Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Πως γινετε να συνεχιζει να τρεχει μια εφαρμογή στο παρασκηνιο; Ή δε γινετε;;

 

Πχ να ειμαι στο gps και να θελω να παω να στειλω ενα μνμ χωρις να κλεισει το gps Ή να τραβαω βίντεο και να παω να στειλω ενα μνμ χωρις να κλεισει η καμερα...

 

κρατημενο home button το εικονιδιο με το σπιτακι δηλαδη..και σου εμφανιζει τις προσφατες ανοιχτες εφαρμογες και επιλεγεις σε ποια θελεις να πας!

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά μόλις έβαλα την την kang του Temasek και είναι πολύ καλή!

Έχω μια απορία.. δεν έχει widget για τον καιρό, πώς μπορώ να το βάλω; :rolleyes:

Επίσης, τα νούμερα που είχα αποθηκευμένα χάθηκαν; :/

Προσπάθησα να συνδέσω το κινητό με το LG PC Suite IV για να βάλω τις επαφές, αλλά μου λέει ''Δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα της συσκευής''... έκανα βλακεία;

Επίσης, πως θα βάλω τα apps της google και το market;

 

Ευχαριστώ πολύ

Edited by Sterios89
Link to comment
Share on other sites

Μπα δε γίνετε με το home button η εφαρμογή πάλι παει στο παρασκήνιο και σταματαει να τρεχει
Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησούλα όταν βάζετε έναν οποιοδήποτε ήχο κλήσης mp3 και βάζετε τέρμα την ένταση κλήσης μετά όταν σας παίρνει κάποιος παραμορφώνει ο ήχος???

 

πήγα έβαλα ένα mp3 σαν ήχο κλήσης και μετά πήγα στην ένταση έβαλα τέρμα την ένταση και ο ήχος ακουγόταν κανονικά και καθαρά αλλα όταν με πήρε μετά κάποιος τηλέφωνο ο ήχος ακουγόταν χαλια σαν να μπουκώνει το ηχείο αλλα το κάνει με οποιοδήποτε mp3

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Πως γινετε να συνεχιζει να τρεχει μια εφαρμογή στο παρασκηνιο; Ή δε γινετε;;

 

Πχ να ειμαι στο gps και να θελω να παω να στειλω ενα μνμ χωρις να κλεισει το gps Ή να τραβαω βίντεο και να παω να στειλω ενα μνμ χωρις να κλεισει η καμερα...

 

απλα πατας το σπιτακι και σε παει στην κεντρικη οθονη και οτι ετρεχες εφοσον εχεις επαρκη μνημη ραμ θα συνεχισει να τρεχει στο παρασκηνιο.

και μενα δε μου γινοταν σε βαριες εφαρμογες,μεχρει που επιληφθηκα της ραμ οπως γραφαμε λιγες σελιδες πριν

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Τρομερο παιχνιδι το gta 3..Λες και εχεις psp..

 

ναι απιστευτο!!!και στο gs2 δεν τρεχει καν να το παιζα κ σε μεγαλυτερη οθονη.

το καλο ειναι οτι εχει aytosave κ αλλες ευκολιες για ανδροειδες και δεν

πεαξαν απλα μεσα του pc την εκδοση με χιλια bugs:)

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση...Πως ακούγεται η μουσική μέσα από τα ακουστικά???Είναι δυνατή???Σκέφτομαι να το πάρω την τρίτη απλά έχω κώλυμα με αυτό το θέμα δεν θέλω να ακούω τίποτα τριγύρω μονο δυνατά την μουσική....Έχετε κάτι άλλο να μου προτείνεται???
Link to comment
Share on other sites

Παιδες βοηθεια δε στελνει σμς το κινητο!!

λεει αποστολη κι μενει εκει με τις ωρες..

εσβησα σμς. και επαναφορα προεπιλογων αλλα τπτ.

καμμια ιδεα;;

 

 

στον φιλο απο πανω με τα ακουστικα του που εχουν και το ελαστικο μπροστα

για καλη επαφη,ειναι καλα τα πραματα.

 

ηχειο εξωτερικο den μου αρεσει,αλλα μονο καποια bb και 2-3 νοκια με εχουν ικανοποιησει...

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ αγορίνα όχι δεν με νοιάζει το ηχείο από τα ακουστικά με νοιάζει να ακούγεται δυνατά...Τώρα για τα sms θα s γελάσω δεν έχω ιδέα τι μπορεί να φταίει κανε κάνα restart μήπως έχει κολλήσει τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησούλα όταν βάζετε έναν οποιοδήποτε ήχο κλήσης mp3 και βάζετε τέρμα την ένταση κλήσης μετά όταν σας παίρνει κάποιος παραμορφώνει ο ήχος???

 

πήγα έβαλα ένα mp3 σαν ήχο κλήσης και μετά πήγα στην ένταση έβαλα τέρμα την ένταση και ο ήχος ακουγόταν κανονικά και καθαρά αλλα όταν με πήρε μετά κάποιος τηλέφωνο ο ήχος ακουγόταν χαλια σαν να μπουκώνει το ηχείο αλλα το κάνει με οποιοδήποτε mp3

 

Και σε μενα το παραμορφωνει λιγο ...

 

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση...Πως ακούγεται η μουσική μέσα από τα ακουστικά???Είναι δυνατή???Σκέφτομαι να το πάρω την τρίτη απλά έχω κώλυμα με αυτό το θέμα δεν θέλω να ακούω τίποτα τριγύρω μονο δυνατά την μουσική....Έχετε κάτι άλλο να μου προτείνεται???

 

Και εγω επειδη ειχα το W995 πριν ειχε αυτο το διλλημα αλλα ειναι μια χαρα και με καλυπτει πολυ καλα .

 

Μονο το σχημα τους δεν με πολυβολευει προσωπικα

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα το παραμορφωνει λιγο ...

 

άρα έτσι είναι και τρόμαξα γιατί το κινητό το έχω 1 μηνα και νόμιζα ότι είχε πρόβλημα και έλεγα να το στυλο στην LG άρα είναι γενικό πάντως θα μπορούσε η lG να το προσέξει λίγο παραπάνω το κινητό γιατί αξίζει αλλα έχει 2-3 ατέλειες αχ βρε LG

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, μια ερωτηση. Θελω να αγορασω μια βαση για το κινητο. Βρηκα απο το αμαζον και σκεφτομουν, αν υπαρχει και να ξερετε καποια εφαρμογη που να μετατρεπει το κινητο σε ρολοι σταθερο, ετσι ωστε οταν εχω το κινητο στην βαση το κινητο να δουλευει σαν ρολοι. εχετε καμια ιδεα??

 

Επισης ψαχνω μια θηκη σκληρη αλλα οσο γινεται πιο λεπτη, εχετε αγορασει κατι καλο??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, μια ερωτηση. Θελω να αγορασω μια βαση για το κινητο. Βρηκα απο το αμαζον και σκεφτομουν, αν υπαρχει και να ξερετε καποια εφαρμογη που να μετατρεπει το κινητο σε ρολοι σταθερο, ετσι ωστε οταν εχω το κινητο στην βαση το κινητο να δουλευει σαν ρολοι. εχετε καμια ιδεα??

 

Επισης ψαχνω μια θηκη σκληρη αλλα οσο γινεται πιο λεπτη, εχετε αγορασει κατι καλο??

 

http://www.ebay.com/itm/Black-Frosted-TPU-GEL-Case-Cover-LG-P990-Optimus-2X-/280670824350?pt=PDA_Accessories&hash=item415948e79e

 

πάρα πολύ καλή! λεπτή με καλή εφαρμογή! (frosted TPU = αρκετά σκληρή, δεν είναι σαν τις μαλακές gel)

Link to comment
Share on other sites

παιδες κανεις καμμια ιδεα για το θεμα μου πιο πανω,που δεν στελνει σμς το 2χ??:(

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται και φοράει CM7:

Στο θέμα του teamsek με τις kang του λύσανε και το πρόβλημα με την κάμερα (χαμηλότερη ποιότητα βίντεο από ότι stock). To...θαύμα έγινε μετατρέποντας την stock εφαρμογή, ώστε να λειτουργεί σε CM. Πλέον είναι πραγματικότητα και τα 30fps και 19.000 kbps με το σχετικό hack.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Και εγω επειδη ειχα το W995 πριν ειχε αυτο το διλλημα αλλα ειναι μια χαρα και με καλυπτει πολυ καλα .

 

Μονο το σχημα τους δεν με πολυβολευει προσωπικα

 

Eγώ βασικά έχω ipod touch τώρα και ακούγεται τρομερά δυνατά ο ήχος αλλα επειδή βαρέθηκα να κουβαλάω 2 συσκευές μαζί μου ψάχνω κάτι τέτοιο...Eυχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις αύριο πάω πλαίσιο να το δω και από κοντά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μήπως υπάρχει κάποια λύση για την οθόνη εισερχόμενης κλήσης, (όπως σχεδόν σε όλα τα άλλα κινητά) κάτι με slider στο κουμπί της απάντησης; Γιατί χτυπάει και μέχρι να το βγάλω από την τσέπη μου πατάω κατά λάθος τα πάντα. Έχω go launcher,δοκίμασα το tinny Call Confirm,βγάζει ένα εικονίδιο με ένα λουκέτο το πατάς και μετά σε βάζει στην οθόνη απάντησης, μήπως υπάρχει κάτι ποιο όμορφο έλεγα..

Τώρα παρατήρισα οτι εμφανίζεται το slide όταν ενεργοποιήσω το κλείδωμα της οθόνης(χρησιμοποιώ το No Lock Bod για να μην καθυστερώ με το μοτίβο,και για να δουλεύει το fsecure antithieft για απομακρυσμένο κλείδωμα)

Edited by diorama1
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι εψαξα, ενω υπαρχει η δυνατοτητα να προσθεσεις nickname στις επαφες στο κινητο (τουλαχιστον στις google επαφες που με ενδιαφερουν), δεν υπαρχει η δυνατοτητα να εμφανιζονται μονο με αυτο (ή πρωτιστα με αυτο) στη λιστα των επαφων.

 

Δηλαδη: Θελω στο κινητο ο αδερφος μου να ειναι καταχωρημενος ως Γιαννης Παπαδοπουλος ωστε αν θελω να ψαξω ολη την οικογενεια μου να τον εμφανιζει (οπως και στις ονομαστικες εορτες να καταλαβαινει οτι γιορταζει), αλλα στη λιστα να φαινεται κανονικα ως "Αδερφος".

 

Διαβασα οτι μαλλον μια τετοια δυνατοτητα υπαρχει στην Miui ROM αλλα οχι στην stock, ακομα και με καποια εφαρμογη. Ισχυει;

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

εχει να μου προτείνει κάποιους χάρτες για το κιν?

 

igo βαζω στα κινητα μου η ndrive..

ακομα στο νεο δεν εβαλα,αλλα με βολεψαν πολυ αυτα..

το βασικο ειναι πως βαζω το προγραμμα με τους νεοτερους χαρτες,αυτο κοιταω πρωτα..

 

παιδες οι αλλοι 2 ,πολυ ψαγμενα πραματα ρωτατε,γιε μενα:lol:

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Η μπλε ταινία που υπάρχει πανω απο την κεραια πρεπει να αφαιρεθει ή είναι κομματι της κεραιας;
Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Η μπλε ταινία που υπάρχει πανω απο την κεραια πρεπει να αφαιρεθει ή είναι κομματι της κεραιας;

 

Εγω την εβγαλα παντως... ελπιζω να μη τρωω τρελη ραδιενεργεια :O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μήπως υπάρχει κάποια λύση για την οθόνη εισερχόμενης κλήσης, (όπως σχεδόν σε όλα τα άλλα κινητά) κάτι με slider στο κουμπί της απάντησης; Γιατί χτυπάει και μέχρι να το βγάλω από την τσέπη μου πατάω κατά λάθος τα πάντα. Έχω go launcher,δοκίμασα το tinny Call Confirm,βγάζει ένα εικονίδιο με ένα λουκέτο το πατάς και μετά σε βάζει στην οθόνη απάντησης, μήπως υπάρχει κάτι ποιο όμορφο έλεγα..

Τώρα παρατήρισα οτι εμφανίζεται το slide όταν ενεργοποιήσω το κλείδωμα της οθόνης(χρησιμοποιώ το No Lock Bod για να μην καθυστερώ με το μοτίβο,και για να δουλεύει το fsecure antithieft για απομακρυσμένο κλείδωμα)

Εχεις δοκιμάσει το go locker? Είναι του go launcher πρόσθετο.

Αν είσαι root υπάρχει μια παράμετρος στο system/buid.prop που ενεργοποιεί το aosp lock screen και όχι αυτό της LG. (κάπου που γράφει andy πρέπει να αλλάξει από true σε false ή ανάποδα (δεν έχω stock rom και δεν το πολυθυμάμαι).

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...