Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Κατεβασα και εγω το getril απο το market και παω να βρω ril 07255 10d,europe και διπλα μου γραφει και 0823 v21d canada.Κατεβαζω και κανω εγκατασταση και μου βγαζει ril 0823(v21d,canada)

baseband 1035.21_20120521

 

και απο κατω Ril/baseband doesn't match...

 

Τι να κανω??Να αλλαξω bb??

 

 

Κατι αλλο,διοβαζα εχθες στο xda οτι συμφωνα με μερικα mails απο την lg που ελαβαν καποια μελη,η ics θα βγει τελη αυγουστου,αλλα λιγο χλωμο το κοβω,λογικα θα ειχαν βγαλει ανακοινωση..

 

Η bb που εχεις ειναι 0521 κ προφανως δεν ταιριαζει με v10d.Αυτο που εβαλες ειναι το σωστο,αλλα για 0725 bb.Τα 4 τελευταια ειναι η bb σου: baseband 1035.21_20120521.Το ριλ που επελεξες γραφει μπροστα 0725,γτ ειναι για 0725 bb.

Ics,αν βγει τελικα,πριν τον νοεμβρη μην περιμενετε κατα την γνωμη μου.

 

 

 

 

Ωραία v10d RIL έχω αλλά από ΒΒ θα μπορούσες να γίνεις πιο συγκεκριμένος ποια v20x ΒΒ έχεις? (όπου x φυσικά q,s,r,c κλπ κλπ)

 

Έχω την v20s λόγο Django αλλά κάτι δεν μου αρέσει + το κινητό ζεσταίνεται αρκετά σε κλήσεις και 3G internet

 

 

Η bb δεν ειναι η v20x που γραφεις,το ριλ ειναι.Η bb ειναι 218,521,725 κτλ.Αναλογως την bb και την ρομ που φορας,ταιριαζεις μεσω getril κ το ριλ.Δες του φιλου απο πανω να καταλαβεις.

 

 

 

 

 

ευχαριστω φιλε,μπηκα σημερα το πρωι απο το pc κ το βρηκα.

Edited by batman_13
LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

να ρωτήσω κάτι για την Gueste? υποστηρίζει το gesture που χτυπάς το κινητό και μετακινείται ο κέρσορας ένα χαρακτήρα αριστερά/ δεξιά;

Γιατί το είχα συνηθίσει με την LG Stock και δεν υπάρχει στην CM...

Link to comment
Share on other sites

Πως αλλαζω bb;;Ειδα κατι στο xda αλλα δεν πολυκαταλαβα..

 

η ιδια ril ειναι με τη v10d αλλα δε χωράει το ονομα κατέβασε και το lg ril που προτείνουν στο xda να δεις

Link to comment
Share on other sites

Την έχει περάσει κανείς την gueste2x_v3.4-Final ???? εντυπώσεις >>>??? τι δουλεύει και τι όχι >>???

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Την έχει περάσει κανείς την gueste2x_v3.4-Final ???? εντυπώσεις >>>??? τι δουλεύει και τι όχι >>???

 

Την εχω περασει απο την στιγμη που βγηκε..Ταχυτατη με stock εμφανιση,δουλευουν τα παντα..Η αγαπημενη μου rom..

 

Περασα και 0725 bb με ril,για να δουμε αν θα δω διαφορα..

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι για την Gueste? υποστηρίζει το gesture που χτυπάς το κινητό και μετακινείται ο κέρσορας ένα χαρακτήρα αριστερά/ δεξιά;

Γιατί το είχα συνηθίσει με την LG Stock και δεν υπάρχει στην CM...

 

Αν καταλαβα σωστα,ναι υποστηριζει..

 

 

καποιο λινκ για να rootαρω παιδια, ? και αν υπαρχει οδηγος στα ελληνικα ?

 

thanks.

 

2.3.4 v20s εχω

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1327599

 

Σε ελληνικα δεν παιζει,αλλα ειναι πολυ ευκολο,οτι θες ρωτα μας...

Edited by andrewk
Link to comment
Share on other sites

Πως αλλαζω bb;;Ειδα κατι στο xda αλλα δεν πολυκαταλαβα..

 

Πρωτου αλλαξεις ββ,βαλε συμβατο ριλ,δες εντυπωσεις κ μετα αν χρειαστει αλλαζεις ββ μεσω smartflash κ lg tool

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Πρωτου αλλαξεις ββ,βαλε συμβατο ριλ,δες εντυπωσεις κ μετα αν χρειαστει αλλαζεις ββ μεσω smartflash κ lg tool

 

Αλλαξα τελικα.Συμβατο ριλ δεν εβρισκα για αυτο αλλαξα..

Link to comment
Share on other sites

Την εχω περασει απο την στιγμη που βγηκε..Ταχυτατη με stock εμφανιση,δουλευουν τα παντα..Η αγαπημενη μου rom..

 

Περασα και 0725 bb με ril,για να δουμε αν θα δω διαφορα..

 

ευχαριστώ...!!! μόλις την πέρασα.... πρώτη εντύπωση...... εντυπωσιακά γρήγορο, με stock εμφάνιση που μου έλειπε....!!!

να ρωτήσω..? κατεβάζουμε κανονικά της ενημερώσεις από εδώ..? http://www.mediafire.com/temasek#3edh9d36u710w

 

http://s14.directupload.net/images/120827/urndnvir.png

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι εχετε βαλει gueste, ποια bb απο οσες ειχατε/εχετε ειδατε καλυτερη αποδοση?Σκεφτομαι να δοκιμασω 660,γιατι διαβασα στο xda οτι τα made in korea κινητα,μπορει να ταοριαζουν καλυτερα με 660,η οποια ειναι για κορεατικα.
LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι εχετε βαλει gueste, ποια bb απο οσες ειχατε/εχετε ειδατε καλυτερη αποδοση?Σκεφτομαι να δοκιμασω 660,γιατι διαβασα στο xda οτι τα made in korea κινητα,μπορει να ταοριαζουν καλυτερα με 660,η οποια ειναι για κορεατικα.

 

Εγω εχω βαλει 0725 αλλα μερικες φορες δεν εχω καλο σημα,,ενω πριν ειχα..παιζει κατι τετοιο ή ειναι η ιδεα μου;

Edited by andrewk
Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που θέλω να δοκιμάσω τη gueste(από cm temasek), τις εφαρμογές με τις ρυθμίσεις τους τις κάνω backup με το titanium? Και τις περνάω μετά; Είχα διαβάσει ότι δεν δουλεύει καλά.... Edited by jaranor
Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που θέλω να δοκιμάσω τη gueste(από cm temasek), τις εφαρμογές με τις ρυθμίσεις τους τις κάνω backup με το titanium? Και τις περνάω μετά; Είχα διαβάσει ότι δεν δουλεύει καλά....

 

εγώ πέρασα την gueste2Χ πάνω ακριβός από την cm7 gang που είχα και δεν χάθηκε τίποτα...!!! ;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Βολικό αυτό χεχε... Αλλά αν θέλεις να επανέλθεις σε cm temasek τι κάνεις τώρα;

Την προτείνεις από τις δύο;;.... φυτιλιαζομαι! Χαχα B-)

Edited by jaranor
Link to comment
Share on other sites

Βολικό αυτό χεχε... Αλλά αν θέλεις να επανέλθεις σε cm temasek τι κάνεις τώρα;

Την προτείνεις από τις δύο;;.... φυτιλιαζομαι! Χαχα B-)

 

Restore και γυρισε..Τις εχω δοκιμασει και τιςψδυο και ψηφιζω gueste..

 

Παιδια τι bb χρησιμοποιητε σε cm7;;εβαλα 0725 αλλα δεν παει καλα στο σημα..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι εχετε βαλει gueste, ποια bb απο οσες ειχατε/εχετε ειδατε καλυτερη αποδοση?Σκεφτομαι να δοκιμασω 660,γιατι διαβασα στο xda οτι τα made in korea κινητα,μπορει να ταοριαζουν καλυτερα με 660,η οποια ειναι για κορεατικα.

 

Συγνώμη... αλλά τι ειναι τα ''bb'' ??? έχω πέραση την Gueste2Χ;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλα την gueste με 725.Ακομα την στηνω,αλλα φαινεται smooth.Την εβαλα στην αρχη με wipe cache κ wipe davlik,αλλα δεν εκατσε καλα κι οποτε την ξαναπερασα με full wipe κι ολα οκ.Καποια στιγμη που θα βρω χρονο κ θα ειμαι στο pc μου,θα δοκιμασω bb 660,που απο οτι λενε,για τα made in korea κινητα ειναι καλυτερη.
LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσο και αν προσπαθώ δεν μπορώ να βάλω την bb που θέλω ούτε ριλ. (725 V20q). Στη baseland μου βγάζει πάντα 1035.21_20120521 όσες φορές και να κάνω εγκατάσταση τη συγκεκριμένη bb.Ξέρει κανείς κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσο και αν προσπαθώ δεν μπορώ να βάλω την bb που θέλω ούτε ριλ. (725 V20q). Στη baseland μου βγάζει πάντα 1035.21_20120521 όσες φορές και να κάνω εγκατάσταση τη συγκεκριμένη bb.Ξέρει κανείς κάτι?

 

Πως κανεις εγκατασταση την bb?Μηπως κανεις κατι λαθος.Δες εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=26191714

Edited by batman_13
LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Πως κανεις εγκατασταση την bb?

Την έχω κατεβάσει σε μορφή zip απο εδώ http://www.mediafire.com/temasek#rau5pafp5lho4 και μετά κανονικά όπως κάνεις το λογισμικό.mode επιλέγω zip file from sd κλπ...κάνω κάτι λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Την έχω κατεβάσει σε μορφή zip απο εδώ http://www.mediafire.com/temasek#rau5pafp5lho4 και μετά κανονικά όπως κάνεις το λογισμικό.mode επιλέγω zip file from sd κλπ...κάνω κάτι λάθος?

 

Ναι,μαλλον δες μια εδω:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=26191714

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...