Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

cwm recovery.Μπορεις κατα την εκκινηση να bootαρεις στη recovery και να κανεις διαφορα.Να εγκαταστησεις custom rom, να παρεις ολικο backup και παρα παρα πολλα αλλα.

 

Αν θες περισσοτερες πληροφοριες δες εδω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδια εχω ξεμεινει με την v20m.Μπηκα στο site με το imei μου και μου βγαζει την v20r για το κινητο μου.τωρα μπορω να την κατεβασω απο καπου και να την περασω η δεν εχει βγει ακομη?αυτη εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1591801 ειναι η ολλανδικη?
Link to comment
Share on other sites

@dimpapa

Τι εννοεις greeklish για κανα search?

Ελληνικα δε γραφεις?Μονο το μενου δεν ειναι στα αγγλικα?

 

οχι δεν γραφω ελληνικα εχει μονο αγγλικο πληκτρολογιο.. και μενου..

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν γραφω ελληνικα εχει μονο αγγλικο πληκτρολογιο.. και μενου..

 

 

Για το μενου μεσα στο settings->language and keyboard->choose language δεν υπαρχουν ελληνικα(επειδη εχω ελληνικα τα εγραψα σε ελευθερη μεταφραση τα βηματα)?

 

Παντως για το πληκτρολογιο γιατι δεν εγκαθιστας ενα πληκτρολογιο απο το market που να εχει και ελληνικα?

 

για τσεκαρε:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jb.gokeyboard&feature=search_result

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.moo.android.inputmethod.latin.free&feature=search_result

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.touchtype.swiftkey.phone.trial&feature=search_result

Link to comment
Share on other sites

Αν περασουμε την καινουργια εκδοση θα έχουμε πρόβλημα να γίνει root πάλι η όχι?

Εχει διαφορά η καινούργια τελικά σε κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Για το μενου μεσα στο settings->language and keyboard->choose language δεν υπαρχουν ελληνικα(επειδη εχω ελληνικα τα εγραψα σε ελευθερη μεταφραση τα βηματα)?

 

Παντως για το πληκτρολογιο γιατι δεν εγκαθιστας ενα πληκτρολογιο απο το market που να εχει και ελληνικα?

 

για τσεκαρε:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jb.gokeyboard&feature=search_result

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.moo.android.inputmethod.latin.free&feature=search_result

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.touchtype.swiftkey.phone.trial&feature=search_result

 

 

πολυ σωστος δεν το ειχα σκεφτει... :X :O ty ty ty

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις V20L ? ;) Κάνε update να βρεις την υγειά σου....

 

Αυτό ειναι...κανε αυτό που λέει ο The Ace....!!!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι, όταν αναφέρεστε σε προβλήματα τέτοια καλό είναι να μας δίνεται και μερικές πληροφορίες, όπως πχ ποια rom φοράει το κινητό, ril & Baseband (αν τα έχετε αλλάξει) κλπ.

Μερικά προβλήματα αφορούν παλαιότερες rom και έχουν επιλυθεί με τις νεότερες.

 

Το ίδιο συμβαίνει και σε εμένα... έχω rom: temasek kang -60, baseband: 0725 kai ril: 0725 v10d Europe

Τι μπορεί να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

Πιστευετε οτι αυτα τα προγραμματα που κυκλοφορουν για την μπαταρια που βελτιωνουν την αυτονομια του κινητου κανουν πραγματικα δουλεια ή οχι??

Αν κανουν δουλεια ποιο προτεινετε??

(Σκεφτομαι να αγορασω το juicedefender γι αυτο ρωταω)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

Πιστευετε οτι αυτα τα προγραμματα που κυκλοφορουν για την μπαταρια που βελτιωνουν την αυτονομια του κινητου κανουν πραγματικα δουλεια ή οχι??

Αν κανουν δουλεια ποιο προτεινετε??

(Σκεφτομαι να αγορασω το juicedefender γι αυτο ρωταω)

 

Απ΄ ότι έχω διαβάσει , είναι ψιλομούφες. Νομίζω πως η καλύτερη λύση είναι ρουτάρισμα και πάγωμα εφαρμογών που τρέχουν άσκοπα στο παρασκήνιο με Titanium backup αγορασμένο και θα δεις αρκετή διαφορά. Τουλάχιστον εγώ είδα , βγάζω ημέρα πλέον με πολύ σκάλισμα , wifi και bluetooth μόνιμα ανοιχτά , πολύ χαλαρά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα το οποίο μου το έκανε και σε προηγούμενες rom, αυτή την στιγμή έχω μια custom v20q.

Όταν πατάω το εικονίδιο για το wifi για μερικές φορές συνδέετε κανονικά μετά όμως από κάποια φορά και ύστερα όταν πατάω για να συνδεθώ παραμένει στην παρακάτω εικόνα και δεν κάνει τίποτε, για να μπορέσω να ξανά συνδεθώ πρέπει να κάνω restart, όπου και ξανά γίνεται το ίδιο για μερικές φορές θα προχώρηση κανονικά και θα συνδεθεί και μετά θα αρχίσει πάλι να κολάει στην παρακάτω εικόνα.

[ATTACH]24814[/ATTACH]

Μήπως γνωρίζει κανένας κάποια άλλη λύση εκτός από το restart;

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας πως μπορώ, αν μπορώ, σε μορφή apk η άλλο τρόπο το ρολόι με των καιρό του LG 2X..??? Έχω το SPB Shell 3D και δεν μπορώ να το βάλω στην επιφάνεια..!!!

 

http://s1.directupload.net/images/120413/rpp9tqg6.png

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

το εχεις σαν apk μεσα στο //system/app ???

το ονομα του ειναι ClockWeatherWidget.apk

αν ναι, τοτε με το βγαζεις στην επιφανεια οπως ολα τα υπολοιπα widget.

αν οχι, τοτε βρισκεις το apk και το κανεις ενα copy μεσα στο //system/app

 

ετσι το εχω κανει στο ics, γιατι δεν υπηρχε απο μονο του.

 

 

@Μιchalis, το εχουν σχεδον ολες οι offical η' οι Mcr roms αυτο το προβλημα, τουλαχιστον οταν τις χρησιμοποιουσα παντα μετα απο λιγο καιρο το παρουσιαζε

Edited by zarras1
Ευχαριστω το Θεο και την ομαδα του Myphone.gr που συμπεριελαβαν την επιλογη "Ignore user" στο cp... Priceless!!! :happy:
Link to comment
Share on other sites

το εχεις σαν apk μεσα στο //system/app ???

το ονομα του ειναι ClockWeatherWidget.apk

αν ναι, τοτε με το βγαζεις στην επιφανεια οπως ολα τα υπολοιπα widget.

αν οχι, τοτε βρισκεις το apk και το κανεις ενα copy μεσα στο //system/app

 

ετσι το εχω κανει στο ics, γιατι δεν υπηρχε απο μονο του.

 

 

@Μιchalis, το εχουν σχεδον ολες οι offical η' οι Mcr roms αυτο το προβλημα, τουλαχιστον οταν τις χρησιμοποιουσα παντα μετα απο λιγο καιρο το παρουσιαζε

 

 

ευχαριστώ αλλά δεν γίνετε να το βάλω (δεν φαίνεται στα widget για να το επιλέξω) στην επιφάνεια οπως ολα τα υπόλοιπα widget με τίποτα..!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει μεσα στο //system/app? σαν .apk?

 

αν δεν στο βλεπει στα widgets, υπαρχει ενα .zip utilitaΚι που το περνας και σου δειχνει ολα τα widgets, δυστηχως δε θυμαμαι καθολου το ονομα του :( αν θυμαμαι καλα το ειχα αντιμετωπισει και εγω αυτο το προβλημα που αναφερεις

Ευχαριστω το Θεο και την ομαδα του Myphone.gr που συμπεριελαβαν την επιλογη "Ignore user" στο cp... Priceless!!! :happy:
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας πως μπορώ, αν μπορώ, σε μορφή apk η άλλο τρόπο το ρολόι με των καιρό του LG 2X..??? Έχω το SPB Shell 3D και δεν μπορώ να το βάλω στην επιφάνεια..!!!

 

http://s1.directupload.net/images/120413/rpp9tqg6.png

 

καλησπερα. αν εχεις το ClockWeatherWidget.apk στο //system/app ριξε το παρακατω αρχειο στον ιδιο φακελο και κανε τα δικαιωματα του, εγω το εκανα με es file, οπως ειναι και των υπολοιπων .apk στον ιδιο φακελο. το αρχειο το βρηκα στο xda κι εμενα μου δουλευει σωστα :)

Edited by nektaria
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. αν εχεις το ClockWeatherWidget.apk στο //system/app ριξε το παρακατω αρχειο στον ιδιο φακελο και κανε τα δικαιωματα του, εγω το εκανα με es file, οπως ειναι και των υπολοιπων .apk στον ιδιο φακελο. το αρχειο το βρηκα στο xda κι εμενα μου δουλευει σωστα :)

 

Σωστή η φίλη μας η nektaria, και την ευχαριστώ πολύ και για τον κόπο που μπήκε και για το αρχείο που μου έδωσε...!!!:D πλέων βλέπει όλα τα widgets το 3D..!!!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Σωστή η φίλη μας η nektaria, και την ευχαριστώ πολύ και για τον κόπο που μπήκε και για το αρχείο που μου έδωσε...!!!:D πλέων βλέπει όλα τα widgets το 3D..!!!;)

 

ακομη μαθαινω το android και στις αρχες εσυ ο agekalp και ο Tsaglis με βοηθησατε πολυ. οποτε χαιρομαι που μπορεσα να σε βοηθησω κι εγω :) καλο πασχα :)

Edited by nektaria
Link to comment
Share on other sites

Όταν το έχω στην αυτόματη φωτεινότητα , πολλές φορές τρεμοπαίζει λιγάκι η οθόνη, το έχει και κάποιος άλλος αυτός? Τόσο ευαίσθητος είναι ο αισθητήρας του? Συν του ότι καμιά φορά κολλάει και σκοτεινιάζει την οθόνη της κάμερας και πρέπει να απενεργοποιήσω την αυτόματη για να πάρει τα ίσα του.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

το εχεις σαν apk μεσα στο //system/app ???

το ονομα του ειναι ClockWeatherWidget.apk

αν ναι, τοτε με το βγαζεις στην επιφανεια οπως ολα τα υπολοιπα widget.

αν οχι, τοτε βρισκεις το apk και το κανεις ενα copy μεσα στο //system/app

 

ετσι το εχω κανει στο ics, γιατι δεν υπηρχε απο μονο του.

 

 

@Μιchalis, το εχουν σχεδον ολες οι offical η' οι Mcr roms αυτο το προβλημα, τουλαχιστον οταν τις χρησιμοποιουσα παντα μετα απο λιγο καιρο το παρουσιαζε

 

Εγώ δοκίμασα το apk αλλά δεν δουλεύει ακριβώς όπως το widget στην ROM της LG.

Και είναι έρωτας το συγκεκριμένο widget.... :love:

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα το οποίο μου το έκανε και σε προηγούμενες rom, αυτή την στιγμή έχω μια custom v20q.

Όταν πατάω το εικονίδιο για το wifi για μερικές φορές συνδέετε κανονικά μετά όμως από κάποια φορά και ύστερα όταν πατάω για να συνδεθώ παραμένει στην παρακάτω εικόνα και δεν κάνει τίποτε, για να μπορέσω να ξανά συνδεθώ πρέπει να κάνω restart, όπου και ξανά γίνεται το ίδιο για μερικές φορές θα προχώρηση κανονικά και θα συνδεθεί και μετά θα αρχίσει πάλι να κολάει στην παρακάτω εικόνα.

[ATTACH]24814[/ATTACH]

Μήπως γνωρίζει κανένας κάποια άλλη λύση εκτός από το restart;

 

και αν πατησεις το wifi σου γραφει σφαλμα αντι για ενεργοποιηση?Ειναι προβλημα της εκδοσης αυτης,κ μενα μου το εκανε,με full-wipe μου εξαφανιστηκε,αλλα δυστυχως για λιγο.Με περασμα ICS CM9 μου λυθηκε μονιμα(για την ωρα τουλαχιστον)

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

mariodj

 

Κανω το update OTA τωρα και εχει κολλησει οπως μου πες οτι κανει στην επικυρωση πακετου λογισμικου ... 50 λεπτα τωρα ...

 

Σου χε κανει τοσο πολυ ?

 

Edit

 

2 ωρες τωρα κανει επικυρωση ... τι να κανω ?

Edited by kprse

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

μαριε, το utilitaki που ελεγα οτι δεν θυμομουν, ητανε αυτο που ποσταρε η νεκταρια :)

με αυτο τα βλεπει ολα :)

Ευχαριστω το Θεο και την ομαδα του Myphone.gr που συμπεριελαβαν την επιλογη "Ignore user" στο cp... Priceless!!! :happy:
Link to comment
Share on other sites

mariodj

 

Κανω το update OTA τωρα και εχει κολλησει οπως μου πες οτι κανει στην επικυρωση πακετου λογισμικου ... 50 λεπτα τωρα ...

 

Σου χε κανει τοσο πολυ ?

 

Και σε μένα κόλλησε και το άφησα πάνω απο ώρα..... βαρέθηκα να περιμένω και το σταμάτησα. Μετά μου έβγαζε για επικύρωση πακέτου λογισμικού αλλά δεν έκανε καμιά ενέργεια για επικύρωση, και τελικά την πέρασα χειροκίνητα..!!!;)

 

μαριε, το utilitaki που ελεγα οτι δεν θυμομουν, ητανε αυτο που ποσταρε η νεκταρια :)

με αυτο τα βλεπει ολα :)

 

Πλέων βλέπω τα πάντα με το αρχείο AppWidgetPicker..!! ευχαριστώ για την βοήθεια..;)

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...