Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

η CM11 του TonyP

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2769730

 

αυτήν είχα πριν πάω στην παραπάνω που έγραψα. Σ'αυτήν δεν δουλεύει το bluetooth! χαχα αλλά οι άλλες είναι αρκετά χειρότερες... Δυστυχώς το κινητό είναι πολύ παλιό και δεν έχει πολλή RAM για να βελτιωθεί κάπως η κατάσταση... Σε άλλες ROM είχα τυχαίες επανεκκινήσεις, ξυπνούσα και το έβρισκα κλειστό από μπαταρία, σε άλλες δεν χτυπούσε καν το τηλέφωνο.... Αυτές οι δύο είναι οι καλύτερες κατά την άποψή μου. Αν θες βέβαια δοκιμάζεις κι άλλες ανάλογα τα σχόλια που κάνουν στο xda.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τελικα θα στραφω στη πρωτη γιατι το bluetooth ειναι πιο σημαντικο....να ρωτησω παλι κατι με το gps εγω συνηθως μπαινω στην εφαρμογη χαρτες και κοιταζω τη χιλιομετρικη αποσταση και τις οδηγιες για το δρομο απ τη μια περιοχη στην αλλη,θα λειτουργει αυτο ετσι?
Link to comment
Share on other sites

τελικα θα στραφω στη πρωτη γιατι το bluetooth ειναι πιο σημαντικο....να ρωτησω παλι κατι με το gps εγω συνηθως μπαινω στην εφαρμογη χαρτες και κοιταζω τη χιλιομετρικη αποσταση και τις οδηγιες για το δρομο απ τη μια περιοχη στην αλλη,θα λειτουργει αυτο ετσι?

Αν έχεις σύνδεση στο ίντερνετ ναι

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις σύνδεση στο ίντερνετ ναι
απλα κατι ειπε πιο πριν ο φιλος οτι θα εχει προβλημα το gps αλλα εννοει μαλον εφαρμογες οπως Sygic
Link to comment
Share on other sites

οι χάρτες της Google έτσι κι αλλιώς χρειάζονται σύνδεση στο ιντερνετ για να λειτουργήσουν, οπότε από εκεί θα βρίσκει στιγμα, κι ας μην λειτουργεί το GPS. Σε "καθαρόαιμες" εφαρμογές πλοήγησης όμως, πχ sygic, αφού δεν λειτουργεί το GPS (ο δέκτης δηλ, ο αισθητήρας) δεν θα δουλεύει.

Το κακό είναι πως ο developer την άφησε την ROM... Αν διόρθωνε κι αυτό θα ήταν αψεγάδιαστη για το κινητό μας.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι σε φαση που περναω στο κινητο αυτη τη ROM http://www.mediafire.com/download/38hj4itd8pp30gp/DjangoManoucheX1.6.5_AdiosAmigos_30A.zip και με ρωταει ποια kernel να περασω απο καποιες διαθεσιμες που εχει αλλα εγω δε ξερω....εεπισης μετα ρωταει αν θελω να κανω full wipe στο yes περιλαμβανει(system,/cache,dalvik cache and/data will be wiped)

και στο no (system,/cache and dalvik cache will be wiped)

τι επιλεγω?

Link to comment
Share on other sites

ειμαι σε φαση που περναω στο κινητο αυτη τη ROM http://www.mediafire.com/download/38hj4itd8pp30gp/DjangoManoucheX1.6.5_AdiosAmigos_30A.zip και με ρωταει ποια kernel να περασω απο καποιες διαθεσιμες που εχει αλλα εγω δε ξερω....εεπισης μετα ρωταει αν θελω να κανω full wipe στο yes περιλαμβανει(system,/cache,dalvik cache and/data will be wiped)

και στο no (system,/cache and dalvik cache will be wiped)

τι επιλεγω?

 

Βάλε την πρώτη kernel. Πάρε ένα αντιγράφω τα αρχεία που έχεις μέσα στο PC, και κανε Full wipe για καθαρή εγκατάσταση. Πριν στίσεις την συσκευή να κάνεις απαραιτήτως, και επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων......την ίδια έχω και εγώ ενάμιση χρόνο, DjangoManouche και τρέχει μια χαρά....!!!! την συσκευή την έχει η σύζυγος, δεν έχει κάνει πότε επανεκκίνηση, η διάφορα κωλύματα, και δεν έχει χάσει κλίση....;)

 

Άλλαξα μπαταρία (8€) και πίσω καπάκι (7€) και έχει γίνει καινούργιο...!

 

http://s15.postimg.org/58tg88pqz/20150321_202205.jpg

jpg imageshttp://s28.postimg.org/p0y3cmqbh/20150321_202230.jpg

free upload pictures

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω...αφου που πατησα next σ αυτα που μου ειπες τωρα μου βγαζει κατι αλλες επιλογες να επιλεξω οπως

dynamic fsync

εχει τρεις επιλογες(active εδω εχει attention:this could bring data corruption ,inactive,i chose another kernel)

touchled brightness

εχει τεσσερις επιλογες(superdimmed,halfdimmed,lg stock,i chose another kernel)

frandom otimizations

εχει τρεις επιλογες(active γραφει experimental-this could drain battery,inactive,i chose another kernel)

zram

εχει τεσσερις επιλογες(active 96mb,active 128mb,inactive,i chose another kernel)

fast charge

εχει τρεις επιλογες(active εδω εχει attention:this could damage your usb,inactive,i chose another kernel)

τα θυμασαι?

Edited by jayjay5432
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω...αφου που πατησα next σ αυτα που μου ειπες τωρα μου βγαζει κατι αλλες επιλογες να επιλεξω οπως

dynamic fsync

touchled brightness

frandom otimizations

zram

fast charge

τα θυμασαι?

 

dynamic fsync

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

φιλε τα γραψα αναλυτικα ξανα για να ειμαι κατανοητος

 

Δεν θυμάμαι να μου είχε βγάλει τέτοιες επιλογές...!!! απλά την φλασαρα , και καπάκι είχα περάσει και τον Kernal king of Birds 0.2 oc14

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κοίτα στην σελίδα 757 εκεί είχα κάνει ερώτηση και μου είχαν απάντηση....

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό το έχεις διαβάσει.....>>???

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=329358&highlight=LG+Optimus+2X+%28P990%29

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω...αφου που πατησα next σ αυτα που μου ειπες τωρα μου βγαζει κατι αλλες επιλογες να επιλεξω οπως

dynamic fsync

εχει τρεις επιλογες(active εδω εχει attention:this could bring data corruption ,inactive,i chose another kernel)

touchled brightness

εχει τεσσερις επιλογες(superdimmed,halfdimmed,lg stock,i chose another kernel)

frandom otimizations

εχει τρεις επιλογες(active γραφει experimental-this could drain battery,inactive,i chose another kernel)

zram

εχει τεσσερις επιλογες(active 96mb,active 128mb,inactive,i chose another kernel)

fast charge

εχει τρεις επιλογες(active εδω εχει attention:this could damage your usb,inactive,i chose another kernel)

τα θυμασαι?

 

σε ολα βαλε αυτα που εχει προεπιλογη απο μονο του αλλιως διαλεξε με τη σειρα που τα εγραψες,

i chose another kernel

lg stock

i chose another kernel

128mb

i chose another kernel

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
μια βοηθεια παιδια δεν ανοιγει το κινητο μου...πατησα κανονικα το κουμπι να ανοιξει προχωρησε ωραια και καλα εβγαλε το σημα της lg μετα το σημα του django αλλα παραπερα δε παει βγαζει μια μαυρη οθονη με τα κουμπια απο κατω να ειναι φωτεινα
Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια παιδια δεν ανοιγει το κινητο μου...πατησα κανονικα το κουμπι να ανοιξει προχωρησε ωραια και καλα εβγαλε το σημα της lg μετα το σημα του django αλλα παραπερα δε παει βγαζει μια μαυρη οθονη με τα κουμπια απο κατω να ειναι φωτεινα

 

Το έκλεισες και το άνοιξες ξανά....??? Βγάλε την μπαταρία και ξανά άνοιξε το...!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω βαλει εδω και λιγο καιρο τη custom rom DjangoManouche αλλα αναγκάστηκα να τη ξαναπερασω δυο φορες μεσα σ αυτο το διαστημα γιατι το κινητο δεν επαιρνε μπρος...τι να κανω μενω μ αυτη ή παιρνω καινουργιο κινητο?
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω βαλει εδω και λιγο καιρο τη custom rom DjangoManouche αλλα αναγκάστηκα να τη ξαναπερασω δυο φορες μεσα σ αυτο το διαστημα γιατι το κινητο δεν επαιρνε μπρος...τι να κανω μενω μ αυτη ή παιρνω καινουργιο κινητο?

Παίρνεις καινούργιο κινητό :p

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω βαλει εδω και λιγο καιρο τη custom rom DjangoManouche αλλα αναγκάστηκα να τη ξαναπερασω δυο φορες μεσα σ αυτο το διαστημα γιατι το κινητο δεν επαιρνε μπρος...τι να κανω μενω μ αυτη ή παιρνω καινουργιο κινητο?

 

Μετά απο 5 χρόνια.....καιρός είναι...! πάρε το G2 να βρεις την υγεία σου...!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μάριε κι εμείς το G2 θέλουμε, αλλά με τέτοια τιμή πως;;;!! Απορώ πως δεν έπεσε η τιμή του μετά τα G3 και G4....

 

Nexus 5 απο ebay και καθάρισες (γύρω στα 150 ευρώ). Nexus 4 απο ebay και επίσης καθάρισες (γύρω στα 120 ευρώ, μεταχείρα το βρίσκεις και με 60-70). Και τα δυο θα έχουν πολύ καλύτερο support απο ένα παλιό κινητό που εχει το χειρότερα υποστηριζομένο SoC του χειρότερου σε αυτο το θέμα κατασκευαστή (Tegra 2 και Nvidia αντίστοιχα)

 

Out of curiosity: Σε ποιά έκδοση είναι αυτή η Django? Ποιά είναι η τελευταία έκδοση android που έχει ROM που θεωρείται "σταθερη";

 

ΥΓ: Εγώ το παρόπλισα το κινητό, χρησιμοποίησα μπαταρία, φορτιστή και HDMI καλώδιο για ένα Optimus 3D που πήρα μεταχείρα απο ebay. Καλούτσικο κινητό το 2Χ όταν βγήκε (το μονο με 1080p) αλλά πλέον με 512ΜΒ μνήμη και χωρίς κάτι που να του δίνει προστιθέμενη αξία (όπως η κάμερα του Optimus 3D) δεν είχε πλέον λόγο υπάρξης.

Edited by kurkosdr
Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

150 ευρώ το Nexus 5? Στο σκρουτζ έχει κολλήσει στα 350 ευρώ... μήπως λες από τίποτα Αμερικές/ Κίνες που θα πληρώσεις άλλα τόσα σε φόρους τελωνεία κλπ??? Δεν έχω ψωνίσει από εκεί αν ξέρεις, πες μας! Και λινκ αν δώσεις ακόμα καλύτερα (όχι μεταχειρισμένο όμως!!) χαχα

Βασικά το αδικείς το G2... την μπαταρία του δεν την έχει κανένα άλλο... Τώρα για επεξεργαστή, παιχνίδια δεν παίζω για να πω την αλήθεια...

Link to comment
Share on other sites

150 ευρώ το Nexus 5? Στο σκρουτζ έχει κολλήσει στα 350 ευρώ... μήπως λες από τίποτα Αμερικές/ Κίνες που θα πληρώσεις άλλα τόσα σε φόρους τελωνεία κλπ??? Δεν έχω ψωνίσει από εκεί αν ξέρεις, πες μας! Και λινκ αν δώσεις ακόμα καλύτερα (όχι μεταχειρισμένο όμως!!) χαχα

Βασικά το αδικείς το G2... την μπαταρία του δεν την έχει κανένα άλλο... Τώρα για επεξεργαστή, παιχνίδια δεν παίζω για να πω την αλήθεια...

 

Δε μασάει πουθενά ο 800άρης snap του G2 και το τσεπάκι γραφικών του ακόμα τρέχει άνετα.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Μετα απο 4 χρόνια είπα να το ενεργοποιήσω ξανά. Έκανα επαναφορά εργ. ρηθμ. έχω DjangoManouche και όταν πάω να ανοίξω το play και βάζω το Gmail μου βγάζει το παρακάτω μνμ. Στο internet μπαίνω κανονικα και στο google ! Στο play με λογαριασμο δεν μπαίνω !!! :O και κάρτα του έβαλα αλλά.......

γιοκ

20200428-230508-HDR.jpg

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...