root

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306146#post3645021

 

και πως το κανουμε?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=300529

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από που θα καταλάβουμε από ποια χώρα είναι το κινητό που έχουμε?

 

Ωπ το είδα..Από Κορέα λέει πως είναι..Είχα την 10b πάνω και με βάση αυτό το πόστ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=313378 έκανα update στην 10d.. Θα χω κάποιο πρόβλημα με μελλοντικές αναβαθμίσεις?:wacko:

Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Ωπ το είδα..Από Κορέα λέει πως είναι..Είχα την 10b πάνω και με βάση αυτό το πόστ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=313378 έκανα update στην 10d.. Θα χω κάποιο πρόβλημα με μελλοντικές αναβαθμίσεις?:wacko:

 

 

:lol:

οχι το "made in..." βρε!

κοιτα τις οδηγιες σε τι γλωσσα ειναι.

 

1) Αξιζει να αγορασω μαζι και μια εξτρα καρτα sd? Δηλαδη, απο την εμπειρια χρησης του τηλεφωνου θεωρειτε οτι ειναι απαραιτητη? Ποσα Gb?

2) Φιλος μου παρατηρησε καποιο "echo" κατα τη διαρκεια της ομιλιας (ακουγε τη φωνη του). Το εχει παρατηρησει κανεις? Προβλημα κινητου ή δικτυου?

3) Εχει αγορασει κανεις απο το mobileHellas.com?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

τηλεφωνησα κ μου ειπαν οτι ειναι απο την ελληνικη αντιπροσωπεια

 

τηλεφωνησα κ μου ειπαν οτι ειναι απο την ελληνικη αντιπροσωπεια

 

http://www.mobilehellas.com/index.ph...roduct_id=7670

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1) Αξιζει να αγορασω μαζι και μια εξτρα καρτα sd? Δηλαδη, απο την εμπειρια χρησης του τηλεφωνου θεωρειτε οτι ειναι απαραιτητη? Ποσα Gb?

2) Φιλος μου παρατηρησε καποιο "echo" κατα τη διαρκεια της ομιλιας (ακουγε τη φωνη του). Το εχει παρατηρησει κανεις? Προβλημα κινητου ή δικτυου?

 

1) Εξαρτάται από τη χρήση. Σε γενικές γραμμές πλέον μια 16GB class6 την βρίσκεις σε λογική τιμή.

2) Δεν έχει αναφερθεί τέτοιο πρόβλημα σε αυτή τη συσκευή.

 

 

Το link σου είναι λάθος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

:lol:

οχι το "made in..." βρε!

κοιτα τις οδηγιες σε τι γλωσσα ειναι.

 

1) Αξιζει να αγορασω μαζι και μια εξτρα καρτα sd? Δηλαδη, απο την εμπειρια χρησης του τηλεφωνου θεωρειτε οτι ειναι απαραιτητη? Ποσα Gb?

2) Φιλος μου παρατηρησε καποιο "echo" κατα τη διαρκεια της ομιλιας (ακουγε τη φωνη του). Το εχει παρατηρησει κανεις? Προβλημα κινητου ή δικτυου?

3) Εχει αγορασει κανεις απο το mobileHellas.com?

 

Έχει βιλιαράκι στα ελληνικά (φωτοτυπία είναι όπως βλέπω όμως..:confused:) και έχει και το original που λέει ROMANIA και ENGLISH..Άρα ?ρουμάνικο?:blink:

 

1) Πάρε μια 8 άρα ,class 10 στα 15 ευρώ. Εγώ αυτή παρήγγειλα http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=32096

2) Γενικά δεν έχω δει καλή ποιότητα στην ομιλία, αλλά δεν ξέρω αν φταίει η cosmote ή το κινητο..

Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Από που θα καταλάβουμε από ποια χώρα είναι το κινητό που έχουμε?

 

Ωπ το είδα..Από Κορέα λέει πως είναι..Είχα την 10b πάνω και με βάση αυτό το πόστ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=313378 έκανα update στην 10d.. Θα χω κάποιο πρόβλημα με μελλοντικές αναβαθμίσεις?:wacko:

 

Ωραια πανω στη συσκευασια υπαρχει μια ετικετα με barcodes.Κατω απο το made in Korea που βρηκες και πανω απο το χρωμα του κινητου (που λογικα λεει dark brown) υπαρχουν μερικα κεφαλαια γραμματα που αποτελουν αρχικα της χωρας προελευσης. Π.χ αν λεει NLD το κινητο ειναι ολλανδικο (NetherLanD = Ολλανδια).

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Ωχ..ROM λέει..Άρα ρουμάνικο είναι..Θα χω πρόβλημα με το update στην 2.3?
Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Ωχ..ROM λέει..Άρα ρουμάνικο είναι..Θα χω πρόβλημα με το update στην 2.3?

 

Εβαλες απο τον οδηγο την ελληνικη rom;

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Ωχ..ROM λέει..Άρα ρουμάνικο είναι..Θα χω πρόβλημα με το update στην 2.3?

 

Αρα ισχυει και αυτο με τις οδηγιες και τη γλωσσα για να δεις απο που ειναι.

:happy:

 

Δε θα εχεις προβλημα. Η Ρουμανια παει καλυτερα απο μας. Αν ειχε και hdmi μια χαρα εισαι!

:cool:

 

Απο που το πηρες και ειναι ΡΟΜΑΝΙΑ?

Edited by ioannisSm
Προσθεση κειμενου
Link to comment
Share on other sites

Γενικά δεν έχω δει καλή ποιότητα στην ομιλία, αλλά δεν ξέρω αν φταίει η cosmote ή το κινητο..

 

με ενδιαφερει η συσκευη ισχυει αυτο που λες ? μπορει κ καποιος αλλος να μας την αντικειμενικη του αποψη? ευχαριστω!

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Γενικά δεν έχω δει καλή ποιότητα στην ομιλία, αλλά δεν ξέρω αν φταίει η cosmote ή το κινητο..

 

με ενδιαφερει η συσκευη ισχυει αυτο που λες ? μπορει κ καποιος αλλος να μας την αντικειμενικη του αποψη? ευχαριστω!

 

Αστα φιλε μου,δυστυχως η cosmote φταιει.Βολο σπουδαζω και ειναι

δραμα πολλες φορες η κατασταση.Και στα τρια κινητα που ειχα δεν υπηρχε καλη καλυψη.Το ιδιο εχουν και οι φιλοι μου.Η vodafone εχει πολυ καλυτερη ποιοτητα επικοινωνιας,τσεκαρισμενο με

δοκιμες αυτο απο το σπιτι μου.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω παράπονο απο το ακουστικο σε γενικες γραμμες ειναι καλο αν και θα ηθελα κανα δυο κλικ επανω, ομως εχω βαλει αυτο http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Bluetooth-Headsets/LG-Bluetooth-Headset-Clip-HBM-240-Black-AGRCBK.htm και ακούω τούμπανο αφου το εχω κατεβάσει και δυο κλικ κατω την ενταση γιατι το αυτι δεν το σηκώνει, πολυ καλο παντος!!!
http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρα ισχυει και αυτο με τις οδηγιες και τη γλωσσα για να δεις απο που ειναι.

:happy:

 

Δε θα εχεις προβλημα. Η Ρουμανια παει καλυτερα απο μας. Αν ειχε και hdmi μια χαρα εισαι!

:cool:

 

Απο που το πηρες και ειναι ΡΟΜΑΝΙΑ?

 

Και εγώ το ρουμάνικο έχω και σήμερα έκανε αναβάθμιση σε v10d...Αν το πάω αναλογικά, θα πάρει την 2.3 το 2014...:confused:

Nothing lasts forever, but the certainty of change...

 

Emperistatomenos' Blog

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση: δεν υπαρχει ανεπισημη 2.3 για το κινητο ? δεν κυκλοφορουν διαφορες ρομ μονταρισμενες οπως σε htc , samsung κ τα λοιπα.
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...