Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

δουλευοθν ολα?gps?radio?bluetooth?απο οτι ειδα εχει πολλεσ να κατεβασω....στησ αλλεσ απο οτι ειδα αλλαζει η baseband?δηλαδη πρεπει να κανω ροοτ?μετα εγκαταστασει το clockwork k μετα την ρομ?back up θα κανω με το clockwork?

 

Μέχρι τώρα δεν έχω βρεί κάτι που να μην δουλεύει.

Εγώ έβαλα την "stock" με ext3 για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Οι άλλες ενδέχεται να είναι ακόμα πιο γρήγορες.

 

Πρέπει να κάνεις root (πχ με το superoneclick)

Να εγκαταστήσεις από το market το ROM MANAGER και μέσα από αυτο το clockworkMod recovery (5.0.2.0)

Μετά κάνεις επανεκκίνηση σε recovery, να πάρεις ένα καλό back-up (έλεγξέ το μετά πριν περάσεις κάτι άλλο γιατί συχνά δεν είναι σωστό)

Περνάς στην εξωτερική Sd το αρχείο .zip και πάλι μεσα απο recovery περνάς την 2.3.4

 

Περισσότερα στο θέμα how to που υπάρχει στο Thread του 2Χ

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

thanks φιλε απλα δεν καταλαβα αυτο...

- Flash GB baseband as per Erestor6's thread http://www.multiupload.com/4MRUCNQ3NE

Αν η έκδοση "βασικής μορφής" που έχεις τελειώνει σε 725 δεν χρειάζεται να το κάνεις αυτό το βήμα

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

τελειωσε κ τωρα κ κανει συνεχεια ρεσταρτ...μοθ βγαζει το σιμα τησ lg με μουσικι κ κλεινι...τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

εγω παντοσ ποθ μιλησα με lg μου ειπε οτι το καλυπτη κανονικα εγγυση απλα σε περιπτοση αντικαταστασεισ δεν στο αλλαζουν...το πασ εκει ποθ το πηρεσ...

 

Μα το εχω πραγατικα δοκιμασει για αυτο στο λεω,δεν υπηρχε περιπτωση να σου ελεγα κατι που δεν ισχυει.Για επισκευες καλυπτεται κανονικα ενω σε περιπτωση που δεν ειναι επισκευασιμο δεν στο αλλαζουν και τοτε μαλλον πρεπει να σταλλει στην χωρα προελευσης για αντικατασταση.

 

ΟΚ, ευχαριστώ και τους δυό σας. Ελπίζω όταν έρθει η "κούφια" ώρα να το στείλω για επισκευή, να πέσω πάνω στους υπαλλήλους που λέτε, κι όχι σ αυτους με τους οποίους μίλησα εγω :)

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, ευχαριστώ και τους δυό σας. Ελπίζω όταν έρθει η "κούφια" ώρα να το στείλω για επισκευή, να πέσω πάνω στους υπαλλήλους που λέτε, κι όχι σ αυτους με τους οποίους μίλησα εγω :)

 

Μη φοβασαι δε τιθεται θεμα..Οι υπαλληλοι που μιλησες εσυ ηταν απο το κεντρο υπηρεσιας και δεν εχουν καμια απολυτως σχεση με το service της lg το οποιο εχει αναλαβει η εταιρια procordia.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια δοκιμασα 2 ρομ κ κανει το ιδιο.....χεκιναει στο σιμα το lg τον ηχω κ μετα κλεινει...κ κανει ρεσταρτ συνεχεια...τι να κανω?μπορω να μπω στο clockwork mono...δοκιμΑΣΑ Να κανω ρεστορε αλλα μοθ λεει no files.....καποιοσ βοηθεια
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια δοκιμασα 2 ρομ κ κανει το ιδιο.....χεκιναει στο σιμα το lg τον ηχω κ μετα κλεινει...κ κανει ρεσταρτ συνεχεια...τι να κανω?μπορω να μπω στο clockwork mono...δοκιμΑΣΑ Να κανω ρεστορε αλλα μοθ λεει no files.....καποιοσ βοηθεια

 

Μη πανικοβαλεσε..για αυτες τις περιπτωσεις εχουμε το smartflash.Ξεχνα ομως οτι εφαρμογες και τα σχετικα ειχες..

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Μη πανικοβαλεσε..για αυτες τις περιπτωσεις εχουμε το smartflash.Ξεχνα ομως οτι εφαρμογες και τα σχετικα ειχες..

Αν έχεις κάνει καλό back-up την αρχική rom και δεν την πειράξεις δεν θα έχεις πρόβλημα, πιθανότατα θα σώσεις και τις εφαρμογές αρχεία σου.

Προφανώς κάτι πήγε στραβά. Μπορείς να δοκιμάσεις να φλασάρεις την stock rom (οπως λέει ο nikos92) και να κάνεις τη διαδικασία από την αρχή (root, clockwork)

 

Y.Γ. στο clockwork από το restore δεν γινεται να βάλεις την αρχική;

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

τελικα το εκανα ρεστορε ανοιξε...τωρα τι να κανω?δικιμασα μεσα απο το ρομ μανατζερ να το κανω ξεκιναει κ μετα βγαζει σφαλμα κ μοθ ανοιγει παλι οπωσ πριν...
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις καποια καλη εφαρμογη (δωρεαν ή με πληρωμη) για sms?

π.χ. μια λειτουργια που τη θελω και δεν την εχει η default εφαρμογη διαχειρισης των sms του android ειναι να γραφει τι ωρα σταλθηκε το μηνυμα απο τον αποστολεα (γραφει μονο τι ωρα το πηρα εγω). Αν παραδειγμα, το εχω κλειστο το κινητο και το ανοιξω και μου ερθει μηνυμα, δεν ξερω τι ωρα το εστειλε ο αποστολεας.

Γενικα, θα ηθελα μια εφαρμογη διαχειρισης των sms που να δινει οσο το δυνατον περισσοτερες πληροφοριες.

Υπαρχει κατι αντιστοιχο για τις κλησεις?

 

Με ολα αυτα (μικρη διαρκεια μπαταριας, ξυπνητηρι δεν λειτουργει αν ειναι off το κινητο, τα προβληματα που προανεφερα) αναπολω τις εποχες του Nokia 3210 :X:X:X

 

Βαλανε τοσα πολλα και καλα πραγματα ΑΛΛΑ ξεχασανε τα βασικα...

Link to comment
Share on other sites

τελικα το εκανα ρεστορε ανοιξε...τωρα τι να κανω?δικιμασα μεσα απο το ρομ μανατζερ να το κανω ξεκιναει κ μετα βγαζει σφαλμα κ μοθ ανοιγει παλι οπωσ πριν...

 

Μου θυμιζει κατι "φορματ" των pc σε παλιες εποχες!

Τι το παιρνατε το κινητο? Παιξτε με το pc!

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου σημερα κανει το εξης: το pc suite βρισκει διαθεσιμη αναβαθμιση για το λογισμικο του τηλεφωνου (συσκευη απο Vodafone και V10D), με παει στο LG mobile update program αλλα εκει με ενημερωνει οτι το λογισμικο μου ειναι το τελευταιο... Περιεργα πραγματα...
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε με go sms pro ή handcent sms.Νομιζω οτι το πρωτο απο τα δυο κανει αυτο που θες.

 

Μου θυμιζει κατι "φορματ" των pc σε παλιες εποχες!

Τι το παιρνατε το κινητο? Παιξτε με το pc!

:wacko:

 

Μη φοβασαι με ολα παζουμε!

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

πωσ βγαζω το clockwork μεσα?

 

πως το βγάζεις μέσα :wacko: ; Μήπως εννοείς πως το εγκαθιστάς; Κάνεις root το κινητό σου και κατεβάζεις από το market το rom manager. Το τρέχεις και έχει επιλογή να εγαταστήσει το clockwork mod.

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο: : όταν με το καλό βάλουμε την original 2.3 (όπως την βάλουμε τεσπα) θα πρέπει να βγάλω την sdhc card από μέσα κατά την διάρκεια της εγκατάστασης?
Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο: : όταν με το καλό βάλουμε την original 2.3 (όπως την βάλουμε τεσπα) θα πρέπει να βγάλω την sdhc card από μέσα κατά την διάρκεια της εγκατάστασης?

 

Με OTA ή απο το προγραμμα της LG με τον επισημο τροπο δεν υπαρχει καποιο θεμα.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Όχι με OTA.. Mε smartflash λέω..Πρέπει να βγει?
Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο κινητό λέει ότι η επόμενη αναβάθμιση (επόμενος έλεγχος για ενημέρωσεις) είναι στις 7/10 ... τότε ίσως να έχουμε gingerbread :p
Κινητά: LG Optimus 2x , Iphone 3g, Nokia 7610
Link to comment
Share on other sites

το μόνο "θεματακι" που έχω παρατηρήσει με την 2.3.4 είναι οτι το scrooling δεν ειναι smooth όσο με το 2.2, αλλα κάνει μικρά σπασιματάκια (contacts, ρυθμίσεις κτλ)
Link to comment
Share on other sites

Μα υποτίθεται ότι ένας λόγος που την βάζουμε είναι για καλύτερο scrolling !!!!! Έλεος..:S
Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

εγω παντοσ που δικιμασα να περασω την 2.3.4 δεν μπορεσα..εκανα κ σμαρτφλασ κ ολη την διαδικασια απο την αρχη κ παλη τα ιδια μολησ παει να κανει boot κλεινει κ μετα restart συνεχεια...δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει..
Link to comment
Share on other sites

εγω παντοσ που δικιμασα να περασω την 2.3.4 δεν μπορεσα..εκανα κ σμαρτφλασ κ ολη την διαδικασια απο την αρχη κ παλη τα ιδια μολησ παει να κανει boot κλεινει κ μετα restart συνεχεια...δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει..

Δοκίμασε να ξανακατεβάσεις την rom και να ξαναπροσπαθήσεις.(την βάζεις στο root της ΕΞΩΤΕΡΙΚΗΣ κάρτας; Την φορτώνεις από το restore?)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...