Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Εχει οδηγιες στο thread του ο temasek , τι ακριβως να κανεις εαν ερχεσαι απο CM7 ;)

 

Thanks. Δεν ηξερα οτι εχει βγαλει και ο temasek, νομιζα οτι ειχε αποσυρθει. Προφανως αναφερεσαι σε αυτο:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2090369

 

1st Time Installing

Download the zip

Download Gapps

WIPE DATA/FACTORY RESET

Mounts & Storage ---> Format /system

Install the update zip from recovery

Install gapps

Reboot

 

που ειναι Business as usual απο οτι καταλαβαινω.

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπέρα,επειδή δεν εχω root-αρει αλλο κινητό ποτε,που θα βρω αναλυτικές οδηγιες και τα κατάλληλα προγράμματα?Επίσης αξίζει και εχει διαφορά το κινητό σε σχέση ας πούμε με το icecream και ποια τα μειονεκτήματα?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εβαλα την πιο νεα cm 10.1 με τα νεα gapps μετα απο full wipe και το πληκτρολογιο εξαφανιζοτανε οποτε πηγαινα να πληκτρολογησω. Απογοητευτηκα και εκανα restore την cm 10 που ειχα πριν. Κριμα γιατι φαινεται πολυ καλη.

 

Ναι το χει αναφερει ενας φιλος λιγα ποστ πισω ... βαλε αλλο πληκτρολογιο απλα ...

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,επειδή δεν εχω root-αρει αλλο κινητό ποτε,που θα βρω αναλυτικές οδηγιες και τα κατάλληλα προγράμματα?Επίσης αξίζει και εχει διαφορά το κινητό σε σχέση ας πούμε με το icecream και ποια τα μειονεκτήματα?

 

Να υποθεσω φιλε οτι τρεχεις ακομα 2.3 ; Θα σου πουν τα παιδια εδω τις εντυπωσεις τους αλλα επειδη ειναι ολοι "ψειρες" και θελουν το κατι παραπανω απο το κινητο τους , λιγοι θα ειναι αυτοι που θα σου πουν οτι προτιμησαν μια custom GB απο μια custom ICS.Σκεψου μονο ποσες εφαρμογες δεν παιζουν στην 2.3 (Chrome , firefox , apex launcher....)

 

Χαιρετω και εγω την παρεα μετα απο καιρο ! Θελω να ρωτησω τους φιλους αν εχει βγει κατι που να εχετε δοκιμασει σε σχεση με την stock rom που να εχει μονο βελτιωσεις και οχι bugs.Το τηλ ειναι της γυναικας μου και επειδη δεν την νοιαζει εκεινη , οποτε το πιασω στα χερια με ενοχλουν μερικα lags που εχει που και που (θα μου πειτε οτι εχω καλομαθει με το 4Χ:lol:)

 

Εχουμε κατι πιο βελτιωμενο σε αυτο τον τομεα ;

Link to comment
Share on other sites

Ναι το χει αναφερει ενας φιλος λιγα ποστ πισω ... βαλε αλλο πληκτρολογιο απλα ...

 

Πηγα να το κανω αλλα δεν με αφηνε να πληκτρολογησω καν. Μετα απο 1 δευτερολεπτο εξαφανιζοτανε οποτε δεν μπορουσα να ψαξω καν στο market. Εκανα restore και ολα καλα. Θα ψαξω σιγα σιγα και στο xda να δω τι παιζει.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να κανεις και παλι εγκατασταση τη ROM? Εμενα, οταν εβαλα την πρωτη 10.1, ή εκλεινε ή δεν λειτουργουσε το πληκτρολογιο απ'οτι θυμαμαι και απλα εκανα και παλι εγκατασταση απο boot με clockwork και ολα ΟΚ!

It's not technology, it's what you do with it!

Nokia 5130 -> 3310 -> 6210 -> N70 -> N82 -> N97 Mini -> (HTC Desire) -> N8 -> N9 & Lumia 800 & N900 -> Lumia 1020

Link to comment
Share on other sites

Πηγα να το κανω αλλα δεν με αφηνε να πληκτρολογησω καν. Μετα απο 1 δευτερολεπτο εξαφανιζοτανε οποτε δεν μπορουσα να ψαξω καν στο market. Εκανα restore και ολα καλα. Θα ψαξω σιγα σιγα και στο xda να δω τι παιζει.

 

Πολύ απλά κατέβασε το apk από το pc και κανε εγκατάσταση..

 

 

Cm10.1+kowalski kernel + ρυθμίσεις στον launcher = η πιο smooth rom που είχα ποτέ..Με έχει ενθουσιάσει η cyanogen..

Edited by andrewk
Link to comment
Share on other sites

Πολύ απλά κατέβασε το apk από το pc και κανε εγκατάσταση..

 

 

Cm10.1+kowalski kernel + ρυθμίσεις στον launcher = η πιο smooth rom που είχα ποτέ..Με έχει ενθουσιάσει η cyanogen..

 

Έχεις δοκιμάσει να τρέξεις τον Apex στη 10,1,ή οποιοσδήποτε άλλος? Εγώ από τη 10,πέρασα τη 10,1 από πάνω και δεν μου τον άνοιγε...

Crushαρε επίσης το youtube... Ολίγον τι αστεθέστατη ακόμα... :p

Όντως τρελά smooth πάντως!

Μήπως μπορείς να αναφέρεις τίποτε άλλα περίεργα που κάνει? Έτσι πληροφοριακά....!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει να τρέξεις τον Apex στη 10,1,ή οποιοσδήποτε άλλος? Εγώ από τη 10,πέρασα τη 10,1 από πάνω και δεν μου τον άνοιγε...

Crushαρε επίσης το youtube... Ολίγον τι αστεθέστατη ακόμα... :p

Όντως τρελά smooth πάντως!

Μήπως μπορείς να αναφέρεις τίποτε άλλα περίεργα που κάνει? Έτσι πληροφοριακά....!

 

Τα δυο bug που έχω βρει μέχρι στιγμής είναι :

 

1)πληκτρολόγιο ,η λύση είναι swiftkey 3

2)με τον kowalski είχα θέμα με την φωτεινότητα μέχρι που την έβαλα στην αυτόματη και το πρόβλημα λύθηκε..

 

Γενικά άλλον launcher δεν έχω προσπαθήσει να βάλω γιατί είμαι ευχαριστημένος με τον stock..

 

Δεν έκανες full wipe,μπορεί να φταίει και αυτό..

 

Με το youtube δεν έχω θέμα..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μετα την αναβάθμιση σε ICS stock η εσωτερική sd απο 5.5 γιγα επεσε σε 4.6. Είναι φυσιολογικό αυτό η έγινε καμιά πατάτα;
Link to comment
Share on other sites

Οσοι χρησιμοποιουν cm10.1 και θελουν το μαμα πληκτρολογια της cyanogen να εγκαταστησουν modified JB gapps by Raum1807

 

Λινκ εδω http://d-h.st/pd2

 

Δεν το εχω δοκιμασει,απλα το ειδα στο xda..

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς την καινουργια του djangomanouche;Αν ναι πως είναι;Να τη βάλω και γω;

 

 

Δώσε Link..!!!:D

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μετα την αναβάθμιση σε ICS stock η εσωτερική sd απο 5.5 γιγα επεσε σε 4.6. Είναι φυσιολογικό αυτό η έγινε καμιά πατάτα;

 

Πρεπει να εχει περασει μεσα παλι οτι εχει να κανει με drivers για το κινητο pc suite κλπ.

 

Και αυτα πως καθαριζουν;

Link to comment
Share on other sites

Και αυτα πως καθαριζουν;

 

Bρισκεις τους καταλογους στην εσωτερικη μνημη που τα εχουν και τους διαγραφεις

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον το κινητο ειναι με στοκ .. δεν μπορω να παρω nandroid backup εεε ?

 

Καποιος παιδια ???

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ασχοληθει καθολου με custom ... ειναι στοκ το κινητο αναβαθμισμενο με το update tool .... αρα νομιζω οτι δεν εχω ( γιατι κατι πρεπει να κανω για να χω απο οσο διαβαζω εδω μεσα)

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Αν το κανεις root το κινητο με το προγραμμα που εχει ανεβασει στο xda o φιλος απο εδω (ενα toolkit ειναι ) για να περασεις το superSU μεσα πρωτα σου φλασαρει recovery οποτε και root Θα εισαι και recovery Θα εχεις.
Link to comment
Share on other sites

Ωραια ... και αν παρω nandroid backup θα ναι σαν να χω κλωνο της ρομ μου σωστα ?

 

Γιατι δεν καθισε καλα η αναβαθμιση απο οσο βλεπω , και θελω να την ξανακανω ... αφου κανω επαναφορα εργ. δεδομενων πρωτα ...

Edited by kprse

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...