Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επειδή είμαι καινούργιος και στο κινητό και στο android έχω κάποιες απορίες:

 

1)Ποια είναι η καλύτερη έκδοση λογισμικού για το κινητό; υπάρχει κάτι που να μην δουλεύει σωστά με αυτή την έκδοση;

 

2)Στέλνω Υ στο 1313 για να δω το υπόλοιπο σε what's up και μου λέει ότι η υπηρέσια δεν βρέθηκε!

 

3)Πατάω λήψη σε στα mms και δεν κάνει τίποτα, μήπως θέλει κάποια ρύθμιση η συσκευή;

 

αυτά για την ώρα, ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι καινούργιος και στο κινητό και στο android έχω κάποιες απορίες:

 

1)Ποια είναι η καλύτερη έκδοση λογισμικού για το κινητό; υπάρχει κάτι που να μην δουλεύει σωστά με αυτή την έκδοση;

 

2)Στέλνω Υ στο 1313 για να δω το υπόλοιπο σε what's up και μου λέει ότι η υπηρέσια δεν βρέθηκε!

 

3)Πατάω λήψη σε στα mms και δεν κάνει τίποτα, μήπως θέλει κάποια ρύθμιση η συσκευή;

 

αυτά για την ώρα, ευχαριστώ

 

Για το Whatsup ρίξε το myWhatsup > https://play.google.com/store/apps/details?id=org.hypest.mywhatsup&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm9yZy5oeXBlc3QubXl3aGF0c3VwIl0.

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω που ρωτησα την lg ειναι η τελευταια.

 

H τελευταια ειναι, αλλα απαντηση για το ποτε θα παρουμε ICS δεν προκειται να ερθει. Οταν οι υπολοιποι αρχιζουν να ανακοινωνουν ημερομηνιες. Κι οταν εχει πηξει η αγορα απο Tegra2 tablets με τον προγονο Honeycomb, αρα δεν υπαρχει κανενα πλεον θεμα με την Nvidia.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,

θα ηθελα να κανω 1-2 ερωτησεις για το optimus 2x που αγορασα μεταχειρισμενο.

λοιπον το κινητο ειναι μαυρο απο πισω.

απο οσο καταλαβα ειναι γερμανικο deu γραφει στο αυτοκολητο.

το κουτι του ειναι διαφορετικο απο αυτα που βλεπω στο youtube και μεσα δεν ειχε το hdmi.

τι λετε ? τι φαση μπορει να ειναι ?

α και απο οσο ειδα δεν ειχε ταινια ασφαλειας .

 

τπτ κανεις ? :cry:

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου, αγορασμένο προ μηνός (περίπου) από play247.gr, γερμανικό είναι και χωρίς hdmi στη συσκευασία.

Δεν έχω μέχρις στιγμής προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Εκανες δηλαδή αναβάθμιση μέσω wi-fi και όχι μέσω Lg update tool? Το κινητό σου είναι ελληνικό? Εγώ πάντως που έχω ελληνικό κινητό προσπάθησα να κάνω αναβάθμιση ΟΤΑ και δεν μου βγαίνει κάτι..

 

Εκανα αναβάθμιση μέσω wi-fi.

Το κινητό αγοράστηκε με γερμανική ρομ V10L πριν ένα μήνα περίπου.

Αμέσως μετά την παραλαβή έκανα και την πρώτη αναβάθμιση σε V20L μέ το Lg update tool.

Μέσω wi-fi δεν μου έβρισκε τίποτε τότε και μάλιστα έμεινα με την εντύπωση πως επειδή είχε αρχικά γερμανική ρομ δεν θα δούλευε το ΟΤΑ στην Ελλάδα.

Ευχάριστη διάψευση λοιπόν η χθεσινή ΟΤΑ αναβάθμιση σε V20Q :)

Link to comment
Share on other sites

Όντως ΟΤΑ μόλις μου βρήκε αναβάθμιση. Προχωράω και εγώ και θα ενημερώσω οσονούπω...

 

39,52ΜΒ μέγεθος update

Edited by The Ace
Πληροφορίες

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

αν είναι δυνατόν δηλαδή καλά ελάγκα εγώ χθες ότι βγήκε καινούρια αναβάθμιση αλλα εμενα γιατί δεν μου την παίρνει επειδή έχω κάνει root την συσκευή για αυτό με πετάει σε recovery menu μήπως φταίει αυτό?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

αν είναι δυνατόν δηλαδή καλά ελάγκα εγώ χθες ότι βγήκε καινούρια αναβάθμιση αλλα εμενα γιατί δεν μου την παίρνει επειδή έχω κάνει root την συσκευή για αυτό με πετάει σε recovery menu μήπως φταίει αυτό?

 

Για αυτό που λες δεν φταίει το root, φταίει το CWM και ο διαφορετικός boot loader....

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό που λες δεν φταίει το root, φταίει το CWM και ο διαφορετικός boot loader....

 

επειδή είμαι άσχετος τελείως εγώ για να την βάλω τι πρέπει να κάνω δηλαδή τώρα γιατί με το που την κατεβάζω μέσο OTA πάει να την περάσει κάνει επανεκκίνηση και πάει σε recovery menu έκανα και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων σβήστηκαν όλες η εφαρμογές photo μουσική από όλες τις μνήμες μονο το root είχε κράτηση και πάλι το ίδιο έκανε και όλο το βραδυ παιδευόμουνα να το ξανά στήσω από την αρχή

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα από αυτά δεν έπρεπε να κάνεις :p

Πρέπει να αφαιρέσεις το CWM recovery και να βάλεις το stock recovery της LG...δες εδώ LG 990 Stock Recovery

Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα (είμαι στο γραφείο χωρίς φορτιστή) οπότε το κάνεις on your own risk...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα από αυτά δεν έπρεπε να κάνεις :p

Πρέπει να αφαιρέσεις το CWM recovery και να βάλεις το stock recovery της LG...δες εδώ LG 990 Stock Recovery

Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα (είμαι στο γραφείο χωρίς φορτιστή) οπότε το κάνεις on your own risk...

 

φιλε μου αυτό τώρα πως έγινε και μπήκε ούτε που ξέρω εγώ μονο root του έκανα επίσημη 2.3.4 φοράω μήπως θα μπορούσες να μου πεις πως να το φτιάξω γιατί στην σελίδα δεν εξηγεί??

 

Κατέβασα ένα αρχειακή και το αποσυμπίεσα αλλα τώρα αυτό πως το τρέχω στην συσκευή??

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αυτό τώρα πως έγινε και μπήκε ούτε που ξέρω εγώ μονο root του έκανα επίσημη 2.3.4 φοράω μήπως θα μπορούσες να μου πεις πως να το φτιάξω γιατί στην σελίδα δεν εξηγεί??

 

Όταν μπαίνεις σε recovery, τι εικόνα βλέπεις ? Λέει πάνω-πάνω ClockworkMod ή δεν γράφει τίποτα ?

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Όταν μπαίνεις σε recovery, τι εικόνα βλέπεις ? Λέει πάνω-πάνω ClockworkMod ή δεν γράφει τίποτα ?

 

μισό να σου πω γραφει cwm-based recovery v5.0.2.7

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

μισό να σου πω γραφει cwm-based recovery v5.0.2.7

 

Το ήξερα, γι'αυτό σου είπα εξαρχής ότι αυτό φταίει ;)

Η λύση που προτείνεται γενικώς (πέρα φυσικά από το να περάσεις εξ'ολοκλήρου την stock ROM) είναι να περάσεις μόνο το stock recovery...απλώς από ότι είδα αυτό δεν πετυχαίνει πάντα...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Το ήξερα, γι'αυτό σου είπα εξαρχής ότι αυτό φταίει ;)

Η λύση που προτείνεται γενικώς (πέρα φυσικά από το να περάσεις εξ'ολοκλήρου την stock ROM) είναι να περάσεις μόνο το stock recovery...απλώς από ότι είδα αυτό δεν πετυχαίνει πάντα...

 

δεν με νιάζει να ξανά στήσω το κινητό από την αρχή ο πιο εύκολος τρόπος ποιος είναι από τους 2??

Και κάτι ακόμα πες ότι αλλάζω μονο το recovery εγώ από την σελίδα που μου έδωσες κατέβασα το αρχείο πως το τρέχω όμως?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

δεν με νιάζει να ξανά στήσω το κινητό από την αρχή ο πιο εύκολος τρόπος ποιος είναι από τους 2??

Και κάτι ακόμα πες ότι αλλάζω μονο το recovery εγώ από την σελίδα που μου έδωσες κατέβασα το αρχείο πως το τρέχω όμως?

 

Ο πιο εύκολος είναι προφανώς αυτός που είδες στη σελίδα αυτή. Αλλά όπως επίσης είδες υπάρχουν κάποιοι χρήστες 2Χ που παρόλο που πέρασαν το stock recovery, πάλι δεν μπορούσαν να κάνουν ΟΤΑ αναβαθμίσεις...γι'αυτό λέω on your own rick.

 

Η διαδικασία είναι απλή: ρίχνεις το zip στη κάρτα (στο root folder), μπαίνεις στο cwm recovery, κάνεις install zip, το εγκαθιστάς, και μετά κάνεις reboot. Θεωρητικά έχεις γυρίσει στο stock recovery, οπότε από εκεί και πέρα τα ΟΤΑ updates δουλεύουν κανονικά...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Ο πιο εύκολος είναι προφανώς αυτός που είδες στη σελίδα αυτή. Αλλά όπως επίσης είδες υπάρχουν κάποιοι χρήστες 2Χ που παρόλο που πέρασαν το stock recovery, πάλι δεν μπορούσαν να κάνουν ΟΤΑ αναβαθμίσεις...γι'αυτό λέω on your own rick.

 

Η διαδικασία είναι απλή: ρίχνεις το zip στη κάρτα (στο root folder), μπαίνεις στο cwm recovery, κάνεις install zip, το εγκαθιστάς, και μετά κάνεις reboot. Θεωρητικά έχεις γυρίσει στο stock recovery, οπότε από εκεί και πέρα τα ΟΤΑ updates δουλεύουν κανονικά...

 

ας το δοκιμάσω το πολύ πολύ να το ξανά στήσω από την αρχή χωρίς την τελευταία αναβάθμιση και ας μείνω με αυτήν που έχω τώρα ο φάκελος root που βρίσκετε να σου αναφέρω ότι δεν έχω βάλει κάρτα sd στην συσκευή

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

ας το δοκιμάσω το πολύ πολύ να το ξανά στήσω από την αρχή χωρίς την τελευταία αναβάθμιση και ας μείνω με αυτήν που έχω τώρα ο φάκελος root που βρίσκετε να σου αναφέρω ότι δεν έχω βάλει κάρτα sd στην συσκευή

 

Αν έχεις το τελευταίο CWM (που από ότι είδα έχεις) βλέπει και τις δύο κάρτες, ρίξτο στην εσωτερική κάρτα στο root folder (δηλαδή έξω-έξω, το root λέγεται και parent folder, είναι το βασικό/κεντρικό directory της κάρτας).

 

Καλό θα ήταν να είχες μια εξωτερική κάρτα, αν μη τι άλλο για να κρατήσεις ένα backup της rom αλλά και των ρυθμίσεων/προγραμμάτων σου....

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις το τελευταίο CWM (που από ότι είδα έχεις) βλέπει και τις δύο κάρτες, ρίξτο στην εσωτερική κάρτα στο root folder (δηλαδή έξω-έξω, το root λέγεται και parent folder, είναι το βασικό/κεντρικό directory της κάρτας).

 

Καλό θα ήταν να είχες μια εξωτερική κάρτα, αν μη τι άλλο για να κρατήσεις ένα backup της rom αλλά και των ρυθμίσεων/προγραμμάτων σου....

 

ωραία το περνάω τώρα και μπαίνω σε recovery menu μόλις μπω που πηγαίνω τι πρέπει να γραφει?

πρέπει να το πέρασα γιατί έβγαλε successfully μπορώ να δω τώρα αν έχει περαστεί ο stock recovery φαίνεται από κάπου??

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

ωραία το περνάω τώρα και μπαίνω σε recovery menu μόλις μπω που πηγαίνω τι πρέπει να γραφει?

 

Install zip from sd-card -> σου δείχνει το αρχείο, το επιλέγεις -> επιλέγεις back και μετά reboot system now

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Install zip from sd-card -> σου δείχνει το αρχείο, το επιλέγεις -> επιλέγεις back και μετά reboot system now

 

αυτό έκανα ωραία άμα μπω τώρα πάλι στο recovery menu πρέπει να έχει αλλάξει λογικά εε?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

αυτό έκανα ωραία άμα μπω τώρα πάλι στο recovery menu πρέπει να έχει αλλάξει λογικά εε?

 

Δεν χρειάζεται να μπεις, αφού έχεις κατεβάσει ΟΤΑ update θα στο θυμίσει μόλις ανοίξει το κινητό, οπότε θα ξανακάνει μόνο του reboot....

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...