Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι αυτή έχω. Μπορώ να κάνω κάτι ;

 

Απλα ηθελα να δω τι bb εχει η ελληνικη v30..Τελικα εχει την ιδια με την euro open,οποτε κομπλε,ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Στο XDA έχει βγεί, από τον spyrosk ένα πολύ ωραίο εργαλείο για πολλές δουλειές

Δεν ξέρω αν έχει ξανά αναφερθεί, αλλά αξίζει να του ρίξετε μια ματιά, ενδεχομένως να βοηθήσει σε αρκετά απο τα πιο συνηθισμένα προβλήματα/διαδικασίες.

 

πως κάνουμε root με αυτό..??? ας μας πει κάποιος τα βήματα..... ευχαριστώ..!!:D

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο XDA έχει βγεί, από τον spyrosk ένα πολύ ωραίο εργαλείο για πολλές δουλειές

Δεν ξέρω αν έχει ξανά αναφερθεί, αλλά αξίζει να του ρίξετε μια ματιά, ενδεχομένως να βοηθήσει σε αρκετά απο τα πιο συνηθισμένα προβλήματα/διαδικασίες.

 

Οπως έγραψα και στο xda το πολυεργαλείο του Σπύρου είναι τόσο πρακτικό, απαραίτητο και χρήσιμο ...όπως ένας καλός ελβετικός πολυσουγιάς στην ζούγκλα!!!

 

Καταπληκτικό εργαλείο, πολύ καλή δουλειά με αναλυτικές οδηγίες που αξίζει να το χρησιμοποιήσουμε και να το στηρίξουμε στο xda και για έναν ακόμη λόγο:

Είναι Ελληνικό προϊόν!!!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2020737

Edited by jimtheo
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειχα 2 restart καμια συμβουλη:(

 

ρε παιδιά πως γίνεται σε άλλους να είναι ΟΚ και σε άλλους να έχει προβλήματα;... (η Official V30A)

 

Πριν λίγο ξεκλειδωνω το κινητό και κρατάω το Home για να δω τι τρέχει... για να βγει η λίστα έκανε 5-6 δευτερόλεπτα....

ο browser αργεί να φορτώσει (όπως έλεγε κι άλλος φίλος)... Στο restart κάποιες φορές αργεί αισθητά να διαβάσει τις SD... Το wifi καταπίνει μπαταρία... Στο άσχετο μου έκανε 2 φορές restart.... Τι γίνεται??!!! :dizzy::angry:

 

EDIT: Για να δω αν κάνω κάτι λάθος:

Από Τεμασεκ, έκανα full wipe (αν και κάποιοι φάκελοι από εφαρμογές είχαν μείνει στην internal! - δεν ξέρω γιατί) και μετά φλάσαρα με smartflash... Χρειαζόταν να πειράξω τίποτα σχετικά με το νέο Partition Layout???

Edited by jaranor
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πως γίνεται σε άλλους να είναι ΟΚ και σε άλλους να έχει προβλήματα;... (η Official V30A)

 

Πριν λίγο ξεκλειδωνω το κινητό και κρατάω το Home για να δω τι τρέχει... για να βγει η λίστα έκανε 5-6 δευτερόλεπτα....

ο browser αργεί να φορτώσει (όπως έλεγε κι άλλος φίλος)... Στο restart κάποιες φορές αργεί αισθητά να διαβάσει τις SD... Το wifi καταπίνει μπαταρία... Στο άσχετο μου έκανε 2 φορές restart.... Τι γίνεται??!!! :dizzy::angry:

 

EDIT: Για να δω αν κάνω κάτι λάθος:

Από Τεμασεκ, έκανα full wipe (αν και κάποιοι φάκελοι από εφαρμογές είχαν μείνει στην internal! - δεν ξέρω γιατί) και μετά φλάσαρα με smartflash... Χρειαζόταν να πειράξω τίποτα σχετικά με το νέο Partition Layout???

 

Επειδη κι εγω ειχα τα ιδια προβληματα που αναφερεις(εγω ειμαι "κι αλλος φιλος") δοκιμασε αυτο:

Wipe data\format

Wipe cache

Wipe dalvik

Wipe battery stats

Format system απο (mounts and storage).

Εμενα εγινε αλλο τηλεφωνο. Εφτιαξε μεχρι και το σκαναρισμα των καρτων στην αρχη.Προερχομουν απο topogigi v30a leaked.Ελπιζω μα σε βοηθησει.

Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτά από τη recovery δεν λες; Τα είχα κάνει (αυτό εννοώ full wipe πιο πάνω) πριν φλασάρω με smartflash... αν και δεν νομίζω να παίζει κάποιο ρόλο, αφού το smartflash σβήνει τα πάντα έτσι κι αλλιώς...
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 1 χρόνο ΑΚΡΙΒΩΣ συμβίωση με το 2Χ μου, σήμερα εμφανίστηκε το πρώτο πρόβλημα.

 

Ξεκλειδώνω το κινητό για 5-15 δευτερόλεπτα λειτουργεί σωστά και μετά η μισή οθόνη, συγκεκριμένα από την μέση και προς τα αριστερά, "σκουραίνει" δηλαδή χαμηλώνει φωτεινότητα και η άλλη μισή προς τα δεξιά είναι μια χαρά.

Μόλις το κλειδώσω και το ξαναξεκλειδώσω επαναλαμβάνεται ακριβώς το ίδιο σκηνικό, στην αρχή όλα καλά και μετά τα ίδια.

Δεν το έχω στην αυτόματη φωτεινότητα.

 

Έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος παρόμοιο πρόβλημα?

Αύριο θα καλέσω στο service της LG και βλέπουμε!

Link to comment
Share on other sites

Αυτά από τη recovery δεν λες; Τα είχα κάνει (αυτό εννοώ full wipe πιο πάνω) πριν φλασάρω με smartflash... αν και δεν νομίζω να παίζει κάποιο ρόλο, αφού το smartflash σβήνει τα πάντα έτσι κι αλλιώς...

Κι εγω με smartflash το περασα που οντως σβηνει τα παντα αλλα το τηλεφωνο ηταν απελπισια.

Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω με smartflash το περασα που οντως σβηνει τα παντα αλλα το τηλεφωνο ηταν απελπισια.

Και τώρα που είμαι με στοκ και χωρίς recovery πως το κάνω αυτό; Και αν το κάνω... χάνω τα πάντα και ξαναστήνω, ε;..

 

 

@Lefteriskou: δυστυχως μου φαίνεται "hardware-ικό" πρόβλημα φίλε... Χωρίς να μου έχει τύχει κάτι τέτοιο βέβαια. Ελπιζω να βρεις λύση από το service!

 

EDIT: μόλις έγινε και 3ο reset...

Edited by jaranor
Link to comment
Share on other sites

Οπως έγραψα και στο xda το πολυεργαλείο του Σπύρου είναι τόσο πρακτικό, απαραίτητο και χρήσιμο ...όπως ένας καλός ελβετικός πολυσουγιάς στην ζούγκλα!!!

 

Καταπληκτικό εργαλείο, πολύ καλή δουλειά με αναλυτικές οδηγίες που αξίζει να το χρησιμοποιήσουμε και να το στηρίξουμε στο xda και για έναν ακόμη λόγο:

Είναι Ελληνικό προϊόν!!!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2020737

 

Μια που είναι ''Ελληνικό προϊόν'' ανέβασε και γράψε και εδώ και στα ελληνικά....!!!!!!!!!!!;) για να καταλάβουμε πλήρες την λειτουργιά... τα καλούδια... και το πως το χρησιμοποιήσουμε και εμείς που δεν το έχουμε και κατέχουμε τόσο το αντικείμενο..!...:lol:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα που είμαι με στοκ και χωρίς recovery πως το κάνω αυτό; Και αν το κάνω... χάνω τα πάντα και ξαναστήνω, ε;..

 

 

@Lefteriskou: δυστυχως μου φαίνεται "hardware-ικό" πρόβλημα φίλε... Χωρίς να μου έχει τύχει κάτι τέτοιο βέβαια. Ελπιζω να βρεις λύση από το service!

 

EDIT: μόλις έγινε και 3ο reset...

 

Θα σου προτεινα αυτη: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2038868

Ειναι ετοιμη rootαρισμενη και με το recovery περασμενο. Περνας βλεπεις πως παει και αν δεις τα ιδια κανεις τα παραπανω. Εγω παντως ειμαι πολυ ευχαριστημενος

Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Με την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων , τι διαγράφεται?

 

Είναι αυτό που λέει στο μενού απόρρητο ...επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων ?

Edited by kprse

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Μια που είναι ''Ελληνικό προϊόν'' ανέβασε και γράψε και εδώ και στα ελληνικά....!!!!!!!!!!!;) για να καταλάβουμε πλήρες την λειτουργιά... τα καλούδια... και το πως το χρησιμοποιήσουμε και εμείς που δεν το έχουμε και κατέχουμε τόσο το αντικείμενο..!...:lol:

 

Φιλε,ειναι μεγαλο το κειμενο για να κατσει καποιος να το μεταφρασει.Χρησιμοποιησε το google translate,θα σε βοηθησει.Επισης,αν δεν εχεις αναγκη/προβλημα,δεν σου χρειαζεται τοσο αυτο το ποστ.Ειναι παρα πολυ καλος οδηγος κ χρησιμος βεβαια.

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Οπως έγραψα και στο xda το πολυεργαλείο του Σπύρου είναι τόσο πρακτικό, απαραίτητο και χρήσιμο ...όπως ένας καλός ελβετικός πολυσουγιάς στην ζούγκλα!!!

 

Καταπληκτικό εργαλείο, πολύ καλή δουλειά με αναλυτικές οδηγίες που αξίζει να το χρησιμοποιήσουμε και να το στηρίξουμε στο xda και για έναν ακόμη λόγο:

Είναι Ελληνικό προϊόν!!!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2020737

 

Δεν δουλευουν τα Link

Link to comment
Share on other sites

Θα σου προτεινα αυτη: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2038868

Ειναι ετοιμη rootαρισμενη και με το recovery περασμενο. Περνας βλεπεις πως παει και αν δεις τα ιδια κανεις τα παραπανω. Εγω παντως ειμαι πολυ ευχαριστημενος

 

έβαλα recovery με το AllInOneToolkit... Πέρασα την FLEX - ICER αλλά έγινε χειρότερα... Επανέφερα το backup που είχα κρατήσει... Πάλι στα ίδια όμως, σήμερα το πρωί στο άσχετο είδα το κινητό κλειστό...

 

Το βράδυ θα ξανακάνω full wipe και θα φλασάρω από την αρχή. Υπάρχει κάποιος να επιβεβαιώσει αν το KDZ φλασάρεται όπως στον οδηγό εδώ στο myphone.gr?? Ισχύει ακόμα η ίδια διαδικασία;; (Και αν ξέρει αν υπάρχει διαφορά μεταξύ KDZ και .BIN/.FLS??!! ) :!:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που θα προτείνω είναι να γυρίσετε σε stock V20s,όσοι έχετε κολλήματα-προβλήματα,και να κάνετε αναβάθμιση μέσω του LG-Tool. Είχα κάποια lagαρίσματα όταν την είχα flashάρει (V30A),στον browser,στο play store μέχρι και τα LWPs κόλλαγαν κάποιες φορές,και αποφάσισα να κάνω αυτό που σας προτείνω. Μέχρι στιγμής η συσκευή "πετάει"!

 

Υ.Γ. Το wi-fi drain δεν είναι κάποιο πρόβλημα... Απλά,έτσι είναι... Μην συγκρίνετε με custom ROMs.. Εγώ θυμάμαι με τη stock GB,σε παλαιότερες εκδόσεις,με το ζόρι κράταγα μια μέρα τη μπαταρία δίχως να αδειάσει.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος να επιβεβαιώσει αν το KDZ φλασάρεται όπως στον οδηγό εδώ στο myphone.gr?? Ισχύει ακόμα η ίδια διαδικασία;; (Και αν ξέρει αν υπάρχει διαφορά μεταξύ KDZ και .BIN/.FLS??!! ) :!:

 

Εγω χρησιμοποιησα τον οδηγο γιατι δεν ειχα ξανκανει smartflash. Δουλεψε κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έμαθα μέσω live chat που έκανα με εκπρόσωπο της LG, ότι ανέβηκε η ICS και μπορούμε να τη περάσουμε μέσω του support tool. Ανέβηκε μάλιστα από το πρωί για τις open market συσκευές. Θα τσεκάρω μόλις μπορέσω το απόγευμα αν είναι όλα ΟΚ και θα δώσω feedback.
Link to comment
Share on other sites

έχω περασμένη την V30a-EUR πως μπαίνω σε recovery mode??? χωρείς την χρήσει του ROM Manager..!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...