Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Παιδια η C η D ειναι η τελευταια για το ελληνικο lg εχω εχω την c κ δεν μου βγαζει καμια αλλη στην αναβαθμιση
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια η C η D ειναι η τελευταια για το ελληνικο lg εχω εχω την c κ δεν μου βγαζει καμια αλλη στην αναβαθμιση

 

Η V10d ειναι η τελευταια,αν δε στη βγαζει και την θες πολυ περνα την με smartflash.Νομιζω οτι και ο συμφορουμιτης mariodj ειχε παρομοιο προβλημα κε εσενα αλλα το ελυσε.Ή ψαξε τα παλιοτερα ποστ να δεις τι εκανε ή στειλε του ενα pm να σου πει.Αν θες πληροφοριες για το smartflash δες στην ενοτητα "οδηγος για νεους.... " δε θυμαμαι εκριβως πως λεγεται,στο ποστ που λεει πως να επιστρεψετε σε στοκ ρομ.Α αν μπορεις πες μου τι baseband εχει τωρα το κινητο σου.

Edited by nikos92
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Για τον φιλο με το πρόβλημα στην rom, να ακολουθήσει αυτό τον οδηγό (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=313378). Αυτο ακολούθησα μιας και είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Ακολούθησε βήμα βήμα ότι λέει και θα έχεις την V10d :)
Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Για τον φιλο με το πρόβλημα στην rom, να ακολουθήσει αυτό τον οδηγό (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=313378). Αυτο ακολούθησα μιας και είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Ακολούθησε βήμα βήμα ότι λέει και θα έχεις την V10d :)

 

Και ετσι γινεται αλλα ειδα οτι εχει ανεβει η V10d και σε μορφη bin και οχι μονο σε kdz που υπηρχε στην αρχη.Αρα το φλασαρισμα μπορει πλεον να γινει και με smartflash που ειναι πολυ πιο ευκολη διαδικασια.

 

http://www.fileserve.com/file/K6bH9EX/BIN_LGP990AT-00-V10d-NEU-XXX-JUL-25-2011+0.zip

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!θα ηθελα την βοηθεια σας το ξερω οτι μπορει να εχει απαντηθει το ερωτημα αλλα ειναι πολλες οι σελιδες κ δεν εχω τοσο χρονο...το ειδα σημερα στα public του βολου ωραιο κ στιβαρο αλλα ειχε lag στις εναλλαγες των καρτελων εχει διορθωθει το προβλημα με τα update?η μπαταρια ειναι καλη ?(εχω το 4αρι κ ειμαι πολυ ικανοποιημενος)κ η φωτο που τραβαει τι λενε?οπιος μπορει ας με βοηθησει ευχαριστω!:)
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!θα ηθελα την βοηθεια σας το ξερω οτι μπορει να εχει απαντηθει το ερωτημα αλλα ειναι πολλες οι σελιδες κ δεν εχω τοσο χρονο...το ειδα σημερα στα public του βολου ωραιο κ στιβαρο αλλα ειχε lag στις εναλλαγες των καρτελων εχει διορθωθει το προβλημα με τα update?η μπαταρια ειναι καλη ?(εχω το 4αρι κ ειμαι πολυ ικανοποιημενος)κ η φωτο που τραβαει τι λενε?οπιος μπορει ας με βοηθησει ευχαριστω!:)

 

Δε ξερω αν της συσκευης αυτης που λες τις ειχαν βγαλει τα ματια,σαν δειγμα που ηταν,ή αν ηταν υπερφορτωμενη απο εφαρμογες..Το optimus 2x εκανε σφαιρατη εναλλαγη καρτελων απο το αρχικο firmware που ειχε,βεβαια στη συνεχεια βελτιωθηκε κι αλλο.Το 4 που εχεις ειναι πολυ καλο τηλεφωνο,η γνωμη μου ειναι να το πουλησεις,αν το εχεις βαρεθει και θες οπωσδηποτε να αλλαξεις κινητο, γιατι σε λιγο που θα βγει το 5 θα πεσει η αξια του και μετα ειτε περιμενεις για το iphone 5 αν διαθετεις λεφτα,ειτε πας για το optimus 2x αν δεν θες να τα ακουμπησεις χοντρα.Παντως εγω θα σε συμβουλευα επειδη ερχονται δυσκολοι καιροι να μηνεις με το iphone που εχεις,αλλα να ξερεις οτι μετα αν θες να το πουλησεις θα χασεις αρκετα απο οτι αν το σπρωχνες τωρα.Απο φωτογραφιες δε ξερω γιατι δε βγαζω πολλες,αλλιως το optimus 2x ειναι σιγουρα γρηγοροτερο απο το 4 σου σε ολους τους

τομεις,παιχνιδια-ιντερνετ.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Και ετσι γινεται αλλα ειδα οτι εχει ανεβει η V10d και σε μορφη bin και οχι μονο σε kdz που υπηρχε στην αρχη.Αρα το φλασαρισμα μπορει πλεον να γινει και με smartflash που ειναι πολυ πιο ευκολη διαδικασια.

 

http://www.fileserve.com/file/K6bH9EX/BIN_LGP990AT-00-V10d-NEU-XXX-JUL-25-2011+0.zip

 

Πως γίνεται αυτό με το smartflash που λες? Για δώσε κανά λινκ..:p

Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Ψηνομαι να το αγορασω, απο το easybuyworld. Aυτα λογικα ειναι εκτος Ελλαδας, οπως επισης δεν εχουν hdmi καλωδιο στην συσκευασια. Αν το εχει παρει καποιος απο το ebw ας το επιβεβαιωσει.

 

Τωρα απο αυτα που διαβαζω, εχει στρωσει καπως η συσκευη και ερχεται η 2.3.3, γιατι θα ξενερωσω τρελα, αν το παρω και η υποστηριξη συνεχισει να ειναι χαλια.

 

Παιζει και το galaxy s στα 250ε πλεον και μπαινω σε σκεψεις, οχι οτι ειναι κοντα σαν hardware, αλλα τουλαχιστον ειναι στρωμενο απο software και ερχονται με 2.3.3 και μαλιστα οτι παρει το sg2 απο αναβαθμισεις θα το παρει και το sg1 συμφωνα με την samsung. Ελπιζω να ξυπνησει και η lg.

 

Γενικα παντως οι android συσκευες ειναι λιγο της υπομονης, και το galaxy s περασε χρονος και βαλε για να στρωσει και το x10 της se εστρωσε πριν ενα μηνα με την 2.3.3 μεχρι τοτε ηταν τραγικο.

 

Υπομονη θα στρωσει και το optimus 2x, ελπιζω συντομα γιατι ειναι καλο για τα λεφτα του και εχει μελλον.

Link to comment
Share on other sites

εγω το πηρα απο easy buy κ οντοσ το τηλ. ειναι ξενω απο ολανδια μαλλων...κ λειπει το hdmi καλωδιο...σε γενικεσ γραμεσ παει καλα...εγγυηση εχει κανονικα παντοσ..απλα σε περιπτωση αντικαταστασεισ η lg hellas δεν το αλλαζει...
Link to comment
Share on other sites

εγω το πηρα απο easy buy κ οντοσ το τηλ. ειναι ξενω απο ολανδια μαλλων...κ λειπει το hdmi καλωδιο...σε γενικεσ γραμεσ παει καλα...εγγυηση εχει κανονικα παντοσ..απλα σε περιπτωση αντικαταστασεισ η lg hellas δεν το αλλαζει...

 

Μηπως παρατηρησες τπτ περιεργο, οπως ανοιχτη συσκευασια ή refurbished συσκευη;

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται αυτό με το smartflash που λες? Για δώσε κανά λινκ..:p

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=300529

Κοιτα στο 5ο post,με μονη διαφορα μην πατησεις εκει που λεει "Greece/Italy firmware" γιατι θα σου κατεβασει την ελληνικη V10a.Εσυ πατα σε αυτο που λεει "εδω" και απο την λιστα που θα ανοιξει απλα βρες και κατεβασε την ελληνικη V10d.Μετα ακολουθεις απλα τις οδηγιες και εισαι κομπλε.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

η συσκευασια ηταν ανοιχτη....την ειχαν σφραγησμενη αλλα δεν ηταν κολλημενα καλα...τα αυτοκολητα...φαινοταν οτι δεν ειναι σφραγισμενη απο το εργοστασιο..τωρα η συσκευει φαινετε καινουρια με τησ ζελατηνεσ πανω...πωσ μπορεισ να καταλβεισ εαν ειναι refurbished??
Link to comment
Share on other sites

η συσκευασια ηταν ανοιχτη....την ειχαν σφραγησμενη αλλα δεν ηταν κολλημενα καλα...τα αυτοκολητα...φαινοταν οτι δεν ειναι σφραγισμενη απο το εργοστασιο..τωρα η συσκευει φαινετε καινουρια με τησ ζελατηνεσ πανω...πωσ μπορεισ να καταλβεισ εαν ειναι refurbished??

 

Δυσκολα μπορεις να το καταλαβεις, ανοιχτο κουτι ειναι μια ενδειξη, αλλα μπορει να ηταν ανοιχτο για να τσιμπησουν το καλωδιο και να το πουλησουν μετα.

 

Απο εκει και περα, μπορεις να παρατηρησεις τις βιδες αν ξεβιδωθηκαν μπορει να φαινεται το σημαδι που αφηνει το κατσαβιδι, επισεις μπορει μια βιδα να εχει απο πανω αυτοκολλητο για λογους εγγυησης και να φαινεται ξεκολλημενο. Νομιζω ειναι λιγο τραβηγμενο να ειναι refubrished, το ebw το αναφερει. Απλα το καλωδιο θα τσιμπησαν. Γυρω στα 15ε πιανει. Οποτε το πουλανε 334 αντι 350ε.

Link to comment
Share on other sites

δεν φαινετε κατι στησ βιδεσ...απειραχτο ειναι...απλα τσιμπανε το καλωδιο μαλλων...η αλλαζοθν το φορτιστη...η ολανδια τι πριζα εχει?σαν την δικη μασ η σαν αγγλια?το καλωδιο το βρηκα ebay 3 lires 3.5 ευρω...ακομα κ χωρισ καλωδιο αξιζει η τιμη...το πλαισιο το εχει 399....δεν με χαλαει ποθ δεν ειναι ελληνικο...μεχρι στιγμησ δουλευει καλα...
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=300529

Κοιτα στο 5ο post,με μονη διαφορα μην πατησεις εκει που λεει "Greece/Italy firmware" γιατι θα σου κατεβασει την ελληνικη V10a.Εσυ πατα σε αυτο που λεει "εδω" και απο την λιστα που θα ανοιξει απλα βρες και κατεβασε την ελληνικη V10d.Μετα ακολουθεις απλα τις οδηγιες και εισαι κομπλε.

 

Α ναι..το χα δει αλλά το χα φοβηθεί να το κάνω..Θενκς:rolleyes: Όσο για το άλλο παιδί που χει το 4 άρι το iphone και σκέφτεται να τ αλλάξει..ε έλεος..μην τρελαθούμε..και μην συγκρίνουμε το iphone με το δικό μας:X:happy::happy:

Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Δυσκολα μπορεις να το καταλαβεις, ανοιχτο κουτι ειναι μια ενδειξη, αλλα μπορει να ηταν ανοιχτο για να τσιμπησουν το καλωδιο και να το πουλησουν μετα.

 

Απο εκει και περα, μπορεις να παρατηρησεις τις βιδες αν ξεβιδωθηκαν μπορει να φαινεται το σημαδι που αφηνει το κατσαβιδι, επισεις μπορει μια βιδα να εχει απο πανω αυτοκολλητο για λογους εγγυησης και να φαινεται ξεκολλημενο. Νομιζω ειναι λιγο τραβηγμενο να ειναι refubrished, το ebw το αναφερει. Απλα το καλωδιο θα τσιμπησαν. Γυρω στα 15ε πιανει. Οποτε το πουλανε 334 αντι 350ε.

 

 

αμα κανουνε τετοια γυφτια..ε τι να πω..ο κλασσικος ο απατεωνας ο Ελληνας με τις λαμογιες του που παει να βγαλει απο τη μυγα ξιγκι...πηγα σημερα στο saturn και το επεξεργαστηκα το optimus2x ...πολυ ομορφο και γρηγορο!! :happy:

 

αλλα αμα το παρω θα κυνηγησω να βρω ελληνικη εκδοση..με το καλωδιο μεσα!! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω το κινητο αυτο και ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα (ζηταω συγνωμη εαν εχουν απαντηθει, απλα δεν εχω το χρονο να διαβασω τα προηγουμα posts):

1) Αξιζει να αγορασω μαζι και μια εξτρα καρτα sd? Δηλαδη, απο την εμπειρια χρησης του τηλεφωνου θεωρειτε οτι ειναι απαραιτητη? Και αν ναι, ποσα gb? Προτεινετε καποια συγκεκριμενη?

2) Παρατηρησα οτι καποια καταστηματα πουλανε το κινητο με hdmi καλωδιο και καποια οχι. Τι συμβαινει? Επισης, αυτα που δεν το εχουν λενε οτι το κινητο ερχεται απο Ολλανδια. Τι να επιλεξω? Θα παιξει ρολο στην εγγυηση?

3) Προτεινετε καποιο συγκεκριμενο e-shop?

4) Φιλος μου παρατηρησε καποιο "echo" κατα τη διαρκεια της ομιλιας (ακουγε τη φωνη του). Το εχει παρατηρησει κανεις? Προβλημα κινητου ή δικτυου?

Link to comment
Share on other sites

Ψηνομαι να το αγορασω, απο το easybuyworld. Aυτα λογικα ειναι εκτος Ελλαδας, οπως επισης δεν εχουν hdmi καλωδιο στην συσκευασια. Αν το εχει παρει καποιος απο το ebw ας το επιβεβαιωσει.

 

Τωρα απο αυτα που διαβαζω, εχει στρωσει καπως η συσκευη και ερχεται η 2.3.3, γιατι θα ξενερωσω τρελα, αν το παρω και η υποστηριξη συνεχισει να ειναι χαλια.

 

Παιζει και το galaxy s στα 250ε πλεον και μπαινω σε σκεψεις, οχι οτι ειναι κοντα σαν hardware, αλλα τουλαχιστον ειναι στρωμενο απο software και ερχονται με 2.3.3 και μαλιστα οτι παρει το sg2 απο αναβαθμισεις θα το παρει και το sg1 συμφωνα με την samsung. Ελπιζω να ξυπνησει και η lg.

 

Γενικα παντως οι android συσκευες ειναι λιγο της υπομονης, και το galaxy s περασε χρονος και βαλε για να στρωσει και το x10 της se εστρωσε πριν ενα μηνα με την 2.3.3 μεχρι τοτε ηταν τραγικο.

 

Υπομονη θα στρωσει και το optimus 2x, ελπιζω συντομα γιατι ειναι καλο για τα λεφτα του και εχει μελλον.

αυτο το μαγαζι που το δινει με καλωδιο , τι λεει? εχει ελληνικα κινητα, ξερει κανεις?

(γιατι βλεπω και επιδοτησεις cosmote απο κατω)

 

http://www.mobilehellas.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=7670

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

πωσ κανουμε απεγκασταση εφαρμογων που ειναι προεγκατεστημενεσ?θελω να βγαλω το f-secure

 

εγκατέστησε το root uninstaller (όπως καταλαβαίνεις θα πρέπει να έχεις κάνει root πρώτα το τηλέφωνό σου). Επίσης συνίσταται να μην τις απεγκαταστήσεις αλλά να τις κάνει freeze, καθώς ενδεχομένως με πιθανή απεγκατάσταση να αντιμετωπίσεις προβλήματα σε μελλοντικό επίσημο update της rom.

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

αυτο το μαγαζι που το δινει με καλωδιο , τι λεει? εχει ελληνικα κινητα, ξερει κανεις?

(γιατι βλεπω και επιδοτησεις cosmote απο κατω)

 

http://www.mobilehellas.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=7670

 

Για το ebw ξερω οτι ειναι Ολλανδικο το κινητο. χωρις καλωδιο hdmi.

Για το mobileHellas με ενδιαφερει κι εμενα να εχουμε πληροφοριες αν ξερει κανεις, γενικα αν εχει καποια εμπειρια μεχρι στιγμης γι'αυτη τη συσκευη καταρχάς ή και οποιαδηποτε άλλη.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως και μενα αγορασμενη απο Πλαισιο η πρωτη σειρα κιολας 9 Απριλιου και δουλευει

αψογα.Αντε να ερθει και η 2.3 εκδοση οπως λενε μεσα σε αυτον τον μηνα και θα αποκτησει ακομα

ποιο πολλες δυνατοτητες σαν συσκευη.

 

Τι δυνατότητες παραπάνω θα αποκτήσει με την 2.3;

Link to comment
Share on other sites

Τι δυνατότητες παραπάνω θα αποκτήσει με την 2.3;

 

Θα αποκτησεις videocall μεσω Skype,περισσοτερες εφαρμογες απο το android market,

καλυτερη διαχειριση μπαταριας,πιστευω να αποδοσουν ποιο καλα οι 2 πυρινες του επεξεργαστη.

Αυτα μου φτανουν.

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να κανω update το τελευταιο εδω και ποση ωρα,κανονικη ρομ,και μου εχει κολλησει στο ρομποτακι με το κουτι.Ποση ωρα παιρνει συνηθως?ηδη περιμενω 14 λεπτα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...