Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

πηρα στην lg κ τους ρωτησα να ειναι φυσιολογικο για τα ρισταρτ που κανει ειτε οταν ζεστενεται ειτε οταν το φορτιζω κ μου ειπαν οτι δεν ειναι φυσιολογικο απο τη στιγμη που ανεβαζει θερμοκρασια κ καλο θα ηταν να το παω στο service πριν μου δημιουργισει περετερο προβληματα .το εχω 3 μηνες περιπου κ μοθ εχει σβησει 25 φορες περιπου λετε να το παω στην lg?η να περιμενω την 2.3 μπας κ φτιαξουν τα πραγματα?ο κολλητος μου εχει το ιδιο τον ιδιο καιρο κ δεν του εχει κολλησει καμια φορα.

 

δεν παίζει ρόλο το λογισμικό. εγώ παίζω πολλές φορές 2 ώρα 3 ώρα με τον φόρτιση στην πρίζα και το κινητό ιδρώνει {μεταφορικά} και δεν κάνει ούτε ένα κόλλημα. το λογισμικό δεν καταλαβαίνει θερμοκρασία είναι θέμα hardware

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα,να κανω μια ερωτηση,εχω κατεβασει και πληρωσει απο το μαρκετ το beutiful widget.αν κανω φορματ στο κινητο μετα πρεπει να το ξανα πληρωσω η θα δει οτι ειναι πληρωμενο και θα το κατεβασω τσαμπα???????
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,να κανω μια ερωτηση,εχω κατεβασει και πληρωσει απο το μαρκετ το beutiful widget.αν κανω φορματ στο κινητο μετα πρεπει να το ξανα πληρωσω η θα δει οτι ειναι πληρωμενο και θα το κατεβασω τσαμπα???????

 

Οι αγορες που κανεις μενουν στο gmail που εχεις συνδεσει με κινητο σου.Ετσι οταν κανεις hard reset το ανοιξεις και

κανεις προσθηκη λογαριασμου του gmail σου,αν πας στο μαρκετ απο τις τρεις κεντρικες επιλογες αυτη νομιζω που ειναι δεξια και λεει εφαρμογες και μπεις μεσα θα σου εχει τις αγορασμενες εφαρμογες,τις οποιες φυσικα μπορεις να ξαναπερασεις χωρις να τις πληρωσεις.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Καποιες Αποριες

1. Αν το αγορασω απο Ευρωπη (ή ελληνικο καταστημα που το πουλαει φθηνα) θα εχει εγγυηση; Γιατι βλεπω οτι το κινητο παρουσιαζει αρκετα προβληματα.

2. Υπαρχει περιπτωση να παρει το Ice Cream Sandwich;

3. Προβλημα με τα 512MB ram εχετε αντιμετωπισει; Ποσα ειναι ελευθερα μετα απο καθαρη εκκινηση;

4. Οι φωτογραφιες του κινητου εχουν βελτιωθει με κανα update; Παλιοτερα σε συγκριτικο με S2 και Sensation δεν ηταν και πολυ κοντα.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Οι αγορες που κανεις μενουν στο gmail που εχεις συνδεσει με κινητο σου.Ετσι οταν κανεις hard reset το ανοιξεις και

κανεις προσθηκη λογαριασμου του gmail σου,αν πας στο μαρκετ απο τις τρεις κεντρικες επιλογες αυτη νομιζω που ειναι δεξια και λεει εφαρμογες και μπεις μεσα θα σου εχει τις αγορασμενες εφαρμογες,τις οποιες φυσικα μπορεις να ξαναπερασεις χωρις να τις πληρωσεις.

ξερεις τι εχω κανει ομως,εχω παει στις επαφες και εχω βαλει να μην συγχρωνιζει με το gmail μου αν το βαλω τωρα να συγχρωνησει θα το κρατησει η θα το χασω???????????

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Τα post περί microsd / battery μεταφέρθηκαν στο topic με τα Αξεσουάρ.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=304581&page=9

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Καποιες Αποριες

1. Αν το αγορασω απο Ευρωπη (ή ελληνικο καταστημα που το πουλαει φθηνα) θα εχει εγγυηση; Γιατι βλεπω οτι το κινητο παρουσιαζει αρκετα προβληματα.

2. Υπαρχει περιπτωση να παρει το Ice Cream Sandwich;

3. Αν αλλαξω την μπαταρια με μια 1900αρα θα βγαζει 2 μερες;

4. Προβλημα με τα 512MB ram εχετε αντιμετωπισει; Ποσα ειναι ελευθερα μετα απο καθαρη εκκινηση;

5. Οι φωτογραφιες του κινητου εχουν βελτιωθει με κανα update; Παλιοτερα σε συγκριτικο με S2 και Sensation δεν ηταν και πολυ κοντα.

 

1)Θα εχει εγγυηση για επισκευη κανονικοτατα αλλα σε περιπτωση που το κινητο κριθει απο το service μη επισκευασιμο (αρκετα σπανια συμβαινει αυτο) τοτε δε μπορει να κανει η lg Ελλαδος την αντικατασταση αλλα μαλλον πρεπει να το στειλεις στην χωρα προελευσης.

2)Εχει καλυτερα specs με το nexus s,αρα αν την παρει το nexus s θεωρητικα θα την παρει και το optimus 2x.Αν τωρα δε δωσει επισημο update εστω και με καθυστερηση η lg δεν υπαρχει λογος φοβου,υπαρχουν πολλες custom roms και το κυριοτερο το τηλεφωνο υποστηριζεται απο cyanogenmod αρα το πιθανοτερο ειναι να γινει port η rom του nexus prime ή οπως αλλιως ονομαστει αυτο οταν βγει.

3)Με go launcher ex βγαζω δυο μερες με πολυ wifi-internet και αρκετο παιχνιδι (konas crate συγκεκριμενα).

4)Μεχρι τωρα κανενα απολυτως προβλημα.Με go launcher ex απο οτι θυμαμαι με το ανοιγμα της συσκευης εχει 260-280 mb ελευθερα.

5)Δεν το γνωριζω γιατι δεν τραβαω πολλες φωτογραφιες,υπαρχει ομως ενα fix της καμερας για 1080p με 30 fps.

 

ξερεις τι εχω κανει ομως,εχω παει στις επαφες και εχω βαλει να μην συγχρωνιζει με το gmail μου αν το βαλω τωρα να συγχρωνησει θα το κρατησει η θα το χασω???????????

 

Δε νομιζω οτι οι επαφες αν ειναι ασυγχρονιστες μπορει να δημιουργηθει καποιο θεμα..Αλλο οι επαφες,αλλο το ημερολογιο..Καλου κακου ομως εκεινο που λεει για g-mail αφησε το ανοιχτο (και βαλε και τις επαφες να τις εχεις σε περιπτωση που χασεις κανα τηλεφωνο (χτυπα ξυλο) ή αν παθει κατι θα ειναι αποθηκευμενες στο gmail σου οποτε δε χανεις τιποτα.

Edited by nikos92
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,να κανω μια ερωτηση,εχω κατεβασει και πληρωσει απο το μαρκετ το beutiful widget.αν κανω φορματ στο κινητο μετα πρεπει να το ξανα πληρωσω η θα δει οτι ειναι πληρωμενο και θα το κατεβασω τσαμπα???????

 

Nαι.

 

Διάβασε τα link που δίνω στην πρώτη σελίδα ''Περί Android''

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Για την αναβάθμιση τίποτα ακόμα;7 μήνες ακριβό και δυνατό κινητό με περσινό λειτουργικό και κακούς drivers. Πόσο δύσκολο είναι να βγάλουν νέους καλύτερους;Το mail των developers ο θεος να τους κάνει είναι αυτό devnet@lge.com όποιος νοιώθει αδικημένους ξέρει τι να κάνει...Εξάρτημα των 10 ευρώ για το pc παίρνεις και σου δίνουν σωστούς drivers...
Link to comment
Share on other sites

φιλε τι εννοεισ κακους drivers ?ποθ εχει προβλημα το τηλ?εγω τωρα το πηρα κ ακομα μαθαινω τι παιζει...
Link to comment
Share on other sites

φιλε τι εννοεισ κακους drivers ?ποθ εχει προβλημα το τηλ?εγω τωρα το πηρα κ ακομα μαθαινω τι παιζει...

 

Όπως στον υπολογιστή σου κάθε εξάρτημα έχει drivers για να δουλέψει έτσι είναι και ο πυρήνας του android εμπεριέχει drivers των εξαρτημάτων κάθε κινητού, μόνο που η lg την έχει δει ότι πουλάει μόνο εξαρτήματα.Γιαυτό και περιμένουμε ακόμα την αναβάθμιση αφού ακόμα δε διόρθωσαν θέματα σωστής λειτουργίας, όπως υπερθέρμανση,κωλύματα, καλύτερη διάρκεια μπαταρίας, καλύτερη βιντεοσκόπηση.

 

Από ότι βλέπω στους xda δυνατοί devs αφήνουν το κινητό όταν είδαν πόσο κακή αναβάθμιση ήταν η gingerbread του g2x.Η τελευταία έγινε επειδή μήνυσαν την lg χρήστες που απήβδησαν και τελικά ήταν χειρότερα με αυτήν.Λέτε να έχουμε τα ίδια;

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε τι θα πάρει στισ 15 σεπτεμβρίου? Να ελπίζω 2.3.5 ?

 

να βάλουν ότι θέλουν αρκεί να είναι αξιόπιστη γιατί εάν αρχίσει πάλι της κολοτουμπες θα φάει πέταμα μια και καλή.

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

να βάλουν ότι θέλουν αρκεί να είναι αξιόπιστη γιατί εάν αρχίσει πάλι της κολοτουμπες θα φάει πέταμα μια και καλή.

 

Εσενα τι προβλημα σου ειχε βγαλει το κινητο;

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

να βάλουν ότι θέλουν αρκεί να είναι αξιόπιστη γιατί εάν αρχίσει πάλι της κολοτουμπες θα φάει πέταμα μια και καλή.

Σωστόοοος!!!

Link to comment
Share on other sites

Εσενα τι προβλημα σου ειχε βγαλει το κινητο;

 

όταν είχε την V10b τα γνωστά άναψε σβήσε, έγραφες μήνυμα και έκανε επανεκκίνηση μόνο του, τώρα βέβαια με την V10e δεν έχει τίποτα αλλα εαν μας δώσουν καμιά έκδοση που αρχίσει να κάνει τίποτα τέτοια δεν θα κάτσω (τουλάχιστον εγώ) να περιμένω καμιά άλλη αναβάθμιση θα φύγει την ίδια μέρα.

 

Ασε που δεν βλέπω φως για την 2.4 κοντεύει σχεδόν χρόνος απο την κυκλοφορία του κινητού και ακόμα περιμένουμε την 2.3 την στιγμή που λενε οτι σε περίπου 2 μηνες θα σκάσει στα πρώτα κινητά η 2.4 οπότε καταλαβαίνεται δεν τους παίρνει να μας δώσουν τώρα έκδοση που θα κάνει το παραμικρό κόλλημα θα φύγει νύχτα δεν θα περιμένω καμιά αναβάθμιση, και δεν θα δικαιολογείται τίποτα ύστερα απο τοση καθυστέρηση, πρέπει να μας δώσουν άψογη έκδοση καρατσεκαρισμενη.

Edited by whitemen
http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

τελικα πια ειναι η τελευταια εκδοση?εγω εχω την v10d....η v10e δεν μου την βγαζει...

 

Καλημερα.Η συσκευη του φιλου απο πανω ειναι απο εξωτερικο για αυτο εχει μια εκδοση παραπανω.Εμεις εδω

Ελλαδα εχουμε την v10d αραγε μεινε ησυχος.;)

Link to comment
Share on other sites

να βάλουν ότι θέλουν αρκεί να είναι αξιόπιστη γιατί εάν αρχίσει πάλι της κολοτουμπες θα φάει πέταμα μια και καλή.

 

Σωστόοοος!!!

 

Πολυ σωστος!

 

τοσα πολλα προβληματα εχει η συσκευη σας;

πιθανοτατα δεν τη σκαλιζω πολυ, διοτι η δικια μου λειτουργει απροβληματιστα.

ελληνικη απο public

Link to comment
Share on other sites

τοσα πολλα προβληματα εχει η συσκευη σας;

πιθανοτατα δεν τη σκαλιζω πολυ, διοτι η δικια μου λειτουργει απροβληματιστα.

ελληνικη απο public

 

Ακριβως και μενα αγορασμενη απο Πλαισιο η πρωτη σειρα κιολας 9 Απριλιου και δουλευει

αψογα.Αντε να ερθει και η 2.3 εκδοση οπως λενε μεσα σε αυτον τον μηνα και θα αποκτησει ακομα

ποιο πολλες δυνατοτητες σαν συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

τοσα πολλα προβληματα εχει η συσκευη σας;

πιθανοτατα δεν τη σκαλιζω πολυ, διοτι η δικια μου λειτουργει απροβληματιστα.

ελληνικη απο public

 

Δεν εχει προβληματα μωρε η συσκευη τους...Αυτα τα κολπα που εκανε η V10b λενε.Και παλι παιδια δε μας αφησανε στα κρυα του λουτρου,το προβλημα της V10b λυθηκε γρηγορα με την V10c που βγαλανε.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως και μενα αγορασμενη απο Πλαισιο η πρωτη σειρα κιολας 9 Απριλιου και δουλευει

αψογα.Αντε να ερθει και η 2.3 εκδοση οπως λενε μεσα σε αυτον τον μηνα και θα αποκτησει ακομα

ποιο πολλες δυνατοτητες σαν συσκευη.

 

πιο πολλές δυνατότητες δεν νομίζω, απλα να εχει καλύτερη διαχείριση μπαταρίας μνήμης και να είναι ελαφρός πιο γρήγορο, μην περιμένετε θαύματα, το galaxy s2 που έχω δεν κάνει κατι παραπάνω απο το lg σαν λειτουργικό εννοώ το πως δουλεύει είναι άλλο θέμα!!!

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο 1..Σε 1-2 εφαρμογές όταν κάνω install, μου λέέι ''η εφαρμογή δεν εγκαταστάθηκε'' (σπασμένη εφαρμογή βέβαια). Το χετε δει?έχει να κάνει με προβληματικό αρχείο ? (το είδα στο pc emulator..)

 

Άσχετο 2..Υπάρχει κανά πρόγραμμα που να επιτρέπει μέσω wifi να στέλνω apk files ( ή και άλλα) από το pc στο κινητό?

Edited by Haris1977
Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...