Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Δεν εχει νοημα μια τετοια αλλαγη..μονο η οθονη ειναι λιγο καλυτερη στο p970,τωρα αυτο με τα γραμμαρια μαλλον για πλακα το γραψες..

 

 

Και πολύ μεγαλύτερο SAR..

Ο λόγος που προτίμησα το Optimus 2x

 

Αυτό όμως που με ενοχλεί περισσότερο είναι το UI responsiveness που έχει το LG σε σχέση με το iphone (ακόμα και το 3g (3.2.3 iOS) ) Με εκνευρίζει που ένα πολύ καλύτερο κινητό δεν έχει ένα αρκετα smooth UI

To UI responsiveness στο iphone μου φαίνεται (ακόμα) κορυφαίο

Edited by jedimastermaniac
Κινητά: LG Optimus 2x , Iphone 3g, Nokia 7610
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά εγώ νομίζω ότι το κινητό μας είναι πολύ πιο smooth από το iphone. Βασικά απογοητεύτηκα από το iphone όταν το έπιασα στα χέρια μου. Για δοκιμάστε να φορτώσετε και το iphone εφαρμογές και τα λέμε.

 

Sent from my LG-P990 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ νομίζω ότι το κινητό μας είναι πολύ πιο smooth από το iphone. Βασικά απογοητεύτηκα από το iphone όταν το έπιασα στα χέρια μου. Για δοκιμάστε να φορτώσετε και το iphone εφαρμογές και τα λέμε.

 

Sent from my LG-P990 using Tapatalk

 

Δε νομιζω οτι το παιδι εννοει στο ποσο καλα τρεχει μια εφαρμογη,οπως ενα δυνατο παιχνιδι που απαιτει μεγαλη επεξεργαστικη ισχυ.Αναφαερεται στο User Interface της συσκευης, π.χ δε σου φανηκε στο iphone που επιασες στα χερια σου οτι το σκρολαρισμα της οθονης στο μενου ηταν πολυ πιο ομαλο; Τοσο πιο ομαλο που σε κανει να νομιζεις οτι η επιφανεια αφης ειναι καλυτερη σαν hardware,πραγμα που δε νομιζω να ισχυει.Η διαφορα ειναι στο software και αυτο ειναι πασιφανες.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

το iphone είναι κλειδωμένο στα 60fps και δεν σπάει πουθενά... ακόμα και το scrooling των σελίδων είναι ομαλό σαν βούτυρο... άλλο ομαλότητα και άλλο ταχύτητα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για την ομαλότητα μιλάω. Έτρωγε σκαλώματα και ήταν πασιφανές. Anyway μπορεί να έπεσα σε ελαττωματικό.

Πάντως το 2X δε μου σκαλώνει γενικά. Και ο launcher ex είναι αρκετά smooth

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για την ομαλότητα μιλάω. Έτρωγε σκαλώματα και ήταν πασιφανές. Anyway μπορεί να έπεσα σε ελαττωματικό.

Πάντως το 2X δε μου σκαλώνει γενικά. Και ο launcher ex είναι αρκετά smooth

 

Μαλλον κατι θα ειχε γινει με τη συσκευη αλλιως δεν εξηγειται.Ακομα και στο iphone 3gs το ακουσμα του δαχτυλου στην οθονη ειναι εκπληκτικο και σιγουρα ανωτερο απο αυτο του κινητου μας.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

οποιος εχει προβληματα σε smooth στο Optimus να κανει Upgrade σε 10d 725. Αν εχει ακομα lag καποια εφαρμογη κανει χαζομαρες. Προσωπικα χρησιμοποιω τον opera.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οποιος εχει προβληματα σε smooth στο Optimus να κανει Upgrade σε 10d 725. Αν εχει ακομα lag καποια εφαρμογη κανει χαζομαρες. Προσωπικα χρησιμοποιω τον opera.

 

Ποια είναι αυτή πάλι? δεν είναι η γνωστή 10d? Γιατί και γω την 10d (όπως όλοι έχω) αλλά δεν είμαι και πολύ ικανοποιημένος από το κινητό (εννοείται πως αν είχα λεφτά θα περνα το iphone4:wacko:, είχα ήδη το 3gs και ''κακώς'' το δωσα..)

Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Από το Iphone είναι καλύτερο στο internet scrolling νομίζω.

Μην ξεχνάτε ότι έχετε και fully flash featured website σε αντίθεση με το iphone

Κινητά: LG Optimus 2x , Iphone 3g, Nokia 7610
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εβγαλα το τασκ κιλλερ κ τπ κινητο δεν λαγγαρει καθολου το εχει παρατηρησει κανεις αλλος αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι αυτή πάλι? δεν είναι η γνωστή 10d? Γιατί και γω την 10d (όπως όλοι έχω) αλλά δεν είμαι και πολύ ικανοποιημένος από το κινητό (εννοείται πως αν είχα λεφτά θα περνα το iphone4:wacko:, είχα ήδη το 3gs και ''κακώς'' το δωσα..)

 

μερικοι εχουν 10d που δεν ειναι η τελευταια αλλα customized απο vodafon νομιζω και γι αυτους η τελευταια ειναι η 10e. Γι αυτο γραφω και ημερομινια διπλα του baseband. Πχ πολλοι εχουν 10d με 405 baseband.

Δες μηπως εχεις καμια μα*****εφαρμογη που στο κανει περιεργο το κινητο. Εμενα πχ μου κολαγε απο εναν messenger τρελα.

Edited by orlox
Η λεξη με τα αστερακια ειναι μαμ0υν0εφαρμογη lol
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα λέει έκδοση βασικής μορφής : 1035.21_20110725 με kernel 2.6.32.9..

 

Για να δούμε ένα game αν είναι άψογο ή όχι πρέπει να το δούμε με το κινητό κενό από proggs,utilities κλπ..Δεν νομίζω όμως να χει μεγάλη διαφορά. Μάλλον έχει να κάνει με το λογισμικό (αθάνατο το iphone σ αυτόν τον τομέα..):P

Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Απανταω σε μερικα που διαβασα.

 

 

To handsend sms αν πατησεις πανω σε ενα μυνημα σου λεει ωρα αποστολης και ωρα παραλαβης.

 

 

Εχω την τελευταια εκδοση του handsend sms και δεν εχει αυτη τη δυνατοτητα? Μηπως την ειχε σε προηγουμενη εκδοση?

Παντως, ουτε το GoSMS την εχει.

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγω την αποψη μου σχετικα με τις δυνατοτητες του κινητου μας σε σχεση με τα παιχνιδια, παροτι δεν παιζω καθολου (πλεον).

Το κινητο εχει φοβερες δυνατοτητες απο αποψη hardware, αλλά στο software η LG το εχει αφησει πισω. Μερικα παρομοια παραδειγματα συνανταμε απο πολυ παλια. Ενα παραδειγμα αποτελει η Atari με το κορυφαιο Jaguar (64 bit το 1993!!!), το οποιο λογο ελλειψης υποστηριξης πηγε στα σκουπιδια, αντιθετα με το πολυ φτωχοτερο σε hardware Playstation της Sony το οποιο διεπρεψε λογο της αριστης υποστηριξης της εταιριας του.

Μεχρι στιγμης η LG μας εχει αφησει εκτεθειμενους μαζι με το κινητο της και μαζι κριμα και ο Tegra. Πολυ φοβαμαι οτι το κινητο απλα θα ειναι μια μετρια προσπαθεια της εταιριας να κανει ενα βημα πιο περα. Βεβαια, αυτοι που την πληρωσανε ειμαστε εμεις οι καταναλωτες που επενδυσαμε 330+ ευρω για μια τετοια συσκευη (και κυριως αυτοι που προσδοκουσαν μεγαλες επιδοσεις σε παιχνιδια). Τα παιχνιδια συνεχως θα "βαραινουν" για τα κινητα. Το X2 ειναι ικανο να τα αντεξει, αρκει να το υποστηριξει η LG.

Κυκλοφορει 9 μηνες και η υποστηριξη ειναι κακη (π.χ. ακομη στην 2.2.2 εκδοση android).

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορει 9 μηνες και η υποστηριξη ειναι κακη (π.χ. ακομη στην 2.2.2 εκδοση android).

 

 

Θεωρώ ότι η θποστήριξη είναι εντάξει

Τα software develpments είναι πάρα πολύ αργά/κακά (ίσως)

Κινητά: LG Optimus 2x , Iphone 3g, Nokia 7610
Link to comment
Share on other sites

To jaguar ηταν fail γιατι δεν ηταν πραγματικο 64bit μηχανημα. Επισης σε δυναμη ηταν κατωτερο απο το ps1 και οχι ανωτερο. Αυτο δεν συμβενει με το o2x. Εχουμε εξερετικους τιτλους "tegra only" και δεν εξαρτονται απο το software της LG.

Ιωαννη αν πας στα μυνηματα μπεις σε μια συζητηση και κρατησεις το δαχτυλο σου πανω σε ενα μυνημα σου ανοιγει ενα μενου. Κατω κατω λεει προβολη λεπτομεριων μυνηματος.

 

Χαρυ μπορεις να μου ποσταρεις ενα screenshot απο της εφαρμογες που τρεχεις στο κινητο? Την τελευταια εκδοση εχεις. Μου φαινετε ακομα περιεργο που σου κολαει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τα κωλύματα προέρχονται απο προγράμματα...!!!

 

+1

ότι πρόβλημα είχα ποτέ ήτανε από προγράμματα που προσπαθούσανε να έχουνε συνεχή πρόσβαση στα δεδομένα.

Υ.Γ.

Μόνο το what's up δεν μου έκανε κανένα πρόβλημα (δοκιμάστε το είναι αρκετά καλό im)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει διαθεσιμη η αναβαθμιση για 2.3 ginderbread γιατι ενιαφερομαι να αγορασω το κινητο. Προφανως θα εχει αναφερθει αλλα ειναι λιγο δυσκολο να διαβασω κοντα στισ 250 σελιδες. Αν καποιος μπορει να απαντησει τον ευχαριστω πολυ

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει διαθεσιμη η αναβαθμιση για 2.3 ginderbread γιατι ενιαφερομαι να αγορασω το κινητο. Προφανως θα εχει αναφερθει αλλα ειναι λιγο δυσκολο να διαβασω κοντα στισ 250 σελιδες. Αν καποιος μπορει να απαντησει τον ευχαριστω πολυ

Επίσημα όχι ακόμα, αναμένεται απο εβδομάδα σε εβδομάδα. (από ...Ιούνιο αυτή η ιστορία!)

Ανεπίσημα έχει κυκλοφορήσει μία leaked rom 2.3.4, πολύ σταθερή και γρήγορη! (αλλά πρέπει να την βάλεις μόνος σου)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Ιωαννη αν πας στα μυνηματα μπεις σε μια συζητηση και κρατησεις το δαχτυλο σου πανω σε ενα μυνημα σου ανοιγει ενα μενου. Κατω κατω λεει προβολη λεπτομεριων μυνηματος.

 

Ναι κι εμφανιζει ποτε εληφθησαν απο μενα ή σταλθηκαν απο μενα. Αν εγω για παραδειγμα στειλω ενα μνμ και ο αλλος το εχει κλειστο και το λαβει μετα απο 1 ωρα αυτο δεν μπρω να το ξερω, δηλ τι ωρα το πηρε αυτος. ξερω οτι το ελαβε αλλά οχι την ακριβη ωρα.

Αντιστοιχα συμβαινει και το αντιστροφο. Δηλ, μου στελνει καποιος στις 5 ωρα. Εγω το εχω κλειστο τοτε. Το ανοιγω στις 6. Το κινητο θα γραφει οτι το πηρα στις 6. Δεν μπορω να ξερω οτι το μνμ αρχικα σταλθηκε στις 5.

Αυτο θελω να εχω. Υπαρχει καποια εφαρμογη? Το GoSMS δεν το κανει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εμφανιζει ποτε εληφθησαν απο μενα ή σταλθηκαν απο μενα. Αν εγω για παραδειγμα στειλω ενα μνμ και ο αλλος το εχει κλειστο και το λαβει μετα απο 1 ωρα αυτο δεν μπρω να το ξερω, δηλ τι ωρα το πηρε αυτος. ξερω οτι το ελαβε αλλά οχι την ακριβη ωρα.

Αντιστοιχα συμβαινει και το αντιστροφο. Δηλ, μου στελνει καποιος στις 5 ωρα. Εγω το εχω κλειστο τοτε. Το ανοιγω στις 6. Το κινητο θα γραφει οτι το πηρα στις 6. Δεν μπορω να ξερω οτι το μνμ αρχικα σταλθηκε στις 5.

Αυτο θελω να εχω. Υπαρχει καποια εφαρμογη? Το GoSMS δεν το κανει.

 

αυτο δε μπορεις να το εχεις σε κανενα κινητο γιατι τα δεδομενα που ζητας δεν μεταφερονται με καποιο τροπο μεσω των μηνυματων sms ωστε να τα διαβασουμε εστω με καποιο προγραμμα

Link to comment
Share on other sites

αυτο δε μπορεις να το εχεις σε κανενα κινητο γιατι τα δεδομενα που ζητας δεν μεταφερονται με καποιο τροπο μεσω των μηνυματων sms ωστε να τα διαβασουμε εστω με καποιο προγραμμα

 

Ισως να ισχυει για το Android. Παντως το παλιο μου Νοκια μια χαρα τα ειχε. Τετοια δεδομενα αποκλειεται να μην μεταφερονται (π.χ. αναφορα παραδοσης).

Link to comment
Share on other sites

Xαρυ μπορεις να μου ποσταρεις ενα screenshot απο της εφαρμογες που τρεχεις στο κινητο? Την τελευταια εκδοση εχεις. Μου φαινετε ακομα περιεργο που σου κολαει.

 

Πες μου πως τραβάω screenshot να ανεβάσω εδώ (κάποια στιγμή το κατάφερα αλλα δεν θυμάμαι..):(

Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Πες μου πως τραβάω screenshot να ανεβάσω εδώ (κάποια στιγμή το κατάφερα αλλα δεν θυμάμαι..):(
Δοκίμασε να πατήσεις μαζί home+power button.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...