Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Εγω στα 1.2 εβλεπα μεγαλη διαφορα σε ταχυτητα και λιγη στη μπαταρια οποτε στη προτεινω.

Ο Αλεξανδρος(aka Tsaglis) το δουλευε για πολυ καιρο(αν οχι ακομα) στα 1.4 και του ηταν μια χαρα.

Δοκιμασε και βλεπεις!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα. δυστυχως θα συμφωνησω μαζι σου :( και η lg στη μαυρη λιστα μου, μαζι με την samsung. η μονη λυση που εχω να σου προτεινω είναι η custom rom :) εγω εχω αυτην και πραγματικα ειδα τεραστια διαφορα :)

 

Φιλε μου μπορεις να μου δωσεις περισσοτερες πληροφοριες για το πως θα περασω αυτη τη ρομ;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μπορεις να μου δωσεις περισσοτερες πληροφοριες για το πως θα περασω αυτη τη ρομ;

 

καλησπερα. διαβασε εδω και πιστευω πως θα βγαλεις ακρη :)

Link to comment
Share on other sites

Μια κοπέλα έχουμε εδώ μέσα και τη λες φίλε μου... ; :p

Από το λινκ της Νεκταριας κατεβασε την rc-91 που νομίζω είναι και η τελευταία και την περνάς σύμφωνα με τον οδηγό για τις custom roms. Απλά θα χρειαστείς και τα gapps και δεν βολεύει να βρω το λινκ από το κινητό

 

Sent from my LG-P990 using Tapatalk 2 Beta-5

Link to comment
Share on other sites

Εστελνα απο το κινητο πριν και δεν προσεξα το ονομα..Νεκταρια σε ευχαριστώ θα το ψαξω..

 

Λοιπον εχω κατεβασει το cm7kang-O2x-RC1-91 και το cm7kang-O2x-RC1-91-PDroid ..Πιο βαζω??Stock camera απλα με drag and drop την βαζω ε??Το Unofficial Gapps που θα μου χρησιμευσει??Το kernel δεν εχω ιδεα τι ειναι,το πειραζω ή οπως ειναι??

Edited by andrewk
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από CM7 αποφάσισα να κάνω μία ... (μεγάλη) αλλαγή κ έβαλα την Modaco GR6 του Paul με vanilla option pack

Οι πρώτες μου εντυπώσεις όσον αφορά την ταχύτητα είναι πολύ καλές (καλύτερες από του CM7) ανεξαρτήτως αν στο quadrant πλέον βγάζω μικρότερο σκορ :p

Γενικά το feeling είναι καλύτερο από την CM7, το μόνο που θέλω να δω τώρα είναι η μπαταρία

Κινητά: LG Optimus 2x , Iphone 3g, Nokia 7610
Link to comment
Share on other sites

νεκταρια επειδη αυριο θα βαλω και εγω cm rom ποια προτινεις??ειμαι σε στοκ 20q

 

καλημερα. εχω αυτη αρκετο καιρο χωρις προβλημα :)

αν την περασεις...

1. κάνεις wipe data/factory reset κλπ και φλασάρεις τη rom.

2. Φλασάρεις τα gapps για 2.3.7

3. Tην κάμερα την φλασάρεις από πάνω χωρίς τίποτα άλλο.

 

περιμενω να βγει ομως η 1.3 απο αυτη για να τη δοκιμασω, γιατι ολοι λενε καλα λογια :)

Link to comment
Share on other sites

@andrewk

περνα τη πρωτη rom.Tην εννοεις να τη βαλεις με drag and drop?Flashable zipακι δεν ειναι?

Τα gapps τα χρειαζεσαι για να εχεις τις στοκ εφαρμογες της Google(market,google maps κτλ κτλ)

Link to comment
Share on other sites

@andrewk

περνα τη πρωτη rom.Tην εννοεις να τη βαλεις με drag and drop?Flashable zipακι δεν ειναι?

Τα gapps τα χρειαζεσαι για να εχεις τις στοκ εφαρμογες της Google(market,google maps κτλ κτλ)

 

Α οποτε περναω πρωτα την rom και μετα περναω την καμερα οπως και την Rom..Σωστα??Τα gapps Πως τα περναω,εχω κατεβασει το Unofficial Gapps.bin

 

 

edit..Λογικα αυτο που λεω δεν το χρειαζομαι,κατεβασα το gapps-gb-20110828-signed ,οποτε flasharw πρωτα ρομ,μετα καμερα και μετα το gapps??

Edited by andrewk
Link to comment
Share on other sites

Και την καμερα και τα gapps οπως και τη Rom τα περνας.Κατεβασε τα gapps απο το λινκ πανω απο το δικο σου ποστ. Edited by agekalp
Link to comment
Share on other sites

Και την καμερα και τα gapps οπως και τη Rom τα παιρνας.Κατεβασε τα gapps απο το λινκ πανω απο το δικο σου ποστ.

 

Πως δηλαδη??Τα βαζω μεσα στο zip της ρομ ή καμια σχεση??

Link to comment
Share on other sites

Οχι οχι.Απλα οπως εγκαθιστας το ζιπακι της ρομ(απο recovery) ετσι εγκαθιστας και τα ζιπακια της καμερας και των gapps.To καθε ζιπακι ξεχωριστα.
Link to comment
Share on other sites

Οχι οχι.Απλα οπως εγκαθιστας το ζιπακι της ρομ(απο recovery) ετσι εγκαθιστας και τα ζιπακια της καμερας και των gapps.To καθε ζιπακι ξεχωριστα.

 

Άν βάλω την στοκ κάμερα , θα έχω το ίδιο βίντεο που είχα πριν βάλω cm7? Εννοώ θα τραβάει χωρίς αυτά τα νερά που κάνει στην κίνηση ή δεν παίζει ρόλο αυτό?

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Εγω στα 1.2 εβλεπα μεγαλη διαφορα σε ταχυτητα και λιγη στη μπαταρια οποτε στη προτεινω.

Ο Αλεξανδρος(aka Tsaglis) το δουλευε για πολυ καιρο(αν οχι ακομα) στα 1.4 και του ηταν μια χαρα.

Δοκιμασε και βλεπεις!

 

Ακόμα 1,4 είμαι. Πάνε 6-7 μήνες έτσι!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια εβδομάδα , έκλεισα το κινητό και μόλις το άνοιξα ξεκόλλησε και άρχισε η διαδικασία του update η οποία ολοκληρώθηκε επιτυχώς

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Την περασα την ρομ και μεχει στογμης μου αρεσει..Για να κανω oc απλα φλασαρω τον κερνελ που εχετε πιο πανω;;Θα χασω τις ρυθμισεις μου με αλλαγη κερνελ;;θα αλλαξει κατι αλλο;;
Link to comment
Share on other sites

Οχι το κινητο θα μεινει ως εχει.Aπλα θα αλλαξουν καποιες εσωτερικες ρυθμισεις που δεν ειναι ορατες στο χρηστη.

Απλα θα χρειαστεις και μια εφαρμογη για να ρυθμισεις το OC π.χ setcpu,antutu master...κατι

Link to comment
Share on other sites

Οχι το κινητο θα μεινει ως εχει.Aπλα θα αλλαξουν καποιες εσωτερικες ρυθμισεις που δεν ειναι ορατες στο χρηστη.

Απλα θα χρειαστεις και μια εφαρμογη για να ρυθμισεις το OC π.χ setcpu,antutu master...κατι

 

Ωραια,το ramhack που αναφερει τι ειναι??

 

Ποιο kernel κατεβαζω??

Εχει

 

ETANA LOC OTF,DS,LITE

ETANA HOC OTF,DS,LITE

Link to comment
Share on other sites

εγω περασα cm 7 αλλα δεν μου αναγνωριζε τα τηλεφωνα οταν πηγαινα να τα κανω εισαγωγη απο την σιμ.και ξαναγυρισα σε 20r.
Link to comment
Share on other sites

εγω περασα cm 7 αλλα δεν μου αναγνωριζε τα τηλεφωνα οταν πηγαινα να τα κανω εισαγωγη απο την σιμ.και ξαναγυρισα σε 20r.

 

πέρασέ τα στην εξωτερική κάρτα μνήμης και κάντα από εκεί εισαγωγή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...