Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Ευχαριστω φιλε Αγγελε για τις απαντησεις το κινητο πλεον εχει αρχισει να διχνει στα ματια μου γιατι μεχρι τωρα ολο προβληματα απο την κ..ο LG!!!

 

Τελικα αξίζει να παει καποιος σε custom rom πχ.cm7 γιατι το κινητο ειναι πολυ πιο λειτουργικο και smooth!! :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορε'ις από το market να κατεβάσεις το DroidWall και απο εκεί να επιλέξεις ποιες εφαρμογές θα χρησιμοποιουν Data , WiFi ή τίποτα από τα δύο. Εμένα με έχει βοηθήσει πολύ.

 

Κατεβασα τα GPS status κ Gps test με ανοιχτο wifi με βρηκαν αμεσως....

 

Εκανα reboot το κινητο με κλειστο το wifi τα ανοιγω και με βρισκουν μια χαρα και παλι χωρις καθολου ιντερνετ...:D

 

Πως μπορω να σιγουρεψω πως καμια εφορμογη δεν θα μπορει να εχει προσβαση στο Ιντερνετ δηλαδη τι θα πρεπει να κλεισω στις ρυθμισεις?:rolleyes:

 

EDIT: Το Google Maps για να λειτουργήσει χρειαζεται απαραιτητα ΙΝτερνετ?

Nexus4, Xiaomi Mi4, Mi Pad, NOTE 10.1 2014 LTE
Link to comment
Share on other sites

Τα νεύρα μου!

Κατάφερα επιτέλους να έρθω Ελλάδα με αφορμή τις εκλογές και άφησα το 2X μου στο service της LG για αλλαγή digitizer. Είχε γίνει θρύψαλλα από μια πτώση τον Δεκέμβριο, αλλά εδώ στην Ελβετία θα πήγαινε πάνω από 120€ η επισκευή ενώ στην Ελλάδα μου είχαν πει γύρω στα 75-80€ (και ναι, το είχα για 5 μήνες με την οθόνη ραγισμένη αλλά δούλευε άψογα).

 

Το επισκεύασαν λοιπόν, αλλά μου το ξερούταραν. :down:

Ο λόγος; Δεν δούλευε λέει καλά η οθόνη και έπρεπε να γίνει «αναβάθμιση».

Τώρα λοιπόν θέλω να το ξαναρουτάρω.

Μου πέρασαν την ελληνική V20R. Ισχύει η ίδια διαδικασία (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1327599) η έχει αλλάξει κάτι;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Οχι δε χρειαζεται κατι τοσο πολυπλοκο πια.Δες στην υπογραφη μου(για gingerbread).

Αν εχεις θεμα στειλε μου πμ.

Με άλλα λόγια, το superoneclick αναβαθμίστηκε και καλύπτει πλέον και O2X με Gingerbread;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με άλλα λόγια, το superoneclick αναβαθμίστηκε και καλύπτει πλέον και O2X με Gingerbread;

 

Ωραιότατα και διαρκεί 10'' και είσαι jet. :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Με άλλα λόγια, το superoneclick αναβαθμίστηκε και καλύπτει πλέον και O2X με Gingerbread;

 

Ναι.Απλα καμια φορα τρωει καποιο κολλημα και μπορει να χρειαστει,ειτε να μην παραληφθει το "edit"(ανεξαρτητα την εκδοση του superoneclick) ειτε να το τρεξεις σαν διαχειριστης(run as administrator)

Link to comment
Share on other sites

παίδες το έχω παραγγείλει, από βδομάδα θα είναι στα χέρια μου, Γερμανικής εισαγωγής. Αυτές τις μέρες θα διαβάσω τα περί root/ custom roms κλπ...

Μια απορία που έχω είναι τα περί baseband... δεν ξέρω καν τι είναι και γιατί απαιτείται κάποια συγκεκριμένη baseband για κάποια συγκεκριμένη custom rom.... ελπίζω να καταλάβω διαβάζοντας τους οδηγούς.

 

Αυτό που θα πρότεινα είναι (ως νέος χρήστης και επειδή σας κόβω γκουρού ;) ) να γίνει κάποιο pinned thread με το τι προτείνετε να κάνει κάποιος μόλις αγοράσει τη συσκευή, δηλ κάτι σαν must βήματα στυλ

1. root 2.τάδε custom rom - τις κινήσεις που είναι "must" για το συγκεκριμένο κινητό ώστε "να το ευχαριστηθεί" ο χρήστης (ΟΚ ο καθένας έχει διαφορετικές προτιμήσεις/ ανάγκες αλλά σαν γενικές γραμμές θα βοηθούσε)

 

(να πω την αλήθεια, έχω μπερδευτεί σε περιπτώσεις πχ που αναφέρθηκε ότι με την τελευταία έκδοση του τάδε, δεν δουλεύει η κάμερα και το ραδιόφωνο -wtf?! :P )

 

ή επίσης να υπάρχει ένα διάγραμμα/ σχήμα με τα επίσημα updates/ ανεπίσημα... είμαστε στις 536 σελίδες και πραγματικά είναι αδύνατο να διαβάσει κανείς έστω το τελευταιο 25% ώστε να σχηματίσει γνώμη πχ πιο Update είναι πιο smooth αλλά τι αρνητικά έχει...

 

με πιάσατε πάνω κάτω έτσι; :P (υπάρχει το ενδεχόμενο να νιώθω μπερδεμένος γιατί τους οδηγούς τους έριξα πολύ γρήγορη ματιά μέχρι στιγμής)

μια πρόταση ήταν μη βαρατε!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που θα σου πρότεινα εγώ είναι για λίγο καιρό να μην το πειράξεις με root, δεστω λιγο κανε τις 3, 4 φορτίσεις του δες αυτονομία, ταχύτητα, ποιότητα σήματος και συνομιλίας και μετά βαλε οτι ROM θες απο XDA, όλα αυτά για να έχεις με κάτι

να συγκρίνεις τις ROM που βάζεις.

-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με την ρομ του τεμασεκ εβαλα το το βραδυ airplane mode. Και η μπαταρια επεσε 3% ειναι φυσιολογικο αυτο?

Ευχαριστω

 

Sent from my Optimus 2X using Tapatalk 2 Beta-6

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Επισης εχεις να προτεινεις καποια ics rom;

 

Sent from my Optimus 2X using Tapatalk 2 Beta-6

 

Εγω φοραω αυτη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1508492 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Αλλα πρωτα διαβασε τι ΔΕΝ θα εχεις στην πρωτη σελιδα κ μετα περνα τη

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Εγω φοραω αυτη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1508492 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Αλλα πρωτα διαβασε τι ΔΕΝ θα εχεις στην πρωτη σελιδα κ μετα περνα τη

 

Μολις την εβαλα και μου πεταει συνεχει οτι "com.google.process.gapps has stopped."Σε εσενα το κανει αυτο?

Οπως δεν βλεπει και την SD.

Και επισης το μαρκετ μου βγαζει server error οταν το ανοιγω.

Edited by snakething
Link to comment
Share on other sites

Μολις την εβαλα και μου πεταει συνεχει οτι "com.google.process.gapps has stopped."Σε εσενα το κανει αυτο?

Οπως δεν βλεπει και την SD.

Και επισης το μαρκετ μου βγαζει server error οταν το ανοιγω.

 

Για τα gapps,κατεβασε τα τελευταια απο το ιντερνετ κ εγκατεστησε τα.Στις cm η εξωτερικη μνημη,γινεται εσωτερικη για κερδιζεις χωρο,σε ρωτουσε κιολας κατα το aroma install ποια θες.,Full wipe εκανες?Με το μαρκετ ποτε δεν ειχα προβλημα.Δες κ το αντιστοιχο thread που υπαρχει στο φορουμ μας.

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Εγω φοραω αυτη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1508492 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Αλλα πρωτα διαβασε τι ΔΕΝ θα εχεις στην πρωτη σελιδα κ μετα περνα τη

 

Σε airplane mode η μπαταρια κατεβηκε 20% φανταζομαι και σε εσενα το ιδιο συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω ποσες μερες την εχεις, αλλα απο την ωρα που βαζεις μια ρομ θελει 2-3 κυκλους η μπαταρια για να στρωσει οποτε τεσταρε την λιγο καιρο
Link to comment
Share on other sites

Σε airplane mode η μπαταρια κατεβηκε 20% φανταζομαι και σε εσενα το ιδιο συμβαινει?

 

Δεν βαζω αεροπλανο ποτε,αλλα θα σου πω οτι χωρις 3g,wifi,με 8ωρο υπνο,χανει περιπου 5-6%.

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Έχω ενα πρόβλημα..όταν βάζω στις γλώσσες εισαγωγής τα ελληνικά είναι εντάξει..εμφανίζεται στα μηνυματα..αλλα οταν κλεισω το κινητο κ το ξανανοιξω φευγει και εμφανιζονται γερμανικα!! τι μπορεί να φταίει? Δεν εχω micro SD αλλα δε νομιζω να παιζει ρολο κ βρισκομαι στην official rom.

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!! ΜΟΛΙΣ ΠΕΡΑΣΑ ΤΗΝ [CM7][uNOFFICIAL][MAY14] temasek's UNOFFICIAL BUILD RC2-101 !!!

ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ Η ΩΡΑ ΠΑΝΩ ΔΕΞΙΑ (ΔΙΠΛΑ ΑΠΤΟ ΣΤΑΤΟΥΣ ΤΗΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ)!!

ΑΠΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΞΑΝΑΕΜΦΑΝΙΣΩ? :confused:

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!! ΜΟΛΙΣ ΠΕΡΑΣΑ ΤΗΝ [CM7][uNOFFICIAL][MAY14] temasek's UNOFFICIAL BUILD RC2-101 !!!

ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ Η ΩΡΑ ΠΑΝΩ ΔΕΞΙΑ (ΔΙΠΛΑ ΑΠΤΟ ΣΤΑΤΟΥΣ ΤΗΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ)!!

ΑΠΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΞΑΝΑΕΜΦΑΝΙΣΩ? :confused:

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

restart δοκίμασες ?

Κινητά: LG Optimus 2x , Iphone 3g, Nokia 7610
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Ειχα βαλει την nova hd και μετα αποφασισα να βαλω ξανα cm7 του temasek,το προβλημα που εχω ειναι οτι οτα ανοιγει εχει κρατησει το boot image του CM9 ,οταν εκανα το flash εκανα ολα τα wipe που εχει το recovery.Πως αλλαζει αυτο?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...