Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

ουτε σε εμενα βγαζει update με περασμενη την 10c

 

πως γινεται να παιζουν όλα τα videos σε συνεχη ροη χωρις να σταματαει ο video player μετα το τελος του καθε video ?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μολις εβαλα την 10d. Με μια πρωτη ματια παρατηρησα αυξηση της ταχυτητας του τηλεφωνου. Δεν ειναι το ιδιο laggy. Να σημειωσω οτι ειχα την 10c και εχω δοκιμασει και πολλες αλλες rom. Αυτο που αναρωτιεμαι ειναι ποτε θα μας κανουν update σε 2.3!?!?!
Link to comment
Share on other sites

Μολις εβαλα την 10d. Με μια πρωτη ματια παρατηρησα αυξηση της ταχυτητας του τηλεφωνου. Δεν ειναι το ιδιο laggy. Να σημειωσω οτι ειχα την 10c και εχω δοκιμασει και πολλες αλλες rom. Αυτο που αναρωτιεμαι ειναι ποτε θα μας κανουν update σε 2.3!?!?!

 

Ρε παιδια πως γινεται σε αλλους να εμφανιζεται το update και σε αλλους οχι; ..και εγω V10c εχω αλλα το lg updater δε μου εβγαλε τιποτα.Οσοι το εκαναν το update ειχαν συσκευες ελληνικης εισαγωγης;

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως γινεται σε αλλους να εμφανιζεται το update και σε αλλους οχι; ..και εγω V10c εχω αλλα το lg updater δε μου εβγαλε τιποτα.Οσοι το εκαναν το update ειχαν συσκευες ελληνικης εισαγωγης;

 

Εγω τουλαχιστον ναι

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος απο τους εμπειρους αν το update γινεται απλα βαση version της ηδη εγκατεστημενης ρομ ή αν το προγραμμα διαβαζει το imei του κινητου γα να δει την προελευση;Δηλαδη αν φλασαρω την ελληνικη ρομ μετα θα μου βγαλλει το update v10d; Π.χ στο galaxy s αν ειχα φλασαρει με odin μια ρομ ας πουμε της αγγλιας και μετα εβγαινε update δε γινεται να κανεις το update κανονικα αλλα πρεπει να ξαναφλασαρεις. Edited by nikos92
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως γινεται σε αλλους να εμφανιζεται το update και σε αλλους οχι; ..και εγω V10c εχω αλλα το lg updater δε μου εβγαλε τιποτα.Οσοι το εκαναν το update ειχαν συσκευες ελληνικης εισαγωγης;

Επιβεβαιώνω ότι έγινε και στο δικό μου (Ελληνικό ) η αναβάθμιση σε "10d"

Ακόμα είναι νωρίς να συγκρίνω αλλά μου φαίνεται πιο ομαλό στην αφή. (Ίσως να οφείλεται στην ελεύθερη μνήμη από την επανεκκίνηση και να είναι μόνο ιδέα μου )

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Τσαμπα χαρηκα..το εβαλα στο προγραμμα της lg και μου εβγαλε οτι η v10c που εχω ειναι η νεοτερη.Ελληνικο ειναι το δικο σου και αν θυμασαι ποιες rom ειχες φορεσει κατα σειρα;

 

Ναι Ελληνικη συσκευή εχω v10a

μετα v10c και τωρα v10d.

 

Sent from my LG-P990 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γνωριζει καποιος απο τους εμπειρους αν το update γινεται απλα βαση version της ηδη εγκατεστημενης ρομ ή αν το προγραμμα διαβαζει το imei του κινητου γα να δει την προελευση;Δηλαδη αν φλασαρω την ελληνικη ρομ μετα θα μου βγαλλει το update v10d; Π.χ στο galaxy s αν ειχα φλασαρει με odin μια ρομ ας πουμε της αγγλιας και μετα εβγαινε update δε γινεται να κανεις το update κανονικα αλλα πρεπει να ξαναφλασαρεις.

 

Και εδώ το ίδιο ισχύει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To πρώτο που παρατήρησα είναι ότι το ξεκλείδωμα της LG δουλεύει καλύτερα ( με την πρώτη ) σε σχέση με όλες τις προηγούμενες εκδόσεις.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

http://s1.directupload.net/images/110809/tp8a2rk4.png

 

Μήπως λέω..! μήπως θα ήταν καλύτερα να ανοιχθεί ένας νέος χώρος όπου, θα είναι μέσα οι συζητήσεις για τυχών παρατηρήσεις και τα προβλήματα από της.....V10a v10b V10c V10d..!!! για να ξέρουμε τη μας γίνετε..???

Να γράψω και την σκέψη μου.... είναι τρελό μέσα σε σχεδόν 1/2 μήνες να έχουμε 3!!! αναβαθμίσεις!!! εγώ προσωπικά έχω μήνη με την V10a μιας που την έκρινα ποιο σταθερή. Βάζοντας την V10c έχανα αρκετές κλήσεις, που αργούσαν να έρθουν και σαν μήνυμα αναπάντητης κλήσεις. Ήταν σαν να μην πιάνει σήμα το τηλέφωνο. Την v10b ούτε την άγγιξα μιας και αρκετά παιδιά έγραψαν για αρκετά προβλήματα..!!!! Τώρα για την V10d περιμένω να δω αποτελέσματα σε φίλους που θα γράψουν εδώ για να την περάσω, μιας και αν δεν μου ''κάτσει'' βαριέμαι (τρέπομαι που το λέω) να το ξανά στήσω, μιας και με τα backup δε βρήκα άκρη..!!!!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και επο εμενα.μολις εκανα κι εγω αναβαθμιση σε V10d απο το lg suite και το τηλ δεν ειναι ελληνικο μαλλον! γιατι στο κουτι γραφει NL.

τωρα για διαφορες θα δειξει μετα την χρηση. εν αναμονη!

XPERIA Z1
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και επο εμενα.μολις εκανα κι εγω αναβαθμιση σε V10d απο το lg suite και το τηλ δεν ειναι ελληνικο μαλλον! γιατι στο κουτι γραφει NL.

τωρα για διαφορες θα δειξει μετα την χρηση. εν αναμονη!

 

Nl ή NLD; Επισης η ελληνικη v10d εχει και καινουριο baseband 725 ή 726 δε θυμαμαι ακριβως μπορεις να μου πεις αυτη που εβαλες αν εχει το ιδιο;

 

edit: Ηρθε και σε μενα η αναβαθμιση και οντως εχει το 725 bb,προς το παρον αυτο που εχω δει ειναι οτι το wifi δουλευει σιγουρα καλυτερα.Εκει που στο γραφειο του σπιτιου μου η πρωτη γραμμη ερχοταν και εφευγε τωρα οχι μονο ειναι μονιμα αναμμενη αλλα αναβει και η δευτερη συνεχεια,τρομερη διαφορα (επισης εχω παρατηρησει οτι η ληψη ειναι καλυτερη οταν το κραταμε ορθιο το κινητο και οχι οριζοντιο οταν οπως π.χ παιζουμε games δηλαδη landscape).Βασικα το update μονο 7.5mb μου εγραψε οτι ηταν στο κινητο οποτε περα απο baseband δε νομιζω να εχουμε δραματικες αλλαγες καπου αλλου.

Edited by nikos92
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Αυτήν την στιγμή κάνω αναβάθμιση μέσα απο το κινητό...Μπορεί καποιος να μας γράψει μαζεμένες τις διαφορές απο την 10c;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορεί καποιος να μας γράψει μαζεμένες τις διαφορές απο την 10c;

 

Γιατί... ποιος τις ξέρει; Οι εταιρίες δεν δίνουν changelog.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Nl ή NLD; Επισης η ελληνικη v10d εχει και καινουριο baseband 725 ή 726 δε θυμαμαι ακριβως μπορεις να μου πεις αυτη που εβαλες αν εχει το ιδιο;

 

edit: Ηρθε και σε μενα η αναβαθμιση και οντως εχει το 725 bb,προς το παρον αυτο που εχω δει ειναι οτι το wifi δουλευει σιγουρα καλυτερα.Εκει που στο γραφειο του σπιτιου μου η πρωτη γραμμη ερχοταν και εφευγε τωρα οχι μονο ειναι μονιμα αναμμενη αλλα αναβει και η δευτερη συνεχεια,τρομερη διαφορα (επισης εχω παρατηρησει οτι η ληψη ειναι καλυτερη οταν το κραταμε ορθιο το κινητο και οχι οριζοντιο οταν οπως π.χ παιζουμε games δηλαδη landscape).Βασικα το update μονο 7.5mb μου εγραψε οτι ηταν στο κινητο οποτε περα απο baseband δε νομιζω να εχουμε δραματικες αλλαγες καπου αλλου.

 

baseband:1035.21_2010725 εμενα το μεγεθος του update ηταν 200mb περιπου.

τωρα αμα σου πω οτι αν το εχω σε landscape exei full σημα και σε ορθια χανει μια γραμμη απο σημα!!

επισης με το wifi δεν ειχα ποτε προβλημα ληψης ,ουτε και τωρα.αυτα προς το παρον.....

XPERIA Z1
Link to comment
Share on other sites

Αυτήν την στιγμή κάνω αναβάθμιση μέσα απο το κινητό...Μπορεί καποιος να μας γράψει μαζεμένες τις διαφορές απο την 10c;

 

Και σε εσενα που κατεβασες το update απο το κινητο κανα 7,5 mb δε ηταν το αρχειο;

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να κανω να παιζει τα videos σε συνεχη ροη (το ενα μετα το αλλο) χωρις να σταματαει μετα το τελος του καθε video ?
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις διαπιστωσα οτι μετα την αναβαθμιση του youtube ενω ετρεξα ενα βιντεο μετα απο μερικα δευτερολεπτα κοπηκε ο ηχος..Δεν εγραψα το προβλημα αυτο στο thread με τα προβληματα της συσκευης γιατι απο οτι φαινεται ειναι γενικο το θεμα.Οσοι μπορειτε και εχετε χρονο και διαθεση καντε και εσεις καμια δοκιμη να εχουμε μια πιο σιγουρη εικονα του τι γινεται.

 

edit: Βασικα μολις ειδα οτι κυκλοφορησε νεο update σημερα για youtube και flash player οποτε κατα πασα πιθανοτητα πρεπει να λυθηκε το προβλημα.

Edited by nikos92
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αναβαθμίστηκα σε 10d( Απο δίκτυο 7,5mb). Ορατές διαφορές δεν είδα ακόμη πέρα του ξεκλειδώματος που προαναφέρθηκε.

Να ρωτήσω γιατί το κινητό μου βγάζει συνέχεια HOW ARE YOU απο το SIM TOOLKIT?

2 φορές μου το έβγαλε την ώρα που έγραφα βίντεο και μου το 'κοψε στη μέση. :mad: :mad:

Έχω VODA και Advanced Task Killer(μήπως να μην το κάνω kill απο εκεί?)

Επίσης γιατί μετά απο επανεκκίνηση του κινητού η Avaliable memory απο 230 στην αρχή πάει 170? Με τις ίδιες εφαρμογές να τρέχουν. Παίζει ρόλο και η μπαταρία?

 

Thanx

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αναβαθμίστηκα σε 10d( Απο δίκτυο 7,5mb). Ορατές διαφορές δεν είδα ακόμη πέρα του ξεκλειδώματος που προαναφέρθηκε.

Να ρωτήσω γιατί το κινητό μου βγάζει συνέχεια HOW ARE YOU απο το SIM TOOLKIT?

2 φορές μου το έβγαλε την ώρα που έγραφα βίντεο και μου το 'κοψε στη μέση. :mad: :mad:

Έχω VODA και Advanced Task Killer(μήπως να μην το κάνω kill απο εκεί?)

Επίσης γιατί μετά απο επανεκκίνηση του κινητού η Avaliable memory απο 230 στην αρχή πάει 170? Με τις ίδιες εφαρμογές να τρέχουν. Παίζει ρόλο και η μπαταρία?

 

Thanx

Ένα από τα γνωστά προβλήματα, πρέπει να κάνει επανεκκίνηση το κομμάτι του "τηλεφώνου". Έχεις ενεργοποιημένο το να ζητά το pin;

Εγώ αναγκάστηκα να το απενεργοποιήσω για να έχω "τηλέφωνο" χωρίς να ελέγχω κάθε 3 λεπτά αν λειτουργεί....

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...