Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Και σε μένα κόλλησε και το άφησα πάνω απο ώρα..... βαρέθηκα να περιμένω και το σταμάτησα. Μετά μου έβγαζε για επικύρωση πακέτου λογισμικού αλλά δεν έκανε καμιά ενέργεια για επικύρωση, και τελικά την πέρασα χειροκίνητα..!!!;)

 

 

Εμενα κανει επικυρωση 2 ωρες και 15 λεπτα τωρα ... δεν ειμαι στο μονιμο σπιτι μου .... τι να κανω ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμενα κανει επικυρωση 2 ωρες και 15 λεπτα τωρα ... δεν ειμαι στο μονιμο σπιτι μου .... τι να κανω ?

 

Άστο...!!! μέχρι της 12.'00'' μήπως και αναστηθεί...!!!:lol::lol::lol: πέρα την πλάκα αν δεν χριζόσαστε άμεσα το τηλέφωνο , άστο να δούμε πότε θα τελείωση η επικύρωση. Απο κει που είσαι μπορείς να κατεβάσεις την v20r..???

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

σήμερα έφαγε το πρώτο του γερό κόλλημα!

του άνοιξα το wifi, δεν έλεγε με τίποτα να συνδεθεί και αφού έκλεισε η οθόνη, μετά αν και πατούσα πλήκτρα και ακουγόταν ότι κάτι επιλέγεται, η οθόνη παράμενε σκοτεινή.

Ευτυχώς έβγαλα-έβαλα μπαταρία και όλα επανείλθαν στο φυσιολογικό!

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Άστο...!!! μέχρι της 12.'00'' μήπως και αναστηθεί...!!!:lol::lol::lol: πέρα την πλάκα αν δεν χριζόσαστε άμεσα το τηλέφωνο , άστο να δούμε πότε θα τελείωση η επικύρωση. Απο κει που είσαι μπορείς να κατεβάσεις την v20r..???

 

Αυτο εκανα ... ΟΤΑ κατεβασε το πακετο και τωρα εχει κολλησει απο τις 7 στην επικυρωση πακετου λογισμικου ....

 

Ευτυχως δουλευει κανονικα ...

 

Edit

 

26 ωρες κανει επικυρωση ... ευτυχως δουλευει

Edited by kprse

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας...

μήπως ξέρετε να μου πείτε που μπορώ να βρω την V20R για να βάλω στο κινητό; Τη βρήκα μόνο σε kdz,αλλά δεν θέλω να την βάλω με kdz. Μόνο την v20Q βρήκα σε .bin και .fls

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Άγγελε,ελληνική είναι η συσκευή..

Αν βάλω την 20l, πόση ώρα θα πάρει να κάνει την αναβάθμιση μέσω ΟΤΑ;

Αν σου είναι εύκολο, δώσε μου σε παρακαλώ πολύ την v20l :)

Edited by Sterios89
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντα γυρω στο τεταρτο.

Ομως εχουν παρατηρηθει περιεργες περιπτωσεις οπως 2-3 ποστ πανω.

 

Σε λιγο θα εχεις πμ

Link to comment
Share on other sites

Εμενα εχει κολλησει στην " Επικυρωση πακετου λογισμικου " απο τοτε που το εκανα ....

 

Ευτυχως το κινητο λειτουργει κανονικα ...

 

Πως θα φυγει αυτο το μηνυμα ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

σκεφτομαι να το αγορασω μεταχειρισμενο το εν λογω κινητο, και θελω να κανω μερικες ερωτησεις.

Εχει βγει η icecream? αν οχι ποτε την περιμενετε?

Θα βρω καμια rom ανεπισημη icecream που να τρεχει καλά?

 

ποιο ειναι το μεγαλυτερο μειον του (εκτος της μπαταρίας)?

 

Με λίγα λόγια θα ειναι καλή η επιλογή μου?

Αυτήν την στιγμή έχω το NEO V με official icecream!!!

 

Ευχαριστώ εκ των προτερων...

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Icecream δεν εχει βγει αλλα θα βγει καποτε...!Δεν υπαρχει επισημη ανακοινωση για το ποτε αλλα προσωπικη μου εκτιμηση ειναι προς το τελος του καλοκαιριου.

Απο ice cream υπαρχει μονο η cm9 που εχει καποια θεματα ακομη.Οποτε θα εισαι με gingerbread αν θες να εισαι οκ.

Mειον δε βλεπω αλλα αν επρεπε να πω καποιο ειναι τα 512mb ram.Eμενα δεν μου εχει δημιουργησει προβλημα αλλα μελλοντικα σιγουρα θα ειναι θεμα.

 

Για τα λεφτα του σιγουρα ειναι πολυ καλη επιλογη.

 

offtopic:αξιοπρεπεστατο το neo v(το εχει η κοπελια...) αλλα δε συγκρινονται

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολυ για την αμμεση και κατατοπιστική απαντηση σου.

 

Θα το σκεφτω λιγο ακομα...

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωση μετα απο αρκετες μερες χρησης της V20r, η καταναλωση μπαταριας εχει φτασει στον Θεο ! Λιγο χειροτερα και απο iphone.

Με απογοητευει πληρως σ αυτο το κομματι η LG.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ήμουν σε στοκ v20l είχα OTA αναβάθμιση, έβγαλα cwm recovery και επανατοποθέτησα το stock recovery, ξεκίνησα την αναβάθμιση αλλά αφού φόρτωσαν όλα τα % και τα animation έχει κολλήσει στην εικόνα με το κουτί και το ανθρωπάκι του android.

Είδα το είχε πάθει και άλλο ένα παιδί..

Τι κάνω τώρα;; Έχει νόημα να το αφήσω και να περιμένω λίγο;; Αλλιώς με τον οδηγό αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=313378 θα τα χάσω όλα;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει νοημα να περιμενεις.

Με αυτο τον οδηγο δε χανεις τιποτα αν σου λειτουργησει.

 

Για την περιπτωση που κατι παει στραβα εχεις καποιο nandroid backup?

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει νοημα να περιμενεις.

Με αυτο τον οδηγο δε χανεις τιποτα αν σου λειτουργησει.

 

Για την περιπτωση που κατι παει στραβα εχεις καποιο nandroid backup?

 

ναι έχω backup...

δοκιμάζω τον οδηγό και στο τελευταίο βήμα μου κολλάει και λέει MOD UpTestEX MFC Application σταμάτησε να λειτουργεί και με πετάει έξω.

τι να πω.....

Link to comment
Share on other sites

δεν τον εχω δοκιμασει τον οδηγο οποτε και δε μπορω να βοηθησω.Παντως αν δεν βγαλεις ακρη μπορεις να περασεις αλλη με smartflash, μετα root και μετα nandroid restore
Link to comment
Share on other sites

ναι έχω backup...

δοκιμάζω τον οδηγό και στο τελευταίο βήμα μου κολλάει και λέει MOD UpTestEX MFC Application σταμάτησε να λειτουργεί και με πετάει έξω.

τι να πω.....

 

Σε μένα δεν είχε κολλήσει ο οδηγός πουθενά , τελείωσε κανονικά αλλά δεν μπούταρε , είχε κολλήσει στο σήμα του Upgrade (εκεί βέβαια είχε μείνει εξαρχής) και χάρις στον Άγγελο φλάσαρα την 20l και ακόμη με αυτήν είμαι μιας και φοβάμαι να επιχειρήσω ΟΤΑ γιατί διάβασα πως πολλοί αντιμετώπισαν προβλήματα. Οπότε για την ώρα μένω εδώ και προσπαθώ να αποφασίσω άν θα πάω τελικά σε cm7. Δεν ξέρω τι διαφορές - βελτιώσεις θα δω και γι΄ αυτό δεν το έχω κάνει ακόμη , μιας και δουλεύει καλά για την ώρα το τηλέφωνο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα. Παιδεύομαι εδώ και αρκετή ώρα με την αποθήκευση των επαφών! Δημιουργώ μια νέα επαφή, την αποθηκεύω και μου λέει ότι δεν έχω καμία επαφή! Όταν κάνω την δημιουργία της επαφής μου έχει επιλογή για αποθήκευση στο λογαριασμό google και στη USIM. Εγώ αφήνω το προεπιλεγμένο, δηλαδή το google μιας και δεν θέλω να αποθηκευτούν στην κάρτα sim. Kάνω κάτι λάθος;

Αν μπορούσε κάποιος να μου απαντήσει απόψε, θα το εκτιμούσα γιατί έχω χρόνο και θέλω να περάσω μία μία τις επαφές μου.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα. Παιδεύομαι εδώ και αρκετή ώρα με την αποθήκευση των επαφών! Δημιουργώ μια νέα επαφή, την αποθηκεύω και μου λέει ότι δεν έχω καμία επαφή! Όταν κάνω την δημιουργία της επαφής μου έχει επιλογή για αποθήκευση στο λογαριασμό google και στη USIM. Εγώ αφήνω το προεπιλεγμένο, δηλαδή το google μιας και δεν θέλω να αποθηκευτούν στην κάρτα sim. Kάνω κάτι λάθος;

Αν μπορούσε κάποιος να μου απαντήσει απόψε, θα το εκτιμούσα γιατί έχω χρόνο και θέλω να περάσω μία μία τις επαφές μου.

 

Για κάνε μια δοκιμή σε κάτι που σκέφτηκα.

 

Άνοιξε τις επαφές και πάτα το αριστερό capasitive πλήκτρο (αυτό με τα δύο τετραγωνάκια το ένα μέσα στο άλλο) > περισσότερα > επιλογές προβολής και δες τι έχεις σαν επιλογή. Μάλλον εκεί που το σώζεις δεν είναι τικαρισμένο για να στο δείχνει και γι΄ αυτό στο κάνει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε επαφες->πατα το κουμπι ρυθμισεις->περισσοτερα->επιλογες προβολης->τικαρε το gmail και πες μας αν εγινε τιποτα

 

edit:οσο το εγραφα σου απαντησε και ο Γιαννης το ιδιο πραγμα...

Link to comment
Share on other sites

giannis12a είσαι και ο πρώτος! Σε υπερευχαριστώ μαζί με τον agekalp! Αλλά υπάρχει ένα θεματάκι, μου εμφανίζει τις επαφές(μαζί με τις διευθύνσεις email που έχω στο gmail) μόνο στην επιλογή "Όλες οι άλλες επαφές μου" και όχι στις "Επαφές μου"! Πως μπορώ να τις αποθηκεύω στις επαφές μου; Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λές τώρα δεν καταλαβαίνω γιατί το κάνει. Εγώ πάντως , τις περνάω πάντα και στο τηλέφωνο και βάζω αυτή την επιλογή μόνον να δείχνει και δεν έχω πρόβλημα έτσι. Απλά θέλει συχνά - πυκνά να κάνεις έναν συγχρονισμό με του google.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

giannis12a είσαι και ο πρώτος! Σε υπερευχαριστώ μαζί με τον agekalp! Αλλά υπάρχει ένα θεματάκι, μου εμφανίζει τις επαφές(μαζί με τις διευθύνσεις email που έχω στο gmail) μόνο στην επιλογή "Όλες οι άλλες επαφές μου" και όχι στις "Επαφές μου"! Πως μπορώ να τις αποθηκεύω στις επαφές μου;

Πρέπει κάθε φορά που αποθηκεύεις μια επαφή να θυμάσαι να την βάζεις και σε κάποια από τις ομάδες που έχεις ρυθμίσει να φαίνονται. Αν το ξεχάσεις δε θα βλέπεις την επαφή.

Είναι σπάσιμο. Οι περισσότεροι δεν ενδιαφέρονται και απλά έχουν ρυθμίσει να βλέπουν όλες τις ομάδες. Αν όμως έχει μανία με την τάξη όπως εγώ σου τη σπάει.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...